Glavni meni

Pravilna ishrana - preporuka

Započeo bucko, 04 Mart, 2012, 12:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


UFF


DaChaS

Evo ukljucio sam da se skida pa javljam utiske o dokumentarcu

apu

nije hteo da mi skida sa tog torenta koji si ti okaèio ali ima¹ odmah ispod jedan koji radi. evo ga... u zipu je po¹to nije dozvoljena extenzija .torrent

maxzz

Moja prepruka ovo, nekako mi zvuci najrealnije i najkompletnije. Primenjujem taj nacin ishrane oko 5 meseci, ni jednom nisam osetio glad, jedem koliko hocu u pravilnoj kombinaciji, blago poviseni holesterol sam normalizovao za dve nedelje, a za oko 3 meseca sam skinuo oko 10 kg masti, dok su se misicna masa blago povecala.
Nekako su mi drugi previse ekstremni, posto ja mislim da treba jesti sve (domace i prirodno naravno, sto manje industrijskog djubreta), ali u normalnim kolicinama i pravilnoj kombinaciji.
Interesantno je da sam dosta toga iz ovog nacina ishrane primenjivao i ranije potpuno nesvesno, jednostavno mi je organizam tako trazio.

http://www.drgifing.com/

SSZGO

Citat: maxzz poslato 05 Mart, 2012, 10:26
Moja prepruka ovo, nekako mi zvuci najrealnije i najkompletnije. Primenjujem taj nacin ishrane oko 5 meseci, ni jednom nisam osetio glad, jedem koliko hocu u pravilnoj kombinaciji, blago poviseni holesterol sam normalizovao za dve nedelje, a za oko 3 meseca sam skinuo oko 10 kg masti, dok su se misicna masa blago povecala.
Nekako su mi drugi previse ekstremni, posto ja mislim da treba jesti sve (domace i prirodno naravno, sto manje industrijskog djubreta), ali u normalnim kolicinama i pravilnoj kombinaciji.
Interesantno je da sam dosta toga iz ovog nacina ishrane primenjivao i ranije potpuno nesvesno, jednostavno mi je organizam tako trazio.

http://www.drgifing.com/

slepi progledaju, glupi se opamete...

napisi ti nama tu ishranu da vidimo o cemu se radi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

maxzz

Vrlo rado bih napisao, ali je mnogo jednostavnije da pogledas link i malo guglujes  Program Hrono ishrane Dr Gifing, pa onda ako nesto bas nije jasno radu cu ti objasniti.

SSZGO

vrlo rado napisi
tacno sta jedes...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DaChaS

Dokumentarac jeste zanimljiv zato prica o tome koliko su se ljudi udaljili od prirordne i ne obradjene hrane u svom zivotu, samo sto je on otisao malo u ekstrem i resio da zivi na cedjenim sokovima 2 meseca da bi ocistio telo ali mislim da je jedan od razloga za to i njegovo oboljenje .... Sve u svemu ok za pogledati

UFF

bucko jel si poceo da pravis i pijes sokice?
zatvaras picerije i otvaras prodavnice prirodnih sveze cedjenih sokova? :D

maxzz

Hmm.. vidim cenis tudje vreme...
Kad bi se malo potrudio da pogledas link sve bi ti bilo jasno, ne pise mi se roman.
Mogu da ti napisem ukratko sustinu ali ima sto sitnica koje nisu komlikovane a mnogo uticu na rezultat. Na zalost ovo nije tipa drugar ti prepricao lektiru za mali odmor i ti sad odgovaras i dobijes pet.

Elem, sustina je ne kombinovati ugljene hitdrate i proteine, posle 10 sati pre podne.

Dorucak obavezno jak i do 10h, (kajmak sunka, sir povrce i hleb crni tostiran), posle toga jedes proteinski rucak ili rucak od ugljenih hidrata sa povrcem. Vecera najbolje laki proteini sa porcem. Znaci rucak i vecera ne mesati ugljene hidrate i proteine.

Razmak izmedju obroka najmanje 3.5 sata, ne grickati nista izmedju. Ako si gladan dorucak se moze ponoviti posle 3.5 sata pozeljno malo drugaciji,  isto vazi i za veceru.  Kolicine u obrocima nisu ogranicene.

Ako bas moras, moze voce ili po neki slatkis izmedju 16-17h naravno ispostovati razmak izmedju obroka.

Ne jede se belo brasno, samo integralno, razano ili sl. ne pije se mleko to nije ljudska hrana, organizam ne moze da iskoristi iz mleka nista, mnogo bolje kiselo mleko , sir, kajmak. Izbegavati industijsku hranu, vestacke zasladjivace, boje, arome, ne piti indistrijske sokove. Korenasto voce kuvanjem menja sastav i postaje skoro cist secer, ne jesti povrce tipa sargarepa, zelen, cvekla i sl. kuvano ,to treba jesti sveze.

Pre svega je potrebno uraditi analizu tela i utvrditi sastav tela, uraditi test na intoleranciju neke namirnice i shodno tome prilagoditi ishranu.
Najbolji rezultat za topljenje masti daje dvokomponentna ishrana proteina i povrca.

To je samo ukratko, a na netu se moze naci skripta sa detaljnom objasnjenjem. Sve ja zasnovano na najnovijim naucnim istrazivanjima i cinjenicama kako funkcionise ljudsko telo.

Eto ja to primenjujem vec oko 5 meseci i rezultati su fantasticni, nema vise ono tek sam jeo - vec sam gladan, a energije nikad vise.
Malo je nezgodno dok ne slozis u glavi kako se tacno kombinuju stvari, posto jedna greska u kombinaciji moze pokvariti nedelju dve truda.
Sve u svemu ja sam ukratko prepricao o cemu se radi a koga zanima neka se malo potrudi i nauci detaljnije materiju, jer ako se primenjuje pogresno djabe sve.

pit

Citat: DaChaS poslato 05 Mart, 2012, 16:07
Dokumentarac jeste zanimljiv zato prica o tome koliko su se ljudi udaljili od prirordne i ne obradjene hrane u svom zivotu, samo sto je on otisao malo u ekstrem i resio da zivi na cedjenim sokovima 2 meseca da bi ocistio telo ali mislim da je jedan od razloga za to i njegovo oboljenje .... Sve u svemu ok za pogledati


        Dzaba mu cedjeni sokovi ako su od voca kupljenog na pijaci koje je puno pesticida i otrova.Seljaci se uopste ne libe da prodaju voce i povrce prskavsi ga visestruko jacim dozama otrova ne sacekavsi da prodje period karence potreban da bi voce i povrce moglo u prodaju.

maxzz

Potpuno se slazem, pogotovu kod nas nikoga nije briga.

DaChaS

Istina posebno kod nas gde vlada misljenje rokni vise imace bolje dejstvo ....mada preko imaju posebni delovi u supermarketima sa organskim vocem i povrcem koje se ne tretira ali zato kosta ko da jedes najkvalitetniji deo mesa :D

El Jefe

Stvarno nisam znao da sunka kajmak i sir pomazu u skidanju kilaze.Nek sam i ovo procitao
Друштво за заштиту од животиња

Taraba

Mo¾e¹ da jede¹ ¹ta hoæe¹, sve dok je potro¹nja veæa od unosa mr¹avljenje je moguæe.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

SSZGO

maxxz ovo su nebuloze sto si dobio da jedes...

taraba - ni ovo nije tacno, jer isti broj kalorija iz masti svakako nije isto sto i taj broj kalorija iz proteina...

neku hranu je jako teze svariti da bi se iskoristila (protein) i dobar deo energije se upotrebi za varenje
jos ako nemas dovoljno proteina, npr jedes malo a masno, prilikom mrsavljenja ces gubiti ono sto ne treba
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

sszgo jel si pogledeao film iz naslova teme?
mene interesuje sta bi se desilo nekom body bilderu sa minimum masnoce u telu da 60 dana zivi samo na soku od povrca :D

SSZGO

Citat: UFF poslato 05 Mart, 2012, 18:49
sszgo jel si pogledeao film iz naslova teme?
mene interesuje sta bi se desilo nekom body bilderu sa minimum masnoce u telu da 60 dana zivi samo na soku od povrca :D

nisam pogledao film, samo minut trejlera, sta bi se desilo njemu kao i svakom drugom, izgubio  bi jako puno misicne mase, snizio metabolizam na minimum, i drasticno opao na snazi, izdrzljivosti i imunitetu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Autoru filma se imunitet pojacao
izgubio 30 kila sala ali ozdravio bez lekova