Glavni meni

Rucni satovi

Započeo Kanarinac, 02 Mart, 2012, 19:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nemke

Kiro, ja dobro znam sta je kvalitetan sat. Od pristupacnih kvalitetnih satova, naravno mehanickih, seiko je najbolja ponuda. Kucni mehanizam, kvalitetna obrada, ga cine najboljim za neke novce. Imas na onom sajtu seiko monster polovan za 150 evropskih, sto je sto puta bolje od nekog modnog sata tipa festina i drugi. Satove na baterije ne nosim, izuzetak je casio pro treck dobijen na poklon i omega f300. Sada se skupljaju pare za sinn u1, bice u kolekciji do nove godine.

Nadalina

kiro, care, nasmeja me samo tako! :-*

Iskreno, ja kad sam videla koje su razlike preko i kod nas u cenama satova - pa, nece mene radnje po Bg videti vise da kupim sat.

Tako da, da - ili saner ili ortak, brat, devojka, svalerka koji su trenutno preko pa nek donesu. :)

Ja sam se iz USA vratila sa, cini mi se, sedam satova.
Carinik me pita na aerodromu tamo: Je li sve ovo Vase?
Ja: Aha.
On: Pa zasto toliko satova?
Ja: Otkrila sam cari Amazona!

Doduse, tu sam mu objasnila i zasto imam preko 600 tableta Centrum vitamina, pa je odma' shvatio koliko je kod nas sve skuplje.

Dzukela u podznaku

Slaninar

Citat: Nadalina poslato 06 Novembar, 2014, 13:03
kiro, care, nasmeja me samo tako! :-*

Iskreno, ja kad sam videla koje su razlike preko i kod nas u cenama satova - pa, nece mene radnje po Bg videti vise da kupim sat.

Tako da, da - ili saner ili ortak, brat, devojka, svalerka koji su trenutno preko pa nek donesu. :)

Ja sam se iz USA vratila sa, cini mi se, sedam satova.
Carinik me pita na aerodromu tamo: Je li sve ovo Vase?
Ja: Aha.
On: Pa zasto toliko satova?
Ja: Otkrila sam cari Amazona!

Doduse, tu sam mu objasnila i zasto imam preko 600 tableta Centrum vitamina, pa je odma' shvatio koliko je kod nas sve skuplje.



USA je posebna prièa, tamo se porez plaæa drugaèije i nema PDVa (barem ne tolikog) u maloprodajnim cenama.

Sa druge strane, ako gleda¹ EU, cene su dosta vi¹e od USA i sliènije ovima kod nas. Za neke satove koje sam poredio gotovo identiène.


USA, Kina i slièno je druga prièa. Samo i to treba doneti i podrazumeva se naravno da izvrda¹ carinu i ne plati¹ ni¹ta, je li.

Ja imam problem sa kupovinom robe za koju znam da je kradena, makar i napolju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

nemke

Vostok Europe je nekada koristio vostok 2416 i 2432 mehanizme, sada koristi mijotu i seiko. Moj savet ti je poljot sa 3133 hrono mehanizmom. Imao je jedan za 270 evrica.
Ne voleeeem kvarcne mehanizme. Samo mehanicka cudesa! Cuo sam da revolucija radi servis mehanickih satova, podmazivanje, stelovanje, dolivanje ulja i kompresije...;D

Slaninar

Ja ne volim te nacifrane. Jednostavan, baci¹ oko i vidi¹ vreme:







Fosforescentne kazaljke, ne treba osvetljenje:






Radije gumeni "kai¹":

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kiro

Citat: nemke poslato 06 Novembar, 2014, 13:24
Vostok Europe je nekada koristio vostok 2416 i 2432 mehanizme, sada koristi mijotu i seiko. Moj savet ti je poljot sa 3133 hrono mehanizmom. Imao je jedan za 270 evrica.
Ne voleeeem kvarcne mehanizme. Samo mehanicka cudesa! Cuo sam da revolucija radi servis mehanickih satova, podmazivanje, stelovanje, dolivanje ulja i kompresije...;D

Ja sam gledao Rocket 1 model, sa mijota mehanièkim mehanizmom. I jo¹ je automatik, ali nema providno kuæi¹te sa zadnje strane. Neki modeli sa istim mehanizmom im imaju providno kuæi¹te pozadi, da je to imao, ne bih mu odoleo.

Poljot nisam gledao previ¹e, ali mi se èini da su uglavnom modeli sa ko¾nim narukvicama, a to ne volem. Rocket 1 me ba¹ i privukao jer ima moænu narukvicu.

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Kanarinac

Meni sat prvenstveno treba da se dopadne na oko. Po meni ne moze jedan sat i na trenerku i na odelo jbg. Marka mi je bitna ali je na drugom mestu. Kod nas cene satova jesu prepumpane, ali ovaj suunto npr kosta sad isto kao i preko

Slaninar

Citat: Kanarinac poslato 06 Novembar, 2014, 14:23
Po meni ne moze jedan sat i na trenerku i na odelo jbg.

+1

©to se marke tièe, (relativno) jeftini Casio su mi se uglavnom super pokazali. Dizajn im je za moj ukus, OK.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

nemke

Bio na oglasima poljot 3133 hrono, providan poklopac kucista, dekorisani mostovi (zenevske pruge, perle) kvalitetan i izuzetno robustan mehanizam, metalna orginal narukvica. Racun i garancija, kupljen na poljot24.de sajtu. Tamo je oko 550 eura, ja sam uzeo 2 sata od Juliusa sa tog sajta. Maksimalno mi je izasao u susret, svaki sat koji izadje iz njegove radnje je servisiran i nastelovan na vibrografu. Ovaj kod nas je bio 270 eura, povoljnije ne moze takav sat da se kod nas nadje.

mali_zmaj

#293
ne mogu sliku stavit,od moje èuke ebiga.. swatch irony..   [doh]
jin-jang

mali_zmaj

jin-jang

Darko

Citat: Slaninar poslato 06 Novembar, 2014, 13:29


Radije gumeni "kai¹":




ovaj je desnoruki sat ili ti sat za desnu ruku  ;D

Hohštapler

...ne mo¾e on na desnu, probao je, ali jako mu se brzo kvare satovi... krenu da otpadaju skazaljke.... ne prave ih vi¹e kao nekad. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Inaèe, moj verni èukavac, od 2005. godine svaki dan na ruci!
Titanijumsko kuæi¹te i narukvica, kristalno staklo! Nigde ogrebotine.
A strugan je o beton, ¹panske zidove, pitaj Boga ¹ta je sve pre¾iveo, skidam ga samo kad spavam.
ZLATNA medalja kvaliteta.




Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 08 Novembar, 2014, 12:49
...ne mo¾e on na desnu, probao je, ali jako mu se brzo kvare satovi... krenu da otpadaju skazaljke.... ne prave ih vi¹e kao nekad. ;)

:D

Bez zezanja - sat koji meni izdr¾i godinu dana je superizdr¾ljiv. Ne znam ¹ta radim, Bogu mi, ali jebem im kevu. Èasovnièar je samo slegnuo ramenima i rekao u fazonu: "pa, mo¾da G-shock, ali gledaj da bude bez kazaljki, mehanizma, neki digitalni".  Jebiga - il' se rodi¹, il' se ne rodi¹.   :)

Inaèe gotovo uvek nosim sat.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bori¹a

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 08 Novembar, 2014, 12:49
...ne mo¾e on na desnu, probao je, ali jako mu se brzo kvare satovi... krenu da otpadaju skazaljke.... ne prave ih vi¹e kao nekad. ;)

pa skida ga tad valjda... zato ja imam narukvicu na levoj kao lanac za govedo