Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Slaninar

Citat: redshadow poslato 26 Maj, 2016, 16:29
1. Da li se "PROVLACITE" ili se cak vozite izmedju kolona na auto putu?    Gotovo uvek, to je 0 rizik pod uslovom da nema mesta da se automobil prestroji iz jedne u drugu traku i time isece put.
2. Da li ikada pogledate na cajger KOJOM SE BRZINOM ZAPRAVO KRECETE i da li se krecete brzinom koja je po saobracajnim propisima dozvoljena? Ne gledam na cajger jer nije bezbedno da blejis u cajger, gledam na put. Kretanje propisanom brzinom je ravno samoubistvu.
3. Da li znate KOLIKO JE OGRANICENJE BRZINE u naseljenom i van naseljenog mesta i na auto putu? Znam za ogranicenja i ne postujem ih. Vozim onako kako treba da se vozi, bilo da li je brze od tog ogranicenja ili sporije.
4. Da li drzite propisno odstojanje BAS UVEK? Ako pod propisano odstojanje podrazumevamo to da se ja osecam bezbedno onda da.
5. Da li UVEK prilagodjavate brzinu uslovima u saobracaju? Prilagodjavam brzinu time koliko se ja licno osecam komforno.
6. Da li ponekad zavrcete rucicu gasa radi adrenalina na saobracajnicama na kojima ima jos ucesnika u saobracaju? Da, ali ne rizikujem.
7. Da li ste vecinu vremena na magistalnom putu zapravo u "preticanju"? Zavisi.
...

I poslednje pitanje:
8. DA LI ZAISTA MISLITE DA NEKO UOPSTE MOZE DA VAS VIDI AKO NE POSTUJETE PRAVILA U SAOBRACAJU? Da, jer su pravila kurac.




1. S obzirom na "pa¾ljivost" na¹ih vozaèa, to je bezbedno jedino ako kola stoje. Ako se kreæu rizik je prilièan. Barem u Srbiji. Iskusan bajker iz engleske, kurir na motoru veæ 10+ godina (znaèi lud) ka¾e da je sretan dok god ne stoji u saobraæaju, da se provlaèi samo kad kola stanu, jer je u pokretu puno riziènije, iako je kod njih dozvoljeno zakonom.

2. Ne vide nas i ovako. Ako te vide, mnogi neæe raèunati s tim da ide¹ preko ogranièenja. ©to se br¾e kreæe¹, manja je ¹ansa da taèno procene kad "sti¾e¹". Meni je taktika da dam gas daleko pre raskrsnice, da nema nikog iza mene blizu da me zalepi, a onda usporim i pona¹am se kao da nemam prednost, za sluèaj da neko ipak krene. Dosta puta me je to spasilo. Ne gledaju.

3. Kod nas su idiotska i besmislena u 99% sluèajeva. Kad ima dosta kola i prikljuènih puteva, po¹tujem ogranièenje, kad procenim da je bezbedno - gas.

4. Uvek. Ako mi se neko zalepi u dupe, usporim jo¹ vi¹e, da onaj ispred odmakne dalje, pa da je manja ¹ansa da æu morati naglo da koèim (pa da me otpozadi zalepi). Nekad i mahnem da me obiðu - lako æu se provuæi kasnije kad bude prilika, svakako neæu stajati u koloni kao kola. :)

5. Da, kad ne vozim iznenaðujuæe sporo.  :)

6. Yeessss.

7. Ne. Kao klinac sam shvatio da pored sve ¾urbe, na 100 km puta mogu da stignem mo¾da 10ak minuta ranije nego bez ¾urbe, tako da pretièem samo kad ba¹ treba. Èak i motorom.

8. Neka pravila, kao obaveza kretanja 1m uz desnu ivicu puta su lo¹a po bezbednost i uoèljivost u nekim situacijama. Neka su dobra, kao redosled prvenstva na raskrsnici - da se ne gubi vreme i stvara konfuzija. Uglavnom gledam da budem bezbedan, predvidiv, da po¹tujem pravila koja me èine bezbednim, a druga ne.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Moja baba bi bila ¾ivlja od tebe da je ¾iva... :P ;D

Hurricane

Citat: Ho¹tapler poslato 26 Maj, 2016, 16:24
Iskreno, nemoj nikog loviti, mo¾e¹ samo da najebe¹.
Ako se veæ ovim tvojima jebe za gorivo ¹to sebi da pravi¹ probleme?
Murija i da ih nahvata ¹teta je ispod 3-4 hiljade, a ti da mu samo ¹amar lupi¹ (aj sad reci da oæe¹ samo da poprièate) dobije¹ bra¹o kriviènu. Nije vredno.
I poèni da èasti¹ CBRa ;)

.. braso, nisi me ubedio, ipak cu da ga nalemam za kurcenje, da sam dobijao prijavu za svako vaspitavanje do sada...

 ;)

Andreja

Citat: Laziæ poslato 26 Maj, 2016, 18:16
Moja baba bi bila ¾ivlja od tebe da je ¾iva... :P ;D

[rofl]



Onaj ko je pisao umotvorinu koju je postovao Bokiboy verovatno nikada i nije uèestvovao u saobraæaju...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

goranvojska

e decaci.pa ja mator konj 50+ pa ni u ludilu a nikad i nisam postovao propise.pa ja bre do titela sam zaradio godinu dana robije ako gledamo kako sam vozio.vozim onako kako se osecam bezbedno a koliko je to kmh jebe mi se.pa u hrvatskoj i bosni sam vozio isto i niko nije ni repom mrdnuo.a kod nas----jebe mi se.sve sto moze da se plati nije skupo.

Andreja

Garantujem da je velika veæina foruma¹a vi¹estruko bezbednija od velike veæine proseènih vozaèa automobila koji se: ¹minkaju, fejsbuèe, ne otvaraju retrovizor, iznenadno promene pravac bez prethodne napomene, oduzimaju prvenstvo prolaza, zveraju sa strane...

Ja mo¾da ne palim migavac svaki put (ali ga palim kad je neko iza ili ispred mene), ne po¹tujem ogranièenja (ali uvek vozim toliko brzo da mogu da odreagujem ako nastane sranje), pretièem stalno (èesto i preko pune linije ali kad sam siguran da ne ugro¾avam sebe ili druge) itd. itd... Treba ote¾ati put do vozaèke dozvole ali ne na naèin koji je na¹a cenjena vlada smislila... Nije poenta platiti vi¹e samo polaganje i èasove (ili potplatiti vi¹e :D ), poenta je u tome da obuka treba da bude daleko ozbiljnija. Da li je iko od vas u toku obuke imao priliku da koèi do panja, izbegava prepreku na putu i slièno? Naravno da ne, nego daj ti nama pare, evo ti dozvola, da li æe¹ da po¾ivi¹ godinu - dve ili osakati¹ nekoga, savr¹eno nas zabole kurac...

Jeb'o ja majku tom ¹to je pisao onaj tekst, opet...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

balcan girl

ja koja ponekad imam death wish pa sednem na motor kao suvozaè odredjenim ludacima mogu da izjavim da nekoliko vozaèa motora koje znam neka budu i mrtvi pijani ili sta god i nije mi frka da se vozim sa njima a da odredjenim ljudima ni kad su odmorni i trezni ne sedam ni u kola ni na motor jer bre to rizièno u pièku materinu :D neka bude jebeni pravac i bez ostalog saobraæaja to rizièno za pogibiju breee :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic

Hehehe, ljudi koji su se vozili samnom se dele na one koji jedva èekaju opet i one koji vi¹e nikad ni u ludilu... ;D

Andreja

Ja nisam ljud po¹to ne spadam ni u jednu od te dve kategorije :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

