Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

ianace Kosta ne laze za tu njegovu voznju na rezervu....stvarno vozi tako ceo zivot....mislim da ni automatika nije tankovao do vrha...3 litre...eeeej
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

ajde ne maleri¹i vi¹e. sad sam u marièkoj osto bez goriva. jedva sam nacedio 300 grama iz lakijevog gpzea da se dovuèem kuæi. nego do skoro nisam znao da postoji ova tvoja tema i jedan dan, jer ja gledam samo recente, vidim je i proèitam od prve do poslednje strane i svatim da ovi manijaci ne znaju ¹ta ih sve  èeka i da je ovo samo vrh ledenog brega. : )

ЯЭВОЛУТИОН

jos samo vreme ....beba mi se kaci na laptop...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

vratio si me u pro¹lost sovim tvojim ispovestima. setio sam se i onog sertuma. i kad vas je apsila murija u bubi i kojeèega sve ne. samo ti piskaraj, nek stoji za buduæe generacije. nek vide kako se dobro ¾ivelo nekad.

metarex

ocigledno ti u zivotu nije bilo dosadno [cheers]

pisi ti samo dalje, neko ce se vec naci da objavi tvoje memoare ;D [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

Tada sam jako dobro podbnosio alkohol i lake droge.....siguran sam da je najvece zezanje bilo u momentima kojih se nesecam...bar mi se tako cini....a dosadan zivot zive dosadni ljudi....meni u zivotu nije bilo nikada dosadno.....nema film...ima knjiga...nema knjiga, suma nije daleko....nema gorivo da se vozis motorom, ima uvek nesto da se cacka.....nema para za zezanje po gradu....uvek se skupi ekipa kod tebe a rakija i pivo nisu trosak....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Kad vec Kosta pomenu moje prvo hapsenje....
Leto....neko vreme...Ljuba shock i ja resimo da odemo na Banjicu na stoni tenis.....da se ne vracamo znojavi motorima odlucimo se za wagen auto....crna buba 1200 garmany ne TAS....Na banjici kao i uvek guzva i sparno...dva seta tukosmo one loptice od vinila....lepo se izduvasmo....U povratku Shock predlozi ispijanje kabece, crne, u drazgstoru na pijaci.....predhodni put smo se sjebali sa schwepess-votkom....kupili konzervu schwepesa i flasu Baltika.....otkinuli se...
Tako se spustimo da pijace na Miljakovcu gde je u sred pijace radio dragstor....0-24....neke 3rd class ribe radile tamo ali nama je bilo do zezanja...pa smo cesto svracali....kad nema intresa onda je zezanje sa ribama super....u suprotnom dolazi do problema....krenu price o postenju i kako ima decka....kao da sam joj trazio njegov telefon...ko te pita..
Elem...sedimo mi u Bubi i cevcimo plastikaner od coca-cole...blago mlake.....ko jos ladi pice u dragstorima....kad prilazi nam neki lokalni pijanac....plete nogicama i petlja jezikom.....
"vid'o sam ja vas....sa motorima",trese glavom,"a moj burazer ima dzudzuki...i ja kad dam gas, on viiiijuuuuuu"....inace je doticni bio poznat po hitu "imam zenu i svastiku, obe rade u fabriku...a posteeeeeneeee...ne daju ko im ne trazi"  onda u krug....
Vec i onako smoreni izadjemo iz kola i pomerimo se par metara da izbegnemo smaraca....par sekundi kasnije prilazi nam omanji cova u drap sakou....."visi inspektor Shishic...ajmo dajte ruke"...dovati nam ruke i veza nas lisicama za pijacnu tezgu....nismo stigli ni da odreagujemo...ode covek dalje rastera pijance i krene da drka devojke sto rade u dragstoru.....oce majstor da udje u dragstor po svaku cenu....ove se zakljucale i u strahu ne otvaraju....ja u medjuvremenu preskocim tezgu i nekako se dosetamo onako vezani do dragstora....kad...nabedjeni pandur se okrenu ka nama i poce da nas pretresa.....shocku nadje neki perorez....svajcarac....ko atomsku bombu da je pronasao , iskolacio oci i poceo da urla:"a sta je ovooooo"..."za otvaranje coca-cole,,,ume cep da bude tvrdoglav ponekad...a neki put i uzmemo pivo "...
U tom trenutku dolaze patrlona kola i iskace pandur iz njih,ulece u dragstor (gazda istog) izlazi napolje i urla na Shishica...."sto drkas ljude ovde" ortkljucava nase lisice, "idi bre drkaj nekog drugog, teras mi musterije"
-"ja sam visi...."
-"ma sishi, to na nekom drugom mestu, aj marsh"
pokupi se visi nspektor i pokunjeno ode sa licinog mesta.....mi se mirno vratismo nasem ispijanju kabeze....."imam zenu i svastiku....." a i smarac se pojavio iz coska...kao da nista nije bilo....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Neke tamo godine, moj pokojni burazer i ja (svaki put kad se setin nekih sranja , setim se i njega...bio je magnet za sranja) isli do VML kod niklera po neke delove....radio ja nekog bmw iz 50 ih pa sitni delici ali da sija....i u povratku ostanemo bez goriva kod 5 debila na banjici....tada nije bilo OMW pumpe...i nastavimo da se kotrljamo skroz do Pere Velimirovica....inercija nes dovuce skroz do mosta.....upekla zvezda asfalt kljuca....guramo rakovickim pute ka pumpi kod robne kuce (bliza nego kosutnjacka duplo) i oznojili se ko magarci na kamenjaru....ne duva nista...dasak vetra nema....dahcemo ko kerovi i guramo....negde n apola puta pored nas staje pandur na motoru...neki brkati coveculjak i pod njim crni BMW....
dize vizir...
-Jeli momci sto gurate
-rekreacija
-kako
-skupa teretana pa tako...malo guramo da se umorimo
-a nije u kvaru
-jok bre....rekreacija....radimo trenutno listove i butine..
-a jel vi to mene zajebavate
-ako mislis tako aj da i ti guras da vidis kako utrnu listovi
dade kerina gas i ode...mi ostali bez corbe i guramo....a motor neregistrovan...mi nemamo kacige....a daleko pumpa od banjicke nizbrdice do robne kuce u rakovici....ravno ali daleko..

