Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Polako ulazimo u dolinu Neretve....fantasticna promena, do tog momenta cela okolina je stene i nista vise...zelenila nema....odjednom zelenilo...dolina Neretve, i dosta toplije odmah....krecemo prema Mostaru....zastajemo u nekoj birtiji da sabijemo po pivo...postaje jako vruce, a pre pola sata smo se smrzli ko picke.
Zbogom Hercegovino odosmo na more...polako se vide Ploce, a odatle do Dubrovnika je vec uz more lakse se podnosi put. Meni je bulja vec utrnula i premestam se sa levog na desni guz svakih sto metara...vreme je za umakanje dupeta u mora....da se osoli guza, sto bi rekli.
Ja prvi stajem na neki ispust...do mora tri metra, ali same stene, nema plaze. Nalazimo jedno zgodno mesto i onako sve u farmerkama ulazimo u vodu...kakvo olaksanje. usput svracam u neku postu  i javljam burazeru da okrene sve i da javi da smo stigli bez problema. Malo smo se prosusili i krcemo ka Kuparima....tamo nas vec cekala ekipa....uglavnom ekipa iz BGDa ali i stari poznanici iz Novog Sada...ostavili su nam prikolicu u sred kampa do kupatila i toaleta....racunaju da ne uteknemo.
Kupili su kanister nekog domaceg vina i gajbu piva....pola kampa se to vece napilo...pevali smo ceo repertoar novotalasnih bendova....cak je neko nasao i neku gitaru....dvaaaaput se ne salju, tenkovi na raadnikeee....dzoni samo prsti....mislim da su svi znali sve pesme od reci do reci...a melodija je tananananana.
Tih 15 dana je svako u kampu proveo na svoj nacin....Djuka i Petar su jurili neke makedonke...bezuspesno, Ranko se zaljubio....nesrecno, A ostatak ekipe je provodio vreme u spavanju i opijanju...dobro jedanput me neka cica nagovorila da prosetama....mislim da vise nikoga nije zvala u setnju po mraku....opasno sam je napao a ona stvarno mislila da se setamo...valjda je mislila da ce biti nesto romanticno.....strahota, otkud joj takva ideja.
Vreme je za povratak....zapravo jos nije ali planirali smo da odemo do Ade bojane....tad je tamo bila neka opasna ekipa iz Beograda...bilo je prilicno in ici na Adu, pa i mi resili da vidimo sta ima. Palimo motorice i krecemo....prolazimo Herceg Novi, Kotor, Budvu, Petrovac, Bar i na kraju evoi nas na rampi. Na rampi stoji neki lik koji izigrava obezbedjenje i neda nam da udjemo......trazi pare za ulaz...dobije kurac da izbije oci, jedva za gorivo do kuce imamo.
Kako dosli tako i otisli....petrovacka gora.......jedva uzbrdo a jedva stradosmo nizbrdo....stajemo pored jezera da odmorimo , i mi i motori.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

doktor

Bikers work is never done!

ЯЭВОЛУТИОН

Gledamo na Skadarskom jezeru one zene sto prodaju ribe....sta ribe ribetine....da li je iko ikada to kupio....ne verujem, ali valjda znaju sta rade.
Nastavljamo prema Titogradu (Podgorici) i dalje ulazimo u kanjon Morace.....stajemo kod manastira Moraca da se napijomo vode i prekrstimo za srecan povratak (kad god sam se vracao iz crne gore, uvek sam stajao na tom mestu)....zvezda upekla da ne verujes, ali nastavljamo put. Zmano mi da nemozemo stici do Beograda pre mraka, ali treba stici do Zlatibora po kajmak i prsutu govedju, pre nego zatvore pijacu. Na vrh Durmitora meni puca guma.....pajser imamo a i tip top set, ali provodimo u zameni gume vise od sat i po vremena....shvatamo da je Prijepolje nasa destinacija za danas.....Neko ima neke rodjake tamo....sad sam vec zaboravio ko, ali idemo na bum kod njih. Spustamo se niz Durmitor u Bijelo Polje, pa onim putem koji ide uz prugu, pa uz Taru, docepasmo se reke Lim i lagano prolazimo kanjonom dok mrak pocinje da pada. Vec nas snaga izdaje, bas nas je namucila ona guma a i sunce je ispilo ono malo zivota....mnogo puta sam prolazio istu destinaciju kasnije, velikim motorom, ali totalno je drugaciji dozivljaj. Velika je razlika u putnoj brzini 50 i 80.....a moj elektron ne voli vrucinu...nikako....prija mu sada hladovina po kojoj vozimo....Na kraju stizemo u Prijepolje. Drugar nalazi kucu rodjaka i mi kucamo na kapiju.....nista.....zakljucano.....deremo se galamimo....na kraju neko ingeniozno zakuca kod prvih komsija na vrata. Covek otvori vrata, i za neverovati prepoznade momka koji je stajao pred njim......Zemljak je pokucao na vrata komsija od njegovih rodjaka, a otvorio mu njegov rodjeni komsija sa sprata.....kakav shok....Rece nam covek da su otisli za vikend na more i da ce doci sutra. Ali covek nas pusti da prepavamo kod njega.....kakva sreca. Da je znao koliko puta smo u zvonili na vrata i bezali, koliko puta smo zaboli cacklicu u interfon, koliko puta mu izduvali gume.....bilo nas je jako sramota, kao pred direktokom u osnovnoj, samo sto suzu nisam pustio....sutra krecemo kuci.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