TEEfqd

Citat: Slaninar poslato 26 Maj, 2016, 17:33
Citat: redshadow poslato 26 Maj, 2016, 16:29
1. Da li se "PROVLACITE" ili se cak vozite izmedju kolona na auto putu?    Gotovo uvek, to je 0 rizik pod uslovom da nema mesta da se automobil prestroji iz jedne u drugu traku i time isece put.
2. Da li ikada pogledate na cajger KOJOM SE BRZINOM ZAPRAVO KRECETE i da li se krecete brzinom koja je po saobracajnim propisima dozvoljena? Ne gledam na cajger jer nije bezbedno da blejis u cajger, gledam na put. Kretanje propisanom brzinom je ravno samoubistvu.
3. Da li znate KOLIKO JE OGRANICENJE BRZINE u naseljenom i van naseljenog mesta i na auto putu? Znam za ogranicenja i ne postujem ih. Vozim onako kako treba da se vozi, bilo da li je brze od tog ogranicenja ili sporije.
4. Da li drzite propisno odstojanje BAS UVEK? Ako pod propisano odstojanje podrazumevamo to da se ja osecam bezbedno onda da.
5. Da li UVEK prilagodjavate brzinu uslovima u saobracaju? Prilagodjavam brzinu time koliko se ja licno osecam komforno.
6. Da li ponekad zavrcete rucicu gasa radi adrenalina na saobracajnicama na kojima ima jos ucesnika u saobracaju? Da, ali ne rizikujem.
7. Da li ste vecinu vremena na magistalnom putu zapravo u "preticanju"? Zavisi.
...

I poslednje pitanje:
8. DA LI ZAISTA MISLITE DA NEKO UOPSTE MOZE DA VAS VIDI AKO NE POSTUJETE PRAVILA U SAOBRACAJU? Da, jer su pravila kurac.




1. S obzirom na "pažljivost" naših vozača, to je bezbedno jedino ako kola stoje. Ako se kreću rizik je priličan. Barem u Srbiji. Iskusan bajker iz engleske, kurir na motoru već 10+ godina (znači lud) kaže da je sretan dok god ne stoji u saobraćaju, da se provlači samo kad kola stanu, jer je u pokretu puno rizičnije, iako je kod njih dozvoljeno zakonom.

2. Ne vide nas i ovako. Ako te vide, mnogi neće računati s tim da ideš preko ograničenja. Što se brže krećeš, manja je šansa da tačno procene kad "stižeš". Meni je taktika da dam gas daleko pre raskrsnice, da nema nikog iza mene blizu da me zalepi, a onda usporim i ponašam se kao da nemam prednost, za slučaj da neko ipak krene. Dosta puta me je to spasilo. Ne gledaju.

3. Kod nas su idiotska i besmislena u 99% slučajeva. Kad ima dosta kola i priključnih puteva, poštujem ograničenje, kad procenim da je bezbedno - gas.

4. Uvek. Ako mi se neko zalepi u dupe, usporim još više, da onaj ispred odmakne dalje, pa da je manja šansa da ću morati naglo da kočim (pa da me otpozadi zalepi). Nekad i mahnem da me obiđu - lako ću se provući kasnije kad bude prilika, svakako neću stajati u koloni kao kola. :)

5. Da, kad ne vozim iznenađujuće sporo.  :)

6. Yeessss.

7. Ne. Kao klinac sam shvatio da pored sve žurbe, na 100 km puta mogu da stignem možda 10ak minuta ranije nego bez žurbe, tako da pretičem samo kad baš treba. Čak i motorom.

8. Neka pravila, kao obaveza kretanja 1m uz desnu ivicu puta su loša po bezbednost i uočljivost u nekim situacijama. Neka su dobra, kao redosled prvenstva na raskrsnici - da se ne gubi vreme i stvara konfuzija. Uglavnom gledam da budem bezbedan, predvidiv, da poštujem pravila koja me čine bezbednim, a druga ne.


ja ovde prenosim iskustvo coveka koji je ubijao 160km dnevno u beogradu skuterom/motorom godinama.
to pod jedan sto si napisao ti se samo cini tako ali u praksi stvarno nije. veci je rizik da se provlacis dok stoje jer ljudi otvaraju vrata u kolonama
ili se naglo otvori mesto jer neko predje trotoar pa se isece kolona...svega sam se nagledao.
ni jednom u zivotu nisam imao rizicnu situaciju dok sam se provlacio a da su se kretale kolone jer
kada se krecu dve kolone nema razloga da automobil pokusava da predje iz jedne u drugu traku. jednostavno nema mesta...
za sve ostalo sto si napisao nemam zamerke zaista

penzos

Samo da se nadove¾em, otvore vrata da izbace pepeljaru, da izaðe neko iz auta, ... Kada kolona ide, manje je idiotluka i ljudi su ipak koncentrisaniji na vo¾nju. A koliko vidim, svi vozimo manje vi¹e isto  [cheers]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Gavrolini

Citat: Laziæ poslato 26 Maj, 2016, 23:15
Hehehe, ljudi koji su se vozili samnom se dele na one koji jedva èekaju opet i one koji vi¹e nikad ni u ludilu... ;D
Auuu a ti si neki zajeban i brz a? Nemoj da te opeglam sa mojom kornjacom sa sve jednom rukom na rezervoaru :)

Slaninar

Citat: Andreja poslato 26 Maj, 2016, 22:10
Ja mo¾da ne palim migavac svaki put (ali ga palim kad je neko iza ili ispred mene),

Mnogi vozaèi kola ne daju migavac jer ne vide nikog iza sebe, a motor ba¹ prolazi pored. Kad da¹ ¾migavac, daje¹ ¹ansu drugom da te izbegne, èak i ako ga nisi primetio.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: redshadow poslato 26 Maj, 2016, 23:50
ja ovde prenosim iskustvo coveka koji je ubijao 160km dnevno u beogradu skuterom/motorom godinama.
to pod jedan sto si napisao ti se samo cini tako ali u praksi stvarno nije. veci je rizik da se provlacis dok stoje jer ljudi otvaraju vrata u kolonama
ili se naglo otvori mesto jer neko predje trotoar pa se isece kolona...svega sam se nagledao.
ni jednom u zivotu nisam imao rizicnu situaciju dok sam se provlacio a da su se kretale kolone jer
kada se krecu dve kolone nema razloga da automobil pokusava da predje iz jedne u drugu traku. jednostavno nema mesta...
za sve ostalo sto si napisao nemam zamerke zaista

Mo¾da je NS drugaèiji, ali redovno, svakodnevno se provlaèim izmeðu kola i nikad nisam imao problem. Ako kola stoje, prolazim brzinom do 10 na sat, sa rukama na koènicama i gledam u kabine ¹ta se de¹ava. Ako se ne¹to i desi, ¹teta æe biti samo materijalna. Kad su kola u pokretu, obara te pod druga kola u pokretu, a i sam se obièno kreæe¹ br¾e od 10 na sat.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

ima idiota namerno
te isece da ne mozes
prodjes ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Ima ali isto tako ima brdo i bas ok likova koji te pustaju i pokazuju rukom i ako ih ti cekas jer se kreces motorom kao pesak(a nisi pesak) npr, pomere se u stranu odmah cim te vide u retrovizoru i ostave sasvim dovoljno mesta da opusteno prodjes i ako u suprotnoj trazi imas druga vozila itd... ali ima i kretena koji te isecaju, gledaju na motor koji ide 200 iz mesta kao na biciklu i izlecu kako stignu itd... u glavnom kao i za sve ostalo, ima raznih...

Gavrolini

"Bajkeri" koji isteraju motore i pojave se samo za moto skup u njihovom gradu i onda mi glumataju nesto.

UFF

jebo moto skup
bilo koji


sve komercijala



i sta se cudis? gde si mislio da ce da glumata ako ne u svom "dvoristu" ?

DebeliZmaj

Citat: Gavrolini poslato 28 Maj, 2016, 01:18
"Bajkeri" koji isteraju motore i pojave se samo za moto skup u njihovom gradu i onda mi glumataju nesto.

ili se pojave na "otvaranju" i to je to ...
al mora se uslika ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell