Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

...ima Reva svoje momente gde me prosto pomeri iz mesta...
Plus ko kuæa.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

O da... ;D
80% car, 10% dr.kad¾ija, 10%budala...;D

ЯЭВОЛУТИОН

Motor ko motor....
Dakle u potrazi za lomovima...tih godna nije bio da se kupi pristojan motor za normalne novce....iskrsne neka yamaha 125 bez papira....na njoj viljusak i zicane felne sa slikovima...18 cola (gde mi je pamet bila pa sam ih prodao tada za kikiriki), aluminijumski handmade rezervoar,,,,agregat 2t 125 yamaha kupusara....otvoreni prelivi...mislim da se cilindar jedva drzao.....auspuh izudaran....nema paljenje (verovatno bilo elektronsko pa neko skinuo (motoplat verovatno)...
Trte mrte nemaju paljenje , tomos ne moze da stane (jedino dostupno)...i mi uzmemo motor u nekoj kombimnaciji od Petrovica sa Banjice...mislim da se preselio u neko podavalsko selo.....doguramo je kuci....guramo od okretnice trole u Paunovoj do tada Cmarketa, pa nizbrdo se vozimo do Tehnogasa....pa onda beskrajno guranje rakovickim putem i na kraju najgori deo....uzbrdica ka Skojevskom naselju.....prednost lokacije je bil Anlaserova ulica....strimina kojoj nema kraja, od Vodice do Starca Milije....jebem li ga preko 500 metara ozbiljne nizbrdicke.....sve upali na tu nizbrdicu....
Kompresija je nestale negde usput i ja rukom okrecem radilicu a svecica je na mestu...nema nikakav otpor.....karike su tu ali ko da ih nema...verovatno produkcija Crnobrnja...drze do prvog grejanja....za kompresore ok ali ne i za motor.....precnik klipa....svratismo do (sada vec pokojnog) Saita koji je radio motorne testere i nadjemo odgovarajuce.....relativno..jer je cilindar bio ubjen.....ali sad pri guranju imas osecaj da se nesto desava,,,,,cufeka na auspuh i karb....paljenje....morace "srpski kramer".....sraf koji drzi originalni magnet je adaptiran tako da moze da se stavi breg od Jawe 350.....breg moze da se okrece kad popustis sraf, a da bi blokirao breg ne mora da se mnogo steze.....limena ploca koja je vezana na blok nosi platinu i kondenzator a odatle ide zica na bobinu.....dve baterije od 4,5 volti obezbedjuju kakovo takvo napajenje....bar za probu....ali treba ustelovati paljenje...

Komparater umesto svecice...nulta tacka , popustimo je za 2 mm.....cisto da vidimo da li ce da upali....jos nismo sracunali pravo predpaljenje.....pruf lampa na platinu i polako vrtis breg dok se lampa ne ugasi....provera.....TU JE NEGDE....vrhunska recenica.
Gurnemo je pola metra i ona upali....ler ne drzi nikako ali prima gas i radi .....sednem da je probam.....prva i gas...lamela ne kliza ali motor tesko krece...mora na zvaku.....isteram ga na pravac u Skojevskoj (nije bilo saobracaja pa je do Rubina bio omiljeni test poligon....ako se nesto desi nizbrdica je do kuce :)
polako ubrzava i na kraju povlaci vise nego dobro...cak odlicno.....shvatim da je prenos neodgovarajuci za ulicu ali primeren za stazu...Miseluk recimo.......
Sa osmehom na licu.....sta osmeh kez od uva do uva dolazim kuci....Pokojni braz koji je imao preko dva metra sedne da proba i ugasi mu se posle desetak metara....pusti je niz anlaserovu ulicu, a ja krenem za njim drugim motorom....dok sam dosao do nizbrdice on je vec krenuo uzbrdo...negde na pola puta izdaju baterije i motor krece da brlja i staje....pokusava da ga na zvaku izvuce ali gubi i to malo ubrzanja i nezaustavljovo krece na bok.....on onako krakat nikako da izvuce nogu sa trkackih pozicija...i pada....pada....nekako uspeva da uspori pad spustanjem kolena...i pada...i ruka sad pomaze...i pada.....i na kraju pade u mestu....ja mislim da je padao pola sata...tako mi se cinilo.....padni bre ko covek iskidasmo se od smeha na vrh brda gledajuci te kako padas i padas....i padas....
Posle desetak godina krenem ja tako da padam sa pocket bajka....i padam, padam, i padam,,,padam.....vristim od smeha jer sam pao sa tridest i zavrteo se na dupetu a sve traje kao usporeni film....ali je proces nezaustavljiv.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

Citat: Laziæ poslato 02 Septembar, 2015, 18:25
O da... ;D
80% car, 10% dr.kad¾ija, 10%budala...;D
ne drkaj mi majstora,motor mi stoji kod njega 15 dana...sutra moram po njega,nisam mogao da se iskombinujem za prevoz 10 dana  [zena]

Lazic

Kad nema¹ 00 da ga vozi¹ neregistrovanog... :P ;D :-*

Popsy

wooohoooo... u kako su mi ovi postovi lepo legli :D  ocemo jos :D :D :D :D :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Lazic

Jo¹ ti nije eksplodirala ona elektrièna furuna...??? ;D :-*

Popsy

Citat: Laziæ poslato 05 Septembar, 2015, 22:28
Jo¹ ti nije eksplodirala ona elektrièna furuna...??? ;D :-*

jock... samo gruva :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

ЯЭВОЛУТИОН

Sajam automobila...jos dok je lico na to....na sajmu Tri-Z Yamahe...zute ko sunce....mi balavimo kao kreteni....sesdeset konja iz 25o ccm sa mirisom dvotaktola....svi gledaju u njih i neki promo snimak koji se vrti na omanjem televizoru pusten sa VHS kasete....deckonja ga pegla po nekoj plazi i zabacuje dupe levo desno , tockira, vozi na dva tocka bocno...ma jebe mu kevu....Odmah se pacenici videse kako i oni to mogu...
ovako to cudo izgleda

! No longer available

Prosla koja godina i prezivela tek po koja....uglavnom decko dodje na Banjicu sa pristojnim primerkom...tamo iznad okretnice u Paunovoj ima parking...dosta je prazan bio tada.....
Nekako svi izotimamo govno na po krug....naravno vecina nas u strahu ....totalno se atipicno ponasa....kad hoces deno naginjes se levo i obrnuto....opterecujes prednji tocak da bi skrenuo....
Uglavnom jedan od drugara, seda i zabada gas u prvoj, drugoj, polako gledamo kako motor ide udesno i vec vidimo kraj....popustio je gas ali 2t na abgasu slabo koci i yamaha yzavrsava u stubu izmedju garaza.....steta nije velika jer je usporio u momentu kad je saltao brzinu...video je da bezi i popustio gas.....njegov pokusaj da ga izvuce kao motorcikl je samo naterao tricikl da nastavi ka stubu....
Dobro je prosao, a ni steta nije bila velika.....kriva viljuska..
Pet godina kasnije sam imao priliku da je vozi desetak dana po plazama...peskovitim i dugackim....potpuno drugacija prica....napravljena je da se zaezas po peskovitom terenu gde uopste nema gripa....i tu pokazuje svoj karakter....vrhunsko zezanje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Имам негде корисничко упутство које је ишло уз ту Јамаху. Занимљиво је да у њој пише да не може да се вози по путу, него само ван. И поред тога, код нас су се редовно регистровале.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

kad spomenu maxa, mogo si da spomene¹ i r25.

ЯЭВОЛУТИОН

hebo te r25....to nije motor....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Djerma


ЯЭВОЛУТИОН

O.K.
R25 sektasko vozilo...koje je nekad bilo budzet vozilo.....dakle za 1000 maraka si moga da priustis sebi BMW R25 ili MZ....za manje samo jawu ili tomosa.....posedovaosam vise od cetri komada.....par kompletnih i par projekata.....ovo je prica o jednom od njih...
Hiperinflacija i nestasica goriva....dakle gorivo na pumpi jeste dabe ali ga nema...a mladi duh ima neprekidnu potrebu za kretanjem.li.....treba da se ide za Novi Sad.....motro je neregistrovan ali posto dinari padaju ko kisa i sutra vrede nista kazne nisu problem...pojede ih inflacija....
Ali problem je gorivo....na zalihama u kanti jedva tri litra.....do NS cu se dovuci ali kako nazad....po proracunu 5 litara je donja granica uz izuzetno stedljivu voznju....iz rezevoare od fice iscedih jos pola litra kad sam ga skinuo.....srecom ne skida se tesko....Na crevo iz micubishia iscedih jos pola litra....dakle cetri.....blizu....fali kilo i malo preko.....stoji flasa uljanog razredjivaca na polici......nije bas pametno......preturam po kuci i nalazim pola litre medicinskog benzina.....sad vec postaje kriticno......odlucujem se da dospem i smuckam sve sto lici na gorivo ukuci.....dakle 5,5 litara goriva, ali ne benzina....
mesanje u kanti i zatim sipanje u rezervoar.....puni se lonce od karba i onda minut odluke......ostro gazim kurblu...
Radilica se zavrtela i cekam reakciju agregata na buckuris.....okleva, kao da nece, ali zatim ....cuf, cuf, cuf.....nekako sramezljivo i prilicno tiho se javlja....nabijam kacigu i krecem ali odma.....gorivo se ne sme traciti......
Polako se spustam nizbrdoka rakovickom puti kako bi preko sajma izasao na gazelu i onda ka starom novosadskom.....kako se greje motor sve sigurniji....cak i dosta tiho radi.....drzi onih 80 koliko je ekonomik brzina u cetvrtoj....prolazim pored Tosinog bunara i nastavljam ka zmaju.....so far so good....Batajnica.....Iriski venac ce biti problem.....polako pocinje da usporava.....video je frusku goru pre mene......gledam slavinu ....na on....ipak ce morati na rezervu pre iriskog venaca....prebacujem i nastavljam.....polako se penjem dok motor poneki put preskace....ali ide.....na kraju deo gde ne trosim gorivo....niz venac ka kamenici.....tu bencola razvija punih 100 na sat...nizbrdo....a ne trosi nista....
Na kraju dolazim do Spensa bez vecih problema.....zbadam motor u dvoriste kod devojke koja je bila uzrok cele kombinacije i konacna nagrada...skidam kontakt i vadim kljuc.....ali motor i dalje radi...doduse na 300 obrtaja, i onako na preskok.....dizelije onako sa usijanom svecicom jer nema oktana....druga i pustam kvacilo ...to je dovoljno....sutra cemo videti kkao nazad....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Daj bre, do sutra ko ¾iv ko mrtav... ;D

clutch&brake

Citat: Laziæ poslato 17 Septembar, 2015, 10:56
Daj bre, do sutra ko ¾iv ko mrtav... ;D

pa zna se... morao je da uradi popuscic na pumpi za 3l goriva  :) :)
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Sta su ti mladi narastaji...u moje vreme se pederi tukli i nisu bili zasticena vrsta....
To vece tulum do jutra...i onako mamuran se iskotrljam na ulicu.....gazdarica napravila strudle i otvorila flasu domaceg Bermuta....kako to ide jebem li ga , ali se pokidasmo..
Pozdravljam se sa ekipom i polako se pakujem za kuci......neko donosi flasu od pola litra benzina da se nadje.....ozbiljna dilema je da li ga sipati odmah ili sacekati da zatreba za do kuce.....odluka pada....ne odmah nego pred Indjiju....da sto manje bude onog buckurisa u rezervoaru.....polako se pentram preko mosta i petrovaradina ka kamenici pa dalje ka iriskom vencu....dolazim do racve gde krecu jednosmerni putevi.....sad je momenat....da dobijem omalo snage za uzbrdo....ima lepo da se penje na frusku goru....
Sipam skoro sve....ostaje deci...mozda manje u fllasi....to bi trebalo da bude za zanjih pet kilometara ako budem hteo da se micem sa autoputa ako ostanem bez corbe na NBGDu.....po proracunu tu pocinje kriticni momenat....pred gazelom...ako prodjem gazelu onda laganica.....imam uzbrdicu do topciderske zvezde i onda nizbrdica do milosevog konaka....na zalet stizem skoro do pumpe u topcideru...a tu iza drugarica ima kucu pa mogu da gurnem motor za preko noci...
Polako se kotrljam ka Indjiji u leru sa ugasenim motorom.....lepa dugacka nizbrdica....jedino sto je put od velikih betonskih kocki pa osecam da mi se rastresa kicma ...kao da si na klocni u vozu....taga-daga....taga-daga...taga-daga....bulja trne.
pred Indjijom motor palim i laganice u cetvrtoj na vrh gasa idem po ravnici...tu je bencola sampion....cuf, cuf, cuf i ide....penjem se na petlju pred kvantasom na auto put....opet blaga nizbrdicka od zmaja....i opet ravno do gazele....izgleda da sam usteo dovoljno da prodjem baru-pescaru i pentram se ka zvezdi.....Gore panduri zakrcili sve prilaze i naravno copaju i mene.....Kukam ja kako je nepravda ....gde su mene nasli da startuju....ovaj pise kaznu i samo cuti....mislim se u sebi "platicu ti jednu marku za dva meseca......pusi ga drotino"....Skidaju mi tablicu....ne kontam zasto kad je i ona pravljena....pa original mi vec godinama stoji kuci da mi je ne skinu.....ladno drot nece da mi vrati saobracajnu....kaze da dodjem sutra u stanicu na autoputu.....ocu zabole me...izvadicu novu saobracajnu...duplikat....i od sada nosim fotokopiju zbog retarda....
spustamse ka milosevom konaku, nisam ni palio motor....samo tinjaju pozicije....realno nijeneka razlika i svetla sijaju ko fenjeri....vise vozis na "majke mi" i "srecom znam put"....palim kod konaka i kotrljam se do pumpe.....dilema..
Ako krenem ka aci devetki i uspem da se ponem do kuce je nizbrdo od filmskog grada. Ako krenem rakovickim ravno je ali posle imam uzbrdo do kuce....mnogo uzbrdo.
Stajem na pumpi i gledam u rezervoar....vreme je za onaj deci....idemo ka filmskom gradu uzbrdo...i ako budem morao da guram nec biti beskraj jer ce veci deo bencola isterati...
Poalo kroz podvoznjak i pored hajducke uzbrdo....prolazim acu devetku i motor pocinje da presakace kod samog ulaza u pionirac....Stajem.....ima jos trista metara uspona i gotovo.....ugasen motor ceka da se nacedi gorivo u lonce....palim i prelazim vise od pola uzbrdice....ponovo gasim motor i stajem....cima motor levo desno, naginjem ga na stranu slavine.....cedim poslednju kap goriva u karburator....palim i pun gas do filmskog grada....izlecem na zaravan kod vodotornja i posto nema nikog skrecem levo spreman da u slucaju stajanja agregata pritisnem kvacilo kako bi isokristio inerciju....ravno je ali sto da se gura kad ne mora....
Ipak se dokotrljavam do iskljucenja koje ide ispod rubina i krece nizbrdica....ura nema guranja....motor se ugasio jer je definitivno svo gorivo nestalo....ali ja osmeh na licu....spustam se u vodice i tamo.....cirkus.....pukla cev i zatvorili celu ulicu.....ne moze ni peske.....nazad pa kroz kakanjsku...sranje ...ipak guram motor uzbrdo pedeset metara....i ono ravnice do kuce sto bi presao na inerciju sada guram....jezik do poda ...samo ga parkiram i ulazim u kucu.....
Taman na rucak.....Cale pita kako je bilo, da li me vatala kisa....i da li sam uzeo onih pet litara goriva sto mi je ostavio u gepeku od micubisija.....u kanti.....na kojoj pise maslinovo ulje..........i o njemu sam razmisljao kad sam kretao ali sam odustao ...maslinovo ulje bas dimi.....tako blizu da komotno odem i da se vratim a ispalo kao uz kurac.....odmah pet kila u tank za sutra...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

ja se tako vozim ceo ¾ivot pa se ne falim : )

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

zato je prica i ispricana......ne zalis se no kukaws po forumu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11