Glavni meni

Prvi izlet u Svajcarskoj....

Započeo Charuga, 04 Decembar, 2010, 19:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Charuga

Veliku vecinu slika sa ovog izleta slucajno su mi izbrisali......
Tada sam poceo da se upoznajem sa planinama i prevojima..... gore se malo teze snalaziti.....ne retko prodjete pored necega sto ste hteli da obidjete a niste toga ni svesni....

...


Upravo sam popizdeo...bem i Nemacku i Spaniju...sa puta sam dosao sa 165 slika.....100 je nestalo u kaficu dok sam gledao utakmicu....posto su svi hteli da vide slike ja sam popusio.....100 slika.....ceo dan sam vozio i stajao da bih Vam preneo dozivljaj i sada ce morati da bude bedan.....j.... mi ...pas m.... ako jos nekome dam nesto u ruke....

Put je bio izuzetno naporan presao sam oko 470 km....non-stop sam razmisljao sta napisa Velimlje...nije tvoj motor za to...mozda je u pravu....
Uglavnom ja sam danas proveo jedan od najlepsih dana u zivotu....iza svake krivine mogao sam da stanem da napravim sliku.....razmisljao sam o svima Vama koji niste samnom svaki put kada bih se dvoumio dali da stanem...ali sam stajao i slikao i na kraju popizdeo sto nemam 2/3 slika...prvo sam hteo da odustanem od putopisa ali cu ga ipak napraviti osakacenog veceras.....videcete bar deo lepote koju bih Vam pozeleo da licno obidjete.....

Polazna tacka danasnjeg izleta:

Luzern,
glavni grad kantona Luzern, sam grad ima oko 76.000 stanovnika a sa okolinom od 17 opstina oko 200.000 stanovnika.
Zbog svog polozaja na reci Luzern i u podnozju Pilatusa i Rigi u  Svajcarskim Alpima kao i zbog mnogobrojnih turistickih atrakcija ukljucujuci i most Kappelbricke koji je sagradjen u 14-om veku proglasen je za jednu od top 5 destinacija u svetu 2010 od strane TripAdvisora.











Put nastavljam u pravcu grada Zug koji je glavni grad istoimenog kantona i nalazi se na severoistocnom uglu istoimenog jezera a u podnozju Zugerberga (1039mne),



Autoput vodi u pravcu Ciriha da bih se ja odvojio suprotnom stranom Ciriskog jezera i obalom vozio prema Sargansu koji pripada kantonu St.Galen pa prema Churu najstarijem gradu u Svajcarkoj koji datira jos od ranog kamenog doba kao naseobina,
Taj Alpski grad je terminal vaznih zeleznickih ukrstanja izmedju Nemacke,Francuske i Beneluxa.....od Jula 2008 je pod svetskom bastinom UNESC-a...
U okolini grada se nalaze mnogobrojna poznata odmaralista kao sto su Klosters, Bad Reganz itd..itd...
Ja put nastavljam prema Cazisu u brdima.....







U tom predivnom okruzenju nalaze se mnogobrojne klinike izmedju ostalog i psihijatrijska Beverin gde neki Svajcarci dolaze da se lece od svakodnevnog stresa....to mi bas nije bilo najjasnije????






Kada pogledate kartu tih 450-470 km i ne izgledaju tako strasno...pogotovo prvi deo.....napominjem da sam se u Cazisu tj.Thusisu zadrzao i na klopi i u uzivanju...slike nemam.....
Ali sam odatle nastavio prema Disentisu i izvoru Rajne...ni tih slika nemaaa.....



Ova je iz tih krajeva ali mi je zao sto nema slika sa vidikovca itd.....to je pre Disentisa...



Put je uzan i pogodan za enduro motocikle na mnogim mestima nema asfalta ali su radovi u toku......Svaki minut je fenomenalan...priroda je fantasticna a miris planine...je nezaboravan.....preskocicu dobar deo voznje...zasto da pisem o njemu kada nema slika ima sve na netu.....presao sam preko Oberpasa misleci da je prelaz Furka......koji je tek dolazio pa posle njega Belvedere i glecer.....pa prelaz Grimsel.....nezna se sta je lepse od cega......na kraju fenomenalan asfalt pun krivina.....nalozio sam se kao majmun do da kazemo kuce......da bih gledao tekmu....sada se kajem zbog toga....kostalo me mnogo zabelezenih uspomena.....mozda je to znak da treba ponovo proci tuda.....ako neko bude raspolozen da dodje zajedno cemo tuda.....

Toliko sam besan da nemogu da pisem...za sada postavicu samo slike sto su ostale.....






































































Charuga

Na putu sam sreo mnogo ljudi na dva tocka...druzili se...slikali jedni druge......slikao i nna kraju razocaranje...nadam se da i ovo malo moze da vam prenese bar deo dozivljaja....... 

U Disentisu se nalazi izvor Tomasee tu izvire reka Rajna.... A pored Belvederea se nalazi Gletch....veliki glecer...tu nastaje reka Rona.........

Valentina


CADILLAC

 [clapp]Slike za medalju...nego ,interesantne su im one psiho-clinice...sta kazes za lecenje od stresa... [rofl] [rofl] [rofl]...kog stresa, sunce im poljubim, u tako besprekorno organizovanoj zemlji,...za sta god se uhvatis, SVE stima !... [neampojma] [klanjam_se]
BMW BoxerClub Pancevo 666

Lazic

Sad videh, verovatno je kasno, ali ako nisi nista upisivao na karticu moze da se izvuce vecina slika...