svaka cast za dzunglopis,dok citam, kao da sam i ja putovao sa vama
mada sam se u to vreme jos muckao u jajcima caletovim  ;D ;D ;D

dr32

Boze kakva su to bila vremena,kad se sa 50 kubika islo na more... To je bio duh,malo para,mali motori,al imalo se duha za tako nesto...
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

ЯЭВОЛУТИОН

Motori ujutru napakovani i kirecemo. Trenutno je ravno ali znam da nas ceka uspon na Zlatar. Jedva se vucemo uzbrdo...polako me vec noga boli os menjanja brzina...ali nekako se dovlacimo do Nove Varosi...pole toga kroz borovu sumu i hladovinu spustamo se ka Zlatarskom jezeru...dole stajemo da popijemo kafu i sok...i to je to para vise nema...ostalo samo za gorivo.....moracemo da preskocimo Zlatibor jer para za zdranje nemamo...a vec smo lepo gladni. Popesmo se i uz Zlatibor i pored partizanskih voda krecemo ka Uzicu. Na nizbrdici sacekusa...neeeee....kerovi ce nas rastrgnuti.....prsli smo ko dinje.
-dobar dan dokumenta
-izvolite
-odakle
-vracamo se sa mora
-da li znate da je ogranicenje
-znam bre ali ako vozim sporije sastavice me neki kamion od pozadi
-pazi ga mali...bezobrazan
-u redu je
-i sta cemo da radimo!!!
-radi bre svoj posao i pustaj me kuci, ja para nemam da ti dam...nemam ni za jelo usput...natankovali smo rezervoare na Partizanskim vodama i to je to...valjda ce biti do Beograda
-a odakle vi to ...sa mora
nekako mi se nije pricalo, pa dezurni advokat udje u pricu sa pandurom i isprica celu ilijadu i odiseju....pandur trepce ocima , ne veruje. Vadi parce hleba i komad prsuta iz kola i pruza mi.
-Ajde, da nesto prezalogajite do kuce
Smotah ono u jaknu upalih motor i nastavih put bez hvala.
Posle Pozege kod tunela, opet patrola, opet isto debilo pitanje
-dokumenta
cutke ih vadim i dajem mu
-odakle
-sa mora
-znate ogra..
-znam bre, i reci cu ti isto sto i onom na Zlatboru, ....para neeeemaaa...pisi sta hoces
vec se pandur nadrkao, kad ulece drveni advokat....opet od kulina bana.
-ajde bezite da vas moje oci ne vide.
Tog momenta sam smenjen sa uloge vodje puta. Grupa je smatrala da se nediplomatski odnosim prema organima, i da cemo najebati pre ili kasnije.
Stajemo kod brane da izedemo onaj prsut i hleb....cutimo...rec se ne cuje. Posle toga nasi odnosi nikad nece biti na tom nivou....izgleda da odrastamo.
Nastavljamo put. Na onom spustanju niz Rudnik, polako ih obilazim. Vec mi je pun kurac voznje sa malim motorom koji mi je napravio zulj na desnom guzu i odvalio bubrege....hocu kuci.
Ljig. Ja se spakovao iza nekog slepera i peglam....oni se vuku par kilometara dalje....Sleper se zaustavlja i ja samo cimam motor u levo i nastavljam....Posle cujem da su ti panduri drkali ove iza mene pola sata.....Skrecem sa ibarske, vec je uveliko mrak, na vidikovcu patrola. Tad nije bilo MCDonalda na tom cosku,
-Dobro vece
cutke pruzam dokumenta
-odakle
ne progovaram
-momak skini kacigu
skidam kacigu, ali i dalje ne progovaram
-jesi li mutav, lepo te pitam odakle
-da li je sve u redu sa dokumentima
sa druge strane tisina
pruzam ruku i uzimam dokumenta
-dovidjenja
napokon sam kuci u svom krevetu......sutra motor ide u oglas....ima da kupim veliki motor i ko covek da idem na more....falsifikovacu i licnu kartu i vozacku dozvolu, ali ja vise ne mogu ovako......ovo je mucenje a trebalo bi da bude zadovoljstvo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Panduracija ,izgleda jos uvek postavlja zasede na istim mestima.
Друштво за заштиту од животиња

AndreyRR


Vlajko

Ima malo Bukovskog u tebi  [clapp]

a da ste upali na Adu Bojanu..tamo je tek bio porok i blud  [yahoo]

jedni se skidaju,a drugi rade...
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

DaChaS

Bravo bravo pravo uzivanje ....pratim

ЯЭВОЛУТИОН

Dakle oglas.....nije tada bilo ko sada, svakla novina puna oglasa za motore....nego ili specijalizovani casopis, ili Novosti.....Novosti dakle, i te Oglasi, vec novine kao i sve druge pa rubrika....Zovu smaraci, ziv ne osta....fiksirao sam cenu, ali svi bre nesto hoce da skinu. Zove neki penzos hoce odmah da da pare ako je motor u stanju kao sto pricam....."jesi bre ti normalan, ima da izgines ko mace....srcka ce te strefi"...nema sanse da mu prodam.
Javi se neki lik sa NBGDa sa keshom, on je vozio japance, nego kupuje za mladjeg brata....kako je krenuo i prebacio u drugu, iskipovao ga kao sut u dvoriste....Motor je pao i ogulio se, ali kako je vec doslo da razmene sredstava i dobara, samo sam se okrenu i usao u kucu....pridize papak motor i otkotrlja se preko Save....vise se nije javljao.
A sad kupovima Japanca....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aca-pn

Vidi ga majstor sto zna da pise  ;D  [clapp]

goranvojska

Citat: aca-pn poslato 25 Mart, 2012, 21:34
Vidi ga majstor sto zna da pise  ;D  [clapp]
,..................nego.ajd dalje.

MIGE


prpa_zr


Oseæam da æe tekst biti kvaliteta D¾igijeve Odiseje prvim japancem :D

jedva èekam nastavak

ЯЭВОЛУТИОН

Javio drugar novosti....pojavila se Yamaha 125....trkacka....momentalno pare u dzep i na autobus....relacija daleka Vozdovac....Motor yamaha 125 2t 1 cilindar...vazdusara ...u nekom ramu sa aluminijumskim rezervoarom....zicane felne , napred disk, nazad dobos....trkacki slikovi...nazad rep od plastike....oklop izlomljen, motor ne radi. ja onako krakat , jedva se spakujem na nju...ali nekako napravismo dogovor...za male pare...
Pre svega upaliti motor..bez polivanja benzinom....
opcija A
-Motoplat malo paljenje....efikasno ali skupo
opcija B
-Tomosov magnet....jeftino ali konus je dosta veci...tomosov ne moze da se prepravi
opcija C
-SRPSKI KRAMER
Ta treca opcija se svodila na pravljenje brega za paljenje uz pomoc struga brusilice i smirgle, i montiranje istog na radilicu direktno. Zatim pravljenje ploce za platinu i kondenzator i nalazenje idealne pozicije za platinu, kako ni dobili idealno pretpaljenje...sve to vezano direktno na akumulator i bobinu...radi dok ima struje.....naravno od svetala smo odmah odustali. Fabrikacije cele skalakurcije je trajala pola sata, ne vise...doduse nije to estetski izgledalo , ali je funkcionisalo. Platina je bila fiksna ,a breg smo vrteli levo desno dok nismo uboli pravu tacku paljenja. Gurka i motor se javio....Nista ne lupa, motor cak rado prima gas...grejem ga ...oblak dima je rasterao komarce i privukao starije sugradjane, koji pocinju da masu stapovima.....test ride.....krecem polako.....razocarenje.....polako ubrzava, ali kad se zaleti ide sasvim pristojno....ali ne trkacki dobro, vec dobro...recimo prestigao bi APNa...sto je slabo.
Skidanje glave i cilindra da vidimo sta je problem.....
Boze kako ovo radi....od dve karike ja imam samo jednu, cilindar je u lokeru bar pola milimetra u odnosu na klip....vide se tragovi dugotrejno ribanja.....ali motor pali radi ide, a placen je 150 maraka...
U posetu mi dolazi momak iz Zivinica....neke delove od Harleya WLA su mu prodavao, i tako...inace strastveni kolekcionar....nudi 100 maraka i karburator e za rezervoar sa tog motora....moze...skida rezervoar....na njegovo meto dolazi prepravljeni rezervoar od jawe babete....dolazi Vlada poprzeni fantazira da mu treba agregat za nesto....50 maraka i nosi.....pares u povracene, ostalo sve dzabe.....javlja se neki Hrvat za felen, poslao ga onaj iz Zivinica...moze 200 maraka....odose i felne.....viljuska je ostala a ram bacen u staro gvozdje ...ionako je varen sto puta.
Pare se gomilaju u kombinacijama, pa cemo se docepati ozbiljnog motora ubrzo.
1989 godina ...kupujem od drugara Jawu 350....radi ali sve ostalo u kurcu....resto para je stekovano za posle vojske, ali nesto mora da se vozi pre...na jawu se odmah montira par lonaca od rd 250 yamahe, prednja viljuska sa diskovima i tockom i zadnji tocak...full oklopi......da ne duzim, po povratku iz vojske zaticem motor okrecen u cunkvaijz...srebrnu farbu za cunkove.....tecna bronza.....bata gledao film "srebrni san" pa se istripovao dohvatio cetku i ofarbo ceo motor. Jedva sam ga oprao od srebrnine i ofarrao u crno. ubrzo zatim sam pojurio zeku i omlatio i oklope i viljusku.....vraceni originalni delovi i jaworka prodata za 500 maraka....sa onim sto je bilo u steku, vreme je za motor.
Listanje oglasa.....KAWASAKI Z 750 e 1981, Maribor  ...janez ga prodaje...cena kako da je od zlata....1990 godina, ja na autobus pa ui sloveniju...motor kupljen i doteran....lepota jedna....metalik crvena, stelujuci volan, auspuh od gpz600ra....bruka......tablica odjavljena a ja doterao Kawu do Beograda na neku tablicu....sa zvezdom. U otprilike to isto vreme ostavi mi druga GSXR750 uljara...nov ko casa....kupljen i odmah odradjen na osiguranje....decko prodaje divljaka (verovatno prvi divljak u Beogradu da je odradjen na osiguranje) trazi 4000 maraka.....vrtim aj to po kraju i otprilike nadjem kupca....ali ne lezi vraze, tamo negde u Kumodraskoj izleti mi neki kec, i ja ga bogami sa 100 sastavim u zadnja vrata...motor udje u kece i otvori druga vrata, a ja poletim ka sivi soko. Ispred mene bandera, vidim da cu po sred bandere...garant...ja nesto rucicama , nogicama i omasim je za koji santimetar....ateriram u ciganjske kartone sa desne strane. prhnuse vozdovacke kokoske i zakevtace ciganjski psi. Ustajem, nista me ne boli....neogreban....gledam u pravcu motora i shvatam sta sam preziveo....ninu ninu dolaze u buljucima ...troja ili cetvora patrolnih kola....ja poskocih i laganim trkom pobegoh ka bulevaru JNA....uopste nisam pomislio da vidim stra je sa motorom.....moj motor se prodao za pare koliko sam ja dao za dva dana...uzeo ga neki momak sa senjaka.....a ja ponovo u potragu za motorom.....koji me kurac terao da sedam na prodat motor....nikad vise.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

El Jefe

Svet je mali-Danijel iz Zivinica?
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Citat: revolution poslato 24 Mart, 2012, 20:57
Da je znao koliko puta smo u zvonili na vrata i bezali, koliko puta smo zaboli cacklicu u interfon, koliko puta mu izduvali gume.....bilo nas je jako sramota, kao pred direktokom u osnovnoj, samo sto suzu nisam pustio....
Sve se pla¹im... [rofl] [rofl] [rofl]

Andreja

Mislim da mi je ovaj putopis zanimljiviji od svih proèitanih do sada, bravo majstore! :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D