kad pomislim koliko puta sam gurao motor....i kolike su udaljenosti bile i u kakvim uslovima....e mladosti.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

a crna buba, d¾eta bez koènica i celonoæne vo¾nje sa 2 l nafte. bemve 1602, prokleti kr¹. vama be¹e ispo diferencijal na putu. meni se ugasio gore na vrh brda kod vodica i odjurio nizbrdo bez koènica, u rikverc majkumujebem  niko ne zna kako je stao dole kod betona, a onaj matori navijao da pogodim dijanu.... posle poðem po ljubi¹u i otpadne mi toèak. e mladosti. da se vrati¹!

Lazic

Ajde bre dede ne kukajte, ni¹ta vam ne fali... :P :-* :-*

Kostić

jednom smo èupavi i ja popili kilo votke i kilo vinjaka i ja ga ne¹to zajebavam, a on potegne lovaèki no¾ od èetres santima i gaða me. naravno proma¹i me onako otrovan i no¾ proðe kroz staklo iznad vrata i zabode se u zid. moja kuæa naravno, vazda bila svinjac (ja sam izvorni srbin, nisam sloven) pa nas boleo kurac, preskakali staklo  isekli se. posle nastavili do totalnog uni¹tenja svesti, èepili nekog haesera i ru¹ili kuæu. ne seæam se dal je tada dolazila narodna milicija da nas vodi u lazu...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: kosta66 poslato 21 Oktobar, 2015, 07:34
jednom smo èupavi i ja popili kilo votke i kilo vinjaka i ja ga ne¹to zajebavam, a on potegne lovaèki no¾ od èetres santima i gaða me. naravno proma¹i me onako otrovan i no¾ proðe kroz staklo iznad vrata i zabode se u zid. moja kuæa naravno, vazda bila svinjac (ja sam izvorni srbin, nisam sloven) pa nas boleo kurac, preskakali staklo  isekli se. posle nastavili do totalnog uni¹tenja svesti, èepili nekog haesera i ru¹ili kuæu. ne seæam se dal je tada dolazila narodna milicija da nas vodi u lazu...

odskoci iz moje teme...otvori svoju "kako sam se sebi pokenjao u zivot" pa tamo pisi do mile volje....aj vozdra
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane

...u bullshit, sa ovim mojim postom..  [thumb_down]

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Prosle nedelje neko kuca na vrata...ja otvaram kad ono....Sale Tarzan....vise ne izgleda kao tarziko vec kao zadrigo sredovecni sljaker iz trece smene....duplo veci....osim u visinu....i to me potseti....zapravo naredni dan isao nesto do grade i svratimo na pice do beton hale.....nisam ni sanjao da je to sada fancy mesto....tih 90ih je bilo supa u kojoj je funkcionisao klub Talas...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

I tako jedne vrele letnje noci skup u Talasu u organizaciji mc SHADOW...ili ti preciznije [email protected] pokojnog vecina starijih zna....to je onaj koji je svakii put pretio Fijuku da ce ga odrobijate....Rendi ode, a Fijuk ce jos neko vreme da nas maltretira....O Jonu sam vam pricao ...specifican lik....Kawom se dokotrljavamo do Talasa i tamo vec zavidna guzva.....Cujem neko komesanje...desno u mraku....i vidim kao Jona odvozi drugar na motoru ka gradu a ovaj se drzi za ruku....za svaki slucaj ja zabodem nos tamo...Gazda Talasa krvavog lica i majce sedi naslonjen na zid.....kao u partizanskom filmu kad ih streljaju a oni nece da padnu....Vidim ja da ce vece biti zabavno...
Kasnije dobijem objasnjenje da su trebali da budu na meniju kobasice a gazda smislio sndvice...Jonu se nije svidela promena jelovnika....on covek kad neto dogovori hoce da se to ispostuje....
Elem...muzika tresti i sve se zahuktava....dolaze motori sa svih strana....u jednom momentu dolazi par likova iz Obrenovca sa trajkom od bube....staju ....suvozaci silae a voac gasi trajki i nesmotreno pusta kvacilo.....posto se sve desava na samoj ivici pristanista , trajk poskoci i onako zajedna sa vozacem upada u Savu....vozac ostaje na povrsini a trajk...glu, glu, glu...polako nestaje u dubinama....
Skuplja se neka kolicina ljudi u zeljii da pomognu...neko donosi poduzi konopac....Jedan skace u savu i zaranja da veze konopac ya trajk...da pokusamo da ga izvucemo .....visina od vode je oko 2.5 metara.....polako nas desetak povlacimo trajk sa dna i on pocinje da izranja....vucemo ga gore i skoro prek vrh odvezuje se cvor i on ponovo nestaje u mracnim vodama Save....recimo da je oko 8 sati uvece.....jos jedan pokusaj i trajk dolazi do same ivice...nedostaje jos par ljudi da ga prevucemo...ali ekupu definitivno boli kurac....toliko o bajkerskoj solidarnosti....videli bi da je nekome od njih pokupio motor kad je klizno preko ivice....dizemo ruke i polako odlazimo ka stolovima....onako umorni posedasmo i omlatismo po par piva.....meni nije ni do cega jer smo bili blizu....znam da ce sutra da dodje decko sa dizalicom i da ga izvuce, ali mogli smo to vece da ga izvadimo ibrojniji i povlaci se ka kolima a ja z mulja....par ruku, ne vise...malo je falilo.....
Oko ponosi palim motor i odlazim i dalje nervozan....idem levo ispod mosta i otprilike kocim da bi pogodio skretanje kroz tociderski park, da ne idem pored milosevog konaka.....pored mene prozji par motora....skrecem desno i kroz onaj mrak sasvim lagano, na nekom srednjem gasu klizim ....a onda kao u filmu od sumraka do svitanja....iz mraka istrcava copor dzukaca koji kidise na moje noge....ja onako opleo po gasu ali nisam saltao u nizu te oni dosta dugo trce zamnom....i dalje su mi bili na zadnjem tocku a panduri na pumpi mi masu da stanem...stanem kurac...evo vam vasi kerovi pa se sa njima borite....pandur
u tom momentu shvata da su kerovi brojniji i povlaci se ka kolima a ja uspevam da im pobegnem....kerovima....ne pandurima...njima nisam ni bezao....
Polako se smirujem i vozim recimo 50 sa dignutim vizirom da izbistri glavu.....iza mene se pojavljuju panduri pod rotacijom.....ja stajem i oni pored mene....vidim ja neuobicajeno ponasanje....otvara prozor  i pita me da li sam dobro....ja im objasnjavam da nisam bezao do njih vec.....zna pandur klima glavom...."video osam copor, mogli su da ti podlete pod tocak....sad sam zvao sintere....ne daju nam da pucamo na njih a dok ovi dodju dzukele ce se zavuci u sumu"....kakav tocak, jos imam sline od kerova po cizmama i farmerkama....
Doalzim pred kucu i parkiram motor....krecem prema ulazu a ispred njega ker od 120 kila...rot odbegli kao sifonjer....ukopah se u mestu...danas ce me iskidati kerovi garant....medjutim prepoznajem lokalnu mazu.....ogroman kucni pas koji uvece preskoci ogradu i svrlja po naselju....inace ko stene...samo bi da se igra....idi bre u kurac, isece me ko salamu u mesnici...pomazim ga i zabodem se momentalno u krevetac....

cele noci sam se vrteo i sanjao dzukele kako me kidaju dok sam na motoru....bem ti san takav.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Oktobar, 2015, 11:28
Prosle nedelje neko kuca na vrata...ja otvaram kad ono....Sale Tarzan....vise ne izgleda kao tarziko vec kao zadrigo sredovecni sljaker iz trece smene....duplo veci....osim u visinu....i to me potseti....zapravo naredni dan isao nesto do grade i svratimo na pice do beton hale.....nisam ni sanjao da je to sada fancy mesto....tih 90ih je bilo supa u kojoj je funkcionisao klub Talas...

:D :D :D :D :D :D

®iv mi kum? Je l' prodao svoj Suzuki? Ajd, ti lep¹e prièa¹, isprièaj prièu o tome kako ga je tip pregazio, pa se vratio da ga potvrdi :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

Jednog leta u nekoj agoniji se drugari ja dogovorimo da odemo na Adu Bojanu da iskuliramo par dana, par nedelja, par meseci...spakujemo pola kile relaxa i stvari i zapalimo....put do tamo bio sljampav...isli jednim motorom ali nismo planirali da se vozimo vec da kuliramo....
Stigli smestili se u jedan od onih bungalova sto su kao kucice...poslednji levo.....uplatili klopu u restoranu....i legli da spavamo....ujutru oko podneva se nakako otkotrljamo na plazu....naravno sa kupacim gacama na sebi pobegnemo krajnje levo jedno tri stotine metara....od najblizih nudista...aj sad da ih ne opisujem....ali nagoreli bolesni umovi od sezdeset godina i nesto propalih rokera....elektricni orgazam i partibrejkersi....
Uglavnom razvukao ja peskir i otvorio Herman Hesea da bistrim od korice do korice....igra staklenih perli....ne palite se bilo je to pre filma o Koji jebachu.....
Dakle ja tako naduvan ko dabar lezim potrbuske i citam a ortak napao neku knjigu ali zakuntao posle deset minuta....nema nekog sunca onako...oblaci i duva vetric a mi namazani sa faktorom milion i maslinovim uljem sijamo ko pasja muda....
Odjednom neke dve matore kucke...uff bi rekao milface, ali su davno prerasle taj stadijum dolaze skroz do nas i spustaju stvari
-jel slobodno!!!!!
sta koji kurac slobodno ...imas celu plazu ovde si se nabila....ni pogled ne skrecem ka njoj....drugar skace kao oparen hvata pune sake peska i baca prema njoj uz povike "odlazi, odlazi, idi negde.....mars.....odlazi"
Ubermilface se pokuise i odmaknuse stotinaki metara od ludaka.....ostavise nas na miru, ali ja sam ceo dan bio pod utiskom...

