Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

...ulazim sa burazerom u mikromarket, dosli motorima, on skinuo kacigu a mene mrzi, mrzim da je nosam u ruci, radnja je velicine moje dnevne sobe, znaci sa kase me moze uhvatiti za rame...i ja sad gledam sta cu, grickalice za uz film...
Lik za kasom nista ne govori, ali posle po minuta dok ja gledam u policu otvaraju se neka vrata, valjda magacin, i tetka mi naredbenim tonom zapovedi da "skinem kacigu zbog kamere!". Sa¹a koji je uvek manje explozivan od mene ka¾e teti da ako je zbog toga da nema potrebe jer on nema kacigu a ja sam mu brat blizanac (poku¹a da spusti tenziju)...
Teta opet "zamolila bih vas da skinete kacigu da bi vas kamera snimila", ja u tu vec stojim na kasi sa sve parama koje dajem liku na kasi.. i posto je ona bila drèna budem i ja "neeeæu! I ¹ta sad!?" Lik na kasi mi daje raèun... hvala lepo prijatno..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

A i ti mora¹ u radnju sa kacigom... ;D

Nego zakonski, mislim da samo policija mo¾e da ti naredi da skine¹ kacigu radi identifikacije...

Hohštapler

...nije problem, da je bila kulturna, ja bih i skinuo i dobila bi i izvinjotinu... al ta drènost, nastup, kao da sam u¹ao bez gaæa, samo zato ¹to sam sa kacigom sam lopov?!?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lone Wolf

Kad smrdlja nervira èoveka koji nosi kacigu... Tako je neodoljivo zariti se u facu, onako seljaèki sa tom istom kacigom... Da pukne pièka... Milina..
Sav se oblizujem!
Slllljljljljp!
[ninja]
Не може рај на земљи.

milomir22

Ja nikada ne skidam kacigu, ni na pumpi, ni u prodavnici, nosim cvikere i potkapu uvek, a imam fullface kacigu, to je ceo proces stavljanja kacige, sto me zabole da radim za 1 minut koliko se zadrzim na kasi. Skoro me startovali panduri, neke redovne kontrole, ja pitao da li treba da skidam kacigu, kazu da ne, samo teraj, nikad me niko nije cimao zbog toga, a i da jeste, mnogo me zabole, i dalje je ne bih skidao.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

bucko


stilgar

mup u paracinu tacnije salterusa na registraciji vozila. Dao sam familiji nubiru, ovlascenje overeno kod notara sa svim sto treba za prenos na ime nosioca ovlascenja itd, dete napravilo ugovor kod notara prodavac je ona u moje ime i kupac je ona ugovor overen kod notara. Sa tim ugovorom ja ovde na opstini palilula platim porez na prenos vlasnistva, odjavim tablice i ponistenu saobracajnu, ugovor i poresko resenje posaljem u PN da dete registruje auto sa novim tablicama i novom saobracajnom. Salterusa kaze ne moze da bude dete i kupac i prodavac iako u ovlascenju pise da moze da prenese vozilo na sebe. Notar, poreska u bg-u svi prihvatili ugovor niko nije pravio problem al kokoska kaze ne moze. Sad posto sam ja platio porez i u resenju je zaveden broj kupoprodajnog ugovora sto znaci da ja nisam vise vlasnik vozila ona mora ponovo da pravi ugovor proda auto muzu pa plati porez u paracinu. Jooj kad odem sad tamo za praznik krvi cu im se napiti  [policaja] [pop] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko]

Lazic

Sumnjam da æe da rade za praznik...

ЯЭВОЛУТИОН

ima vec par godina kako ovlasceno lice ne moze da prenese vozilo na sebe...sto je pravni apsurd...ali mup ima drugacije glediste na pravo...uvek
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

stilgar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 April, 2018, 11:23
ima vec par godina kako ovlasceno lice ne moze da prenese vozilo na sebe...sto je pravni apsurd...ali mup ima drugacije glediste na pravo...uvek
Sad sam bio u beloj kuci mup na paliluli, kaze salterusa treba samo overeno ovlascenje orginal na uvid i da je placen porez, vlasnik da je odjavio tablice i moze registracija bez problema. Izgleda da svaki palanacki mup ima svoja interna akta i pravila. Poslo sam upit ministarstvu pa cu ako dobijem pozitivan odgovor/zvanican stav  da trljam nos ovima iz PN

mareskin


Èim su rekli da se produ¾ava va¾enje saobraæajnih dozvola za dve godine uz "potvrdu" iz MUP-a pitao sam kako æe na granici tumaèiti parèe papira sa peèatom uz isteklu saobraæajnu dozvolu.
I vidim da su ljudi veæ imali problema sa vraæanjem sa granice.

Ima li neko proverenu informaciju da li ja mogu da tra¾im izdavanje nove saobraæajne po¹to mi na tehnièkom pregledu ka¾u da oni nemaju druge instrukcije i da se dobija ta potvrda. Izuzetak su oni koji imaju slova sa kvaèicama kod kojih zamena mora da se uradi.

Ako imamo nekoga sa tehnièkog da ima sigurno proveren info bilo bi dobro da napi¹e.
Takoðe je pitanje ¹ta je sa brojem osovina za motore. Moraju li da pi¹u 0 ili 2 kao ¹to je i logièno.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lone Wolf

Osovine mora da pi¹e 0 i to je jedino po pravilniku.
Na tehnièkom pri registraciji tra¾i da se izda nova saobraæajna jer je ta o¹teæena npr, ogrebe¹ je malo.
Uplati¹ uplatnicu za novu saob i oni æe izdati u SUP-u.
U SUP-u ka¾u da oni samo prepisuju SVE sa tehnièkog, ¹ta god oni napi¹u i da je tehnièki pregled za sve odgovoran, oni samo uvode podatke.
Не може рај на земљи.

El Jefe

Citat: stilgar poslato 25 April, 2018, 12:31
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 April, 2018, 11:23
ima vec par godina kako ovlasceno lice ne moze da prenese vozilo na sebe...sto je pravni apsurd...ali mup ima drugacije glediste na pravo...uvek
Sad sam bio u beloj kuci mup na paliluli, kaze salterusa treba samo overeno ovlascenje orginal na uvid i da je placen porez, vlasnik da je odjavio tablice i moze registracija bez problema. Izgleda da svaki palanacki mup ima svoja interna akta i pravila. Poslo sam upit ministarstvu pa cu ako dobijem pozitivan odgovor/zvanican stav  da trljam nos ovima iz PN
Мени су на шалтеру тражили пасош продавца из Швајцарске.
Друштво за заштиту од животиња

Che

Citat: mareskin poslato 25 April, 2018, 12:40

Èim su rekli da se produ¾ava va¾enje saobraæajnih dozvola za dve godine uz "potvrdu" iz MUP-a pitao sam kako æe na granici tumaèiti parèe papira sa peèatom uz isteklu saobraæajnu dozvolu.

Dobijes 2 papira, jedan na srpskom i jedan na engleskom.
Oba overena od strane MUPa.

megaidiot

i onda sa ta dva papira neizmerno radostan odlebdis na svom vozilu sa 0 osovina prema izlasku sunca, u daleki svet, bezbrizan, jer sigurno svi rumunski, bugarski, makednoski, grcki, turski, gruzijski, ruski i mongolski carinici na svakoj vukojebini gde postoji granicni prelaz znaju i engleski i srpski, kao i sve novine u radu mup-a srbije.

megaidiot

i onda te sjebe makedonac na granici: nemate zelenata karta  [rofl] [rofl] [rofl]

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 25 April, 2018, 13:02
Osovine mora da piše 0 i to je jedino po pravilniku.
Na tehničkom pri registraciji traži da se izda nova saobraćajna jer je ta oštećena npr, ogrebeš je malo.
Uplatiš uplatnicu za novu saob i oni će izdati u SUP-u.
U SUP-u kažu da oni samo prepisuju SVE sa tehničkog, šta god oni napišu i da je tehnički pregled za sve odgovoran, oni samo uvode podatke.

Ali zar nije po propisu da izdavanje nove saobraćajne povlači i nove tablice i nalepnicu?

Razlog za novu saobraćajnu je upisan datum važenja. A računam da onda moraju i nove tablice i sve.

Zato mi je bitan info nekoga ko ovo konkretno radi na tehničkom.

Da li mogu da tražim novu saobraćajnu, tablice i nalepnicu prilikom produženja reistracije. Meni na tehničkom kažu da nije i da mora potvrda.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Che

Citat: megaidiot poslato 25 April, 2018, 13:59
i onda sa ta dva papira neizmerno radostan odlebdis na svom vozilu sa 0 osovina prema izlasku sunca, u daleki svet, bezbrizan, jer sigurno svi rumunski, bugarski, makednoski, grcki, turski, gruzijski, ruski i mongolski carinici na svakoj vukojebini gde postoji granicni prelaz znaju i engleski i srpski, kao i sve novine u radu mup-a srbije.

To sto on ne razume, nije moj problem.
Papir je zvanicni dokument izdat od nadleznog organa RS. Validan kao i ta saobracajna koju oni izdaju.
Cak se ne secam kada mi je bilo ko trazio saobracajnu za motor, osim na MK i BiH granici. Ne bih ni oni nego traze zbog zelenog kurtona.

Uostalom ako je vec toliko u svadji sa engloskim, onda sigurno nece znati sta predsavlja kolona H na pozadini saobrcajne dozvole iz RS...  :drka:

megaidiot

slazem se, papir je zvanicni dokument, ima pecat, ali sve to postaje tvoj problem kad te carinik vrati nazad jer imas nevazeci dokument i nekakav papir koji on ne zna sta je, niti ga zanima, a ima prava da to uradi (ima prava da te vrati sa granice i bez obrazlozenja). i onda to sto on ne razume nista, tebe sprecava da ides dalje, a mozda i da se vratis odakle si krenuo, a nigde ti nisi prekrsio zakon niti napravio propust.
i niste krivi ni ti ni on nego usrana zemlja kojom vlada nepismeni olos.

austrijske saobracajne su kao nase stare, papirne. sve potrebne promene, pa i one koje sam pravis (promenis adresu) ti upisu ili odstampaju novu za dzabe u tvojoj osiguravajucoj kuci kad god hoces.
ali to je kurac, mi naravno imamo bolju ideju, mi cemo da se vozimo na motorima bez osovina jer smo toliko pametniji i napredniji od ostalih. kakav elon musk, kakav tesla, vazuplohovi i aerodrumovi, mi imamo motore bez osovina. i da proslavimo napredak nateracemo narod da plati sve to. a onda, nesposobni, necemo biti u stanju da tu pljacku sprovedemo u delo do kraja kako treba, pa cemo deliti nekakve besmislene pomocne papire, jer nas za sve te ljude zabole.

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu