Glavni meni

Vazdusne puske

Započeo UFF, 21 Mart, 2012, 12:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

Kakva je situacija sa Soft Air oru¾jem od 4,5 i 6mm. Gde to sme da se koristi? Ja pre 2 godine video neke interesantne igraèke, al kao ne sme ovde (tj. napolju van svog dvori¹ta), a na streli¹tima ka¾u to nije oru¾je i ne mo¾e ni ovde. Tako da sam se ohladio od toga. A gledao kako razne slu¾be koriste to kao jeftiniju trening varijantu.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Lazic

#241
Citat: Boban_m poslato 12 Maj, 2019, 02:25
Zasto je jedan od kriterijuma bio da zrno nije brze od 200 m/s?
Ne¹to mi u glavi na¹ zakon, mo¾da se klasifikuje drugaèije, tj, mo¾da treba dozvola kao za vatreno oru¾je...

UFF

ispod 200m/s ne treba nista da radis
preko 200m/s moras da je prijavis u mup-u

Boban_m

Koliko propisa jbt.

Lazic

Al' zato smo najbezbednija zemlja na svetu...

eclipse4

ne kapiram sta je problem otici u sup i prijaviti pusku :)

ja kad sam bio da preregistrujem arsenal mislim da je sup taj dan radio samo za mene  [rofl] [rofl]

mz-best

Citat: Boban_m poslato 12 Maj, 2019, 02:25
Zasto je jedan od kriterijuma bio da zrno nije brze od 200 m/s?
pa glavni razlog a jedan od mnogih je da ....meni treba preciznost na maximum 30 metara...medjutim u idealnim uslovima ..mislim na vlaznost vaduha vetar i.t.d.....preko te brzine dolazi do efekta sa lakim dijabolama do turbulencije a i sa jacim puskama do probijanja zvucnog zida pa s smim time dobijam i buku koja mi je takodje presudna...naravno govorimo probijanju zv.zida o puskama sa vecom brzinom od 350m/s....u realnosti  jaca puska laksa dijabola =manja preciznost na srednjim daljinama i vecim ...na strelljackim daljinama od 10 metara svaka je odlicna


viper

😂😂😂

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic


eclipse4


Boban_m

Nije puska nego vazdusni, tacnije CO2, pistolj.

umarex-P08-D6-A2062-660x416" border="0

Kad me mrzi da idem u streljanu sa pravim orizjem, moze meta da se postavi i u dvoristu i trenira s ovim, a mozda opet vidim pacova.

450 fps ili oko 140 m/s celicne kuglice 4.5 mm. 21 u okvir, sa 1 gasnom kapsulom ispuca oko 120 kom. Sto je toplije napolju brze leti kuglica. Potpuno metalni, tezina oko 850g. Prvi hitac sa 8 m po sred kutije za cigare. Vrlo zarazna igracka i jeftino pucanje. Oko 200 hitaca za $1.


viper

Koliko para?

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mrle

neko mi upucao roletnu i dva stakala na kuæi u Vraniæu.
Rekla mi majka da to prijavim muriji, ja zaboravio.

Boban_m

Citat: viper poslato 24 Maj, 2019, 09:19
Koliko para?
Od 30-150$, zavisi od materijala, realisticnosti i jacine. Prave kopije skoro svih postojecih pistolja pa mozes da biras.

sremac

¹ta ka¾e na¹ zakonodavac , predpostavaljam da i kod nas mora to da se prijavi ili tako ne¹to ?
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Lazic

Bobane, vidim nisi batalio duvan... ;D

Boban_m

Citat: sremac poslato 24 Maj, 2019, 17:34
¹ta ka¾e na¹ zakonodavac , predpostavaljam da i kod nas mora to da se prijavi ili tako ne¹to ?
Ja nisam upucen, ali mi je logicno da spada u ranije pomenutu kategoriju do 200 m/s, pa ne bi trebalo da ima problema. Ovde nije dozvoljena kupovina ispod 18 god i mladji od 16 ne bi smjeli da ga koriste bez nadzora roditelja i to je to.

Citat: Laziæ poslato 24 Maj, 2019, 17:44
Bobane, vidim nisi batalio duvan... ;D
Jesam, kako nisam. Vise puta.

Lazic