Glavni meni

Leto 2008' secanja

Započeo Charuga, 04 Decembar, 2010, 10:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Charuga

Prenecu ovde neke od svojih putopisa za koje mislim da ce Vam biti interesantne destinacije....kopirano je sa foruma Ride or Hide...tako da ne zamerite sto se pominju i neki ljudi odande.....moram da naglasim da se nadam da su i ovde kao i tamo ozbiljnizaljubljenici u motore i da je malo teoreticara sto se nakotilo na BJB....

Pre samo desetak dana vozili smo se do Arandjelovca, ……..hm……………danas sam “upakovao” motor za stajanje…..rado cu ga “otpakovati” ako se ukaze prilika…….
Gledam kroz prozor ovu kisu I vec se nerviram koliko su Mart,April daleko…… da,……… ja vozim R-a i sada trenutno zavidim Mini na recenici tj. Odgovoru kada sam joj ponudio garazno mesto…..rekla je: Hvala ali ja se uglavnom vozim cele godine….
Stala je kisa………..sisao sam malo da prosetam po ulic………..i,kad’ Mikulincev BMW ispred,kod Nikole….eh sta mi rade ljudi….. voleo bih jedan enduro…ali mi se nekako ne odvaja ni od Kawasakija……neznam….tesko je upariti obadvoje…
Mada, ja sam sa R-ovima presao dosta puteva zadnjih godina gde se uglavnom voze enduro motori……
Vratim se na NAS forum da vidim dokle je Nordi stigao sa putopisom I tu me bas zakaci, tj. Vrati me par godina nazad na jedno od lepsih putovanja u mom zivotu…..
To me je nagnalo na razmisljanje da sam vecinu zivota samo jurcao motorom od tacke A do tacke B….. slikanje mi nije padalo napamet….mada tada nije bilo bas ni interneta ni BJB-a ni ROH-a koji su mi otvorili oci pa sam se I ja dohvatio Aparata. Nekada sam se mozda upitao….dali gubim puno vremena, zato sto stajem I slikam sve I svasta,…..sada sam sasvim siguran da sam bio u pravu…..sve one ranije godine I putovanja su se stopila u neku masu zaborava gde ponekad blicne poneka uspomena….. a ovo sto je zabelezeno aparatom, cas posla u meni verodostojno ozivi sve slike I mirise I cini mi se das am opet tamo….negde na putu….
Do ove godine ja sam se uglavnom vozio sam I nije mi smetalo…..stanem kada hocu….jurcam ili vozim polako, zavisno od raspolozenja…..uvek sam mislio da je veca grupa motora samo bespotrebna guzva, rizik….smaranje…..
Mozda I jeste “neka” ali ona koju sam ja upoznao ove godine zahvaljujuci nasem Nidzi je razbila sve te stereotipne misli u meni…..
Pocelo je od protesta MAS-a, pa kada sam se vratio iz Svajcarske jos par voznji sa clanovima ROH-a…. i nasim Matorcima….
Sta reci veoma mi se svidelo kako ljudi vode racuna jedni o drugima….ima tu I jurcanja ali kontrolisanog….sve u svemu nadam se bez obzira sto sam prilicno omatorio, da cu imati prilike da se jos vozim sa Vama….vikend ture su o.k. ……..ali sve vise mi je u glavi tura koju sam ja vec prosao….. nemogu a da unapred ne pomislim na Saxija I njegove nestasluke….. jedino Tomislava I Mikulinca (preko dana) treba staviti na zacelje….. razlog jednostavan….nista nebi videli od prirode posto bismo strasno bili zauzeti pokusavajuci da ih pratimo……
Nasta konkretno mislim a Nordi me je inspirisao…..
Evo rute…..



Sa obzirom na finansijsku situaciu a moglo bi se spojiti sa par dana brckanja na moru…mislim da je izvodljivo……po planeru ima 1085 kilometara…medjutim ja sam presao oko 1450 sve ukupno na toj relaciji….sve sa brckanjem…..

Moram opet malo u proslost…..krajem 2007-me sam posle dugom vremena spojio dva matorca koja se nisu “nasli” u mladosti… (ko zna zasto je to dobro)….moram da kazem das u obadvojica delovali “ocuvano” I lepo su se druzili jedno leto…. Matori Charuga je ispunio jedan san iz mladosti GSX-R 1100 a Gixer je pokazao da za njega vreme nista neznaci….skoro sam nudio decku kome sam ga prodao dag a otkupim nazad (iz sentis razloga)…nije mu palo napamet ….1100 radi besprekorno a I u dobrim je rukama.

Dakle vozikao sam se te godine prilicno…uglavnom po Bosni…. Mislio sam da na more I neidem…ali nelezi vraze I sadasnja I bivsa zena kao I sin su bili u Crnoj Gori….ima li boljeg razloga da se krene….

Neznam dali sam ja normalan ali od osnovne skole vozim motore I sada u 47 punih godina cini mi se da je ta ljubav samo sve jaca I jaca…..bila je prejaka I kada sam kretao na taj put….umesto u 7-8 ujutro….krenuo sam oko tri sata….da….nisam mogao da spavam od uzbudjenja…. A pogotovo sto sam smislio I malo cudan put do mora…..

Evo ga na You Tube:

A koga interesuju detalji nek nastavi da cita……

Dakle Ibarska magistrala…preko Uzica…Cacka…ovcarsko Kablarska klisura…..pored Zapadne Morave I njene dve brane….i vestackog jezera…. Okolo Ovcarsko Kablarski manastiri…..

Retko je gde na tako malom prostoru sagraðeno toliko manastira. Sada ih ima deset i dva sveta mesta i to:
Na desnoj strani Morave su:
•   Manastir Vavedenje, na izlasku iz klisure, (danas parohijska crkva)
•   Manastir Vaznesenje, spram Jovanja na drugoj strani reke, par stotina metara udaljen,
•   Manastir Preobra¾enje, nekad se nalazilo na levoj obali 2 kilometra uzvodno od Nikolja, naspram starog manastira,
•   Manastir Sveta Trojica, na brdu, naspram Blagove¹tenja,
•   Manastir Sretenje, nedaleko od Sv. Trojice, na podno¾ju ispod samog vrha Ovèara,
Na levoj obali Morave su:
•   Manastir Blagove¹tenje, 2 kilometra od Preobra¾enja, iznad Ovèar Banje,
•   Manastir Ilinje, na brdu nad Blagove¹tenjskim tunelom, sada metoh manastira Blagove¹tenja,
•   Manastir Jovanje,6 kilometara uzvodno od Vavedenja, nekada najva¾niji manastir, „lavra“,
•   Manastir Nikolje,2 kilometra uzvodno od Jovanja,
•   Manastir Uspenje, crkvica pronaðena kod ru¹evina Jovanjske kule, metoh manastira Jovanja
i crkva posveæena Svetom Savi i crkva-peæina Kaðenica.
Po literaturi poznat je jo¹ jedan Manastir Sv. Georgija, koji je veronatno bio na jugoistoku Ovèara. Njegov peèat èuva se u Narodnom muzeju u Beogradu
Smatra se da su prvi manastiri izgraðeni posle katalonske najezde 1307-1309. godine kada su stradali manastiri na Svetoj gori Atonskoj. Be¾eæi u dubinu Balkanskog poluostrva srpski kaluðeri su u ovoj klisuri osnovali svoje manastire. Sledeæi veliki talas je usledio posle Marièke bitke, a dolaskom Turaka ovi manastiri dobijaju nove uloge, èuvara duhovnosti i identiteta Srba, ali i golih ¾ivota za zbegove koji su se skrivali u klisuri, peæinama ili okolo manastira.







Noc je bila prilicno hladna i temperatura je na benzinskoj pumpi secam se bila 3 ili 4 stepena......nije mi bilo prijatno......
Neko od Vas je mozda ovo citao na BJB u originalnoj verziji...sada je mozda dobilo neki drugi ugao a shvatite ga i kao poziv na zajednicku voznju iduce leto.......



Charuga

Polako svice a ja se vec penjem pored Uzica prema Zlatiboru….



Koga cu samo proci, na njemu odavno retko stajem….mozda sam previse puta tu bio???? ….cilj mi je Tara koja se oslanja na ogranke Zlatibora a sa jedne strane je oivicena kanjonom reke Drine….necu puno o njoj mada bi moglo puno da se pise….necu se puno ni zadrzavati….jel trebalo bi mi par dana da se bar malo zadovoljim…..ovako prvo jutarnje sunce me je bas tu ogrejalo I isteralo mi hladnocu iz kostiju koja se navukla tokom noci I maglovitog svitanja….






Sto vise gledam ovog Suzukija na slikama nemogu a da se neotmem utisku da njegov sarm ne prolazi kao kod vecine modernih motocikala….jako brzo….










Moram da naglasim da nikada nisam posao na more I put sa manje stvari I isto tako moram da naglasim da pametno odabrano netrazi nista vise….moracu toga da se setim u buducnosti…..

Posle Tare mislo sam da napravim pauzu u Drvengradu…tj. Mecavniku….ali sam odustao….
Nesto se radilo…bageri…traktori…guzva….. te produzih prema dragoj Bosni.



Ima mesta gde treba stati I pokloniti se proslosti….. moja bivsa zena je rodom iz Priboja….cesto sam nekada uz put znao da stamen u kafanici na ovom raskrscu…ovaj put samo slika I pravac granica…..



Charuga

Granica ko granica…..veseli Bosanac sa koleginicom mi ni negleda dokumenta…….

Eto sta znace sve one slike sto ozivljavaju uspomene I detalje sakrivene duboko u mozgu…..

Tada sam se osecao sasvim miran, godine su vec bile tu nisam se bojao dana,meseca ili godina koji dolaze……………….. one mi nemogu nista uzeti,
zbog ovakvih trenutaka nikada necu biti usamljen i sa bogatim secanjem cu ih ocekivati bez straha…..
Zivot koji me je doveo do ovih godina jos je u mojim rukama i u mojim ocima….. dali sam ga savladao….neznam.
Ali on ce dok god budem postojao, traziti ovakve puteve….. hteo ili nehteo to je u meni…..


(zajebao sam I Saxija… :) )

Stajem pored Manastira Uspenja Presvetle Bogorodice u Dobrunu…..



Iznad Manastira se nalazi pecina ciji je ulaz nekada bio ozidan…u njoj su ziveli isposnici koji su u Manastir silazili samo u vreme velikih praznika….
Najpoznatije su freske Cara Dusana sa zenom Jelenom I sinom Urosem kao I freska sa Zupanom Pribilom I njegovom porodicom koje su sacuvane do danasnjih dana…..

Ubrzo sam u Visegradu,
Tu se zadrzavam malo duze kod mog druga Sogovana….. naravno nikada nisam prosao a da se nisam prosetao cuvenom “cuprijom”…..





Moram pomenuti da se Visegrad nalazi u kotlini reke Drine….prelepo okruzenje….u centru grada se recica Rzav uliva u Drinu…. A preko drine se pruza stari kameni most izgradjen 1571.g. sa jedanaest lukova….
Necemo sada o Mehmed Pasi Sokolovicu ili Ivi Andricu…..
Dotakli smo kamen koji negde u memoriji cuva protekle vekove I oni kao da isijavaju iz njega……
Napustam taj divni gradic I obalom Drine se vozim prema Foci a tu cu skrenuti levo prema Scepan polju I granicom sa Crnom Gorom.
Pre neku godinu sam tu dolazio dva puta na rafting….sada je jos vise kampova ali je put I dalje…los…uzan…krivudav…









Pred granicom policajac Bosanac me ubedjuje da mu prodam motor….. a Crnogorci Pokusavaju da mi uvale vinjetu (tada su pocele)…..nisu uspeli….pise lepo “sva vozila sa najmanje cetiri tocka” ili tako nekako…..
Ubrzo iza stare granice napravljena je nova (do sada je mozda proradila) na samom ulasku u kanjon reke Pive….







Charuga



Reka Piva…nisam napomenuo da ona I reka Tara prave Drinu na granici C.Gore I Bosne……..
Inace Piva izvire na planini Goliji blizu Manastira Pive…. Kanjon reke je prosecen kroz planine: Bioc, Volujak I Maglic I Pivsku planinu u duzini od 33 kilometra I visine oko 1200m.
Tu se stvara izuzetna snaga koja je iskoristena za hidroelektranu Mratinje koja je izgradjena 1975 godine I sa visinom od 220m je jedna od najvecih u Evropi…..
Tu je nastalo I vestacko Pivsko jezero povrsine oko 12,5 km I na visini od 675 metara….duboko je oko 180 metara I poplavilo je stari manastir Pive.

Od lepote ove prirode zastajao mi je dah…..koliko puta sam prolazio tako blizu a nisam znao sta se tu krije……








Put kojim se krecem je usecen u ivice kanjona sa tunelima……



















Vrucina je tako velika a boja vode tako primamljiva….da nisam bio sam sigurno bih se “osvezio”…..















Manastir je pravo a ja cu levo putem usecenim u kamenje….nevidjeno…..uspon prema Durmitoru…….








Charuga

Vec je cetiri sata ujutro….no nespava mi se …sve ovo me nekako stondira….nebrinite nisam se “naduvao”……

Voleo bih da mogu sve ovo da posvetim nekoj osobi ciji lik nikada nije izbledeo u mom umu i u mom srcu………..sranje….kvantitet uglavnom unisti kvalitet… a i  godine su to kada vam se ne pojavljuje neko kada zatvorite oci.
Ponekad mi moj zivot izgleda kao price iz detinjstva…duha iz boce ili dobrih sumskih vila….znam da svi ti prizori zeceva sa leptir masnama i velikim cilindrima na glavama….medvedica u vagonima sumske zeleznice ili kocija sto ih vuku jeleni ne prilice momku u ovim godinama…..
Ali na ovakvim mestima mozemo stvoriti cudesni svet oko sebe…daleko od svakodnevnih problema…prepustiti se masti I naci neku vrstu tihog zadovoljstava…..
Ovakve stvari u meni pobedjuju vecnost…vracaju me u daleke salase detinjstva (moji su iz Srema)…ravnice… u daleke stepe ili sume severa ….ozivljavaju u meni neku davnu srecu, neku idilu prozetu prvim zracima sunca….. Budi u meni osecanje …………………………………………da sam zaljubljen……………………… da.... jesam …………… U ovakva mesta i u ovakve trenutke…sa ovim prevoznim sredstvom koje vam jedino omogucuje tako prisan dodir sa prirodom….zaljubljen sam I u sve one djavolcice sto mi cuce na ramenu dok vozim i sto vole ponekad da mi se okace na ruku dok je na gasu…………


Nisam ni predpostavio da trezan mogu ovoliko da …hm….
Saxi cekam adekvatan odgovor….
Nadam se da ima neki psihijatar na forumu…. 

Dakle uspeh se na visoravan…..Durmitor……ukratko….Nacionalni park i planina….najvisi vrh 2.523.m.
Osnovna odlika je visoravan koja se nalazi na 1500 mnv…..48 planinskih vrhova preko 2.000mnv. 18 lednickih jezera……. Dovoljno za vise nego pozeleti naci se ovde…..








TRSA 40 km do Zabljaka….ali kakvih 40 kilometara…… kako odoleti Niksickom pivu hladjenom u planinskom snegu…… lepo na slici….uzivo……eh
Da su mi tu bili Peca I Alexa nebi mrdali bar dva dana…. 


































U najvecem gradu …gradicu….Zabljaku se nisam puno zadrzavao…puno puta sam bio tu….a I bili su neki ogromni radovi….do Crnog Jezera me mrzelo da pesacim…posto je bila guzva I nisam uspeo da izvaram onoga na rampi da me pusti…..
Pravac…Niksic…..Cetinje…..Budva….Sv.Stefan……

Charuga

U Savniku sam pao ispred kafane….kada sam hteo da stanem…grc u nozi…..malo komicno….ljudi mislili da me je “gadjalo srce”…
Dakle nadjoh se iznad Budve……




Vec je bio smiraj dana a ja dobroooo izmoren…..





Ujutro gledam predhodni dan sam presao 694 predivna kilometra…..




Zenica mi se obradovala……a ni nesumlja da j avec smisljam na koju cu stranu…..dalje….tj.nazad



Par dana sam svrljao po obali…obavezno bio u Manastiru Rezevici….. druzio se sa sinom….i u Beogradu zivimo zajedno…ali je dole nekako opustenije….



















Kupao se sa mojim malim drugom Petrom itd….uglavnom posle par dana sam izmislio obaveze I rekoh da moram nazad…… he……kakva laz…..

Charuga

Ovaj put morao sam da prodjem kroz novoizgradjeni tunel Sozina……. Pa preko Skadarskog jezera…iza Podgorice u Bioce….DESNO….. pravac Lijeva reka….Matesevo….












Put uzan…saobracaja nema…..vrucinaaaaa nesnosna nigde prodavnice….kafane…… u daljini vidim dim….kako prilazim trava je spaljena oko puta……uskoro….zastoj….vatrogasci….nemoze se dalje….POZAR…..
Ja se tu malo bavim diplomatijom…pitam sta kako itd…..autom se nemoze proci od vatrogasnih kola ali motorom moze…..nagovorih ih da me puste…..uz obecanje da cu okrenuti nazad ako bude frka…plus savet da nestajem blizu pozara…..
Nisam ga poslusao zastao sam na kratko da slikam…..tolika je bila jara da mislim da bih naje*** da nisam bio u full opremi….. cak sam se uplasio da mi rezervoar ne odleti…..uglavnom taj deo je bio kratak…..a pozar sam jos dugo pratio pogledom (dim) kada sam se vijugavim putem penjao uzbrdo… I sada se secam koliko sam bio zedan a nigde vode……

























Vozim se…I vozim….i naidjoh na neku kafanu kiosk…..zedan popih dve koka kole ali vec posle 5 min sam ih proklinjao posto sam bio jos zedniji…….
Putna brzina mala….hladjenje otezano…puno kratkih krivina…los put I najzad Vasova Crkva…. (osnivac loze Vasojevica)…. I Lijeva Rijeka…..
Tu stajem u prodavnici….kupujem dve kisele vode….jednu pijem a drugom se polivam……nikada necu zaboraviti kako je isparavala sa usijane koze od jakne…..
Necu zaboraviti ni zadivljeni pogled gazdinog desetogodisnjeg sina….podsetio me je na mene kada sam 60-70 tih godina na moru zadivljeno gledao uglavnom Nemce na motorima I mastao da I ja tako nesto uradim jednoga dana…..ostvarilo se….
Put je jako interesantan…osim odrona ima I slomljenih mostova….. ali sve to zajedno daje pravu car celom putovanju……






















Blizu sam vrha dokle se moze doci putem…Komovi se lepo vide…a Ja dolazim u Tresnjevik I u kafanu kod Sava….
Sta napisati…nikoga osim starosedeoca I par kamiondzija…..lepo smo se ispricali nudili su mi I prenociste I hranu…normalno sve za dzabe….normalno….da to je tamo normalno…..ovde je sve nenormalno….

Lep prevoj na impozantnoj visini….nemogu sada kada sam obisao Alpe da ne pomislim sta bi nemci ili Svajcarci napravili od Durmitora ili Komova……
Put se posle spusta u cuveni Dodge City…ovaj u BeraNE…..
















Charuga

Dok ovo pisem setih se das am se na BJB raspravljao sa nekim vajnim “vozacima” o voznji po vrucini….pa ja sam magarac…..takvo nesto treba doziveti a ne pokusati nekome prepricati….

Dakle imam puno drugova Beranaca…..dva dana su me gostili….obilazili smo okolinu…..treba napomenuti Manastir Durdjeve Stupove zaduzbina Stefana Prvoslava, sina velikog zupana Tihomira…najstarijeg brata Stefana Nemanje.
Sveti Sava je 1219 uspostavio Budimljansku Episkopiju I u ovom Hramu ustolicio prvog Episkopa Jakova.

Blizu je I Bjelasica malo sam procunjao I na tu stranu….. ostao bih jos koji dan da stvarno nisam morao za Bosnu po neke pare…..
Da ne zaboravim….zeni se nisam javio dva dana….prvo je mislila da mi se nesto desilo…pa mi je posle…j.m.
Ostalo je jos stvari u okolini za obici drugi put……
Posle dva predivna dana pozdravih se sa dragim drugovima pa preko Rozaja…Tutina odoh do Sopocana da upalim svecu namenski…..



























Povratak dolinom Jorgovana I predvece sam bio kuci…..






Od 11. do 16. Avgusta presao 1458 km kroz nezaboravne predele……… Sutradan sam vec bio sa motorom u Bosni…….

Nego sta mislite o jednoj zajednickoj voznji ovim putevima…..

