Glavni meni

Rucni satovi

Započeo Kanarinac, 02 Mart, 2012, 19:27

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

bobangsxr

Citat: Andreja poslato 15 Oktobar, 2016, 21:59
Citat: Milos96 poslato 15 Oktobar, 2016, 21:35
normalno da hocu potomke cim za to dodje vreme, najveci cilj u zivotu da ih dobijem i izvedem na pravi put inace za sta sam ziveo...

U poslednjih godinu-dve sam se malo "produhovio"... Po mom skromnom mi¹ljenju, smisao ¾ivota nije da postane¹ bogat; postane¹ poznat i slavan (¹ta ti sve to treba kad te fizièki ne bude), uradi¹ ovo, uradi¹ ono... Da dobije¹ decu (¹to ka¾e UFF sa kojim se èesto ne slo¾im, buduænost ljudskog roda ne zavisi ba¹ od tebe). Poenta ¾ivota je da bude¹ sreæan, da ti bude lepo, da radi¹ ono u èemu u¾iva¹ i da èini¹ sebi bliske ljude sreænima. Ovaj ¾ivot koji ¾ivimo je dar i svaki dan treba iskoristiti do maksimuma, izbaciti negativno iz sebe koliko god je to moguæe i jednostavno u¾ivati.

Ljudi te¾e nekom bogatstvu, slavi i ostalim SITNICAMA i èesto su zbog toga nesreæni jer im vreme prolazi a oni nisu "ni¹ta uradili". Trenutno ne ¾elim da ¾ivot posvetim tome da mojoj eventualnoj deci bude bolje, da budu situirani... Ne ¾elim da mi proðe mladost u prekovremenom radu, ne ¾elim da budem na mestima koja mi se ne sviðaju (npr. odem u Rusiju ili Kanadu jer je tamo dobra kinta; volim lepo vreme). Ne ¾elim stres, rokove, uslove. Hoæu da prodivljam koliko mogu, da ¾ivim opu¹teno (ali ne i neodgovorno). Ako jednog dana naiðe neka koja me dovoljno zainteresuje i dobijem ¾elju da imam decu, super, nemam ni¹ta protiv. Znam da se mnoge stvari time menjaju, èovek sebe stavi na drugo mesto, deca su u prvom planu i to je sjajno. Jednostavno, to trenutno nije moj sluèaj. ®ivim za trenutak, sad mi se sviða ovo, sutra æe ne¹to drugo, ne razmi¹ljam i ne planiram daleko unapred, znam da æe svakako ne¹to biti drugaèije. Vodim se nekim idejama, idem u nekom smeru ali na opu¹ten naèin. Mo¾da bih postigao vi¹e da sam grcao svaki dan po 12 sati dnevno ali èemu? Radim, re¹avam neke stvari i u¾ivam u ¾ivotu, zdravlje mi je odlièno, ne stresiram se, ne sedim, ne æelavim (dobro, mo¾da malo :D ).. I jebe¹ stav "kad budem imao para/bolji posao/ako budem tamo/da mi je bolji motor/auto/veæa kuæa"........ ...... biæe mi bolje". Ne, sada mi je dobro i do jaja, neke stvari valja popraviti i radiæu na tome ali neæu da oèajavam zato ¹to mi ne¹to nije po volji. Plata mi je trenutno jako skromna, ¾elim vi¹e kako bih mogao da funkcioni¹em i borim se za to, znam da æe biti bolje. Raskenjao sam se k'o foka, ne znam za¹to, proèitah Milo¹ev komentar pa mi ovo izlete iz ruku, mo¾da æe nekoga i da zagolica malo...


Prijatelju izvini, ali ljudi sa takvim razmisljanjem obicno zavrse u kasnijim godinama sa fisekom u ruci i tabli ( udelite siromahu da bi imao sta da jede)... promeni ti razmisljanje dok nije kasno... pozzz

Glava Dole

Normalno da ne bih voleo bilo kako sa bilo kojom tek da bih bio otac nego jednog dana sa pravom zenom... a dotle prozivim normalno, ne zurim :D Tamo posle 30-e taman :D

A sto se ovog drugog dela i lokacije tice... da... vise bih voleo 300e u srbiji, na svom, nego 30.000 bilo gde van... ako odem u prodavnicu po hleb da ga potrazim na svom jeziku... i tacka... bilo sta van je KRAJNJA solucija ako bas, bas bude moralo... ili kao ostoja npr, vec ovde proziveo, srecno ozenjen, cetvoro dece pa zasto da ne ode da zaradi i pruzi im jos bolji zivot... a ovom je najveci uspeh u zivotu da menja skupe automobile, druzi se sa arapima i kaci sto deblje kajle... krst koji hriscanima treba da predstavlja nesto sasvim drugo kaci po sisama za slikanje... sisa prelepa, taman velicine a zgadila mi se samo zbog toga...

