Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bokilic

u zabarima... hm...ondak greska...mada cica ljubi,imao bmw izgorela cela kuca..ako je to taj,a jeste,bmw bio ko nov..
e sad dal je i bmw izgoreo..i stala mu izgorela kuca itd,bio bas veliki pozar..
brmmmm

Dutchman

luda tema skroz , kud je ne videh ranije :D pao sam sa stolice , neka puteshestvija mi deluju tako poznato samo shto sam ja svuda kolima zbog kvantiteta stvari koje volim da ponesem sa sobom ... da pojasnim , jebesh odlazak na more ako ne ponesem dva gitarska pojachala da bi slushao CD :D

ЯЭВОЛУТИОН

Ma kuca mu je izgorela ima 15 godina....a sa njom i motor....otkupio sam posle od dece ostatke motora
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

kako mrzim te zadrte matore ljude

niikolanixy

auh ekstra èitao sam u jednom dahu

aca-pn

Ja sam mislio da vise od pola izmisljas, ali se ispostavlja da je sve suva istina :) Extra su ti price

Kengur

I da izmislja, treba izmisliti ovo bre :D

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

ЯЭВОЛУТИОН

Tri vikenda u Banjaluci.....
Dok je bila stara Jugoslavija, put do Banjaluke je izgledao prilicno jednostavan....putem bratstva i jedinstva, levo preko save i jos koji kilometar i kad prodjes Laktase u Banjaluci si.
Krenuo onaj uzasni rat i ruta se promenila. Ja sam morao hitno u Banjaluku, a kako je bila frka za gorivo, a moj motor nije bio bas sampion autonomije, tebalo je organizovati check pointove sa gorivom. U toj organizaciji nadju se jos dva drugara koji bi isli sa mnom, ne radi posla vec radi voznje....pun im kurac vise Beograda.
Dakle isekosmo rutu na parcice od po 200 km.....otprilike ....
Prvi check point i dolivanje goriva je Brcko...tad jos nije bio distrikt....organizovano gorivo i klopa....naredni Srpsko Sarajevo....isto...i onda Banjaluka.....sto je krace, ali nemoze sve da se ima.

Subota rano ujutru, Kantasaki radi i greje se...ceka ostatak ekipe koji naravno kasni, vec petnaest minuta. Napokon dolaze....punimo rezervoare iz kanistera do cepa i krecemo. Za svaki slucaj nosi se po pet litara rezerve u kanticama....nikad se ne zna. Prolazeci pored Obrenovca, svrtismo na jutarnju kaficu i polako starim putem prema Sapcu i odatle ka Visegradu....
Na granici nas cudno gledaju...verovatno misle kakve budaletine...bas u to vreme neko sranje oko Sarajeva...Prolazimo kroz sablasno pusta mesta, skoro da nema zive duse, a i sto ima sitna deca i zene...
Dolazimo na prvi check point, a tamo nas vec ceka gorivo....ali ne moze samo to, vrti se i Jagnje od sinoc...da se ne ohladi, a i pivo su oladili u bunaru....i tako predje subota, u nedelju pre podne nisam bio ni za kurac, te se popodne uputismo nazad za Beograd....Telefonom jedva uspevam da dobijam Banjaluku i pricam kako sam krenuo ali se sve iskomplikovalo....kazu razumeju oni, odavno niko nije video goste iz Srbije pa svi hoce da ugoste.

Subota rano ujutru Kantasaki prede, a ona dva mamlaza opet kasne...ovo puta vise od pola sata....srecom nema dolivanja goriva dosli su puni....krecemo, ovog puta reseni da samo dolijemo gorivo u Brckom i idemo ka Banjaluci...Obrenovac, kafa, granica....pusta sela.....Brcko....dosipamo gorivo , popismo po pivo da ne uvredimo domacine i pobegosmo ka Banjaluci. Opet pusta sela, ali ovde se kako se primicemo Sarajevu vide tragovi borbi. Polako, dok se u daljini cuje buka granata, prilazimo Srpskom delu Sarajeva....mi u dvoriste, a tamo se sve dimi.....nije zgariste nego su ukrckali neki lonac zemljani i oladili pivo....opet mi sjebase koncepciju....ozdrah se pa zaspah ko krmak na livadi....sutra nazad za Beograd.....sranje
Opet zovi Banjaluku....izvinjavaj se....ljudi cekaju a ja se dvapu u dve nedelje zarakijao po vukojebinama bosanskim...

Subota rano ujutru....jebote ovo ko dani mrmota....Kantasaki se greje, a ja odjebao saputnike....ionako bi kasnili...cekam ih na kafi u Obrenovcu. Sedam u kafic, a gazda vidno uzrujam, dok nosi tri gorke crne sa ratlukom, gleda gde su dvojica koja nedostaju....
-paaaa, gde su
-sad ce
-a kafe ce se ohlade
-nek se ohlade, brze ce da ih popiju
spusta one kfe na sto i odlazi vrteci glavom.
Sabac, granica, pusta sela, Brcko, pusta sela, Srpko Sarajevo, pusta sela i paljevina....Banjaluka. Stizemo iz treceg pokusaja na destinaciju....ja uzimam ta dokumenta koja su mi trebala, prebiram po njima, ne bi li shvatio sta budale hoce....Vec je kasno popodne a mi nacinjemo drugu flasu meke rakije i srcemo ko zna koju kafu.....za veceru neki ustipci sa kozijim sirom i sunkom. Ujutru nas budi miris kafe i ratluka. Silazimo sa sprata i odmah nas vuku na reku....tamo se za dorucak vec priprema neka klopa, a kazu zbog puta, za rucak ce da nam napeku svezu pastrmku na rostilju...
Ko nije probao ne zna kakv je ukus do pre minut zive ribe koja se pracakla u vodi, a onda zavrsi na vatri....popismo po neko pivo , po neko nam zapakoiase za uz put, i krenusmo nazad. Na prilazu Sarajevu oko nas pocinje sve da prsti....ulazimo u dvoriste dolivamo gorivo i domacini nas mole da sto pre bezimo, jer tuku avioni od jutros....naprasismo motore i jedva se dovukosmo do Brckog....Tamo nas docekase sa nekim rostiljom i ispratise kuci.
dolazimo na granicu ...frka...otprilike hoce da nas regrutuju...izgleda opasno sranje....mene zbog naglaska relativno lako pustise, ali ovu dvojicu veselih bosanaca, koji ni posle druge generacije ne pusta naglasak....jedva.
Jako je zanimljivo , kako bosanski naglasak ostaje u genima, pa i druga generacija zavrce i oteze....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

doktor

CitatKo nije probao ne zna kakv je ukus do pre minut zive ribe koja se pracakla u vodi, a onda zavrsi na vatri....

Ovo ko nije probao, stvarno bi trebao...kao da su dve razlicite zivotinje u pitanju...
Kome je do voznje ibarskom magistralom, juznije od Kraljeva prema N. Pazaru, ovo moze da proba u kafani "Jerinin grad" preko puta starog grada Maglic, a obavezno pre toga riblju krem corbu.
Bikers work is never done!

Panta Zemunac

Citat: doktor poslato 21 Maj, 2012, 15:39
CitatKo nije probao ne zna kakv je ukus do pre minut zive ribe koja se pracakla u vodi, a onda zavrsi na vatri....

Ovo ko nije probao, stvarno bi trebao...kao da su dve razlicite zivotinje u pitanju...
Kome je do voznje ibarskom magistralom, juznije od Kraljeva prema N. Pazaru, ovo moze da proba u kafani "Jerinin grad" preko puta starog grada Maglic, a obavezno pre toga riblju krem corbu.

Pogotovo, razlike li,izmeðu hladnovodnih reènih i ovih pastrmki iz ribnjka. Oseti se u samom mesu koncetrat za tov! [veryangry]

ЯЭВОЛУТИОН

Vreme kad nije bilo goriva na pumpama.....da li se secate toga !!!!!!!!!!!
Posto je ortak imao neku picazlu u Svrscu, krenemo mi kroz deliblato ka uzvisenju na kojoj se nalazi utvrdjenje...prilicno lep kraj za voznju motorom....jedino je put malo losiji i prekriven tu i tamo sa peskom....kako god Buca iz Vrsca je napravio dobro zezanje, ova njegova picajzla imala neke drugarie....sve u svemu krenusmo kuci dosta kasno...i taman kad se nadjosmo u zoni potpunog mraka (izgubila se svetla Vrsca a u daljini se tek naziru svetla Panceva)....ispred mene se drugar zaustavlja....racunam da odlije pivo iz bureta....medjutim dok je otacem, on nesto mase glavom desetak metara iza mene...gleda pod rezervoar...
Pokazuje da nema goriva.....nema veze slepovacemo se....
Izvadih strik iz ranca (sluzio mi je za pakovanje svega i svacega, a inace je konopac koji alpinisti koriste za svasta pa onda posle odredjenog broja godina bacaju....a ja ne bacam...vezasmo motor za motor i polako....tamo negde pred pancevom ...u najvecoj tmini i ja ostadoh bez benzina...
Cudan je osecaj kada se nadjes u sred nedodjije ....nije daleko ali ti se motor ne ostavlja...cagalji krecu da zavijaju, sove da hucu....klikce neki orao u daljini....krekecu zabe....vec sam nas video kako mrtvi lezimo pored puta dok nam ptice kljucaju meso a divlje zivotinje raznose kosi.
A li ne nedam se ja tako lako ...u daljini se sa vremena na vreme vide farovi...cas ih ima cas ih nema, cas zaparaju nebom....polako nam se priblizavaju u tom cudnom ritmu....
Moskvich trula visnja sa svercerom benzina u njemu izbegava patrole policije....iskukasmo mu koju litru goriva.
covek se smeje:
-a koliko para da vam trazim za litru u ovoj nedodjiji.....zezam se ...kuca casti prosao sam dovde bez problema, jos samo Pancevacke krvopije i put do Beograda otvoren.
Ponudismo se da mu budemo izvidnica do Panceva....posto smo primetili patrolu koja je revnosno vrsila duznost na jednom od spordnih puteva prodjosmo drugom rutom da se uverimo da ih tamo nema.....Svercer je sproveden bezbednom rutom do Beograda....za 10 kila goriva....nikad kaze, nije jeftinije prosao....sad ce da natovari sledeci put Apeenca u gepek pa ce surak ispred njega u izvidnicu.
A mi dodjosmo kuci...celu noc sam sanjao cagalje i sove, bem ti zivotinje i divljinu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

sta su bre to cagalji ???  [rofl] [rofl] [rofl]

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: MIGE poslato 21 Maj, 2012, 19:41
sta su bre to cagalji ???  [rofl] [rofl] [rofl]
Cagalji su zivotinje koje su mudri komunisticki mislioci doveli da potamane lisice a oni se nakotili gore od njih....shakali, ili chagalj kako ga zovu u Banatu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

niikolanixy

¹akal ubedljivo najstra¹nije od svega zavija ja sam ga èuo i bukvaln mi se sledila krv u ¾ilama

losmi

ovo opusteno u knjigu da pretvoris   [watching]

Lazic

To æe morati neko drugi, freza majstorr je previ¹e lenj za tako ne¹to... :D

ЯЭВОЛУТИОН

Knjige pisu mudri ljudi...kad iste krenu da pisu budale onda su to bestseleri.....kakva ironija...gluposti se bolje prodaju na papiru nego mudrosti...i posle se pitamo sto sve ide u kurac...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

losmi

pa napisi jedan bestseler  ;D