Nezaboravite…..”NIJE ISTO BITI ZIV I ZIVETI”….. 

Charuga


JankoR

15 put citam ovo brato na raznim forumima  i  nisi mator nego si mladji od 90% osamnaestogodisnjaka koje poznajem . Da ti Bog da zdravlja a ti nama jos puno ovako lijepih putopisa . poz

Gašpar

Odusevljen sam  [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]


Ne vezano za temu, kada sam video pice hladjeno ledom(snegom) odmah sam se setio Miseluka od pre 10-ak godina, kada je bilo 10ak prodavaca sa punom plasticnim koritom pica, i santom leda preko svega toga  [thumb_up]
Joj koliko mi fale ta vremena...

UFF


Nadalina

Dzukela u podznaku

Panta Zemunac

Drago mi je da si i na ovom forumu aktivan.
Vidim, gricka te jedan enduro ali posle eRine mislim da bi ti ti vi¹e lagao neki sport turizmo! Jbg, godine, i¹ijas, lumbago...No, manje bitno sa kojim, bitnije je da jo¹ uvek pegla¹ kao deèkiæ.
Igrom sluèaja sam ba¹ tog avgusta '08g bio do Budve, ba¹ kada se zadesio onaj pio¾ar izmeðu Lastve i Budve! Da smo se sreli...ihajj!!
samo nastavi, neka i ovaj forum o¾ivi sa putopisima! [thumb_up]

Hohštapler

Citat: Charuga poslato 04 Decembar, 2010, 10:29

Tada sam se osecao sasvim miran, godine su vec bile tu nisam se bojao dana,meseca ili godina koji dolaze……………….. one mi nemogu nista uzeti,
zbog ovakvih trenutaka nikada necu biti usamljen i sa bogatim secanjem cu ih ocekivati bez straha…..
Zivot koji me je doveo do ovih godina jos je u mojim rukama i u mojim ocima….. dali sam ga savladao….neznam.
Ali on ce dok god budem postojao, traziti ovakve puteve….. hteo ili nehteo to je u meni…..


[clapp]  [thumb_up]

Sjajan putopis.
Neverovatno lako prenese¹ i atmosferu i tvoja oseæanja na onog ko èita.
Moje beskrajno divljenje za tvoju filozofiju i naèin ¾ivljenja  [klanjam_se]
[cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

aleks89rd

 [clapp] [clapp] [clapp] Svaka cast! Apsolutno fenomenalno!  [klanjam_se]

mali_zmaj

Svaka èast,uvjek du¹om pi¹e¹ putopise i doèara¹ i stvarno ali i nestvarno! Stvarno mislim da bi nemotorista,ili antimotorista èitanjem tvojih putopisa shvatio za¹to radimo to ¹to radimo!
jin-jang

goranvojska

Citat: mali_zmaj poslato 08 Jun, 2012, 17:32
Svaka èast,uvjek du¹om pi¹e¹ putopise i doèara¹ i stvarno ali i nestvarno! Stvarno mislim da bi nemotorista,ili antimotorista èitanjem tvojih putopisa shvatio za¹to radimo to ¹to radimo!
to je tesko shvatiti.to se ili voli ili ne.nema sredine.

MIGE


Hohštapler

Citat: goranvojska poslato 08 Jun, 2012, 19:01
Citat: mali_zmaj poslato 08 Jun, 2012, 17:32
Svaka èast,uvjek du¹om pi¹e¹ putopise i doèara¹ i stvarno ali i nestvarno! Stvarno mislim da bi nemotorista,ili antimotorista èitanjem tvojih putopisa shvatio za¹to radimo to ¹to radimo!
to je tesko shvatiti.to se ili voli ili ne.nema sredine.

Kad god mene neko pita "za¹to i èemu?" uvek ka¾em isto:
Svi smo mi razumni ljudi, niko normalan ne voli ni ki¹u ni vetar ni hladnuæu a Boga mi ni sunce, toplotu i znoj, ALI u svakoj vo¾nji ima makar jedan trenutak gde se sve nekako poklopi, i oseæaj motora i priroda i pejza¾ i miris i onda razve¾e¹ osmeh pod kacigom koji ni¹ta drugo ne mo¾e da pru¾i. Ni¹ta.
A to je jako lepo doèarano u ovom putopisu...
[cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.