Glavni meni

Putopisi po dzungli

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Mart, 2012, 21:41

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Godinama se spremam da napisem putopis, i potkrepim ga fotografijama.....ali avaj para nema za dobar foto aparat....te ce putopis ici bez fotografija....u njemu ce biti prilicno hronoloski razbacani i nabacani highlghtsi sa mojega putesestija bo dzungli.
Dzunglom nazivamo surove, divlje predele , bez ljudi...naseljene majmunima i krokodilima, gde nosorozi i slonovi vrebaju na proplacima a zmije po gustisima. Dakle i Beograd je dzungla...i to prava.
Pocecu tamo neke 82 ili 83 kad sam kupio prvog Tomosa.....kaisara...crven na rados....gorivo je kostalo toliko da si od djackog dorucka mogao da odvojis za dva litra, koliko staje u rezervoar ispod sedista, a da ne ostanes gladan taj dan. Sa tim gorivom si mogao uredno da opletes 100 kilmetara po gradu...upoznavanje dzungle je moglo da pocne. Sa 12 ili 13 godina nisi bas omiljeni lik policajcima u gradu, jos sa motorom bez tablica....iako se vodio kao bicikl sa pomocnim motorom za njega je za razliku od bicikle bila neophodna tablica.....a posta ja nisam imao ni saobracajnu od istog, onda je tablica bila precenjena....dakle kroz dzunglu se moralo sunjati kako te divlji psi plave boje ne bi zaskocili...tako je jedna krajnje opustena ruta dobijala potpuno drugu dimenziju...nisi isao najbrzim i najlaksim putem vec najbezbednijim....Rakovica - Zvezdara, je bio dug put pun opasnosti, zamotas na stari kosutnjak, pa se popnes uz lisiciji jarak, pa preko dedinja do zvezdinog stadiona, onda ne na autokomandu jer tu je mnogo plavaca, vec pre stadiona desno pa ulicicama do bulevara JNA, pa onda par stotina metara uzbrdoi, pa levo preseces kod vozdovacke crkve, vojvode stepe i spustis se dole prema B jerkovicu, pa kroz Marbaru, pa na mali dusanovacki most, pa brzo zigzag po nekim ulicicama kako bi zameo tragove se polako penjes ka bulevaru revolucije....napokon zvezdara....neki put si usled koncetracije organa moras da sacekas da se pomere, da prodju, da ih ne preteknes ....lagano se krijes iza trecih kola dok oni ne skrenu sa puta kojim ti planiras da ides.
Povratak je jos opasniji....popodne vrebaju saobracajci na cvorovima....dkle izbegavati iste...a onda u povratku na deset metara iza mene pojavi se marsovac....tada marsovci nisu bili uocljivi na belim motorima, vec su vozili crne, skoro ne vidljive BMW boksere....moji pokusaji bezanja nisu urodili plodom, te sam se dao u trk......pravo u kosutnjacku sumu, pored stadiona IMR, pa prema Rubinu.....osvrnih se da pogledam kako je pandur reagovao, kad ljudina se presamitila od smeha, gledajuci kako struzem uz strminu....pomeri ono moje sokocalo sa druma da ga kamioni ne izgaze , i ode u pravcu bivse robne kuce Beograd..
Da li Mogli da se vrati po dragoceni prevoz ili da bezi kuci.....ipak je strah nadvladan...spustih se po vozilo koje su vec osmekovali pripadnici romske populacije.....jedva ga ipalih posle 200 metara pedaliranja pri punom gasu i pobegoh kuci......tresao sam se dva sata sedeci u fotelji.....da li je uzbudljiviji bio put do zvezdare i nazad ili neocekivani susret sa vrhovnim predatorom....MARSOVCEM.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Idi bre, mali, natera mi suze na oèi... ©to od smeha, ¹to od uspomena. Samo pi¹i dalje.
Država je najveći neprijatelj naroda

AndreyRR

Blago vama,to su bili dozivljaji  [cheers]

Taraba

Taèno sam znao da u tebi ima barem 30% Laziæa!
Nastavljaj [watching]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ljilja-pei

Bravo, mali, ali ajde nemoj vi¹e da pi¹e¹ kao bokiliæ, jedva sam proèitala, daj neki prored ili tako ne¹to :) :) :)
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

mkt


Vlajko

Kako si krenuo.. mi mislili da si bio sa Indianom Jones u pred¹kolskom..  [plazi_se]

Na kraju ispade ke¹ kolica i ¹mekerica..  :P
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy


FJCharlie

eh kad se chovek razboli, pa baci alat i pribegne tastaturi :D
pishi josh!   :)

Lazic

Bravo moj najdra¾i freza majstoru, hoæemo jo¹... [yahoo] [cheers] Recimo kako si dokazao da i ljudi mogu da lete... :D

perlx


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Lazic poslato 22 Mart, 2012, 10:14
Bravo moj najdra¾i freza majstoru, hoæemo jo¹... [yahoo] [cheers] Recimo kako si dokazao da i ljudi mogu da lete... :D
polako , taj letopis (putopis je kad putujes, a letopis kad letis) ce doci kasnije ...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Major


Lazic

Citat: revolution poslato 22 Mart, 2012, 11:22
Citat: Lazic poslato 22 Mart, 2012, 10:14
Bravo moj najdra¾i freza majstoru, hoæemo jo¹... [yahoo] [cheers] Recimo kako si dokazao da i ljudi mogu da lete... :D
polako , taj letopis (putopis je kad putujes, a letopis kad letis) ce doci kasnije ...

Nista se ne sekiraj, necu da ubijem magiju, cekacemo da napises... :D

Major


Popsy

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

doktor

Avanturisticki...nema sta!
Bikers work is never done!

ЯЭВОЛУТИОН

Kako sam tih godina redovno pored dzeparca inventarisao kevin novcani, polako sam stedeo za noviji motor. Prodao sam neku biciklu, koja me vise nije zanimala, a prijavio matorima da su mi je popalili lopovi isprd skole....bicikla je otisla u Bajnu Bastu pa nije bilo opasnosti da me provale....bese to neki petobrzinac koji je u to vrem bio retkost....uglavnom sa parama u dzepu i novinama u rukama, krenuh da gledam oglase.....bingo ...otprilike sam nasao sta sam trazio....dve godine mukice sa kaisarom ce na kraju biti zavrseno happyendom....
Jawa 90 roadster...roto disk, 90 ccm....ludilo...jedino sto je bio malo daleko....sremski karlovci....cujem se sa covekom objasnim mu problematiku i dogovorimo da uzme kaisara i doplatu za rodstera...njemu kaisar taman do pijace, a dobije pare ....tako ja krenem u najduze putovanje sa kaisarom. Spremim rezervni kais, posto ne bih da pedaliram do Novog Sada, i natocim pun goriva, trebalo bi da bude dosta do tamo, i lagano kenem.
Naravno to jutro se sve urotilo protiv svetskog putnika. Kako sam presao Savutako je krenula kisa da rominja. Znate ono kad sitno ciganjski pada i ne prestaje. Dan siv, oblaci crni, a meni sija sunce. Polako se penjem na Frusku goru....kaisar pocinje da usporava toliko da na pojedinim mestima moram da mu pomazem pedalama...standard procedura....uglavnom je prokleto blizu, a tako daleko. Posle 4 sata kotrljanja po dzadama vojvodine  , nekako udjoh u Sremsku Mitrovicu , i relativno lako nadjoh kucu domacina. Covek srdacan, odmah ponudio sok i nesto da se ogrnem....ma meni nista ne smeta, nego da vidimo mi jawu....Ulazim u povelik ambar, i uz kola stoji rodster 90...pokusavam da upalim, ali se malko necka...ije dugo paljen....na kraju ipak proradi....au radosti...ni tren nisam cekao nego tutnuh ono para coveku u ruke, uzeh saobracajnu (kakav napredak) i polako nazad.
Sta polako, uzleteo sam na vrh Fruske gore kao soko, a zatim se ututio ka Beogradu....e ovo je motor, vidi kako ide.....aiiiiiiiiiiiii, patrola....eno je gde stoji u sred Pazove....moracu polako i okolo....prva desno i onda laganice, svaler gasom po sporednim ulicama....nekako se izvukoh i gas.
Prolazim pore Mome (Moma Stanojlovic rem. zavod) a motor pocinje da trokira....muckam rezervoar...ima goriva....ha dakle sveca....ima tata drugu, rezervnu, neces me zajebati....stajem i vadim svecicu iz dzepa....kratak navoj za tomosa...u jawu ide dugi navoj....navrnem ja to svejedno, bolje nova kratka nego ona losa..
Nekako se dovukoh do Zemun Polja....motor slabo vuce, ni blizu onoga kad sam krenuo...osecam da me svecica i dalje drka.....vadim je napolje i gledam kako da joj doakam....vec je kasno, nisam rucao a vola bih mogao da pojedem....daleko je prva radnja (tada je taj deo Beograda bio ozbiljna pustinja...nije bilo Altine i ostalih naselja)...vracam je i pokusavam da upalim....ni znaka zivota...vracam onu staru "neispravnu" sa njom i nekako....na kraju satavi i ja se uz trokiranje uputih ka kuci. Prelazim Gazelu, vise se ne krijem ni od boga, umoran sam, i skrecem ka sajmu, kako bih olaksao motoru da ide....biram ravne delove puta...tu jos i ide.
Kod Top Nighta stoji u jarku neki zapaljen stojadin, polako prolazm pored njega....koooociiii. Stajem, i brzinom vetra prilazim otvorenoj haubi....svece su jos na motoru....ova jedna je moja i bozija. Zabodog glavu pod haubu i odvrcem preko potrebnu svecicu...pored mene se zaustavlja automobil...skoro da ni obracam paznju, dok se magarac ne prodra:"sta radis to"...pogled u levo ispod haube mi kazuje da su organi bas sad nasli da patroliraju po kosutnjaku. Krecem da objasnjavam moju tuznu pricu...pokrivise se od smeha....onaj starije me pita :"jesi li ti strugnuo uzbrdo pre par meseci kad sam naleteo motorom"...ja kao nevest, nemam pojma o cemu prica. Plavac, da omrazeni plavac izadje iz kola i iz gepeka izvadi jednu novu bosnu iz sluzbenog kompleta...kaze bolje nego da skidam tu izgorelu...i odlaze. Nekako mi se ne tura na motor pandurska svecica, mozda ima neki cip u njoj pa ce da me prate...svejedno ipak vadim onu iz zapaljenog keca i uvrcem u rodstera....na prvu kurblu bam....ko metak....kuci stizem za pet minuta...pandursku svecu sam nosio dosta dugo kao rezervnu....racunao sam bez struje ne moze da javlja gde idem, a kad mi je frka uvrnem je i gotovo.
Jawa rodster mi je crkla posle pet dana, i onda sam shvatio zasto sam je dobio u kombinaciju za kaisara i malo para....delovi za nju su bili poput zlata....tesko se nalazi i skupo.....nekako mi donesose iz ceske celu masinu, pa sa sledece godien otisao do Uzica sa njom...i to preko valjeva i divcibara...eehheeej.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

©ta si ti èekao do sada da napi¹e¹ ovo? [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?