Glavni meni

Vazdusne puske

Započeo UFF, 21 Mart, 2012, 12:20

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

bucko

Za sto jura uzmes ovo sa metom koja ima mrezicu pa skuplja kuglice i puno municije ,a vidis koliko su verne originalima cak i po tezini a cvike su obavezne jer mogu do ocorave do 40 metara

http://img638.imageshack.us/img638/6562/ajfon089.jpg
http://img33.imageshack.us/img33/8163/ajfon091.jpg

evo kako izgleda meta posle uzija
http://img15.imageshack.us/img15/5875/ajfon087.jpg

AndreyRR

sto je dobra ova bereta

UFF

ima nesto bolje od toga... bio sam danas u snajperu
Treba ti dozvola za malokalibarsku pusku + 900eur i kupis ozbiljno i nehumano poluatomatsko oruzje sa kojim pucas ako u CS bez recoil-a :D
Sve legalno, nosis ga kuci a mozes i u rat kad te iznervira komsiluk, kakav debilan zakon,  [ludak] bolje da daju dozvolu za kalasnikov nego za ovo   [facepalm]



New Colt M4 22lr (by Walther)


AndreyRR


slave74

Za vaz. pusku ,koliko ja znam treba ti posebna dozvola-dozvola se izdaje streljackom klubu, a teze pojedincu. Tako je nekad bilo.Moj cale je znao nacelnika SUp-a jednog malog mesta, pa je uspeo da dobije odobrenje za nabavku v. puske, al je cekao mesec dana zbog toga sto je odobreno iz reg. centra, a za pistolj je dobio odobrenje dok su popili po picence nacelnik,i on , a seka otkucala isto.
Elem ja sam bio u streljackom klubu, zaduzivao uglavnom ceske, i nemacke puske, a imao zastavinu novu,koja je bila dosta jaca od ovih ,jer su ove ispalile ko zna koliko.
V. puska je namenjena streljastvu ,i to uglavnom do 10m ,i tu je izuzetno precizna, i bez optike, ako je fabricki dobro upucana. Na dalje moze i do 30m biti rel. precizna,al vec zrno gubi ,i snagu.
Loviti glodare,i ptice stetocine je sa v. puskom stvar vestine prikradanja, al moras u glavu da ih pogodis, inace nista.
Pusci vremenom slabi opruga i membrana, a i cev zna da zeza, pa polovne ako mozes zaobidji.
Meni su oduzeli v. pusku u bg-u, i nikada vratili nisu, iako sam podneo zahtev.
Ne znam gde ti je vikendica, al verujem da bi te neko prijavio kad te vidi da setkas s njom po okolisu,ili pucas u dvoristu. A, onda ide prijava,sudjenje ,i uz oduzimanje oruzja, pogotovo,ako je bez dozvole.Takvi su ljudi...
Malokalibarska puska isto spada u sportsko streljacko oruzje, pa i za nju sledi ista procedura dobijanja dozvole, s tim sto je ona vatreno ,pa samim tim jace,i dalekometnije oruzje.
Ja sam imao priliku prosle godine kupiti od prijatelja, i komsije vojni karabin ,koji oficiri dobijaju za odlazak u penziju-konzerviran za 100evra, al sam se predomislio ,jer znam da bi mi to oduzeli,i kaznili me-a volim oruzje.
E, sad kupiti je negde, novu v. pusku  bilo bi lepo...

bucko

Citat: UFF poslato 22 Mart, 2012, 14:18
ima nesto bolje od toga... bio sam danas u snajperu

Pokazali i meni pre neki dan,pravi je Colt. Vredi boksovati dozvolu,ja sam se odma zaljubio  [balavi]

http://img706.imageshack.us/img706/4163/ajfon083.jpg

AndreyRR


UFF

nije poslednja
ima ispod jos jedna manja
bas ona iz CS :D

AndreyRR


baha

za ovo ti ne treba dozvola,a i ne moras da se krijes :P
Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

KIZA73

To ubija i na 50m. A i vadi oci kad spadne guma koja je go qrac. Ja sam na moju montirao gimu od kolica (ona za malter). Mada, uvek mi je frka kada je nategnem da ne postanem Jednooki Dzek.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

misa-pei

A da se stave ¹elne napred, gde se veæ su¾ava guma?
Država je najveći neprijatelj naroda

AndreyRR

ili zastitne naocare  [geek]

Tihi_ZR

Meni je oruzje gotivno skroz, sutra mozda odem na prvi trening sportskog streljastva. Do sada sam se izivljavao sa CZ-om na strelistu i videli ljudi da mi ide dobro pucanje iz pistolja i pozvali me da probam vazdusni pistolj. Ako ne zaboravim, sutra cu ga probati.  :D
Inace, koja je procedura za dobijanje dozvole za posedovanje oruzja? Jel komplikovano jako?

UFF

Da nisi osudjivan i da te vole komsije :)

aca-pn

Ako recimo dobijes dozvolu, cuo sam da ta dozvola vazi samo da posedovanje oruzja, ali ne i za nosenje. Ako ne smes da ga nosis kako da pucas iz njega u streljani recimo ? Koja je onda poenta posedovanja oruzja ?

monsterbnt

Smes da ga preneses do streljane ali mora da bude rasklopljen i municija da stoji odvojeno. Dozvolu za nosenje je teze dobiti neg tri uzastopne sedmice na lotou.
Smrt SVIMA!!!!

UFF

Poenta je da se odbranis ako ti neko udje u kucu i napadne ti porodicu
A kad se odbranis onda ides da robijas
Smes da ga nosis u lov rasklopljenog kao sto monster rece

KIZA73

Citat: misa-pei poslato 22 Mart, 2012, 23:21
A da se stave ¹elne napred, gde se veæ su¾ava guma?
To je jedino resenje ali sa opet nekom podloskom od gume jer ako ide direktno na ovu sto se rasteze presece je selna. E, onda to izgleda malo glomazno ali ne moze drugacije. Inace ova guma sa slike se raspada sama od sebe.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

KIZA73

Citat: UFF poslato 23 Mart, 2012, 10:37
Poenta je da se odbranis ako ti neko udje u kucu i napadne ti porodicu
A kad se odbranis onda ides da robijas
Smes da ga nosis u lov rasklopljenog kao sto monster rece
Zato sam se ja resio tog sranja za potapanje kupusa...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.