Glavni meni

Pravilna ishrana - preporuka

Započeo bucko, 04 Mart, 2012, 12:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nadalina

Pazi....
Ako cemo o zdravoj hrani koju si spomenuo, ne mozemo o postu.
Zasto?
Zato sto, u Srbiji, kad se posti jede se hleb (mnoooogo hleba), krompir, riza, dzem, przena riba, sardina... Sve ono sto, jelte, prema ovom filmu koji je postavljen nije dobra hrana.

Prema mom misljenju, ovo sto je lik uradio jeste veoma drastican potez i, jednostavno, njemu je bio potreban jer je imao zdravstvenih problema.
Dalje, lako je njemu da se zeza i primenjuje takve mere kad nije morao da sljaka svaki dan i sve sto ide uz to. Da, radio je, ali tek kad mu se organizam navikao.

A, kako sad treba neko da se hrani - mozemo mi pricati ovde price danima, ali svako ce terati svoje.

Sto se same soje tice, a samim tim i proizvoda od soje, ja ih koristim ali znam da nisu bas najzdraviji.
Zasto ih koristim? Zato sto volim i to je to.

Isto je i sa alkoholom i mnogim drugim glupostima - zasto ih koristimo, zato sto volimo.
Dzukela u podznaku

bucko

Jedno je kad ti svesno radis nesto zasta znas da je mozda naopako ili opasno,uostalom i voznja motora nije najzdraviji nacin kretanja, a potpuno drugo kad ti podvaljuju a ti nemas predstavu sta te je snaslo.
Probaj da kupis u samoposluzi bezglutensku hranu.E pa nema zato sto gluten  trpaju i tamo di se najmanje nadas a isto vazi i za soju i razne nezdrave aditive

Nadalina

Nema to veze sa podvaljivanjem vec sa lenjosti i nemarom samih ljudi, tj. svih nas.

Svi mi znamo sta je dobro a sta nije.
Svi mi znamo da citamo a danas skoro svi imamo i pristup svim potrebnim informacijama.
Tako da, ja uopste ne krivim industriju vec su ljudi ti koji su krivi sto unistavaju sebe i svoje zdravlje. Jer, dok je ovaca bice i sisanja.
Moderne mame vode decu u Mek na rucak i kljukaju decu slatkisima, 'urbanima' je lakse i brze da pojedu nesto u gradu, kupe u prodavnici ili negde. Sve je to stvar izbora.

Sto se mene tice, uvek citam etikete kad kupujem neki industrijski proizvod. Ne jedem brzu hranu niti przenu hranu. Secer izbegavam maksimalno jer se lose odrazava na moju kozu. Ako sam u gradu i ne stizem na rucak kuci, uvek cu uzeti neko voce a ne nesto iz pekare.

Ali, opet, sve je to stvar mog izbora i mojih odluka. ;)
Dzukela u podznaku

SSZGO

r@do bih obj@snio @li nem@m vise vremen@ z@ to, prsl@ mi t@st@tur@ jos...

jesi bio kod te doktorke d@ ti d@ ishr@nu?
jesi pl@tio uslugu?

j@ cu ti obj@sniti z@sto je to glupost @li ce to t@kodje d@ kost@
ponesi 20 jura i imas 60 minuta da ispitujes...


@ = a
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

#44
sszgo ima tarifu :D


bucko interesuje me koliko i dugo bio na zelenim sokicima?
i da li si samo bio na njima ili si jeo nesto u manjim kolicinama pored njih?
takodje me interesuje kako si se osecao... umor, malaksalost, nervoza?

bucko

Bio sam na Brojsovim sokicima pre pet sest gidina i to po 18 dana.Za to vreme ides po kilo dnevno dole i osim retkih fleseva nemas nikakve krize.Na hranu gledas kao na drva,apsolutno nemas nikav nadrazaj a svo vreme se osecas vise nego dobro i imas snage kao konj.
Onog momenta kad zagrizes nesto od cvrtste hrane èarolija prestaje.
Normalna procedura je da nakon ovog gladovanja ishranu nastavljas presnom hranom i polako dolazis na svoj optimum.Posle vise ponovljenih ciklusa video sam da stvar radi pa sam se opustio i vratio sve lose navike i za cetiri pet godina sam se vratio na pocetak.
Ovo sa cedjenjem povrca i voca dodje kao gozba.
Proslog meseca je Maja Volk (voditeljka sa Prve) promovisala svoju knjigu u kojoj opisuje isto sto i ovaj lik iz filma.Knjiga se zove "kotlici su u paklu ,u raju nema kuvanja"

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

maxzz

I ja sam nasao sa kime da komuniciram...
Uvek zaboravim na "ozbiljnost" ljudi po domacim forumima.  [facepalm]
Ko mi kriv kad sam retko na njima.

SSZGO

bucko to sto pises su gluposti

gubis 1 kg dnevno i pritom prekrsis par zakona fizike

stvar je jako jednostavna, da skines kilogram sala moras da budes 7700 kalorija u minusu, ako ti je dnevna potrosnja odrzavanja zivota oko 2200, i trosis jos 800 na dnevne aktivnosti (ukupno oko 3000 dnevno) ti treba da napravis manjak od dodatnih 5000 kcal da bi gubio kilogram dnevno i pritom da nista ne jedes... potpuno nista...

za potrositi 5000 kcal mozes recimo da dzogiras nekih 10 sati dnevno...

kada se ove CINJENICE povezu, lako je izvesti zakljucak o tvojoj dijeti...


da ne ulazim u detalje maxxzove dijete u kojoj su dozvoljene neogranicene kolicine kajmaka...

jako veliki broj ljudi zivi u zabludi i ja ne mogu svakome da pisem u kolikoj meri grese, naravno ko se otvori za kesh dobice detaljne informacije...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

maxzz

#49
Neogranicene kolicine kajmaka?!!!  

Ako si se zalepio za ono "kolicine u obrocima nisu ogranicene", postoji jednostavan razlog zasto je tako.

No kad nekog mrzi da malo prouci materiju, pa donosi zakljucke na brzinu iz necega sto je napisano maksimalno sturo i na brzinu, onda ispadne svasta...

Zato bih molio Gospodina admina da obrise moje poruke ovde, da ne bi ispalo da povrsnim ljudima dajem pogresne informacije, u nameri da pomognem...

Gašpar

Ivane, zasto nije moguce ako je neko bas bas gojazan. Ovo o cemu ti pricas je mozda za standardne ljude.

Ja jedan dan da ne jedem, minimum 1kg ide dole na vagi.

Taraba

Kilogram koji ti vidiš gore dole dnevno uglavnom čini tečnost i svarena hrana (govanca).
Da bi izgubio kilogram masnih naslaga moraš da imaš potrošnju kalorija kao što sszgo napisa gore.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

noam chomsky

1. Voda ne pomaze varenje. Èak naprotiv, razbla¾uje ¾eludaènu kiselinu i time ote¾ava varenje. Sat vremena pre jela, u toku jela i dva sata posle jela vodu i nikakvu drugu tecnost ne treba unositi. Dakle, bez soka, vode, piva, rakije, Fernett-a i svega ostalog. Povræni i voæni sokovi se upravo zbog toga i piju ujutru. Zato ¹to se polako vare.
2. Problemi sa koncentracijom?! Problem sa koncentracijom je ustvari problem sa slabljenjem i odumiranjem nerava. Nedostatak Vitamina b12 u israhi to moze da ucini. Ima ga u zivotinjskom mleku i zivotinjama koje su kontaminirane mikroorganizmima koji ga prave. Za one koji ne jedu meso postoje suplementi. Ko ne jede meso i oseti pad koncentracije, odma kod doktora i da radi nalaz krvi. Zajebana stvar!!!!........Problemi sa snagom i koncentracijom. Vitamin D (2 puta nedeljno po pola sata ruke i noge na sunce i re¹en problem, ako to ne, onda suplementi).
3. Kalorija je proizvod varenja hrane u crevima. Jedan gram masti i jedan gram proteina nemaju isti kalorijsku vrednost i nemaju istu brzinu pretvaranja svoje mase u kalorije. Mast gori sporije sa manje kalorija i stoga je organizam cuva kao depo. Kad hodamo polako, tro¹imo masti, tj. kad su otkucaju srca mali tro¹imo masti. Kad ubrzamo otkucaje, organizam poèinje potro¹nju ¹eæera jer je oni brzo razgraðuju i prave gomilu kalorija. Za mr¹avljenje je bolje lagano hodanje nego trèanje.
4. Kajmak i sir nisu nista drugo nego mleko u raznim stadijumimam propadanja. Problem sa mlekom je ustvari problem sa mleènom kiselinom i imunim sistemom krave koji se u tom mleku nalazi a namanjem je teleæem organizmu a ne èovekovom. Ne zaboravite da je mleko evolucijom proizvedena najbolja moguæa dijeta, ali za tele(psa, macku, kozu, ovcu,svinju...) a ne za èoveka. Kalcijum iz mleka i mleènih proizvodi nikako ne garantuje nepostojanje hipovitaminoze kalcijuma u organizmu. Mo¾e covek da ima malo vitamina D i da jede 6kg kalcijuma dnevno i d¾aba mu. Odlièan izvor kalcijuma su brokoli ili kelj.
5. Stra¹no je 21. veku govoriti da je jedini izvor proteina za èoveka meso. To je netaèno!!! Ono ¹to je diskutabilno i predmet debate je koliko su ustvari ¹tetni ¾ivotinjski proteini za coveka i u kojoj meri su efikasni u doturanju kalorija za coveka. Ono ¹to nije diskutabilno je da u biljkama mogu da se naðu svi proteini koji coveku trebaju. Svi!!! naravno iz 50g mesa dobijes, recimo, 20g proteina a iz 50g biljke, recimo, 5g, tako da je lak¹e  jeti meso. To ne znaèi ni da je bolje ni da je jedina opcija.

i tako dalje i tako blize...Veganska i vegetarijanska dijeta su ozbiljne stvari i ukoliko ih neko ne shvati kao takve mogu da proizvedu jako lo¹e rezultate. Ono ¹to je jo¹ gore je ¹to simptomi nisu lako uoèljivi, sve dok nije prekasno. Ljudi su umirali od takvih stvari. Ali su zato ljudi i uspeli da izbegnu bajpas ili stent operacije i da "oèiste" krvne sudove od govana u njima. Da, zaboravih, krvni sudovi i govna u njima su rezervisani za meso¾dere a ne za biljojede.
lepota prirode je refleksija lepote nauke

noam chomsky

6. @Gaspar: kad ne jede¹ jedan dan, ili kad preskaèe¹ obroke, tvoj organizam prelazi u "odbrambenu akciju" jer to ¹to ti radi¹ tumaèi kao gladovanje. Gladovanje vodi smrti pa organizam to da spreèi pravi naslage. ako tako radi¹ du¾e, organizam je u konstantnom stanju izgladnjivanja, iako ti jede¹ mnogo, i pravi naslage masti. Ono ¹to koristi, ako se gladovanje nastavi jesu mi¹iæi. Mi¹iæi se razgraðuju i organizam opstaje. Jednom kad proðe izgladnjivanje mi¹iæna masa se ponovo gradi. s druge strane, mozes da provedes pola sata u WC-u i da izgubis na maèora i na guzicu dva kila. Ali to nije gubitak telesne te¾ine, nego kanalzicaioni sistem.
lepota prirode je refleksija lepote nauke

UFF


bucko

Gladovanje se preporucuje i najzdravijim ljudima dva puta po deset dana u godini.
Kancer je nenormalno razmnozavanje celija za sta je potrebna i ogromna kolicina energije a te celije se hrane proteinima zivotinjskog porekla.Kada im to iskljucite ostaju bez goriva a telo ih samo razgradi.
2003. mi se prevremeno rodio sin sa 1800grama i prvih 10 dana nije dobijao hranu i pada na 1100 grama.Kada sam pitao lekare na neonatologiji sto ga ne hrane ogovor je bio da bi ga to opteretolo i da bi zavrsio karijeru.
Tek 11. dana je na spric poceo da dobija po 2 mililitra mleka i evo ga sad zdrav ko dren i drugi je u vrsti u razredu!

@SZGO  Nije glupost provereno a sto se stolice tice posle treceg dana nje ni nema pa se zato zdravim ljudima i preporucuje gladovanje do 18 dana jer posle creva prestaju da rade.Ishrana se pocinje sa po2x 200 gr sitno seckane sargarepe sa malo maslinovog ulja i malo semenki suncokreta.Deluje malo al jedva pojedes za ceo dan.

SSZGO

#56
 ja cenim da ovo sto ti pricas je magija
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bucko

Nema magije. Procitaj knjigu  /Ziveti bez bolesti/ koju je napisao Ernst Ginter


http://rapidbelgrade.com/index.php?topic=83474.0

Taraba

Kancer opona¹a zdrave æelije i imuni sistem ga ne prepoznaje kao pretnju, tako da ne mo¾e ni da ga "razgradi" kako ti ka¾e¹.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

bucko

Citat: Taraba poslato 08 Mart, 2012, 09:47
Kancer opona¹a zdrave æelije i imuni sistem ga ne prepoznaje kao pretnju, tako da ne mo¾e ni da ga "razgradi" kako ti ka¾e¹.

Kada ne unosis hranu organizam krece da razgradjuje sam sebe ali pocinje tako sto krene sa onim sto ne valja.
Kao ilustracija mogu ti posluziti ratnici koji su prosli povlacenje kroz Albaniju i  bili do smrti izgladnjivani.Do skora su poslednji bili zivi,a neka tumacenja su bila da na dugovecnosti mogu zahvaliti upravo gladovanju koje im je potpuno ocistilo telo i resetovalo brojac godina