Pada vece i svi nestaju...nesto jace duva vetar i more se uzburkalo....mesec se probija kroz oblake...nestvarno deluje pun mesec koji na mhove obasjava morske talase i plazu.
Ne mogu da spavam te rolam poveci fisek i nosim upljac na plazu....smestam se u lezaljku onako u trenerci i majci sa cvikama ....palim fisek i lagano uvlacim dim.....talasi mi dolaze skoro do nogu , ali onako jedva...ja koncentrisan na atmosferu i mesecinu ni ne primecujem da su mi se zabole pored mene neke dve ribe.....e to siu milface u cetrdesetim....sto je u mojih 23 bilo previse....a i nisam dosao da jurim kvocke vec da iskuliram...
Ponudim dim, kao sto je red....ova jedna iskusno srce a ova druga izgleda nenaviknuta na relax fisek, oce dumre...kaslje ko magarac....krece neka prica....pokusavaju da me impresioniraju svojim personama i time kako su obisle pola sveta...jeste, a zvrsile na Adi Bojani....pali bre....ali neka...prica ide i super je slusati kad neko laprda jezikom a ima prijatan glas ...cak i kad nista pametno ne kaze...
Obe su sa juga Srbije i ne mogu da sakruju svoj naglasak...mada se vidi da su dugo u Beogradu i da su pohvatale neke fore....
Tih godina nije bilo splavova....zabava se svodila na diskoteke, akademiju i kafice....u lokalu...ni po gradu ih nije bilo kao sada...
Ova jedna profesorka u osnovnoj skoli...muzicko....a ova druga joj je rodjaka....radi kaolevo smetalo u nekoj drzavnoj firmi...Ja im pricam o motoru i da sam sa drugarom dosao da iskuliram....znaju gde je Sent Dzejms....bile dva pta na akademiji ali su tamo drogeranti ( a duvaju...) izlazile po diskotekama....neudate.....ikao da ih provozam sutradan...motorom...
Ajde kao da im ucinim....Ujutru posle dorucka eto ti njih dve ispred bungalova....drugar izlazi ocima ne veruje....odmahuje rukom i ide na plazu....a ja ostajem tu....palim motor i grejem ga minut ili dva....seda prva ...ta straija...ona je kao hrabrija...i ja lagano izlazim sa ade bojane....jebena ulcinjska magistrala...ravan put pore donjeg stoja sve do Ulcinja.....okrenemo i vratim se...i nije neka voznja ali ova prica kao da sam je vozio dva kruga po Laguna seki....aj i druga...kreno i ova pocinje da vristi....ja reko ne idem ni 50 sta urla....dodam gas ona ne prestaje, ali me cima za rukav i steze ko da je vozim 300....stajem sa strane posle tridesetak metara...ona silazi sa motora i leze u travu....gledam a njoj obe noge izgorele od auspuha.....kokoska nije ni digla noge na oslonce i ja kako sam krenuo zalepio ih za lonce.....jedva sam fleke sa lonaca skinuo taj dan....nije bre zvaka za seljaka....
sutradan pobegosmo sa mesta zlocina jer nas zvao drugar na recepciju....pravi zajebanciju na divcibarama....nije ni znao da smo na moru, a jagnje naruceno...i pivo...i granje...sve ....a moze da se kulira i na divcibarima...bar je manje smaraca koji ti ruse konsentraciju....i tu zabodemo skoro 15 dana.....kuliranja....a najbolji deo je bio vozikanje po divcibarima....navaren.....Lazic bi bio odusevljen.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11