Glavni meni

Honda VFR 800 1998-2002 (RC46)

Započeo sekulic, 06 Mart, 2012, 10:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Drugar ima GSXf750 i po¹to proðosmo paralelno veæ podosta km zaljubio sam se u tu klasu...
Prosto je neverovatno sa kojom lakoæom on jede kilometre, èak i sa njih dvoje od po 90-100kg...
Ali sve se ne¹to mislim da æu i ja sa CB500 jednog dana preæi na VRF800, jer me je ipak Honda na neki èudan naèin osvojila...
Sad jo¹ kad proèitah ovu tvoju temu, jo¹ vi¹e sam siguran u to!  [cheers]
Ne sumnjam ja u Suzukijev kvalitet, naprotiv, meni je èak i jako lep motor, ali me ne¹to vuèe ka Hondi (mo¾e biti da je ta zadnja vilju¹ka  8) )
Videæemo kad doðe vreme, ¹ta æe se moæi naæi i za koje noFce...
Zavidim ti.  [thumb_up]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Ostoja

Lepo reche Wolverine, pomeshaste babe i zabe.... Nemam nishta protiv GSXF-a, chak mislim da je dobar motor, sa jednim sam se igrao celu zimu oko nekih prerada, mislim da sam na forumu i neke slike kachio svojevremeno... Jednostavno, osim priblizne kubikaze i okvirne klase, ne vidim ama bash nikakvu slichnost pa ne smatram da ih treba porediti. Ne igraju u istoj ligi, nije to to... Normalno, ovo je samo moje skromno mishljenje.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

WOLVERINE



  Evo malo da uzivate u zadnjoj viljusci o kojoj mnogi sanjaju pa cak i suzuki......  mia macina!!!!!


http://img808.imageshack.us/img808/2354/photo0038q.jpg

Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

AndreyRR

ja je sanjam vec duze vreme na mojoj hondi  ;D ;D

WOLVERINE

Citat: AndreyRR poslato 03 April, 2012, 11:12
ja je sanjam vec duze vreme na mojoj hondi  ;D ;D

  Ako ispadne nesto ovako jos jeftinije pa da je uzmemo nas dvo ili troje..... pa svakom ono sta treba...

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/honda-vfr-oglas-42351/

AndreyRR

da je soma i ajde,ideja ti uopste nije losa
ja bih uzeo mono viljusku sa felnom i amort. ;D ;D ;D

Che

Citat: WOLVERINE poslato 03 April, 2012, 15:13

  Ako ispadne nesto ovako jos jeftinije pa da je uzmemo nas dvo ili troje..... pa svakom ono sta treba...

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/honda-vfr-oglas-42351/

Zajebana trava u pm! :D

gojko

Citat: AndreyRR poslato 03 April, 2012, 15:33
da je soma i ajde,ideja ti uopste nije losa
ja bih uzeo mono viljusku sa felnom i amort. ;D ;D ;D
ako ti treba imam ja komplet felnu, viljusku, disk, klesta i ostale gluposti!
cena dogovor ;)

AndreyRR

lepo je znati da imas,samo jos da vidim
kako ce neke stvari da se odigraju  ;D ;D ;D

WOLVERINE

Citat: Che poslato 03 April, 2012, 15:56
Citat: WOLVERINE poslato 03 April, 2012, 15:13

  Ako ispadne nesto ovako jos jeftinije pa da je uzmemo nas dvo ili troje..... pa svakom ono sta treba...

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/honda-vfr-oglas-42351/


   
Zajebana trava u pm! :D


GRBAVA I TRVRDA......... 


Hohštapler

Citat: jevta poslato 06 Mart, 2012, 14:25
Mnogo dobar motor da je malo vise obrtnog momenta na nizim obrtajima  i manja potrosnja bio bi i bolji od Suzukijevog konkurenta.Da je malo ruzniji(da mu nije te zadnje viljuske)bio bi najgori motor u klasi.

Ne znam ni sam gde sam kliknuo kad mi je iza¹la ova tema, ali ovaj post me je naterao da odgovorim...

U stranu ¹to sam pristrasan prema VFRu jer ga imam, ali "emocije" koje gajim prema gsxf su jaèe.
Tvdrim da u svemu pojedinaènom (snaga, brzina, udobnost, ciklistika, potro¹nja, cena odr¾avanja i bla bla bla) postoji èitav niz motora boljih od VFR800fi, ali, takodje tvrdim da kao paket ni jedan mu nije ni slièan i da je zato jedan od najboljih.
Drugo, odgovorno tvrdim da je gsxf najgori motor koji je suzuki napravio, pogotovo mi nije jasno ¹ta im je bilo na pameti da ga prave kad su veæ imali RF900, koji je po svemu bio motor koji je stajao rame uz rame sa konkurentima.
Imam sad ¹to¹ta ¹to bi napisao al malko kasnije...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Gsxf je samo najruzniji. 750 ide sasvim pristojno. A i 600 i 750 ce da sarane jedno 10 vfr agregata.

Hohštapler

Sarane kurac glibavi.
to tek nema trika.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Ono sto suzukijeva uljara izdrzi to nece ne vfr vec ni jedan drugi agregat

UFF

ne koriste ih svi za pucanje na moto skupovima pa da se po tome meri nivo kvaliteta :D

Gavrolini

Ne radi se samo o pucanju vec je generalno to jako izdrzljiv agregat

Che

Citat: Gavrolini poslato 14 Jul, 2018, 09:51
Gsxf je samo najruzniji. 750 ide sasvim pristojno. A i 600 i 750 ce da sarane jedno 10 vfr agregata.

Za svaki drugi agregat da si ovo rekao pa i ok,
ali za zubceni VFR 98-02, veze nema sa zivotom.

Hohštapler

Upravo tako, rc36 i rc46 agregati su nepoderivi, do pre koji dan sam imao rc36 1994, pali na zub, radi ko sat...
Pri tom, ti agregati nisu sinonim za "sportski duh" ali su klasa iznad gojaznog asmatièara (f - uljara)...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.