Glavni meni

yamaha xvs 1300 vs xvs 950A

Započeo stilgar, 02 April, 2012, 10:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

Imam drugara koji hoce da kupi yamahu chopera i u dilemi je pa je pitao mene (a ja strucnjak [rofl] za chopere) pa ja rekoh da pitam vas. Da li uzeti 1300 ili 950A, kaze svidja mu se vise 950-ka lepsi mu je a mene zanimaju iskustva od onih koji su ih vozili posedovali.

El Jefe

Choperi se ne kupuju u radnji.Ovo je klasa cruisera.
Друштво за заштиту од животиња

stilgar

ok koji od ta dva kruzera bi bio bolji izbor.

El Jefe

Neka dodje u Kovilovo u sredu ili cetrvrtak na HD promo voznju i neka proba npr. Street Boba.Pozz
Друштво за заштиту од животиња

stilgar

hvala na pozivu prenecu drugaru al rece mi da mu se nesvidja HD, ima doduse jedan na oglasu za 22000 evra custom ali mnogo je to para...al da je lep lep je za sve pare.
http://www.polovniautomobili.com/oglas1633572/harley_davidson_custom/#0

Gašpar

Citat: El Jefe poslato 02 April, 2012, 10:49
Neka dodje u Kovilovo u sredu ili cetrvrtak na HD promo voznju i neka proba npr. Street Boba.Pozz

Ona prezentacija, kao sto je bila prosle godine?

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Gašpar

Od koliko? Jel potrebna neka prijava? Prosle godine sam isao po kisi, pa nisam ni vozio...

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Gašpar


stilgar

Manite sad HD dajte misljenje o ova dva kruzera, koje su razlike osim kubikaze i snage, za sta da se odluci covek, prednosti i mane ako ih ima i jednog i drugog.


UFF

koje su razlike?

pa ovaj je lepsi  [rofl]

mitri

Kad je taj tip motora u pitanju, ja bih uvek i¹ao na veæu kubuka¾u ... dakle xvs1300 ... a jo¹ bolje xvs1900 ...  8)
A pogotovo sad kad je cena registracije za preko 1100ccm svedena na razumnu meru, nema svrhe uzimati xvs950 ...

Che

Jel uzimas u obzir i XVS 1100?

stilgar

Citat: Che poslato 02 April, 2012, 15:17
Jel uzimas u obzir i XVS 1100?
ne covek je hteo prvo 1300 pa je video 950 vise mu se dopao na oko, pocetnik je a mene zanima koji je bolji na kocenju 1300 ima dva diska napred 950 jedan koliko vidim, polozaj sedenja je drugaciji cini mi se na 950 je nize sediste a covek je pogolem pa me zanima iskustvo iz prve ruke ako ga neko ima jedan ili drugi.

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

pit


     I jedan i  drugi su odlicni ...mnogo kvalitetnije uradjeni nego Harli ....ipak ja bih prednost bih dao uvek jacem modelu.Iz mnogo razloga.

stilgar

Citat: pit poslato 02 April, 2012, 16:03

     I jedan i  drugi su odlicni ...mnogo kvalitetnije uradjeni nego Harli ....ipak ja bih prednost bih dao uvek jacem modelu.Iz mnogo razloga.
daj neki razlog.

pit

Citat: stilgar poslato 02 April, 2012, 17:04
Citat: pit poslato 02 April, 2012, 16:03

     I jedan i  drugi su odlicni ...mnogo kvalitetnije uradjeni nego Harli ....ipak ja bih prednost bih dao uvek jacem modelu.Iz mnogo razloga.
daj neki razlog.


     350 ccm znaci u svakom momentu vise snage a samim tim i obrtnog momenta...jer kruzeri se ionako voze na obrtni moment ne na visoke obrtaje.To nisu motori za trke ali prilikom preticanje itekako ce da ti dobro dodje visak snage.Veca kubikaza podrazumeva vecu krstarecu brzinu za najmanje 30 km u konkretnom slucaju sto automatski povlaci za sobom i manje opterecenje motora na duge staze.Sa saputnikom i prtljagom se lakse kreces i sa manje si opterecen....i tako ima toga jos...ali i ovo bi meni bilo dovoljno da se odlucim za jaci paket.