Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ljilja-pei

Èekam samo da stigne¹ do Hajduèke èesme 1994. godine :) :) :)
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ljilja-pei poslato 27 Mart, 2012, 19:28
Èekam samo da stigne¹ do Hajduèke èesme 1994. godine :) :) :)
Jesi li sigurna da zelis da cujes celu pricu.....:)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ljilja-pei

¹to da ne? Uostalom, ja sam ga upoznala nedelju dana posle toga, a i mislim da ste mi kroz sve ove godine veæ svaki detalj, i onaj najcrnji, isprièali :) :) :)

Ne zaboravi da nam je Tarzan venèani kum i da smo se intenzivno dru¾ili sa svim vama (najgorim alapaèama) godinama posle toga :) :) :)
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

zuba

Citat: revolution poslato 26 Mart, 2012, 23:48
Naredne dve nedelje sam proveo zalivajuci rane hidrogenom, utoljujuci glad picama , zadj kokakolom, i duvajuci ceo dan.....marley style.

100% æe¹ u nastavku prièe kupiti KLE, a kasnije ga prodati Laziæu! :)

Lazic


doktor

Ovde se vec preplicu neki trenutci iz mojih prvih dana na motoru...
Bas pred taj skup u Sapcu (u toj vili je bio samo jedne godine cini mi se...) dva moja drugara (sa Pretisom i Besom M20) i ja (sa Guzzijem V35) dodjemo prvo u Beograd kod Ljube Bajkera da nas vodi da gledamo gomilu nekih oldtimera po Beogradu. Izmedju ostalog nadjemo se i kod nekog tipa na Senjaku u nekoj udjerici gde ima nekoliko motora, tipa udjes pored vrata jedan, u spavacoj sobi pored kreveta drugi...cale mu ucestvovao na nekoj trci do Sofije pre II Svetskog Rata...(da nisi od njega kupio Besu?)
U to vreme kad se islo na skupove, nije se masio ni jedan diskont. Mi na putu za Sabac preko Obrenovca, stali u neki diskont i cirkamo pivo. Prolaze dva motora i kad su nas videli okrecu se da svrate na pivo. Momci iz Vrsca, Godeon Alfa, jedan na R25 lepo preradjen u nekakvog low ridera, a drugi na Max-u 250. Ovaj sa Maxom, okrece ga u sljunku i padaju i on i motor...ustaje, otresa prassinu i kaze-tako ja uvek parkiram.
Bikers work is never done!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: doktor poslato 28 Mart, 2012, 16:32
Ovde se vec preplicu neki trenutci iz mojih prvih dana na motoru...
Bas pred taj skup u Sapcu (u toj vili je bio samo jedne godine cini mi se...) dva moja drugara (sa Pretisom i Besom M20) i ja (sa Guzzijem V35) dodjemo prvo u Beograd kod Ljube Bajkera da nas vodi da gledamo gomilu nekih oldtimera po Beogradu. Izmedju ostalog nadjemo se i kod nekog tipa na Senjaku u nekoj udjerici gde ima nekoliko motora, tipa udjes pored vrata jedan, u spavacoj sobi pored kreveta drugi...cale mu ucestvovao na nekoj trci do Sofije pre II Svetskog Rata...(da nisi od njega kupio Besu?)
U to vreme kad se islo na skupove, nije se masio ni jedan diskont. Mi na putu za Sabac preko Obrenovca, stali u neki diskont i cirkamo pivo. Prolaze dva motora i kad su nas videli okrecu se da svrate na pivo. Momci iz Vrsca, Godeon Alfa, jedan na R25 lepo preradjen u nekakvog low ridera, a drugi na Max-u 250. Ovaj sa Maxom, okrece ga u sljunku i padaju i on i motor...ustaje, otresa prassinu i kaze-tako ja uvek parkiram.
Lik o kome pricas je moj pokojni dobar pijatelj Dimitrije....mala bio lud, ali dobar ko lebac. A BSA sam kupio od Srdjana "besadzije" sa dedinja.....to je tek lik....inace je od alata imao srafciger , kljesta i cekic....sve je popravljao sa ta tri alata....Inace cuveni beogradski furdar, trenutno nastanjen u Holandiji.
p.s
Moras priznati da nije bas bilo ni toliko diskonta i prodavnica uz put ko sada.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

doktor

E, jeste bas Dimitrije...nisam mogao da se setim.
Zamisli samo da je bilo ovoliko diskonta...pa ne bi ni stizali gde smo krenuli...
Bikers work is never done!

ЯЭВОЛУТИОН

Povratak sa skupa u Shapcu je relativno normalno tekao....a onda ja Slavku Bugarinu stala Laverda...nema goriva.....stade covek sa renolom 4 i dade na flasicu od pola litra....Ne mogu da se setim imena liku...uglavnom secam ga se iz Blokova....Limar farbar ali je non stop nesto muljo sa motorima...imao je Magnu 750....A inace upoznali smo se par godina ranije u Talasu. e to je pica ali za kasnije.
Nastavismo put, i pred samom pumpom na autoputu ostadoh i ja bez goriva....sranje....sipali pune tankove i sve bi bilo u redu da nismo prespartali Sabac i okolinu...izarcismo gorivo neplanirano....Nekako se prevukosmo do pumpe....svi natocili po 10 kila i vozi....e sad....nesto se ne secam dela puta od pumpe do Gazele....crne rupe u secanju.....nekako skrenuh na Topcidersku zvezdu...probudio me zmigavac na Zikinom motoru...blica ko lud....
Ujutru se budim...nema motora ispred kuce...onako prebijen izlazim napolje i nalazim ga naslonjenog na zivu ogradu....ako moze da se nasloni motor na zivu ogradu...podizem ga i na dorucak i kiselu vodu....detoksikacija.
Da se vratim na dogadjanje u klubu talas par godina pre Sapca...MK Shadow, zapravo JON organizuje skup u Beogradu...vise zurku, u klubu Talas....nal;azio se u beton hali ispod kalemegdana...tamo gde je sad fensi ekipa....Stizemo i odmah napadamo pivo...zahuktava se prica i odjednom dolazi ekipa sa TRIKEom od bube...teatralno dolaze, parkiraju se i momak popusta kvacilo a nije izbacio iz brzine....Trike se ritne i pada u reku....od ivice betona do reke ima bar dva metra , a dole je jos toliko duboko.....nalazimo neko uze i decko kojg sam pomenuo da nam je dao gorivo skace u vodu i vezuje trajk za tocak....Sad zamislite desetak pijanih budala koje vade vise puta trajk skoro do ivice, i onda on pada nazad u vodu......Pri tome bar sto ljudi je okolo, koje kurac zabole da pomognu....da je bilo jos pet ljudi izvukli bi ga na keca.....Digosmo i mi ruke...ujutru ce doci dizalica i izvaditi ga iz vode.....
U medjuvremenum zaticem vlasnika Talasa sa razbijenim nosom i rasecenom usnom kako sedi onesvescen ispred WCa....shvatam u sekundi sta se desilo posto se JON drzi za ruku a Tanaske ga vozi u urgentni.....Neko je slomio saku o neciju glavu.....kasnije saznajem razlog....gazda je obecao pljeske  a posle je smislio kako su sendvici bolja stvar, a sa Jonom moras da postujes dogovor...
Sve se to desava godinu dana nakon legendarnog skupa na Kosutnjaku u organizaciji, MK Rolling Chrome. Verovatno jedan od najozbiljnije i najbolje organizovanih skupova ikada kod nas.....doduse uz celo mnostvo sretnih i nesretnih okolnosti koje su ga pratile....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mkt

najjaca tema na forumu definitinvo

ЯЭВОЛУТИОН

Hajducka cesma 1994.....skup se dogovara vec par meseci....Ne pripadam klubu Rolling chrome ali sam dobar sa vecinom clanova....i dan danas....jer sam dobar sa ljudima ne sa clanovima....U poslednjem casu retard sa kim je dogovorena bina i ozvucenje otkazuje...jebiga treba Ceci za Novi Sad a njoj ne sme da kaze ne....na brzinu se zakazuje druga...dosta skuplja varijanta....stize hladnjaca i kamion sa pivom...ceo prepodne provodimo u pretovaru iz kamiona u hladnjacu, razvlacanju traka po stubovima i obezbedjivanju ulazni kapije....ljudi vec polako pristizu iz svih krajeva Srbije...kao sto rekoh skup je pratilo gomila sretnih i nesretnih okolnosti....pet dana pred skup se kuburilo sa bendovima....niko nije hteo da svira bez para i za slavu, a budzet je bio....skoro nikakav. Odjednom organizatorima se javlja YU Grupa sa zeljom da odsvira gratis povratnicki koncert....odjednom svi hoce da sviraju i to za dzabe....vise niko ni ne razmislja o parama....odjednom se televizijske ekipe javljaju da snimaju. Reklame pice na svim televizijama.....Hajducka cesma , moto skup i povratnicki koncert YU grupe.....moram priznati da ih nikada nisam nesto mirisao (verovatno zbog Crnog Leptira koji mi je sveku eskurziju preseo...svaki neum koji se dohvati gitare krene da muce tu pesmu...zanimljivo dzonija sam voleo...nije mi smetao Balkan uopste) ali Ziku Jelica sam znao od ranije kao starog bajkera.
Dakle pocinje ludilo....pokusavamo da upeglamo skup...smirujemo ludake koji zele kolima da proidju bas tuda u to vreme...cak i policija asistira...Na ulazu se prodaju lutrijski listici , uvece ce se dodeljivati nagrade...prva nagrada je motorcikl ...Kawa 750 Unitrack.....druga jakna treca kaciga...mislim....uglavnom masa se tiska oko bine....Tribute bendovi praste.....ozvucenje odlicno...Rebeli u toj postavi imaju pevaca koji skida Led Zeppeline...razvaljuju, kao da su Zappelini tu....Mene i Caleta (kafana semafor) trpaju na kapiju...mis mo dovoljno veliki da niko nece da se kaci sa nama...Nas dvojica sedam na prazne gajbe od piva i kao drzimo kapiju....vece pada....masa ljudi se ne smanjuje...ja popisujem uredno svaki motorcikl koji prolazi kapiju...ulaz se ne placa, ali ko zeli moze da kupi lutrijski tiket....
Saren svet prolazi....od bajkera, bajkera wannabe, ljubitelja YU Grupe, ljubitelja svirke za dz....ma opsti krkljanac...
Dolazi neki teget auto....na mojoj strani vozac...
-kuda , ne moze se ovuda ovde je skup
-mi smo muzicari
-sta ste
iz zadnjeg sedista kroz prozor proviruje glava Goce Trzan (nisam imao pojma ko je)
-distorzija...znas mi imamo nastup
-a ti si ?
-pevacica
u tom momentu prilazi Cale
-pa sta ces da nam otpevas....pevacice
tako traje rasprava dok ne dodje neko od ljudi zaduzenih za grupe, i shvata da dva pijana mamlaza treba skloniti sa ulaza...i tako nas oslobodise obaveza za to vece.
Ja se uputih ka cesmi a Cale ode po refill piva.
Dok sam se penjao ka cesmi, po kanalu sa desne strane landara levo desno neko svetlo...odjednom cuf, cuf, cuf ipade na pet netara ispred mene....guzzi falkon i pod njim vozac....stenje...pijan ko stoka....pomazem mu da podigne motor, a bogami i njega vucem...jedva na nogama stoji. Ja sam pijan, ali on se odradio za sve pare.
-Gde si ti krenuo prijatelju
-trazim Nelu nesto bi da karam
-nazalost ima se nacekas...red je ispred satora
nekako parkirasmo guzzija i on se opruzi po livadi da odmori.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Vlajko

Jel i tad imao bradu do pojasa?  [rofl]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Popsy

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

bokilic

sto meni taj bradati bajker lici na nesu sa karaburme..falcone brada...a mozda je i...neki drugi :))
brmmmm

Popsy

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

bokilic

brmmmm

Gašpar

Mislim da cak i ja znam ko je  [rofl] [rofl] [rofl]

ljilja-pei

U celoj prièi nam je falilo ime dotiène dame :) :) :)  I to je bio poèetak jednog divnog prijateljstva :)
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

Lazic


Che