Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ranko


Lazic

Xaxaxaxa, davno bilo... A mo¾da i freza majstor malo izmi¹lja... :D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 26 Mart, 2012, 00:58
Svet je mali-Danijel iz Zivinica?
Nije svet mali, vec se budale magnetski priovlace.....Danijel je super lik...doduse ne videh ga bar 15 godina....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ranko poslato 26 Mart, 2012, 10:19
Citat: Boban_m poslato 24 Mart, 2012, 11:02
Citat: revolution poslato 24 Mart, 2012, 10:46
cak je dala picke i Ranku...onako drugarski....ma laf.
;D

valjda mi je bilo lepo  [neampojma]

Vi se zajebavate, ali RTanko bi bio jedan totalno kool lik...jedino je imao problem sa zenama...brzo se zaljubljivao i izjavljivao ljubav do kraja zivota...zene uopste nisu imale intresa da mu daju picke.....Znate to zene rade iz razloga koko bi vas zadrzale, a ako vec znaju da ste se zatalambasali, nema sanse pre braka....sti mda se Ranko nije ocenio do 35 kurac bi mu se osusio, ko ruza van vazne.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

Citat: Lazic poslato 26 Mart, 2012, 10:23
Xaxaxaxa, davno bilo... A mo¾da i freza majstor malo izmi¹lja... :D

Ne izmi¹lja ni¹ta,samo malo masti..

Vlajko

Sve je ovo lepo.. nego da ti se ne osladi pero umesto gedore..pa preðe¹ u pisce.. ? [plazi_se]

ko æe ondak sokoæala da nam popravlja?

Sutra ti sti¾e kinez na reanimaciju pa ti vidi ¹ta æe¹  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF

ja bio danas kod njega da mi nesto popravi
Koristio je metalnu stanglu od po metra
i popravio :D

zemunboy

Citat: UFF poslato 26 Mart, 2012, 23:19
ja bio danas kod njega da mi nesto popravi
Koristio je metalnu stanglu od po metra
i popravio :D
I ti si pronasao idealnog kostolomca????

UFF

Iskreno mislim da smo oboje cekali da se cuje krrrc i da ode sve u qrac
Al nije :D


ne lozim vas bre ozbiljan sam

Nick Blue

Citat: zemunboy poslato 26 Mart, 2012, 23:20
Citat: UFF poslato 26 Mart, 2012, 23:19
ja bio danas kod njega da mi nesto popravi
Koristio je metalnu stanglu od po metra
i popravio :D
I ti si pronasao idealnog kostolomca????
Svako naðe svog maestra - paganinija.  :o
In the warior`s code there is no surrender

ЯЭВОЛУТИОН

U nekom kopanju po lokalnim shupama, naledeteh na nekog Bianchi-a 175...iz 30 i neke...nema tockove i paljenje....ostalo je tu....cena  kombinacija....nosto sada, nesto posle a nesto nikada. U medjuvremenu sam kupio BMW R25 kao prevoz za po gradu......tih godina sam uvek imao po par komada za trgovinu....
Lutajuci po Sajmu automobila ugledah motor koji sam sanjao....BSA 500....za one koji ne znaju , u putanju je Engleski motorrcikl sa polovine peesetih godina....ovaj model je stigao u Beograd kao sluzbeno vozilo za vreme samita nesvrstanih. Motor je bio skoro kompletan, osim rezervoara i nekih sitnica....Otisao sam Na Senjak , pogledao ga i dogovorio se....Bianchi i neke pare u devizama....Motor je posle dva dana dovezen kod mene u garazu....
Nije bilo to ona perfekcija Kawe 750 kad radi na leru, nije to ni onaj lezeran nacin rada jednocilindricnog BMWa, nema dodirnih tacaka ni sa brutalnoscu kako ide GSX R 750...jednostavno motor pun karaktera. Doduse imao je neke mane...ulje je curilo gde god ga parkiras, karburator je bio razvaljen i prelivao je svaki cas, prednja viljuska nije mogla da se kontrolise preko 60 na sat....ostatak korektan.
Akcija pakovanja drugog karburatora je bila najlaksa...keihin 36 CV, je legao umesto Amala 28 monoblocka....manja potrosnja a bolje sve ostalo. Viljuska je vec bila veci problem...na kraju je uleteo neki cerianni sa nekog kosmosa....doduse bio je duzi nego sto treba , ali sam ga samo propustio kroz stapove.....nortonov dobos sa duplim kljucem je radio posao jako korektno. Sa tim motorom sam prelazio sulude kilometra na dnevnoj bazi i sa njim sa upoznao najvise motorciklista.....gde god se pojavi atrakcija...
To je jedini motorcikl koji nije bio u planu da se proda ikada, pa i danas se vuce sto po radionici sto po garazi kao nezavrseni projekat....jednog dana.
Da se vratim na temu. Krecem  jedno jutro do drugara u Nis da se provozam.....zasto se smejete, stvarno sam se tako vozio.....gorivo je bilo relativno skupo, ali za motor koji na otvorenom pri brzini od 90 na sat trosi 3 litra, stvarno nije daleko. Da naglasim da sam vozio vec drugu godinu na falsifikovanu vozacku i licnu kartu.....drugar se odselio u Australiju i ostavio....pa kako ne iskoristiti . U povratku me uhvati kisa....cini mi se da motor ide duplo bolje....smirio se kao macak prede. Negde pred Kragujevcem , poce da trza i staje.....voda u paljenju....Bsa ima magnetno paljenje koje je bulletproof, ali niz zicu rucnog predpaljenja se slivala voda i napunila mi komoru sa platinom.....dvaputa dunuop i upalila krmaca....idemo dalje....ali avaj svakih par kilometara isto.....resenje problema : vezana kesa preko uvodnika i oko sajle....voda mnogo teze nalazi put do rupe.....Svaki dan prelazim po 200 ili 300 kilometara....uopste motor ne stoji osim kad spavam.....
Naravno uvek ima nesto da se pravi za motor...Tada je jedan moj drugar (ovde na forumu SHOCK) radio u Trudbaniku na pancevcu kao strugar....idemo da napravimo neke parcice za motor....on upalio nekog BMWa a ja BSA....neka tablica stoji njemu namotoru a meni ne...ja se napravio pametan pa je odjavio u Pancevu...uglavnom u povratku nas marsovac startuje na Slaviji. Ja stajem dajem mu dokumenta....nadrkan neki lik....Shok prilazi masuci sa novcanikom u kojem nema nista i vice "jel trebaju dikumenta", nema polozeno, nije registrovan moto,nema kacigu..sta se bre kurebeca...Brkati pandur podignu pogled sa moje licne karte dok je pisao prijavu, i rece "Ne treba, umem ja da procenim ko ima, a ko nema". Inace sa sa njim upadao tih godina u svakojaka sranja....covek bre bio magnet za brutalne dogadjaje....hapsili me zbog njega ni krivog ni duznog za vreme nekih demonstracija....duga prica i ne vezana za motore.
Pred kraj leta motor poce da se ozbiljno greje i povraca ulje....na kraju je prolupao, te je stavljena i nova radilica i uradjena glava i mejac, i nov klip i lezajevi i karike....sve bre novo. Na prolece sam sa tim motorom imao havariju te vise nije stao na tockove....stigao me Jugic na pola puta....zavrsio sam u urgentnom, ali bez vecih povreda....Naredne dve nedelje sam proveo zalivajuci rane hidrogenom, utoljujuci glad picama , zadj kokakolom, i duvajuci ceo dan.....marley style.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

svidja mi se poslednja recenica u postu iznad

Lazic

#72
ne samo tebi...:D

cone

uu jebote, kao da sam sa tobom bio dok sam citao :D ae dalje  [cheers]

FJCharlie

da da strogo u medinciske svrhe :D

Lazic

Recimo, kada bole leða od nagomilanog sala... :D

mkt

el imas neke fotke iz tog perioda

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mkt poslato 27 Mart, 2012, 10:44
el imas neke fotke iz tog perioda
Fotografija slabo, ali postoje video snimci sa skupova tih godina....na snimcima se pojavljujem ko motorcilistai iz Amarkorda...dodjem, okrenem krug i nestanem. Inace tih godina su se pocela organizovati prva okupljanja....ekuipa je bila manje vise poznata,,,,,a onda je pocelo sektasenje.....kao da svako selo mora da ima svoj klub...i to bar dva.
U to vreme napustih fakulte kako bi se avio privatnim biznisom. Posto je posao sa drzavom isao dobra, a para je bilo vise nego dovoljno, sebi sam priustio neku kawu 650, koja je jako brzo pokazala tragove pohabanosti......dimila je ko furuna, te sam je upgaredovo na 750  i opfarnao u mat crno....solo seater, sa dag barom naprd i skinutim oklopom....trkacke pozicije i samo obrtaljka....privi street fighter u srbiji...pouzdana informacija.
Krecemo sutra ujutru na skup u Shabac,,,Kole pravi u nekoj vili u blizini. Ali to vece moramo da se dogovorimo kako cemo ici pa se nalazimo u uobicajeno vreme , na Adi, kaffe Troll....U dogovoreno vreme, dolazi Nesha Amete (poznat i kao Metke, ali i kao SPEEDY, drzi sad onu kurirsku sluzbu), Shuba (brdjanski majstor za sokocala), Cira elektricar, Milos i Mitar Tarabici (zapravo Novaceskovici , ali poznatiji kao Djordjevici, zarkovci iliti Jotovi), Steva , Zare, oj jos par likova.....te se veceri nalijemo ko stoke nekog piva, rakije i naduvamo ko zmajevi....uglavnom u 4 ujutru se razidjemo i dogovorimo polazak za 11 kod ade.
11 sati , na pumpi nas ceka Ljuba Sin (poznat i kao Bajker), polako pristizu svi.....osim Tarabica.....Skoknem ne brzaka do njih a stariji Milos razbucao motor na govna i vodu i polako zavrsava....krecemo....Na brdu pre obrenovca, u onom useku, Tarabicevo sokocalo pocinje da dimi....to je bio razlog jutarnjeg rasturanja...curkalo ulje na semeringu radilice...oni se vracaju sa obecanjem da ce nas stici...ha, stici....nema sanse. Dogovorena kolona se ne postuje , posto svaka dva minuta neko se zaleti kako bi izduvao masinu po pravcu.....Ljuba se mrsti i drzi tempi od 80 na sat...tako je dogovoreno.
Stajemo na pumpu da natocimo gorivo, negde pre Vladimiraca. pridruzuje nam se jos pet sest motora. Ljubin gucu nece da upali, pa ga guramo dvadesetak metara....run off prekidac nije vratio.....sramoto, pedeset godina na nmotoru a to da mu se desi....krece podjebavanje najgore vrste....ipak nastavljamo. Grupa od petnaestak motora stize u bazni kamp....vila je predratna cini se, dvoriste pod vockama....Nalazimo mesto i postavljamo sator...ako pocne kisa trebace nam.Idemo po kampu i zdravimo se sa ljudima koje znamo....to znaci skoro sa svima osim lokalaca.....Po kampu promicu i neke ribe....krampovi generalno , lokalnog porekla, ali ko te pita....udarimo po pivu i duvki i sve ce da bude lepse.
Posle tri sata, dobro naliveni krecemo u defile ....kakav crni defile, kao da siu bandu pustio da okupira grad. Sa svih strana dolaze motori , i ispred svake prodavnice stoje gajbe piva i neki ludci vucu da stanes....gde da ne stanes da se naljute. ja ne defile poveo neku grabulju (znate one ribe koje imaju malo veci nos i nemaju sise), ako nista drugo ne opterecuje motor....inace simpaticna devojka...prica ko navijena.....Shibu je dopala neko kojoj dismr iz usta, ipak sm ja dobro prosao.....Posle popijenih ne znam koliko piva, odvlacim je u neki siprag...ja jebo nju ali mene komarci razvalili po bulji.....moram do kampa po anestetik u obliku dima....boli bre.
Aj sad da vam ne pricam kako smo naduvani iuzgubili u natezanju konopca od nekih debelih lokalaca....da smo pobedili u natezanju motorima i osvojili flajku viskija, da smo rostiljalu u sred kampa.....uglavnom kako je padao mrak tako je pocinjala i kisa.....rominja...
Ja kada se naduvam, imam spusten prag tolerancije, te se odlucih da krenem kuci...odmah. Sa mnom krece i pokojni Bugarin Slavko, Zika zuto, i jos neki momak sa CBRom900....Sator ce mi doneti ovi koji u njemu spavaju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

Imam jednu tastaturu na ormanu,stoji mi u rezervi,mogu da ti ponesem..ili je problem u tim bagljavim æevapima od prstiju?

AndreyRR

uz tastaturu odnesi mu i pivo uz cevape  ;D ;D