Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 21 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Tako æe¹ i dobiti. Mrzi me da slikam obraèunski list. Mi smo dobili decembar, minus dani kad su bili bolesni, a na kraju pi¹e da je akontacija za januar 5.600,00. Naravno da im u napred ne plaæam ni¹ta. U septembru su, zbog adaptacije, bili po 15 minuta, pola sata, sat... a platili smo kao da su bili ceo dan.

dzimika

Citat: mi¹ko_kolo poslato 20 Januar, 2015, 12:57
Kako preko 10 kad je maksimalno bilo 9.600,00?
Jeste 9600 i jos nesto preko, pogledacu jos jednom kad dodjem kuci ali mislim da su se zajebali nesto, pritom nije bio u januaru 10dana

dzimika

jest vala, akontacija za januar, lepo sam video, i dalje racunaju po staroj ceni

Gvozden

Danas me ispale onako masno za pdv.....prijatelji, saradnici... zamalo da me lupi infrakt, pritisak ko expres lonac.....pare sutra.., a sutra ne vredi qrcu...
Sreca u prave drugare, inace ..
c est la vie...

ЯЭВОЛУТИОН

ja ti rekoh da ako hoce da plate preko racuna avansno, jer tebe terete u momntu izdavanja istog....ako hoce za kesh onda avans za materijal a ostatak po uradjenim poslu.....ali ti ko da si u svicarskoj.
https://www.youtube.com/watch?v=5JON1K1n8so
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DraganPavlicevic

Ispred mene je novi nacrt(dopuna) zakona o osposobljavanju vozaèa, pa proèitajte;                                                                                   Èlan 208  taèka7:Pravno lice (auto ¹kola) mora da ima:1-sistem za audio-video snimanje, postavljen u uèionici, èije karakteristike omoguæavaju identifikaciju svih kandidata i predavaèa teorijske obuke celim tokom èasa teorijske obuke, odnosno kandidata i ispitivaèa celim tokom teorijskog ispita                                                                                                                                                   taèka 8) 1-sistem za audio-video snimanje, postavljen u vozilu, èije karakteristike omoguæavaju identifikaciju kandidata i ispitivaèa celim tokom praktiènog ispita, odnosno prikaz saobraæajne situacije na putu ispred, sa strane i iza vozila                                                      Èlan 219  taèka 1: Pravno lice (auto ¹kola) i kandidat za vozaèa obavezno, pre poèetka obuke, sklapaju ugovor o uslovima pod kojima æe se obaviti obuka, èije odredbe moraju biti u skladu sa zakonom.                                                                                                              taèka 2: Ovim ugovorom se mora posebno utvrditi da je kandidat za vozaèa upoznat da æe se tokom teorijske obuke, teorijskog ispita i praktiènog ispita vr¹iti audio i video snimanje, kao i propisati meðusobni odnosi u sluèaju prestanka osposobljavanja u tom pravnom licu.                                                                                                                                                                                              taèka 3: Pravno lice ne mo¾e poèeti obuku kanditata za vozaèa pre nego ¹to bude sklopljen ugovor iz stava 1. ovog èlana.                                             Pa se ja ne¹to pitam:ko su bre te osobe koje smi¹ljaju ovakve nebuloze.Znaèi, ako ne pristane¹ da te svo vreme snimaju( ¹to je protivno Ustavu!) od obuke nema ni¹ta.I jo¹ me tera da tra¾im pismenu saglasnost od kandidata.Pa ako je sve po zakonu, za¹to se onda od kandidata tra¾i pismena saglasnost?!Zamisli koliko æe sve to ¹kolu da ko¹ta.Èetiri kamere u svaki automobil(ja ih imam èetiri),èetiri kamere u uèionici,¹esnaest kompjutera u uèionici(jer toliko imam mesta u istoj),isti broj mi¹eva, zvuènika a o serveru i ostaloj opremi da ne govorim.I jo¹ moram imati posebnu osobu koja æe se brinuti da sve to funkcioni¹e bez gre¹ke.Saèuvaj Bo¾e i sakloni.Ovo je samo deo tog novog zakona o obuci, da vas ne smaram sa drugim detaljima.Rezime;ko hoæe na obuku u auto ¹kolu neka po¾uri.Sve æe ovo neko morati da plati, a taj neko su potencijalni kandidati.A i sada je veæ skupo.                                                                                     

bigbad86

A sta ce sa polaganjem za A? Da stave Gopro na kacigu? :P

zVuk

Citat: DraganPavlicevic poslato 24 Januar, 2015, 13:28
Ispred mene je novi nacrt(dopuna) zakona o osposobljavanju vozaèa, pa proèitajte;                                                                                   Èlan 208  taèka7:Pravno lice (auto ¹kola) mora da ima:1-sistem za audio-video snimanje, postavljen u uèionici, èije karakteristike omoguæavaju identifikaciju svih kandidata i predavaèa teorijske obuke celim tokom èasa teorijske obuke, odnosno kandidata i ispitivaèa celim tokom teorijskog ispita                                                                                                                                                   taèka 8) 1-sistem za audio-video snimanje, postavljen u vozilu, èije karakteristike omoguæavaju identifikaciju kandidata i ispitivaèa celim tokom praktiènog ispita, odnosno prikaz saobraæajne situacije na putu ispred, sa strane i iza vozila                                                      Èlan 219  taèka 1: Pravno lice (auto ¹kola) i kandidat za vozaèa obavezno, pre poèetka obuke, sklapaju ugovor o uslovima pod kojima æe se obaviti obuka, èije odredbe moraju biti u skladu sa zakonom.                                                                                                              taèka 2: Ovim ugovorom se mora posebno utvrditi da je kandidat za vozaèa upoznat da æe se tokom teorijske obuke, teorijskog ispita i praktiènog ispita vr¹iti audio i video snimanje, kao i propisati meðusobni odnosi u sluèaju prestanka osposobljavanja u tom pravnom licu.                                                                                                                                                                                              taèka 3: Pravno lice ne mo¾e poèeti obuku kanditata za vozaèa pre nego ¹to bude sklopljen ugovor iz stava 1. ovog èlana.                                             Pa se ja ne¹to pitam:ko su bre te osobe koje smi¹ljaju ovakve nebuloze.Znaèi, ako ne pristane¹ da te svo vreme snimaju( ¹to je protivno Ustavu!) od obuke nema ni¹ta.I jo¹ me tera da tra¾im pismenu saglasnost od kandidata.Pa ako je sve po zakonu, za¹to se onda od kandidata tra¾i pismena saglasnost?!Zamisli koliko æe sve to ¹kolu da ko¹ta.Èetiri kamere u svaki automobil(ja ih imam èetiri),èetiri kamere u uèionici,¹esnaest kompjutera u uèionici(jer toliko imam mesta u istoj),isti broj mi¹eva, zvuènika a o serveru i ostaloj opremi da ne govorim.I jo¹ moram imati posebnu osobu koja æe se brinuti da sve to funkcioni¹e bez gre¹ke.Saèuvaj Bo¾e i sakloni.Ovo je samo deo tog novog zakona o obuci, da vas ne smaram sa drugim detaljima.Rezime;ko hoæe na obuku u auto ¹kolu neka po¾uri.Sve æe ovo neko morati da plati, a taj neko su potencijalni kandidati.A i sada je veæ skupo.                                                                                     

...ali bar komisija nece moci da obara za izmisljene greske....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

bigbad86

Netacno. Mene oborili da sam kao zgazio ivicnjak sa kamionom a bio je sneg i nije se video ivicnjak tako nikako nisu mogli da znaju dal sam ga nagazio. A za to im treba kamera spolja. Mom ujki instruktor na suvozacevom sedistu stiskao kvacilo na polaganju da ga obori. Inace uglavnom te auto skola obara, zato sto pare od polaganja prakticnog ispita ostaju njima. Bar je tako pre bilo.

Kostić

dragane pavliæeviæu, jedan tvoj kolega ima auto ¹kolu, a ne razlikuje suzuki gsxf 750 iz neke 90te od gsxr 600 iz 97. masa auto ¹kole mulja sa pièkama na osnovu dobrih sisa, obara za budalizam one koji znaju da voze i pu¹taju one koji tek nauèe u auto ¹koli. ¹ta je u ovoj zemlji po ustavu? zakoni koji se malo malo menjaju i prave rupe koje donose pare u kasu na osnovu istih. politika ovh na vlasti je politika zakona i konfuzije koja je opako dobro smi¹ljena da od govneta napravi pitu iz babine rerne.

nije vama po auto ¹kolama lako, a nije lako ni onima koji treba da izvade grdne pare za to polaganje. nekada se polagalo u vojsci, tj dobijale se sve kategorije, danas takvi vozaèi ¾ive i ni¹ta im ne fali jer su normalne generacije. ove dana¹nje ko nauèi pameti, taj je baba roga.

¹to gore naprave, ¹to vi¹e zate¾u i prete kojekakvim kaznama, manje æe mladih da pre¾ive i za to nisu krive samo auto ¹kole koje pu¹taju sise na osnovu jo ¹to je lepa sojka, nego i sama evolucija.


a i koj æe im kurac dozvola. ja sam vozio skoro dvaes godina bez nje bez ijednog prekr¹aja. kad me tazbina naterala da pola¾em, da ne idem svaki èas u padinjak, ja sam polo¾io. sad ne jebem ¾ivu silu, imam dozvolu. osim kad vidim pandure, onda usporim i kad me zaustave, evo ti dozvola jebala te dozvola i jebo te zakon i jebala te tvoja plata od mojih para i jedala te komplet dr¾ava i njeni usrani zakoni, koji ne znaju vi¹e kako da se dokopaju para, pa izmi¹ljaju pedrske naèine na bazi saæuvajmo mlade ¾ivote. a iza svega toga se skriva samo jedan jedini motiv. Pare.

niste samo vi na tapetu tog ministarstva saobraæaja. bili su i za vreme antiæa razno razn novine na bazi bezbednosti pa masa njih najebala za usrani gas.

i tu nije kraj. biæe sve gore i gore, sve te¾e i te¾e, sve drpnije i gladnije, a onda æe da se kurèe sa nekim njihovim bilansom - spasli smo ¾ivote.

spasiæe oni svoje tanjre i ni¹ta drugo. ¾ivote mo¾e da spasi samo vaspitanje u porodici i edukacija od prvog razreda osnovne ¹kole, a to jo¹ nisu re¹ili da uvedu, nema tu para za u kasu.


mkt


Kostić

ako je stvarno bilo ovako kao u seriji, onda su ti urugvajci obiène pièke.

siseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee urugvajske.

UAAAAAAAAAA!

Bori¹a

polaganje testova je 3500+820 dinara koji idu supu, 3500 ostaju skoli, isto i za prakticni deo, ja znam LICNO sam se uverio da obaraju na voznji samo da bi uzeli pare... jer oni nemaju od cega drugo da zive, to im je izvor prihoda.. ni moj instruktor za A kategoriju ne razlikuje motore, piaggio x9 zove plavi srednji, ktm 640sm zove veliki a xt125x zove plavi mali hahahah

Kostić

i kako æe da te nauèi za te nove kategorije ¹ta je ¹ta, kad ne razlikuje motor za AM, A1, A2, A.... ¹ta je sto konja a ¹ta je 50. ¹ta je kros a ¹ta je R. kako da nauèi¹ da razlikuje¹ kako se koj motor vozi. isto va¾i i za druge kategorije. nije to lo¹a ideja, te nove kategorije za vas omladince. treba vas nauèiti razlikama, tehnikama, ali ko æe to da sprovede u delo na naèin koji je zami¹ljen? retko ko. najbolje æe da vas nauèe roditelji, a pona¹anju u saobraæaju, ¹kola. redovna ¹kola, ne testovi u auto ¹koli.

Bori¹a

ja sam znao da pravim razlike u tipovima motora jos u osnovnoj skoli jahaah kad nisam imao nikakvu dozvolu... no nebitno
nije samo u autoskolama fora, sto ne nauce nista... evo ja zavrsavam 4tu godinu arhitektonske skole (znaci gradjevina) ja nisam imao jedan dan prakse
da sam cekao skolu da me nauci, ne bih nikad video ciglu uzivo, da ne pricam o gradilistu ili bilo sta slicno... propast ;D

Gvozden

Danas sam lepio jednom poznaniku foliju, carbon. Dan kao i svaki drugi, bar za mene, svaki dan nesto lepimo crtamo budzimo. Ali onaj osecaj kad ti prekipi.....
Lepio sam karbon foliju preko ispaljenih airbegova.....Naravno da su mu to lepo zavarili pregitovali...samo jos ja da prelepim i spreman za prodaju.. Ceo dan mi se smrko.
Ovakve stvari, necu, ne treba mi ta losha karma... Dokle ide ta pohlepa, jos 100-150 evra vise zarade za prevaranta trgovca...Posle ce to neko da kupi , neko ko ja , neko ko ti , mozda ne provalis odmah...Kako uvek zalepimo dobro, nema shanse da provalish i vozis se sa porodicom, misleci ipak imash nekog aduta u rukavu ako se desi sranje.....kad ono tuki..nema prednjih jastuka...cvrc...
Ljudi su govna...stvarno..posle se kao cudimo za par cizama, jaoo strashno, obraz....pa to je qrc za ovakve prevare..
Posle drkaju ljude za plin, za mm zimskih guma....jbt a gde ovo spada picka im materina...
Odo da lepim motore, tu bar znam da ce neko da uziva....

Slaninar

Sirotinja. Nekom je 150 evra skoro cela plata. Te¹ko se ¾ivi, velika isku¹enja. A ljudi su kvarljiva roba. Ti kuka¹ a i sam si prihvatio taj posao, jebiga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gvozden

Jok, izlepio neke lajsne,kvake pmatere, ovo nisam hteo...
Ofarbace, snashao se lik...
Samo nije novi scenik za sirotinju...ok da kazes ej nema airbeg a drugo je da sakrijes.. jbg i ja sam zaguljen pa mi svasta smeta...meko bi mu uzo pare i otishao na pivo.

Slaninar

Citat: Gvozden poslato 24 Januar, 2015, 22:22
Jok, izlepio neke lajsne,kvake pmatere, ovo nisam hteo...
Ofarbace, snashao se lik...
Samo nije novi scenik za sirotinju...ok da kazes ej nema airbeg a drugo je da sakrijes.. jbg i ja sam zaguljen pa mi svasta smeta...meko bi mu uzo pare i otishao na pivo.

Nisam skapirao, izvini. Ne znam, mo¾da sam lud, al' meni je muka od takvih svinjarija. Cenim da bi ga odjebao.   Mada sigurno ima ko to sve radi. Kao i svi oni motori sa 30 hiljada preðenih, nikad udarani...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kalesin

E Pavlika, ti zakoni nisu da bi nas cuvali, nego da bi njih od nas cuvali. I kako da pozurim recimo sa dozvolom za klinca mog kad ce u Martu 14 da napuni, a i sad su mi cene za njegovu obuku strahotne... mislim da ce i on kao i ja da vozi motor (auto) dok ga ne pritegnu da polaze.... ali bar cu ga nauciti ja i moji drugari a ne ulica i napaljeni klinci.
Bez dozvole motor vozih do prosle godine, jebiga uvek pare isle na nesto vaznije a i panduri nisu dirali, zaustavljali par puta pa se slogirali kad skinem kacigu i vide ko vozi, i ne bih uzimala A da me keva i cale nisu namolili ( rekli oni placaju, mislim ko bi to odbio :D )...
A sto se tice onoga gde instruktori ne znaju osnovne razlike izmedju motora, pa prvo sto se covek raspita i informise je kakva je A.Skola, cene, kakva je prolaznost.
Tamo gde ja polagah ljudi su bili vise nego dobri, izbor motora je bio fantastican...ma sta reci.. ah da i umeju jos kako da razlikuju po tipu, kubikazi, nameni motore i nikako ih ne zovu "mali plavi" "veliki crveni" bla bla....Testovi su radjeni za debile, pitanja su apsurdna kao i pre ihaj godina kad B polagah, samo sad su ta pitanja razlozili na sitna crevca...

A sta me je danas (jutros u 8 ) izbacilo iz takta...debili koji kao bikovi na brvnu izigravaju ne znam ni ja sta i trube mi u ulici pod prozorom jer im je tesko da jedan ubaci u rikverc i pusti onog sto je presao vise od pola ulice da prodje...jebem ti budaletine...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain