Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MIGE


e da sam znao ranije tvoju sumnjivu proslost pa da te maltretiram da mi pricas jer ,hvala bogu, ne naplacujes rad po satu......sledeci put nesto namerno kvarim na bicikli i dolazi sa kilo dunje  [rofl]

Lazic

#121
Samo javi na vreme da vam se i mi ¹to obo¾avamo voæe, utrapimo na gajbu...  ;D [cheers]

MIGE

Citat: Lazic poslato 01 April, 2012, 11:30
Samo javi na vreme da vam se i mi ¹to obo¾avamo voæe, utrapimo na gajbu...  ;D [cheers]
laki,ti se podrazumevas  [cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

@zmiya
Nemoguca misija...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Dakle vracemo se moto temama, posto mi zena zabranila da pisem pikanterije.....dakle two wheels only.
Krene neka ekipa na more....nepoznati likovi, i ja se zakacim da imam drustvo do tamo...nas cetvorica...
Kako smo stigli do Orlovace pocinje neka sitna kisa....nije hladno, sija sunce a pada ....rominja iz jednog oblaka....i tako do Cacka...vec mi je pun kurac voznje po kisi i stajemo u neku kafanu pre ovcarske klisure....narucujemo pivo i jagnjetinu, jer od ranije znam da nisu losi sa jagnjetinom...odnos cene i kvaliteta.
Polako kisa pretestaje taman kada smo prozdrali i poslednji komad...mislim ja....sunce upeklo i svuda se pusi asvalt.....suv je bio za petnaest minuta pa je vreme da krenemo....na Zlatiboru pauza za kafu i gorivo....Spustamo se vec ka Prijepolju kad pocnje da me drka motor....ne prija mu vlaga....kwaransaki problemi....cupam kape sa sveca i konstatujem da kondenz pravi sranje...zavukao se u kape pa probijaju....pet munuta duvanje u iste je resilo problem....hitam da stignem grupu....
Stizem ih tek posle Bijelog Polja, tamo na vidikovcu piju kafu....krece napusavanje, a oni kao nisu videli da sam stao...ma necu vise da se vozim ni sa kim...vozim se sam i zavisim od sebe....Posto sam okasnio na osvezenje ne pada mi na pamet da krenem kad i oni...odlaze...opet sam....prija kad si prepusten sam sebi i ne mislis sta ce budale da urade....ispijam poslednji srk kafe i polako se pakujem....spustam se kanjonom polako nizbrdo...nema saobracaja....u jednoj lakat krivini vidim motor podglavljen pod bankinu...visi do pola iznad provalije....stajem sa leve strane i palim zmigavce da me neko ne pokupi....navijam se preko bankine i gledam u provaliju....ne vidi se nista...motor stoji, dok iz karburatora polako kaplje gorivo....natezem se i vucem motor na sigurno...i dalje gledam u dubinu provalije...vidi se Moraca, ali kao potok...nema nesto ni vode, samo stenje...Uspravljam motor i pitam se sta da radim.
U to vreme nije bilo mobilnih, a prvi telefon je bio jebem li ga koliko daleko...ali daleko. Prelazim put da zaustavim nekog ko ide u Podgoricu da posalje miliciju , oni valjda mogu da zovu nekog...hitnu pomoc, vatrogasce...otkud znam.
Tek sto sam presao put, na nekom betonskom podestu, koji je nekada sluzio za nesto...lezi budala i drema.
-Sta se desilo
-proklizao
-pa sta ces na ovoj strani
-lego da odmorim, mnogo me boli
-sta te boli
-bulja, odrao sam bulju. tako sam bubnuo da me levi guz otkida
-pa jebem ti mater, ja mislio da si bubnuo u moracu, a ti se izlezavas ovde, jeb se.
Palim motor i odlazim....kakva budala....nekako stizem do Sutomora gde je tebao da se odrzi skup.
To je inace jedini put da sam bio na tom skupu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Retko idem na usce....nisam bio bar deset godina.....par puta sam prosao onako, ali motorm na mali krug nisam....nekako mi emocije vuku na detinjstvo i neke dane i veceri provedene tamo...
Secam se jos kao klinac , odlazili smo tamo, i sedeli na zidicu, cekajuci da Steva dosdje Martinom.....cujes ga kako prolazi kroz terazijski tunel, pa kad izadje iz njega odjednom napad decibela.....uvek ga je zavrtao preko Brankovog da se orila cela dolna Save oko Beograda....nisi mogao da ga pomesas ni sa cim....Taj marshal je tada izmamljivao nase uzdahe.... trepereli smo gledajuci ga...
Par decenija kasnije imao sam priliku da sednem i provozam jedan primerak....ovog puta u full trimu, sa Yoshimura kitom u agregatu....Da napomenem...Moto Martin je prodavao cele motore i kitove...vecina je uzimala kit i ubacivala agregat od obicnog CBXa 1000....100 tinjak konja.......ovaj Francuz je imao Martina sa Yoshimura kitom u agregatu....svejedno se ipak odluci za Marshall auspuh, zbog zvuka...
Probao sam krug i vratio ga vlasniku tek zagrajanog...rekao sam mu da ne bih hteo da pokvarim svoje utiske o tom motoru iz detinjsva....u prvim metrima oseca se masa motorcikla, i zastarelost ciklistike.....jedina stvar koja nije zastarela je zvuk.....mislim da se nikada ni jedan motor nije cuo i nece se cuti kao CBX sa Marshall auspuhom.
Gomila ljudi se tih godina muvala po uscu...pravile su se trgovine, dogovori oko pravljnja stete, dogovori za put.... telefonom nista nisi mogao da uradis.....ili su ljudi radili nesto ili isli na fax ili u skolu ili su bili na motoru ili na uscu.....tada je jos Asterix bio omanji kiosk.....sa losom klopom.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


Gvozden

NAstavi...plz...danas mi tako losh dan, svako sranje me snashlo....svratio da procitam i da se vratim u neko bolje vreme......
a taj marshal i martin je pesma koju malo njih culo....a tek zuti farovi ....hromiran ram....ostade mi samo slika i secanje..

Ostoja

Uh jebo te, ja sam o tome samo chitao u novinama da tamo daleko, u Beogradu ima chovek koji vozi CBX Martin, poseban motor, poseban ram... Za ne verovati, tad sam bio tinejdzer. Nastavi samo, odlichan je putopis..
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

U Beograu su u jedno momentu bila dva martina....jedan gorepomenuti stevin....i jos jedan koji je u jednom momentu bio ofarban u istu boju.....Nisam nikad mogao da ih pomesam...Stevin je imao Marshala, a ovaj drugi Kerkera mislim.....ne kazem da se drugi nije dobro cuo, ali Stevin marshal je jednostavno bio prepoznatljiv. Jedne godine je par puta bila prekidana sednica narodne skupstine, jer se vozio pored nje (legenda se prepricavala, nisam bas siguran da je bilo tako, ali kazu da jeste)...Inace Stevinog martina je posle kupio Bosko iz Pazove...poznati rasturac motora...kupi rasturi da sredi i nikad ga vise ne sklopi...tako je tuzna zavrsila kod njega jedna BSA A10, pomenuti Martin, kawa Z1300 , Benelli 900 Sei, i jos par motora. BSA je kastomizovana kod Rokija u Grockoj, martina jeposle kupio Cale (semafor) pa ga je prodao kad se sa prolinkom podvukao pod kamion (da u tom momentu je imao 2 motora i 12 cilindara), na kraju mislim da je taj zavrsio kod Dragana zubara (negde u farbachevoj temi imaju slike), Kawa se vuce verovatno u delovima kod njega po supama (nedostaje pola), a Benellia je cujem kupio neko i sastavio ga....
Jako je zanimljiva prica o tom Benelliju....Kad ga je uvezao Njanja sa Miljakovca, nismo verovali kako je uspeo....godinam ase vozio  ali retko....na kraju ga je prodao Misku sa Miljakovca koji je posle godinu dana negde na avali ispravio krivinu i izleteo u jarak....i onda se Bole docepao, i jebao mu kevu...mozda je bio neko izmedju....
Nekako mi u ovoj prici pade na pamet Chemza....upoznao sam ga za vreme nestasica benzina i spontanog okupljanja motorciklista po pumpama (tada sam upoznao gomilu ljudi , jer su tada svi registrovali motore , kako bi preko reda tocili). Laverda koju je kasnio kupio od njega Slavko Bugarin je bila jedinstvena....zapravo je to bila jedna od tri cetri laverde 1000 koje su se vozile...bila je gomila po nekim supama....cujem da je prosle godien dosao neki Australijanac i pokupovao sve Laverde 1000 i 1200 koje je nasao ovde u Srbiji.....ne znam da li i jedna ostala. Svi ljubitelji su mu ih prodali za neke pare, koje realno nikada nisu mogli dobiti u Srbiji, a u svetu vrede mnogo vise...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bokilic

a rastko bosch i njegove dogodovstine sa laverdom,,kad je upao u sexi schop kroz izlog :P
posle kupio k 100,pa se smirio :))
i valca/sinisa/ kod 6te ,sa gs 750..pravi lepotan bio....crno motorce....sa zutim felnama,ili zlatnim.
e ,a ja sa miljakovca pazario neku laverdu 500,,,posle zavrsila u kaludjerici,pa opet kod mene pa je sad u paracinu..
a sve mi neki lik lici na tebe revolucijo,taj od kog sam pazario tu laverdu,isto bio takolud ko ti :P
i  pokojni zoran zrno , sa njegovim hondama,,,,e......luda vremena,mali pera sa banjice sa nekim nsu,ima itd.....
no dobro,cekamo dalje tvoj putopis po dzungli :))
brmmmm

ljilja-pei

Martin o kome prièa¹, nekad Æaletov, u ovom trenutku je bio kod Rileta :)  Naravno da sam morala....

Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: bokilic poslato 03 April, 2012, 21:20
a rastko bosch i njegove dogodovstine sa laverdom,,kad je upao u sexi schop kroz izlog :P
posle kupio k 100,pa se smirio :))
i valca/sinisa/ kod 6te ,sa gs 750..pravi lepotan bio....crno motorce....sa zutim felnama,ili zlatnim.
e ,a ja sa miljakovca pazario neku laverdu 500,,,posle zavrsila u kaludjerici,pa opet kod mene pa je sad u paracinu..
a sve mi neki lik lici na tebe revolucijo,taj od kog sam pazario tu laverdu,isto bio takolud ko ti :P
i  pokojni zoran zrno , sa njegovim hondama,,,,e......luda vremena,mali pera sa banjice sa nekim nsu,ima itd.....
no dobro,cekamo dalje tvoj putopis po dzungli :))
Pera sa Banjice.....kakv ludak....Njega i Cigu vides prosle godine.....Ciga pakuje neku Z1000....kao i uvek iz delova iz prirode.
Ta Laverda 500 je bila moja ali nisi kupio od mene....od mene je kupio neki momak koji je posle umro od srcke, pa prodali motor....motor je otisao kod nekih likova na Miljakovac....kad smo vec kod miljakovca.
Na miljakovcu bese neka ekipa ...kako da ih nazovem....polu kriminalaca....
Ja kupio neki ZX10...crveno beli....kao nov....i prodam momku sa Miljakovca....Besha mislim da se zove (posle je zahlavio robiju, jer je pezom 205 satro neko dete..uzas), a posto su je drzali u zajednickoj garazi, vozio je onak ko je taj dan prvi seo....Po kraju sam nalazio delove crveno belih plastika koje sam marljivo skupljao....danas kadica, sutra stranica....vidi retrovizor. Posle mesec dana otkupim je u tuznom stanju....padali su momci kad kod su kretali i stajali....nisu ranije vozili motor koji tako ide i koci. Polako pokrpim plastike ofarbam je , zamenim gume i semeringe viljuske....i ponovo im je prodam.....opet skupljanje delova po kraju.....opet je otkupim posle dva meseca...taman pred zimu....na prolece oglas. Dosli neki momci i odvezli je...negde u kumodraz.....sest godina kasnije zovu me da uradim neke karburatore....kad moja 10ka....Nikako da ode....uradih karburaore i prosuh lavor vode....nek putuje........pre cetri godine kupi moj drugar sa Banjice zx10.....kad ono.....isao sam kod ciganke da baja...sta je sigurno sigurno je.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR


bokilic

vis,mozda je to ta laverda, bila onako u italijanskim bojama,ubavo i ludo motorce,sad me podseti i na cigu,i onu ludu bracu sa avalskog puta sto imadose one milione krseva u dvoristu,zaboravio kako se zovu,eh eh...
ma tu ja u ivana micurina zalazio stalno, na bilijar itd.pa znam po malko kraj...:)
ja pamtim i vreme kad je rade slep imo neki suzuki,i nedzad iz mirijeva nabudzenog mz,a pa bezo muriji non stop,kroz bulevar pa pravo kod pirketa u garazu,pa opet gas cim odu,,eh,,ludog li vremena,,
ajde bre cekamo putopise kropz dzunglu :)
brmmmm

Che


ЯЭВОЛУТИОН

@che
Ta je A65....isto je radjena kod Rokija u Grockoj....nestala je jedna A10
@bokilic
Mislis na Kecmane...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Pricao sam sa tipom na moto susretu na Zlatiboru.I tako dodjosmo do Laverdi.On je pokupovao sve Laverde koje je nasao u Srbiji spakovao u kontejner i poslao u Australiju.Tako otkrih zasto niko ne prevodi Laverdu 500S sa mog imena.I da je vec registrovana u Australiji.
Друштво за заштиту од животиња

Ostoja

Koliko ja znam, ima u Sremchici par Laverdi, 1000, 1200, sve su kod istog choveka
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...