I sto se njega tice... to je cist seljacizam i nista vise... jbs te pare kad si jednostavno prostak... ima i bogatijih ljudi od njega koji ipak drze do elegancije i ne sljaste ko ciganska mlada... sa revolucijom se slazem 100% u tom pogledu...

I da rezimiram tvoj post ako sam dobro shvatio(i slazem se u tome, ako nisam ispravi me)... NIJE SRECAN ONAJ KO PUNO IMA NEGO ONAJ KO MAKSIMALNO UZIVA U ONOME STO IMA...

bobangsxr

Citat: Milos96 poslato 15 Oktobar, 2016, 22:49
Normalno da ne bih voleo bilo kako sa bilo kojom tek da bih bio otac nego jednog dana sa pravom zenom... a dotle prozivim normalno, ne zurim :D Tamo posle 30-e taman :D

A sto se ovog drugog dela i lokacije tice... da... vise bih voleo 300e u srbiji, na svom, nego 30.000 bilo gde van... ako odem u prodavnicu po hleb da ga potrazim na svom jeziku... i tacka... bilo sta van je KRAJNJA solucija ako bas, bas bude moralo... ili kao ostoja npr, vec ovde proziveo, srecno ozenjen, cetvoro dece pa zasto da ne ode da zaradi i pruzi im jos bolji zivot... a ovom je najveci uspeh u zivotu da menja skupe automobile, druzi se sa arapima i kaci sto deblje kajle... krst koji hriscanima treba da predstavlja nesto sasvim drugo kaci po sisama za slikanje... sisa prelepa, taman velicine a zgadila mi se samo zbog toga...

I sto se njega tice... to je cist seljacizam i nista vise... jbs te pare kad si jednostavno prostak... ima i bogatijih ljudi od njega koji ipak drze do elegancije i ne sljaste ko ciganska mlada... sa revolucijom se slazem 100% u tom pogledu...

I da rezimiram tvoj post ako sam dobro shvatio(i slazem se u tome, ako nisam ispravi me)... NIJE SRECAN ONAJ KO PUNO IMA NEGO ONAJ KO MAKSIMALNO UZIVA U ONOME STO IMA...

A odakle ti znas kad je ko srecan.... odakle znas da Sszgo bas sad dok se ovako ponasa nije najsrecniji

Andreja

Citat: bobangsxr poslato 15 Oktobar, 2016, 22:47
Prijatelju izvini, ali ljudi sa takvim razmisljanjem obicno zavrse u kasnijim godinama sa fisekom u ruci i tabli ( udelite siromahu da bi imao sta da jede)... promeni ti razmisljanje dok nije kasno... pozzz

Nema¹ potrebe da se izvinjava¹, svako ima svoj stav. Ja æu mo¾da zavr¹iti sa fi¹ekom u ruci (mada si ba¹ oti¹ao u ekstreme) a ti æe¹ jednog dana da se zapita¹... Eto, imam kuæu, motorèinu, sve je to super... Ali ¹ta mi sve to treba kad imam 60 (70, nebitno) godina, nisam nikad izdivljao, sad imam pare da izdivljam a ne mogu... Ceo ¾ivot posvetio pravljenju kuæe i "udobnog ¾ivota", drugari mi se zajebavali, ro¹tiljali, pro¹li koje¹ta a ja samo rmbao i rmbao u inostranstvu, okru¾en (verovatno) snobovima i robotima od ljudi... I opet æemo da se vratimo na isto, prah.

Ispada da sam lenèuga, mnogi sa foruma me znaju i znaju ¹ta sam i gde radio. Su¹tina je da ¾elim da imam vi¹e para ali ne na u¹trb slobodnog vremena i stresa. I sve je to izvodljivo, samo mnogi misle da mora da se ¾ivi po nekim normama, ono, 9-17h radno vreme, ima¹ jedan bedni godi¹nji od 20 radnih dana u koji treba da ugura¹ posetu rodbini, odlazak na more/planinu, vo¾nju do drugog kontinenta (ako ima¹ mnogo para) i to je to... I od svakog ponedeljka do petka razmi¹lja¹ o vikendu i o tome kako bi se zajebavao. I proðe ¾ivot...

Svako ima svoje :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bobangsxr

Citat: Andreja poslato 15 Oktobar, 2016, 22:59
Citat: bobangsxr poslato 15 Oktobar, 2016, 22:47
Prijatelju izvini, ali ljudi sa takvim razmisljanjem obicno zavrse u kasnijim godinama sa fisekom u ruci i tabli ( udelite siromahu da bi imao sta da jede)... promeni ti razmisljanje dok nije kasno... pozzz

Nema¹ potrebe da se izvinjava¹, svako ima svoj stav. Ja æu mo¾da zavr¹iti sa fi¹ekom u ruci (mada si ba¹ oti¹ao u ekstreme) a ti æe¹ jednog dana da se zapita¹... Eto, imam kuæu, motorèinu, sve je to super... Ali ¹ta mi sve to treba kad imam 60 (70, nebitno) godina, nisam nikad izdivljao, sad imam pare da izdivljam a ne mogu... Ceo ¾ivot posvetio pravljenju kuæe i "udobnog ¾ivota", drugari mi se zajebavali, ro¹tiljali, pro¹li koje¹ta a ja samo rmbao i rmbao u inostranstvu, okru¾en (verovatno) snobovima i robotima od ljudi... I opet æemo da se vratimo na isto, prah.

Ispada da sam lenèuga, mnogi sa foruma me znaju i znaju ¹ta sam i gde radio. Su¹tina je da ¾elim da imam vi¹e para ali ne na u¹trb slobodnog vremena i stresa. I sve je to izvodljivo, samo mnogi misle da mora da se ¾ivi po nekim normama, ono, 9-17h radno vreme, ima¹ jedan bedni godi¹nji od 20 radnih dana u koji treba da ugura¹ posetu rodbini, odlazak na more/planinu, vo¾nju do drugog kontinenta (ako ima¹ mnogo para) i to je to... I od svakog ponedeljka do petka razmi¹lja¹ o vikendu i o tome kako bi se zajebavao. I proðe ¾ivot...

Svako ima svoje :)

To je tacno... svako ima svoje.... nego ne znam odakle ti znas da se ja ne zajebavam i ne rostiljam... ja odgovorno tvrdim  :D da sam za 25 godina u Srbiji manje pojeo rostilja nego ovde za 6 i mnogo manje kilometraze ubio motorom... i nije mi jasno odakle vama da su ovde samo zombiji programirani da rade i da se samo zivi zivot u Srbiji  [cheers]

UFF

pa lakse im je da misle da je tako da bi opravdali svoj ostanak ovde tj nemogucnost ili nedovoljnu motivisanost za odlaskom

Slaninar

Citat: Milos96 poslato 15 Oktobar, 2016, 22:49
Normalno da ne bih voleo bilo kako sa bilo kojom tek da bih bio otac nego jednog dana sa pravom zenom... a dotle prozivim normalno, ne zurim :D Tamo posle 30-e taman :D

A sto se ovog drugog dela i lokacije tice... da... vise bih voleo 300e u srbiji, na svom, nego 30.000 bilo gde van... ako odem u prodavnicu po hleb da ga potrazim na svom jeziku... i tacka... bilo sta van je KRAJNJA solucija ako bas, bas bude moralo... ili kao ostoja npr, vec ovde proziveo, srecno ozenjen, cetvoro dece pa zasto da ne ode da zaradi i pruzi im jos bolji zivot... a ovom je najveci uspeh u zivotu da menja skupe automobile, druzi se sa arapima i kaci sto deblje kajle... krst koji hriscanima treba da predstavlja nesto sasvim drugo kaci po sisama za slikanje... sisa prelepa, taman velicine a zgadila mi se samo zbog toga...

I sto se njega tice... to je cist seljacizam i nista vise... jbs te pare kad si jednostavno prostak... ima i bogatijih ljudi od njega koji ipak drze do elegancije i ne sljaste ko ciganska mlada... sa revolucijom se slazem 100% u tom pogledu...

I da rezimiram tvoj post ako sam dobro shvatio(i slazem se u tome, ako nisam ispravi me)... NIJE SRECAN ONAJ KO PUNO IMA NEGO ONAJ KO MAKSIMALNO UZIVA U ONOME STO IMA...

Tek kad se ti, ili neko blizak tebi ozbiljno (ne daj bo¾e) razboli, skonta¹ koliki je kurac plata od 300 evra.
Kad treba dete obuæi, hraniti, platiti ¹kolu ako hoæe da uèi i napreduje.
Ako ti roditelji ne poklone, odakle kupiti/iznajmiti kuæu/stan + platiti raèune?

I jo¹ na to imati neku u¹teðevinu, za sluèaj da ostane¹ bez posla, da ne mora¹ prihvatiti najgori koji naiðe¹, veæ da ima¹ mesec dana fore da tra¾i¹ i bira¹.

Postoji neki minimum egzistencijalnih potreba ispod kojeg ni najveæa filozofija i zen meditacija neæe previ¹e da te usreæe. ®ive ljudi i sa manje, ali ja se ne bih sa njima menjao, koliko god bili nasmejani. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

al ste ga smorili sa decom i 300 eura, 300 eura ode mesecno na krofne...

da se vratimo na temu

dal da uzmem plavu rolu submarinera, ili zelenu

mislio sam pre plavu da mi se uklapa uz ove plave gilje




a imam i plave carape da idu uz njih





submariner:









ili bolje deep sea dweller ??




ili yachtmaster ??

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bobangsxr


mkt

uzni si sva 3, nece se bace  [rofl]

TEEfqd

zsgo sto opet divera? budi smeker uzmi zlatnu dejtonu kad si vec u mogucnosti al ne onu roze pedersku.

Bojan


@Slanino dolazi zima pa moze da se lupa da brze prodje vreme ali neke stvari treba prezentirati tacno, "anticki" je samo vremensko odredjenje i nema veze sa nestankom Grka ili Rimljana. Koji nisu nestali
Vaspitati decu moze i ulica a roditi za sada samo majka (dok ovi u roza patikicama i roza farmerkama nesto ne smisle)
Kokoske = pilici
Zene = deca
Cisto da obnovimo temu
Ah da i na kraju, mnogo se problema vidi iz tvojih par prvih recenica. Nije druze sve tako crno, koliko ono bese nijansi sive?
Pozdrav

Bojan

Manite ovu pricu sa decom, ko ih nema ne zna kako je sa njima i tu dogovora nema.
Covek otvorio temu o satovima, stavlja slike satova, carapica i patika, opustite se. Uzivajte u postovima

Boban_m

I djeca nose satove, zar ne? ;D

Slaninar

Citat: Bojan poslato 16 Oktobar, 2016, 02:42

@Slanino dolazi zima pa moze da se lupa da brze prodje vreme ali neke stvari treba prezentirati tacno, "anticki" je samo vremensko odredjenje i nema veze sa nestankom Grka ili Rimljana. Koji nisu nestali
Vaspitati decu moze i ulica a roditi za sada samo majka (dok ovi u roza patikicama i roza farmerkama nesto ne smisle)
Kokoske = pilici
Zene = deca
Cisto da obnovimo temu
Ah da i na kraju, mnogo se problema vidi iz tvojih par prvih recenica. Nije druze sve tako crno, koliko ono bese nijansi sive?
Pozdrav

Iz tvojih reèenica se vidi da si bukvalista, ili da podjebava¹. Jedno ne iskljuèuje drugo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Onaj deep see nesto je meni nekako najljepsi,a carape su za vrtic,al ne zarezuj mene za ukus,ja gledam da su sive,crne i bjele carape..,i nisam neki reper..,bitno da se noge ne usmrde!!  HE HE
jin-jang

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 16 Oktobar, 2016, 11:28
Onaj deep see nesto je meni nekako najljepsi,a carape su za vrtic,al ne zarezuj mene za ukus,ja gledam da su sive,crne i bjele carape..,i nisam neki reper..,bitno da se noge ne usmrde!!  HE HE

+1 za Deep Shit.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Neos


DebeliZmaj

Citat: Ostoja poslato 15 Oktobar, 2016, 21:53
.... Zmaje nema¹ pojma koliko si u pravu, dete je UVEK bitno....

fali samo deo poruke u kom pojashnjavash sirem auditorijumu u kom smislu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

deep sea onako ozbiljnije deluje ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell