Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

jedino jos rts gaji pravilan govor (moze da vam se svidja ili ne, ali su svi uniformni).
nekada je novinar morao biti jako jako jako pismen covek, imao sam srecu da radim sa poslednjima iz te stare ekipe, kako su dolazile 'mlade nade' tako je i kvalitet opadao.

Boban_m

Nekada si za spikera na radiju morao da imas bar nizu muzicku.

El Jefe

Citat: kosta66 poslato 12 Jul, 2017, 12:29
ja se kreæem brzinom od 6 do 10 kmh. do novog sada ima da 'putujem' ceo dan. poneæu vreæu pa æu da prespavam negde na tvrðavi, pa se vratim sutradan. gledo sam neke ljude koji bajsom putuju po svetu na tu foru. voze 6 na sat natovareni i kad vide brdo il umru il guraju. to mi se sviða, taj rad vo¾nje bajsa. da putujem ¹to du¾e i ¹to sporije. pa recimo, krenem na moto skup u zajeèar, èetri dana ranije i stignem na vreme u kamp ;D

a gledo sam i kad je perla zapuco bajsem u vojsku. predobrooooooooooo ;D

inaèe sam jednom prilikom i¹o pe¹ke od slavonskog broda do beograda sa ortakom. patike su nam se bukvalo istopile i utopile sa asfaltom, bilo je leto. putovali smo mesec dana...
Ако дођеш у Нови Сад бициклом, средићу ти да спаваш у кафани.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic


mareskin

Citat: Slaninar poslato 12 Jul, 2017, 20:36
Citat: mareskin poslato 12 Jul, 2017, 17:41
Citat: Slaninar poslato 12 Jul, 2017, 16:56
Koristi se i vazduplohov, ali je i dalje kretenski.

blic, kurir - samo jo¹ fali pink...   [doh]

To nije bukvalna izjava nego izraz koji se koristi. Kod nas se koristi, kod vas ne. Ne vidim za¹to ti smeta ¹to koristimo taj izraz?
I meni su èudni neki drugi izrazi, pa nemam potrebu da komentari¹em. Kao kad odem kod familije u CG i oni me pitaju za¹to ka¾em to ili to, a ja njih ne¹to drugo.

Smeta mi jer je nastao tako ¹to je neko polupismen, bez razumevanja analogije, "preveo" kako njemu/njoj zvuèi lak¹e da ka¾e. I onda to ponovi jo¹ par polupismenih novinara. I eto izraza "koji se koristi".
Ako ti ne smeta vazduplohov, onda ti ni to neæe smetati. Meni smeta. Namæor, jebiga.

Nisam siguran koji novinar je "preveo" izraz/izreku koji koristim od malena. Vazduplohov nije bio izmi¹ljen u vreme kada sam prvi put èuo tu izreku.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


megaidiot

Citat: mareskin poslato 12 Jul, 2017, 23:39
Vazduplohov nije bio izmi¹ljen u vreme kada sam prvi put èuo tu izreku.

Da li si sirugan da je tako?

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

UFF

Citat: Slaninar poslato 12 Jul, 2017, 20:36
Citat: mareskin poslato 12 Jul, 2017, 17:41
Citat: Slaninar poslato 12 Jul, 2017, 16:56
Koristi se i vazduplohov, ali je i dalje kretenski.

blic, kurir - samo jo¹ fali pink...   [doh]

To nije bukvalna izjava nego izraz koji se koristi. Kod nas se koristi, kod vas ne. Ne vidim za¹to ti smeta ¹to koristimo taj izraz?
I meni su èudni neki drugi izrazi, pa nemam potrebu da komentari¹em. Kao kad odem kod familije u CG i oni me pitaju za¹to ka¾em to ili to, a ja njih ne¹to drugo.


Smeta mi jer je nastao tako ¹to je neko polupismen, bez razumevanja analogije, "preveo" kako njemu/njoj zvuèi lak¹e da ka¾e. I onda to ponovi jo¹ par polupismenih novinara. I eto izraza "koji se koristi".
Ako ti ne smeta vazduplohov, onda ti ni to neæe smetati. Meni smeta. Namæor, jebiga.


reci to castoru

mi¹ko_kolo

Citat: megaidiot poslato 12 Jul, 2017, 21:56
jedino jos rts gaji pravilan govor (moze da vam se svidja ili ne, ali su svi uniformni).
nekada je novinar morao biti jako jako jako pismen covek, imao sam srecu da radim sa poslednjima iz te stare ekipe, kako su dolazile 'mlade nade' tako je i kvalitet opadao.
©ipak gaje pravilan govor. Od pre nekoliko godina guraju novoakcentovanje koje niko ne koristi u narodu:
12 poLIcajaca (umesto poliCAjaca)
deMONstranti
InDOnezija
teLEvizija
arGUmenti
eNERgenti
aUstrija...

Kostić

#23330
radio beograd 1 dr¾i do tradicije tu i tamo, al mnogo jedu govna u nekim emisijama, a radio beograd 2 i 3 su neprejebivi i dan danas



https://www.youtube.com/watch?v=qRlExc-I2qQ

Slaninar

Citat: mareskin poslato 12 Jul, 2017, 23:39
Nisam siguran koji novinar je "preveo" izraz/izreku koji koristim od malena. Vazduplohov nije bio izmi¹ljen u vreme kada sam prvi put èuo tu izreku.

I pleonazam "oba dva" se koristi dugo, sad èujem da su ga ubacili i u pravopis kao prihvaæen "jer se koristi", ¹to je po meni srozavanje standarda. Oèekujem uskoro da i vrv postane knji¾evni izraz - koristi se.
Neke stvari treba prihvatiti, jezik se menja, ali ne sve.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

i va¹ vojvoðanski futurizam je unakazio jezik, pa nikem ni¹ta.

Kostić

#23333
ja æu
ti æe¹
mi æemo
vi æete
oni æe te pamtiti - nepravilno
oni æe da te pamte - pravilno
pamtiæe te - pravilno
ono æete pamtiti
ono æete da pamtite

e sad je oni æe te pamtiti pravilno, pa se jezik toliko okratio da pojedine reèenice izgledaju sme¹no

Slaninar

Citat: megaidiot poslato 12 Jul, 2017, 21:56
jedino jos rts gaji pravilan govor (moze da vam se svidja ili ne, ali su svi uniformni).

Ovo je nekad va¾ilo, ali veæ decenijama nije sluèaj. Evo, omiljeni srpski sin nije AleksAndar, nego AlEksandar.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 13 Jul, 2017, 08:15
Citat: mareskin poslato 12 Jul, 2017, 23:39
Nisam siguran koji novinar je "preveo" izraz/izreku koji koristim od malena. Vazduplohov nije bio izmi¹ljen u vreme kada sam prvi put èuo tu izreku.

I pleonazam "oba dva" se koristi dugo, sad èujem da su ga ubacili i u pravopis kao prihvaæen "jer se koristi", ¹to je po meni srozavanje standarda. Oèekujem uskoro da i vrv postane knji¾evni izraz - koristi se.
Neke stvari treba prihvatiti, jezik se menja, ali ne sve.

Vidim da su tebi "¹panska sela" moji izrazi tj. izrazi koje mi koristimo :D
Da vidi¹ tek koje izraze koristim kada odem u CG kod familije. To bi te tek posebno iznerviralo, a majke mi nisam ih ja smislio. Oduvek ih koriste.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

megaidiot

Citat: Slaninar poslato 13 Jul, 2017, 08:42
Ovo je nekad va¾ilo, ali veæ decenijama nije sluèaj. Evo, omiljeni srpski sin nije AleksAndar, nego AlEksandar.
htedoh reci da se neko tamo bavi dikcijom i maltretira spikere da govore po pravilima kuce, to postujem.
zato ih i onaj lik izmontira kako voli, recenicu iz jedne emisije moze da iskoristi u drugoj bez problema.
a lose sam se izrazio, ni meni ne zvuci ni lepo, nit pravilno, ali ja sam polupismen covek.

mrle

Citat: mi¹ko_kolo poslato 13 Jul, 2017, 03:35
Citat: megaidiot poslato 12 Jul, 2017, 21:56
jedino jos rts gaji pravilan govor (moze da vam se svidja ili ne, ali su svi uniformni).
nekada je novinar morao biti jako jako jako pismen covek, imao sam srecu da radim sa poslednjima iz te stare ekipe, kako su dolazile 'mlade nade' tako je i kvalitet opadao.
©ipak gaje pravilan govor. Od pre nekoliko godina guraju novoakcentovanje koje niko ne koristi u narodu:
12 poLIcajaca (umesto poliCAjaca)
deMONstranti
InDOnezija
teLEvizija
arGUmenti
eNERgenti
aUstrija...

ovo kao da sam ja pisao. Upravo tako, iskvario sam svoj pravi "beogradski" akcenat jer stalno slu¹am nove verzije izgovaranja reèi. ®ena i ja smo poèeli da se u svakodnevnom govoru u kuæi meðusobno ispravljamo.

http://srbin.info/2017/07/09/kako-je-krenulo-uskoro-ce-poceti-da-nam-namecu-zapadnobalkanski-jezik/

A ¹ta jo¹ da dodam da novi pravopis "ureðuje" Klajn, hrvat jevrejskog porekla.

Kostić

Citat: El Jefe poslato 12 Jul, 2017, 22:48
Citat: kosta66 poslato 12 Jul, 2017, 12:29
ja se kreæem brzinom od 6 do 10 kmh. do novog sada ima da 'putujem' ceo dan. poneæu vreæu pa æu da prespavam negde na tvrðavi, pa se vratim sutradan. gledo sam neke ljude koji bajsom putuju po svetu na tu foru. voze 6 na sat natovareni i kad vide brdo il umru il guraju. to mi se sviða, taj rad vo¾nje bajsa. da putujem ¹to du¾e i ¹to sporije. pa recimo, krenem na moto skup u zajeèar, èetri dana ranije i stignem na vreme u kamp ;D

a gledo sam i kad je perla zapuco bajsem u vojsku. predobrooooooooooo ;D

inaèe sam jednom prilikom i¹o pe¹ke od slavonskog broda do beograda sa ortakom. patike su nam se bukvalo istopile i utopile sa asfaltom, bilo je leto. putovali smo mesec dana...
Ако дођеш у Нови Сад бициклом, средићу ти да спаваш у кафани.

ako uop¹te i krenem u osvajanje petrovaradinske tvrðave biciklom, spavaæu na livadi ispod drveta. skitnièarenje je ukinuto kao prekr¹aj, ako sam dobro razumeo nekog lika, pa sad mo¾e lepo da se spava de oæe¹, a da ne apse