Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

grejanje placash pausalno podeljeno na 12 rata mesechnih ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mi¹ko_kolo

Zato æu se ja grejati samostalno, dokle god to bude moguæe. Iako mi cevi toplovoda prolaze na metar od kuæe. Mi sa 7+1 tona grejemo 180 kvm u tri eta¾e i to da je cele zime izmeðu 23 i 26 stepeni u kuæi. To nas ko¹ta 120.000 dingera na godi¹njem nivou. Koliko je po kvadratu kad plaæa¹ toplani?

UFF

u proslom stanu sam hteo da se skinem sa grejanja ali nije bilo moguce jer su mi cevi za vertikalu prolazile kroz stan
a i da nisu bilo je kenjanja o indirektnom grejanju preko komsijinog zida

sad nemam ni stan ni elektranu nit slicnu opciju ili takve probleme :D

imam najveci norveski od 2kw kao bekap koji ni ne korisrtim dok je tu kovana pecka od 14kw a vala drveta okolo ima kolko hoces, ovi sto zidaju sojenice seku stalno

DebeliZmaj

jbt ... ubacuj drzo, izbacuj pepeo ... tako 19ti vek
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

Mamu im -

Stize danas opomena " niste platili porez na oruzije" ok pravac poresko i salter i naravno pitanje " svima ste poslali resenje o porezu a meni nije stiglo kako mislite da platim " " pa ne znam ja trebali ste da se raspitate "
"Ali luda zeno na koj ziro racun i kome da uplatim kad nemam resenje " onda cekanje dok vrslja po kompu i sok
" a vi imate i dugovanje iz 2007 godine od 1600 din pa sa kamatom do danas to izadje nesto preko 10,000 din"
" A zato me niste obavestili ranije o tom dugovanju nego ste cekali 9 godina "
" pa otkud ja znam "

i tako da nisi otisao na salter obavestili bi te tamo negde 2050 god . i prosto mi je neverovatno da se godinama vadili kojekavi papiri i da niko nije proverio dal' su porezi placeni ? ?
Inace cale cuva sve uplatnice od placanja poreza od 2003 pa na ovamo i bas ta 2007 fali . ko zna dal su uopste i poslali resenje da se plati ...

Mamu im -
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Bori¹a

moj deda imao beretu neku i nije stizao porez godinama... on ima 75 godina nije ga ni interesovalo, nije znao ni gde je, i doslo odjednom da se plati 20ak hiljada... on predao pistolj tamo njima

UFF


Hohštapler

auu jbm ti...
ili je dr¾ava u ozbiljnom kurcu ili AV uvodi neki red með dr¾avnim organima, ali poèeli su sve da kopaju i jure i svaki dinar da naðu....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Ho¹tapler poslato 08 Oktobar, 2016, 11:06
auu jbm ti...
ili je dr¾ava u ozbiljnom kurcu ili AV uvodi neki red með dr¾avnim organima, ali poèeli su sve da kopaju i jure i svaki dinar da naðu....

Mnogo ljudi je dobilo re¹enja sa zaka¹njenjem od nekoliko godina.
Na primer neko ko je zatvorio i odjavio firmu pre X godina sada dobija sa kamatama da plati preko 70,000. Kada pitaju gde ste bili sve ove godine i kako smo zatvorili firme ako smo imali dug to niko ne mo¾e da im odgovori.
Moj klijent je gre¹kom imao na nekom raèunu u poreskoj preplaæeno 200,000 din. Najgore od svega je to ¹to da se taj podatak o njegovih 200,000 din. nije pojavio pre mesec dana sada veæ ne bi mogao da ih tra¾i nazad po¹to je rok zastarelosti 5 godina za ta potra¾ivanja?!? U tih 5 godina milion puta su od poreske izvlaèena konta da bi svoje obaveze plaæao na vreme. Kako nam nikada nisu od¹tampali konto na kome je vi¹ak para je i dalje misterija.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Oktobar, 2016, 23:41
jbt ... ubacuj drzo, izbacuj pepeo ... tako 19ti vek

debeli menjao bi ti taj tvoj sobicak za kucu i dvoriste,19 vek ne zalim se...

aæimo

Htedoh i ja da mu to napisem, ali ne razume on to.

Slaninar

Meni stiglo na, tada veæ pokojnog æaleta, i to za oru¾je koje je osloboðeno poreza. Pitao advokata - ka¾e: "to ¹alju ako proðe proðe - ko se zajebe. Ne treba ni¹ta, apsolutno, da radi¹".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Krajem sledeceg meseca imam zakazano saslusanje..remecenje jevnog reda i mira i sirenje medju nacionalne mrznje i netrpeljivosti...po treci put u zanjih pet godina....postaje vec dosadno...nikakvih dokaza a sudija vrsi saslusanje na osnovu podnete tuzbe neke romske organizacije....ja zadnji put bio u rimu pre dvadeset godina.....drzavni tuzioc nije hteo da podigne tuzbu protiv garagana jer je vrednost toga sto su hteli da ukradu (ukrali nego sam ih nahvatao pre nego sto su izasli iz dvorista) ispod 10000 dinara....ali zato mene saslusavaju jer sam ih mrko pogledao...otprilike...
Znam ja da nista od toga nema, ali moram da se pojavim tamo...to znaci izgubljen ceo dan.....jebem te drzavo...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

A sta ja da radim sa ovim sto traze iz 2007 ? pritom jos nisu poslali opomenu ili nesto slicno , a dugovanje za ovu godinu je redovno izmireno .
Ima li ta fora kao zastarelo posle 9 god ili jok ? Pritom za tih 9 god ni jednom nisu obavestili ili bilo sta urucili za to dugovanje .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mareskin

Citat: PECA BMW poslato 08 Oktobar, 2016, 21:19
A sta ja da radim sa ovim sto traze iz 2007 ? pritom jos nisu poslali opomenu ili nesto slicno , a dugovanje za ovu godinu je redovno izmireno .
Ima li ta fora kao zastarelo posle 9 god ili jok ? Pritom za tih 9 god ni jednom nisu obavestili ili bilo sta urucili za to dugovanje .

Oni su morali svakom novom uplatom da zatvaraju najstariji dug tako da mi nije jasno kako ti raèunaju kamatu od 2007-e godine?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


PECA BMW

Tako je morali su sa svakom godinom da me obaveste da 2007 nije izmirena , ni sad ne bi obavestili da nismo otisli na salter licno da pitamo zasto nam resenje za porez ne stize a stigao je svima ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

Citat: CBRR1 poslato 08 Oktobar, 2016, 11:15
debeli menjao bi ti taj tvoj sobicak za kucu i dvoriste,19 vek ne zalim se...

ne hvala ne bi izasao iz stana ... taman sam se preselio .. 50m2 ... taman
za mene jednog dovoljno prostora
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

CBRR1

Citat: DebeliZmaj poslato 09 Oktobar, 2016, 01:04
Citat: CBRR1 poslato 08 Oktobar, 2016, 11:15
debeli menjao bi ti taj tvoj sobicak za kucu i dvoriste,19 vek ne zalim se...

ne hvala ne bi izasao iz stana ... taman sam se preselio .. 50m2 ... taman
za mene jednog dovoljno prostora




Bogme koliki si malo je to...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell