Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

ne bi ni pisao, samo pokusavam da dokazem da putopis moze da se napise i od Ceraka do Ade....ne moras da putujes na kraj sveta....sto manje para imas putopis je sve zanimljiviji...kad imas pare probleme resavas lako, kad nemas onda kako god znas i umes.....nejlepse dozivljaje iz svog zivota vezujem za momente kad sam sa prijateljima ostajao bez prebijene para daleko od kuce....kad god smo imali para, bili smo toliko pijani i nadrogirani da se i nesecamo nicega.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

 [klanjam_se] [klanjam_se]
moze i film da se napravi i uzmes debele pare,ali u americi

ranko

heheh wrh sto bi rekle klinke...

nego bas me cudi sto Akademiku Revoluciji svaki post ne pocinje sa :

Jos u ranoj mladosti kod mene se stvarao animozitet prema narodnoj miliciji ... hehhe

( prevod za manijake : Sine jos ko klinji murkani mi se peli na rac tebra , mrzim bre...

AndreyRR

vvala na prevodu,bas htedoh da izguglam

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ranko poslato 22 Mart, 2012, 18:17
heheh wrh sto bi rekle klinke...

nego bas me cudi sto Akademiku Revoluciji svaki post ne pocinje sa :

Jos u ranoj mladosti kod mene se stvarao animozitet prema narodnoj miliciji ... hehhe

( prevod za manijake : Sine jos ko klinji murkani mi se peli na rac tebra , mrzim bre...
Eeeeee moj prijatelju....pradedu mi ubili Austrougarski panduri, dedu partizanska Ozna (a bio je komunista), cale je od Titinih pandura ostao bez jednog bubrega....mislis li da moj animozitet nema osnova.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ranko

iskreno dobro su i prosli ... mada mlad si ti ima vremena da ih trtis :)

i ... svaka cast za pisanije jos jednom...

Andrey... hehehe +

Alchemist

You're just jealous cause voices are talking to me

Lazic


zmiya

A kad æe onaj deo: on boluje od ljutijeh rana?
Ono kad si preseko keca na pola i paoo na sekundarne sirovine pripadnika romske populacije..

easy


ЯЭВОЛУТИОН

Poceli ste da mi uffujete temu....a vi sto znate vic , ne morate da ga kvarite.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Kako je mladost hirovita Rodsterka je zavrsila kao kolateralna steta u menjazi....dakle ram od APN6 sa delovima od elektronika 90.....kako je to vec bivalo, neko je negde verovatno zapalkao za elektronikom, a drugi ne savesni gradjanin je sa tim okitio svog APNa....posto mu je radilica okrenula kajlu na magnetu, nije hteo vise da ide pa su ga zamenili za rodster.
Kako je otkidanje kajle na radilici na Trondzi bila redovna pojava otprilike sam znao sta me ceka.
Najgora stvar je bila odsrafiti srafove koji drze blok spojenim....glupavi sloveci su tu nagurali najobicnije srafove na ravan srafciger, koje je naravno neko vec bio razglavio pa ih je bilo nemoguce odvrnuti bez cekica...tzv polu-kilo kljuca...cekic od 500 g.
Naravno , vec dobro namazan, spremio sa komplet imbus srafova za isti, da ne ponavljam gresku vise puta. Tada imbusi nisu bas mogli da se kupe u svakoj radnji....srecom poznanici su radili po IMRu i DMBu gde se to sutiralo po podu...pitam se zasto li su propali.
radilica izvadjena i odneta kod strugara da napravi kanal u radilici za polumesec i polumesec....posle toga moze samo da cvika radilicu. Lezajevi radlice novi , 4c, takodje poreklom iz DMBa, kao i semerinzi (vodene pumpe nose iste a DMB ih proizvodi) .Motor spakovan , a iz Italije drugar doneo par marzocci amorta....crvenih...gasnih....stradala ona zlatna kasica Beobanke.."stedisa sam crtam pisem", brusilica joj dosla glave.
E sad sam kompletan, mogu nakraj sveta, a planirano je more....Kupari kod Dubrovnika....dakle samo jos da iskukam pare za more....
Posto sam napunio 16 PSP sam brzo resio i dobio papir....tablica je vec bila na APN...trajna, sto trajnija...napred PAIOLI, nazad Marzocci, pireli gume, domino rucke....12 konja i lipnik auspuh (koji sam dobio na poslugu, ali ga nisam vratio). Testirano motorce ide 90 uz Drajzerovu...dakle brze nego rodster po ravnom.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

#32
Hajde gripozni freza majstoru, pi¹i jo¹ dok nisi ozdravio...:D

perlx

Nestao, ni na pp ne odgovara....

Taraba

Oti¹ao da iska¹lje pluæno krilce pa æe se vrati.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

zemunboy


ЯЭВОЛУТИОН

August 10ti , vreme za more....sve spremno, ceka se ekipa da dodje do mene i krecemo....na put krecem ja sa APN E90, jedan Apn 50 i na njemu Misko, i dve cetrnaje....Duca i Ranko.....pravac Kupari. Krecemo u 9 ujutru i polako se kotrljamo u koloni putem ka Obrenovcu i nastavljamo ka Sapcu . Negde pre Na drini cuprije, APN 50 pokazuje znake umora...trokira....Stajemo i mi da odmorimo a i da vidimo sta se desava....
Alat se vadi u livadi pored Drine, jedan rastura Deklu gde je paljenje, posto sumnjamo na platinu.....nakon skidanja magneta cini se da je sve u redu, osim kondenzatora...previse sljake na platini....smirglanje platine i zamena kondenzatora.....ovo drugo resavamo po karamba sistemu.  Kondenzator na tomosu je upreovan u plocu paljenja pa je nemoguce to izvesti u poljskim uslovima....dodajemo kondenzator od opela  spolja i zicom ga povezujemo na platinu dok stari kondezator otkacinemo....radi kao sat....idemoooo na cevape u Konjic....
Prvih 100 km prosli smo za 3 sata, a ima jos dosta da se putuje.....Konjic sija ispod nas dok polako pada vece...Imamo shemu da prespavamo tu kod neke ribe.....studira u Beogradu, a sada je kuci...dogovor je pao telefonom jos pre petnaest dana...svi znamo ribu, totalno opicena, malo starija...nije neka sajber riba ali lafcina, cak je dala picke i Ranku...onako drugarski....ma laf.
Zvonimo na vrata. Otvara njen Buraz Kemo....Kemo klasicna bosancina, pola sata smo mu objasnjavali sta i kako dok nike skontao, i pozvao Leilu da dodje...strasno. Upadajte, ovo je moja sestra, ovo mi je komsinica,ovo mi je drugarica....auuuu...odbor za docek....pojebacemo pola Konjica...medjutim, smestise nas u jednu izdvojenu kucicu na kraju dvorista, i mi kako legosmo tako zaspasmo....Konjic ce morati da saceka.
Ujutru nas stara majka i babo pocastise kafom i lokumom i pozelese sretan put...od onik riba nista....vidim je da je vreme za beganiju...ko jebo jebo ko nije ja se udajem sutra....dakle poollaaaazaaak.
Od Konjica ka Plocama vodi krivudav put kroj neke stencuge.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

goranvojska

cekaj dok smisli sta da pise.mnogo ima materijal pa pravi selekciju i odabir.

Boban_m

Citat: revolution poslato 24 Mart, 2012, 10:46
cak je dala picke i Ranku...onako drugarski....ma laf.
;D