Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

stalker92

Citat: stilgar poslato 22 Novembar, 2017, 23:04
naruci ti to lepo od sekule iz luisa a zastupnik nek razmislja da promeni delatnost.  

Sorry za off, je l moze neko da mi da kontakt i objasni kako ide narucivanje preko njega, mo¾e i na PP da ne trujemo temu? :)

Btw., za taj set za èi¹æenje K&N-a, meni je èovek nudio za iste pare duplu kolièinu - samo ¹to nije u onom fensi pakovanju veæ natoèi iz bureta toga u ambala¾u koju donese¹, èisto da zna¹ da ima i ta opcija koja je meni bila skroz prihvatljiva


@ontopic: jeb'o me dan kad sam ofarbao felne na autu u belo... uzeo veèeras da kao sredim letnji set koji sam skinuo i lagerujem ga na stalak u gara¾u... s obzirom da su prednje ploèice stavljene nove, i da jedno 3 meseca nisam oprao auto bilo bi lak¹e da sam ih ponovo ofarbao :D :D :D

Hohštapler

Imam u firmi neku ¹peciju, dimer, skida sve ¾ivo! ;)
Æu ti donesem malo, ima felne da se sijaju ki nove :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

PECA BMW

Ma u pravu si ti 100% , tako razmisljaju svi koji se bave biznisom i bar malo poznaju nacin funkcionisanja radnji kod nas . Ima vece namete i mora drzati jacu cenu .
Ovi iz Luisa imaju veliku marzu , jeftine lokale , jeftinu radnu snagu , jeftin prevoz , mali porez i oni mogu drzati i manje cene , a i platezna moc gradjana im nije neka .


Ja govorim Iskljucivo kao naj obicniji kupac - kupim tamo gde je jeftinije - i apsolutno me nista drugo ne zanima ..

Isto sto kazem da mi je krivo sto nisam ostavio pare coveku na pijaci kog znam nego ko zna kome u pancevu sve zbog " ovo se prodaje ko ludo dizi cenu "
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

Citat: PECA BMW poslato 23 Novembar, 2017, 00:13
Ovi iz Luisa imaju veliku marzu , jeftine lokale , jeftinu radnu snagu , jeftin prevoz , mali porez i oni mogu drzati i manje cene , a i platezna moc gradjana im nije neka .

Ne, stvar je u igri brojeva. ©vaba uzme malo od puno, a na¹ mora puno od malo. ;)
Kako dr¾ava tako i oni koji rade u njoj.

I naravno, ja razumem da æemo svi otiæi i kupiti gde je jeftinije, ali ne treba da se èudimo za¹to je to skuplje kod nas.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Ni ja se ne èudim ¹to je svaki domaæi proizvod jeftiniji u Crnoj Gori, Bosni, Makedoniji, èak i na Kosovu nego ovde, vrlo logièno... :o

stilgar

Citat: Ho¹tapler poslato 22 Novembar, 2017, 23:59
Za ¹leper KN filtera nije problem platiti prevoz, veæ kad æe ti se investirano vratiti, o tome prièam.
Kolko mi toga tro¹imo? Kolko mu treba da vrati ulo¾eno?
Nek i ¹vabu i mileta ko¹taju isto u nabavci, obojica kupe po 1000 komada, nek im je i prevoz isti, kad æe se kojem vratiti ulo¾eno?
O tome ja prièam. O tome da na¹eg usput èeka hiljade nameta od dr¾ave na meseènom nivou, i da ako hoæe da bude dobar prodavac, on mora da uzme za puno modela motora inaèe æemo mi prvi da ga pljujemo kakav je to distrubuter ako nema za ba¹ moj motor, a on taj novac vidi tek za XY meseci nazad.

Ti ¹to ¹vercuju ne posluju legalno, i upravo u tome je i problem, jer on uzme povrat nemaèkog, austrijskog ili èijeg god veæ PDVa a na¹u dr¾avu zakine za porez i carinu, i HOP eto ga na mar¾i od 25-30%, a kolko je Peca rekao da je razlika? 5400din u Luisu, 7000din kod nas? Dakle? U redu je da ¹vercer uzme sebi, ali nije u redu da uzme èovek koji hoæe da radi po¹teno?! Koji je ulo¾io pare, vreme, lokal, plaæa poreze i doprinose, zapo¹ljava nekog, plati prevoznika, ¹peditera, kompjuter, windows licencu, fiskalnu kasu, elaborat o zdravlju i beznednosti na radu, ma stoooo hiljada kuraca.

Za¹to ja ovo prièam, daj bo¾e da se svi odva¾imo i upustimo u privatni biznis, ne bitno u kom delu privrede, pa da nas boli kad mi igramo po pravilima a drugi ne.
A svaèija decu jedu èokoladu ¹to bi reko Goran.
pa za kolko treba da mu se vrati? za 24 sata? ne ulazis gologuz u posao i verovatno ne radi samo to, ono vreme devize devize proslo odavno, imas para udjes u posao i polako zivis od toga, polako razvijas i dopunjujes ponudu. sta je bolje manja zarada a veci obrt il derem kako stignem pa koga zajebem, sto je uglavnom moto vecine biznismena u srbiji?
a za tv i ostalu tehniku nadji nesto u tehnomaniji neki samsung 49" 3d, smart pa pogledaj u radnji u madjarskoj cenu za isti. onda zoves nekog iz subotice i on ti ga prodaje po ceni iz madjarske radnje, uzme 25% povrat madzarskog pdv-a a striko mu radi na carini pa mu kombi prodje. ako je tv proizveden u EU nema carine, samo PDV bi trebao da plati, a tebe tv izaso bar 200 evra jeftinije. kolika je trgovacka marza na tehnicku robu u srbiji? da li drzava tera uvoznike da kupuju u maleziji ili kini da bi drzava dobila carinu od 15% na tehniku kad ima i u evropi da se kupi, al onda dobiju sipak carinu...

Hattrick

1.000 Komada je jedva kombi, sleper je mnogo, MNOGO vise od 1.000 komada.  :)
A vec dobar Iveco kombi sa 1.500 komada, gde je nabavna cena, pa transport, vozilo, vozac, carina, pdv, spedicija, sertifikati, deklaracije, picke materine, vec je to posao od ulozenih prakticno 100.000 evra, gotovih para. Verovatno se zato niko ne zalece bas toliko da udje u legalu za nishu u trzistu, cija isplativost i nije bas tako sigurna u drzavi koja ima ukupno stanovnika tek jednog veceg zapadnog grada.

DraganPavlicevic

Sremac, bez duplih komandi ni jedan auto vlasni¹tvo auto ¹kole ne sme u obuku. Kompletna dokumentacija (atest, vanredni tehnièki, oprema...) mora se dostaviti mup-u, zatim oni dolaze u inspekciju i tek kada i ako proðe tu kontrolu, auto mo¾e u obuku. I naravno, sve se plaæa. A kasnije, auto ide svakih 6 meseci na tehnièi, da ne govorimo o kontroli dva ili tri puta meseèno kada je ispit iz vo¾nje.Sve je to u redu, jer se na takvim kolima ðaci obuèavaju, ali tra¾iti mi¹ljenje od uvoznika i to jo¹ po toj ceni...Eto, jo¹ jedna glupost i bezobrazluk ovih iz agencije.

Hattrick

Citat: mali_zmaj poslato 21 Novembar, 2017, 20:53
Znam da je nesto bio razlog sto nisam uzeo Bugatija,no sam uzeo Ideu!!  Dobro ste me podsjetili!!

Skupi modeli su samo test, prenesu oni sve te divne ideje i na jeftine modele, ne brini se nista.  [rofl]

Lazic

Citat: DraganPavlicevic poslato 23 Novembar, 2017, 13:08
Sve je to u redu, jer se na takvim kolima ðaci obuèavaju, ali tra¾iti mi¹ljenje od uvoznika i to jo¹ po toj ceni...Eto, jo¹ jedna glupost i bezobrazluk ovih iz agencije.
Burazer uèio '92-ge, ja '94-te, dva ortaka '96-te, na istom raspalom Jugu... :o :D Jednom sam pao jer je u sred polaganja odluèio da hoæe samo u treæu i petu... :o

A ovo za mi¹ljenje ti je pokazatelj op¹te bede i alavosti trgovaca u sprezi sa lopovskim re¾imom... Stalno prièam da lopovima ekstra odgovaraju ove sumanute gu¾ve, jer je to super kinta od akciza, sva kola tro¹e gorivo u mestu, gde æe¹ lep¹e pare... Isto tako su uvoznici videli lake pare, a i njima profiti drastièno manji pre 15 godina... Mobilni operateri takoðe, ljude le¹e "internetom", Uraganovoj mami naplatili internet u roaming-u, u pograniènim krajevima a ¾ena koristi Nokiu 5110... Tek tu ¹to kradu èim priðe¹ nekoj granici... Meni mts o'ladio 250 dinara kredita dok sam se vraæao od posla do kuæe, sa telefonom u d¾epu, ukupno van wifi-ja proveo 12 minuta... Pre toga 450 dinara za sat dva normalnog kori¹æenja telefona (viber, mesenger, fb), a navodno sam imao neku promociju 3 meseca gde sa svakom dopunom dobijem 1gb neta na 7 dana, ali nisam mogao da je aktiviram... posle ¾albe, rekli mi da mi je ba¹ taj dan istekla tromeseèna promocija, posle 16 dana od kad sam je aktivirao... Gde god da pogleda¹, ko god mo¾e da te pokrade, pokra¹æe te... Divlji zapad je bio mnogo po¹teniji, prangija za pojas pa ko koga zajebe...

Odvratno dru¹tvo..

bigbad86


Lazic

Ma bio mi iskljuèen telefon, a imam neku prepaid karticu i onda uplatim malo kredita da imam net dok ne platim raèun za moj broj...

mareskin

#23912
Citat: PECA BMW poslato 23 Novembar, 2017, 00:13
Ma u pravu si ti 100% , tako razmisljaju svi koji se bave biznisom i bar malo poznaju nacin funkcionisanja radnji kod nas . Ima vece namete i mora drzati jacu cenu .
Ovi iz Luisa imaju veliku marzu , jeftine lokale , jeftinu radnu snagu , jeftin prevoz , mali porez i oni mogu drzati i manje cene , a i platezna moc gradjana im nije neka .


Ja govorim Iskljucivo kao naj obicniji kupac - kupim tamo gde je jeftinije - i apsolutno me nista drugo ne zanima ..

Isto sto kazem da mi je krivo sto nisam ostavio pare coveku na pijaci kog znam nego ko zna kome u pancevu sve zbog " ovo se prodaje ko ludo dizi cenu "

Ova država je, recimo meni, kao privatniku maćeha. Svaka odluka koju donesu me debelo košta. Nema načina da napraviš biznis plan, jer će te iznenaditi sa novom dažbinom ili će ti novom uredbom zabraniti da radiš ono što radiš decenijama. Voleo bih da radim u uređenoj zemlji gde se sa svakom promenom vlade ne pojavi nova budala koja otkriva toplu vodu i deli tuđe pare. I da ta zemlja ima 50 miliona stanovnika i EU tržište od 250 miliona.

Da li ima "bezobraznih" cena? Naravno da ima. Evo recimo ove najpopularnije radnje koje se najviše reklamiraju su i najskuplje. Ali zbog njihove jake reklame ljudi u malim mestima čak i ako su primetno jeftiniji ne mogu da prodaju. Svi bombarduju sa beskamatnim kreditima i ostalim pogodnostima, a onda kada se ljudi na kraju saberu ispadne da su za trećinu skuplje platili.

Ali šta generalno očekivati u zemlji u kojoj svaki TV vrti Zadrugu i Parove i gde su glavne vesti o kurvama?


Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Ako je neko pevaè u orkestru na veselju i ako taj ne mo¾e da pogodi takt, ni poèetak i kraj strofe. I ako jo¹ sa totalnim sranjem od sluha poku¹ava da ubaci ukrase. I ako peva kao da se napinje na wc ¹olji.
Koja je to dijagnoza?!? Ima li on oko sebe nekog normalnog da mu ka¾e da nema pojma?!?
Muzièari svirali odlièno i harmonika i violina i gitara..
Jo¹ se narod ne¹to prima, pa se vade pare itd. A meni pritisak skaèe u nebo. Jebem ti ludake nesposobne, bez imalo stida i obraza. Sve vreme mislim nemoguæe. Mora da sam ja ne¹to prebacio. Nema ¹ansi da je ovo stvarno. Ali jeste.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mrle

Citat: mareskin poslato 24 Novembar, 2017, 12:08
Nema naèina da napravi¹ biznis plan, jer æe te iznenaditi sa novom da¾binom ili æe ti novom uredbom zabraniti da radi¹ ono ¹to radi¹ decenijama.


bili smo klinci, ja nisam radio ,ali se moj brat zaposlio kao aran¾er u Beteksu, mala plata, ali iskustvo...
I registruje on i strugaru na svoje ime, svaki mesec i¹ao u Barajevo i davao da mu one popune uplatice, plati uslugu, plati porez. I sve je pedantno slagao. Bilo meseèno npr 2.000din.
Doðe zima, strugara ne radi, ali on sve uredno plaæa. Ode posle novogodi¹njih praznika u januaru da plati porez, a oni mu ka¾u, du¾an si za prethodnu godinu 25.000din!!!
kako , za¹to?, Evo imam sve, pogledajte...
Eeeee, u decembru je iza¹lo u slu¾benom glasniku, da iako ste zaposleni i imate doprinose u Beteksu, morate da plaæate doprinose i za strugaru.
Njegova rekacija je bila, ok, ali u pitanju je onda samo jedan mesec, kako 25.000?
Odgovor je bio da se to primejuje retroaktivno od marta meseca prethodne godine!!!

Pa pravi ti biznis plan.
I stavio katanc, Beteks se prodao, a on zapalio na brod u Ameriku.

mareskin


Ma, ja mogu satima da vam prièam ¹ta su sve smislili i upropastili.
Prosto najbolje prolazi onaj ko ne po¹tuje zakon i zakida dr¾avu. Od onoga ¹to si ukrao plati¹ kaznu i opet si u debelom plusu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

@mareskin
meni su 1994 blokirali racun , optuzili za utaju poreza....skinuli 250 hiljada maraka koje je studentski centar uplatio bas taj dan po zavrsnom racunu .....osam godina kasnije doneli presudu da nisam utajio porez ali pare nisu vratili....zato nemaj da kukas....da ne govorim da sam platio hotel i kurve za clanove vrhovnog suda da mi potposu presudu.....a to je bilo u vreme slobe...ovi su gori a alaviji..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


megaidiot


mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Novembar, 2017, 20:31
@mareskin
meni su 1994 blokirali racun , optuzili za utaju poreza....skinuli 250 hiljada maraka koje je studentski centar uplatio bas taj dan po zavrsnom racunu .....osam godina kasnije doneli presudu da nisam utajio porez ali pare nisu vratili....zato nemaj da kukas....da ne govorim da sam platio hotel i kurve za clanove vrhovnog suda da mi potposu presudu.....a to je bilo u vreme slobe...ovi su gori a alaviji..

Seæam se. Prièao si mi.
Znam mnoge sliène situacije. I povlaèenje po novinama i blaæenje i blokade itd. A onda posle par godina nikom ni¹ta. Nema odgovornih, a firme i ljudi upropa¹æeni.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu