Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Steta sto nemas sliku ;D

misa-pei

Geografija ti slabo ide... Mali Po¾arevac i Popoviæ su kod mene, a ne uz Ibarsku :P :P :P
Orijentacijo moja... Zato te Mira uvek toliko èeka, jer se izgubi¹ i u Kijevu :P :P :P :P
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

E, neka si mu rekao... :D

Milomir27

ali Vranic je pored magistrale :)

ЯЭВОЛУТИОН

Sad cu Shoka da pitam putem pp.....pa ce on da kaze kako se selo zove......i da potvrdi pricu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Nije u pitanju potvrda prièe, nego ¹to se ne snalazi¹ u vremenu i prostoru...
Kako se to be¹e zove?
Mmm, da, staraèka demencija :P :P :P :P :P
Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

Jok bre nije to.....duvao sam korow skoro a kazu da leci demenciju.....
Nego setih se..........
Jedno leto tamo 90 i neke nacujem da se prodaje neka BSA, a tada sam bio u Brit fazi, a pominjane su i neke sitne pare....30 markona.
Nova Pazova, Novi Banovci....ne mogu da uklavirim nikako, kako rece Misa ...staracka demecija....a i inace slabo pamtim imena sela i zaseoka....a i ne trudim se.
Dakle put pod noge i pickup pod dupe i idemo....Sve u svemu do pruge pa uz prugu desno ....i...videces gomilu tomosovih delova....e tu.
Ulazimo u dvoriste a tamo gomila ramova, pa druga gomila blokova...sve od tomosa....pa gomila radilica...onako napolju rdjaju...pa gomila tockova...ima po koja i od jawe i mza....
Ekipa, njih pet set, sede oko gajbe piva i prazne je. Pozvasmo ga po imenu...javi se covek...
-zdravo dosl;i smo da pogledamo tu Besu (BSA)
-evo ovde je motor (pokazuje na blok i cilindar koji stoji ispod oluka tako da u njega curi voda kad kisa pada), menjac je ovde (pokazuje na korpu i prodavnice u kojoj je rasut menjac i selektor), viljuska je ovde iza vrata (pokazuje na viljusku koja je u zelji da bude duza, dovarena na gornjem delu...i to ukrivo) .
-zar nije ta viljuska sad malo kriva
-da....malo....ali krivi su stapovi isto..pa ne vuce nigde...potpisujem
(posto nas viljuska i nije toliko zanimala nastavismo da pregledamo delove)
-a ram, gde je ram i papiri
-papiri....evo...malko se isprala saobracajna...ali se vidi, a ram...ram je negde u basti
Vodi nas u neki deo dvorista gde je korov moje visine...uskace u bush kao najiskusniji lovac i izvlaci ram kao lovac antilopu
-evo....ja sam malo to prepravio i doradio
Posto smo videli da od motora ima samo "M" pozdravismo se sa domacinom i taman da krenemo...napade nas neka rospija u minicu i u majci za bretele
-znam ja vas....vi ste dosli da spijunirate...ja cu da vam posaljem
-cuti kurvo (dere se brat)
-sta hoces ti, zbog tvojih sam se dugova karala za pare
-cuuuuti, ubicu te
u tom momentu izlazi tata kojeg do tad nismo videli ni culi
-oboje u kucu , majku li vam balavandersku (masuci pistoljem)
Pri tome bata i seka imaju u zbiru skoro 100 godina....kako smo utvrdili da smo tu visak uz oblak prasine, kao kamuflaze, napustismo prasnjavi put uz prugu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kengur


Major


zmiya

Auu brate,da nisi ti danas spalio celu livadu korova,onu ispod kuæe?

Lazic

#250
izgleda i malo preterao...  [rofl] [rofl] [rofl]






@Alja:
Citat: revolution poslato 14 Maj, 2012, 20:08
Jok bre nije to.....duvao sam korow skoro a kazu da leci demenciju.....

Hmm, pa zar u tim godinama...  [rofl] [rofl] [rofl]

Panta Zemunac

Ku kuu, ¹ta æe meni vako mladom, juæe roðenim i fiinim, vaki manijaci i vako forum...dok me nije stond zakucao!! [zvizdi] [zvizdi]

UFF

e jbg sad...
ovo je scena iz nekog filma
priznaj  [bejzbolka]  [policaja]

ЯЭВОЛУТИОН

koncept za "pulp fiction II"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Kako sam vise puta pominjao jedno vreme sam rado restauracije starih motora ....
Uglavnom, pokojni Mile Panta mi da telefon nekog lika ...da odem samo da pogledam nekog BMWa R 25....okolina Svilajnca (mozda i Bokilic zna lika). Kolima polako autoputem, i pravo nekim lokalcem ka selu...pitamo gde je domacin...nemam pojma kako se zove sada...svi okrecu glavu , nece ni da pricaju sa nama..
Spazismo lokalnu kafanu ispred koje sedi par pijanaca. Udjem unutra i uzmem tri cokanceta....pakleni plan je bio da ih podmitim kako bi rekli gde je ludak...mada je rekao da svi znaju gde on zivi...ali nam nije rekao da nece da nam kazu.
Sabise pijanci po ono cokanjce, nisam uspeo ni da ih pitam sta sam hteo....vratih se nazad u kafanu po sledecu turu. Ovog puta iskusnije...pitanje postavljam pre nego sto sam im dao rakiju....zastaklile su im se oci...zumirali cokanje i zinuli. Ponavljam pitanje vise puta....na kraju pokazuju prasnjavi put i neku kucu u daljini...van sela...dograbise cokanje i sasuse ih u grlo.
Polako tim putem idemo.... rupa do rupe...vise za traktor nego za kola...dolazimo pred kucu i kako smo izasli iz kola na nas se zaletese dva kera...dodzovi ....avlijaneri...ali laju za medalju....usi pocepase. Izlazi azda iz kuce....tetura se pijan ko letva....nekako se sporazumesmo, ko nas salje, zasto nas salje....klima glavom i vodi nas u supu.
U supi motor kao iz cekica....prica kako ga je njegov otac dobio kao ratnu odstetu 50 ih godina...nikad upaljen...ispod neke krpare....NOV.....
-Koliko para deda ti trazis za ovaj motor
-Nije na prodaju
-Pa Panta nas poslao , sa njim ste pricali.
-Pitao me da li imam i dal moze da ga vidi pa da se dogovaramo, otkud ja znam da hoce da ga kupi.
-Pa sto mu nisi rekao da nije na prodaju
-nije me ni pitao
-Ja ima kupca za ovaj motor i dao bi ti lepe pare za njega
-sta ce mi
-pa kako sta ceti pare
-sinak ja dobijem penziju svakog meseca, to mi je za rakiju, i arendu mi placaju tako sto mi daju svaki dan da jedem u kafani....ogrev mi donesu iz moje sume kad seku njima seku i cepaju i mani....struju nemam, televiziju ne gledam sem u kafani....sta ce mi pare.
Ako uzmem pare doci ce deca da mi traze, a ne mogu da im ne dam, pa kad ja umrem nek prodaju imanje i motor....do tada nema nista od toga.
Cujem da je par godina nakon toga izgorelo i imanje i motor i cica ....propao odzak i zapalio kucu...sve je planulo za pet minuta.....greota motora.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


bokilic

aa,,to si u kusiljevo bio...njemu je izgorela kuca,,,,,znam gde si isao,ali njemu kuca pre...pa ima 3 do 4 godine izgorela cela,mozda i 5,,6 godina..
ako je to taj  cikica...
brmmmm

Lazza

Revolucijo ako je Kusiljevo tebi selendra, bolje da ne znas kakvih sve sela ima po opstini Svilajnac...
I may be dumb, but I'm not stupid.

dr32

Nije bio u Zabarima   [glavazid] [glavazid] [glavazid] Ne znam dal je ista opstna,al je blizu. A secam se kad sam usao u to... mmmmm...mesto koji je to bio dozivljaj,lep dan,sunce sija,milina,a nigde zive duse,samo sam cekao da krenu niz put oni kotrljajuci zbunovi ko u kaubojskim filmovima. E to je bas zabit na kraj sveta (a sto je najgore nije bas toliko na kraj sveta).
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Lazza

Da nije mozda selo sibnica ili polatna?
I may be dumb, but I'm not stupid.