Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Dakle te godine pred vojsku...1989 me pozove drugar da sa njim krenem na more Kawasakijem GPX750....ja sam nesto ostao na kratko bez motora i bez para za motor, a jedva da sam imao i za letovanje...krenusmo jedno toplo letnje jutro....put je tekao uobicajeno i u Budvi smo bili relativno rano popodne....nije bilo nesto ni saobracaja a nas dvojica se menjali za upravljacem....inace sam sa njim par puta vec peglao za Italiju na smenu...kBd ljudi imaju poverenja jedan u drugog ide to lepo.
Dakle u Budvi popismo kafu, a kako smo nosili pasose gde god smo isli ,iz navike, skocismo do Albanije po Konjak da imamo sta da pijemo. Obojica smo bili navuceni na Skender beg i Stok 84....za ovo drugo smo morali u Hrvatsku.
Pera ne bi bio Pera kad ne bi predlozio da skocimo do Italije...
-Bari je blizu...trajektom...imam nekog rodjaka...zavrsice nam za dzabe prevoz do Barija i nazad.
-Ajde
Mi motorom leo na feri i pravo u Bari...smorio sam se ozbiljno na trajektu....popismo ceo konjak, dobro mi nije bilo...U Bariju je imao neku raspustenicu...nasa zena...ugostila nas i nahranila...predlozila nam je da skocimo motorom do Rima jer ona ima neku izlozbu tamo , bice kao opaka zurka a i da vidimo Rim. kako svi putevi vode u rim, tako i mi krenusmo....jedino su nas brinula tanjenja novcanika...vec smo bili tanki sa parama, ali bice do Rima i nazad do kuce za gorivo.
Kako smo u Rimu ostali pet dana, nesto duze nego sto smo planirali...nazove on onog svog rodajaka da nam zavrsi prevoz do Bara, kad covek na godisnjem...otputovao u tazbinu u Novi Sad.....sranje.
Pera kojot suhi genije, je smislio da idemo preko Trsta...tamo ima nekog prijatelja pa ce od njega pozajmiti neke pare, samo da se dovucemo do b bio jasan, za gorivo do Trsta imamo...hranu moramo da nabavimo....sa vezom u Trstu smo se culi i pare nas cekaju.
Ne idemo autoputem, polako se vozimo kroz celu Italiju..traje to tri dana...jedemo po bastama restorana odakle mozemo lako da pobegnemo....ide nam to od ruke....Stizemo u Trst....pravo kod Slavka....Slavko je imace pop u tamosnjoj pravoslavnoj crkvi, ali mi ga zovemo svetovnim imenom....on je inace Perin bivsi zet od strica....bio ozenjen sestrom od strica, ona nesto mlada otisla kod boga na ispovest, a on u popove....ok lik.
Covek nam daje 1000 maraka...a mi krenuli na letovanje sa 500 obojica....
pera se zajebava kako bi on sa tim parama isao u Beograd ali samo preko Amsterdama....Slavko se smeje.....ja vec becim oci, znam sta ce da bude....E sad tada nam nisu trebale vize za Italiju, ali za Francusku i jos neke zemlje...mislim da su trebale.
Sutraden idemo azurnom obalom, prolazimo kroz Monte Karlo, a ja i dalje ne verujem....ladno je obisao granicu kao naplatnu rampu na autoputu.....
Polako idemo uz more i kad prodjosmo Marsej.....pa trebali bi negde da skrenemo da bi uopste poceli da se priblizavamo famoznom Amsterdamu.....jebo ga crvic u tekili..
Odjednom putokaz.....Levo Andora.....budala krenu na tu stranu.....krecemo uz planincinu...obilazimo desetine autobusa ....kao da je to jedini put preko Pirineja....Granicni prelaz realno i ne postoji....bar kad idemo motorom....autobuse pregledaju koliko vidimo u povratku.....cela zemlja jedno mesto sa jednom ulicom kroz koju prolazi put....svaka kuca u prizemlju trgovina, a sve dzabe....zapravo bez carine i poreza....totalno ludilo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Nema vise ni u remcici Laverdi ...sve je oterao covek iz Australije.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

bole vas Q
naziveli ste se i nevozali lepo

Lazic

zato mi mladi slu¹amo kako su lepo matorci ¾iveli... :D

easy


Lazic

tamo je mnogo popularan rem... :D

ЯЭВОЛУТИОН

Remcica, Srusanj, Svrsac, Karamburma, Brace Zderkovic..........
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Citat: revolution poslato 04 April, 2012, 23:05
Nema vise ni u remcici Laverdi ...sve je oterao covek iz Australije.
Ne mogu da verujem da je Terzic prodao sve svoje Laverde, pa imao ih je shto celih, shto u delovima bar shest-sedam.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

doktor

Citat: revolution poslato 04 April, 2012, 23:05
Nema vise ni u remcici Laverdi ...sve je oterao covek iz Australije.

Ima jedna 750 u Kraljevu, pakuje je moj drugar.
Bikers work is never done!

ЯЭВОЛУТИОН

Posto para imali nismo za shoping, okrenusmo motor i pravac Pariz.....Naravno mi pametni pravo u centar...da vidimo Ajfelov toranj.....posle dugotrajne potrage za tornjem , za koji smo mislili da nemozemo da ga omasimo, na kraju ga nadjosmo....zapravo videli smo ga svo vreme, ali nikako da dodjemu u uljicu iz koje mozemo da skrenemo u ulicu koja vodi do tornja....
Batalismo razgledanje sanzelizea i  uprkos mojoj zelji da vidim jos nesto, krenusmo ka Holandiji....pravac LIl a onda Antverpen pa Amsterdam....nisam provalio kad smo presli granicu....ides putem i onda neka naplatna rampa, ali niti naplacuju putarinu niti neko staje...osim kamiona...
U Amsterdamu kontaktiramo naseg starog prijatelja, koji se tamo krio od nasih vlasti, a sve u vezi slichica koje je tada donosio u Jugu. Par noci smo visili po barovima. Peru kojota suhog genija smo jedva spasili od sigurne smrti od halucinacija....budala popila i crva sa tekilom....kako stici ziv kuci.
Gomila para od 1000 maraka se ozbiljno priblizila dnu i vreme je bilo za povratak....prodjosmo Nemacku i Austriju lako, a na ulazu u Madjarsku carinici.....Madjari u zelenim uniformama galame ko MZ sa pistaljkom....a nista ih ne razumemo....gledaju pasose i vicu:"viza, viza", i slezemo ramenima...."gde bili"...."Italija, Francuska, Andora, Nemacka, Belgija, Holandija, pa nazad preko Austrije"......Pricaju dva carinika sa sefom carinarnice ....na kraju dodju i daju nam pasose i pokazu put za Beograd.....Negde oko Peste utanjima sa parama, a to znaci sa gorivom....Stanemo na neki parkig i na crevo istocimo 20 litara iz nekih kola.....pre toga smo bezuspesno skakali po nekom crevu na jednoj benzinskoj pupi....Moracemo da ponovimo isto kad udjemo u Suboticu....nemamo para do Beograda....U Subotici sam znao neke fufe...zapravo su ok devojke, ali nisu nesto probirljive....najavim se telefonom i upadnema na gajbu da prespavamo......sutra za Beograd.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

prostom racunicom, smo dosli do matematicki precizne konstatacije, da sa pola litr goriva da Beograda necemo stici....kako smo se napravili pametni i celo vec se opijali po Erzikinom stanu sa njenim drugaricama.....juro je svanulo, a mi spavali....sad u podne gde da namaknemo gorivo....Studenkinje namaju para ni leba da jedu....tu nema neke vajde....za gorivo....
Pera se doseti da bi mogli na nekom parkingu da istocimo iz nekih kola.....naravno marne nas patrola najstrasnije.....zapravo i ne bi nas marnuli jer smo ih videli na vreme, ali je Pera kojot supergenije parkirao na sred puta motor, odmah do kola iz kojih smo vadili gorivo i u nedostatku ambalaze majstor skinuo rezervoar, i nabio creveto pravo u njega. Odvedose nas u stanicu, koja gle cuda, se nalazi sledecu ulicu levo....pavijani smo garant. Drkaju nas panduri...i cekaju da dodje neki inspektor....madjar....mali zdepast i nasmejan. E on nam je tek jebao kevu....okitio je prijavu kao da smo u Narodnu banku upali sa fantomkama i kapama....
Ali Pera vadi keca iz rukava....
-Znate li Mileta Jevtovica....u kamenici
pandur podize pogled
-To mi je stric.....zovite njega reci ce vam da nismo mi nista strasno uradili
Ja znam da blefira posto je to prica koja je prolazila bar 100 puta, a niti je on nekom od nas stric, niti smo coveka u zivotu videli....ime je poteklo od jednog mog prijatelja, koji se ruzio sa momkom kojem je stric Mile....i koji se kleo da ih je par puta izvadila ta prica....pera je iskopao i primenio. Mislio sam da je to to...bacice nas u tamnicu kad se cuje sa Miletom i gotovo...kljuc ide na dno klozetske solje.
Izadje Madjar na par minuta....ja se stisao ko poslednji cvarak u loncu gde se topi mast, a Pera se samouvereno rasirio i predizborni plakat mu nije ravan....Kad se vratio gdin inspektor rece
-Cuo sam se sa Miletom
Ja tajac , najebasmo ko krme u Teheranu
-Rekao je da vam usi izvucem i da vam dam nesto para ....ajde matori ste za usi, i zahvalite Miletu sto ne nocite u bajbokani.

Pera kojot suhi genije.....Izblefirao je inspektora....
-kako si imao muda da ides na tu pricu...prosaptah dok smo sedali na motor koji smo dogurali ispred stanice, kad su nas priveli.
-ma nema sanse da dobije mileta...sad je raspust i nije u Kamenici.
-picka ti materina retardirana, a sta da je znao kucni broj
-e,,,,jebi ga....nije znao.
-sa tobom vise ne idem ni do trafike....kad sad nisam srcku dobio.
Sa nesto benzina sto smo ukrali i sa onom parama sto nam dao Inspektor, bez problema stizemo do Beograda...Radosti...ponovo kuci....zapravo nisi sa Perom svaki dan pa je mnogo lakse....inace je zabavan momak, ali nije za duzu konzumaciju....nesto ko rakija....ako se druzite 15 mijnuta dnevno i ne svaki dan...u redu je....ali ako pijes svaki dan po ceo dan...ne valja.....Uglavnom to vece smo imali jos jedan sukob , skoro svetskih namera.....posto je motor bio parkiran kod mene u garazi, Pera je to vece hitno morao do motora.....otvaram garazu i kako smo usli on je zatvara.....pitam se sta hoce....ako ce da se bije mozemo i napalju, lepo sam nabrijan da mu se najebem keve.
maestro skinuo sediste i iz kucita filtera za vazduh vadi dve table "cokolade" iz Holandije.......vec znam i ko mu je zavrsio i setih se i kad su ih spakovali....kroz glavu sevaju sve varijante padanja zbog sverca nedozvoljenih....bla, bla....
Tog dana sem i njega i motor isutirao iz mog zivota....Opasno bre....a on ne shvata .
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


zuba


Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Nije bre lazicu to ona cokolada za decu..ovo je holandska "cokolada" :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zuba

a on kao ne zna...a vozi KLE-a! :D

Gvozden

mmm holandska cokolada :)

Lazic

Pravi se od najfinijih krava... :D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Lazic poslato 08 April, 2012, 02:47
Pravi se od najfinijih krava... :D
Nemas pojma, koristi se samo head (glava) od krava.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic