Glavni meni

Æirilica VS latinica

Započeo sasafilipovic, 24 Februar, 2012, 20:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:16
Citat: pit poslato 26 Februar, 2012, 12:14
Pa u cemu je problem jer ti mrzis sto si Srbin ili sta.

ja sam prvo covek, a za nacionalnost mi puca Q 

da imam mogucnost, promenio bih je odmah u recimo NEMACKU ili ENGLESKu ili AMERICKU jer ce to da mi omoguci bolje opcije u zivotu...

kad ti u papirima pise SRBIJA svuda te gledaju i tretiraju ko govedo


             A posto nemoz da promenis naciju onda ces da se odreknes cirilicnog pisma ,identiteta u nadi da ce ti to pomoci da te prihvate tamo gde si namerio da odes.Ne moras nigde da ides samo se ukljuci u neku stranku  i sa takvim razmisljanjem buducnost ti je obezbedjena.

SSZGO

cirilicnog pisma sam se odrekao odavno, ne koristim ga niti mi treba, samo me zbunjuje

cirilica i srbizam nisu moj identitet, ne obracam paznju na to

moj identitet su kompjuteri, motor, trening...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gavrolini

ceda jovanovic i  boris tadic placu za ovakvima :)  TRebaju im kao parce hleba...to je ta ideologija.

Boki-KG

Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:16da imam mogucnost, promenio bih je odmah u recimo NEMACKU ili ENGLESKu ili AMERICKU jer ce to da mi omoguci bolje opcije u zivotu...

Nema¹ moguænost, osudjen si da bude¹ Srbin na tvoju i na¹u ¾alost.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

SSZGO

Citat: Boki-KG poslato 26 Februar, 2012, 12:41
Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:16da imam mogucnost, promenio bih je odmah u recimo NEMACKU ili ENGLESKu ili AMERICKU jer ce to da mi omoguci bolje opcije u zivotu...

Nema¹ moguænost, osudjen si da bude¹ Srbin na tvoju i na¹u ¾alost.

dovoljno je da ozenis strankinju zar ne...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Boki-KG

Trebao si, bilo bi lak¹e i tebi i nama ostalima.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

pit

Citat: Boki-KG poslato 26 Februar, 2012, 12:43
Trebao si, bilo bi lak¹e i tebi i nama ostalima.

  Sto nama da bude lakse...nije valjd ona fora  '' aj ozeni se pa da se svi smirimo vec jednom''

SSZGO

izminusirase me patriote :)

mora da ste podobijali besplatne stanove i par crnkinja robinja od drzave kad vam je toliko stalo do iste :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Citat: stefgi poslato 26 Februar, 2012, 12:24
Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:16
Citat: pit poslato 26 Februar, 2012, 12:14
Pa u cemu je problem jer ti mrzis sto si Srbin ili sta.

ja sam prvo covek, a za nacionalnost mi puca Q  

da imam mogucnost, promenio bih je odmah u recimo NEMACKU ili ENGLESKu ili AMERICKU jer ce to da mi omoguci bolje opcije u zivotu...
E tu je problem.....

Ja ne vidim problem

Covek je racionalan

Moze da bude srbin i da zivi ko klosar ili nesto drugo i da zivi dosta bolje
Ako su mu tata, deda i pradeda umrli u borbi boreci se za nesto srpsko pa da on mora da nastavi dalje tu borbu i zalaganje da njihova smrt ne bi bila uzludna onda ga razumem ali ako to nije slucaj zasto bi se onda on vezao za srbiju?
Ovde je samo rodjen i nista vise, sta je od nje dobio? Obavezni voni rok i drzavne rukovodioce koji ga kradu i namecu poreze
A ni to gde ce da se rodi nije mogao sam da bira vec ga je tako usralo i kako si ti onda srbin ako to nikad nisi ni hteo biti niti te je iko pitao da budes?
Ja bi se na primer negde u inostranstvu ponosio sto sam srbin ali vise zato sto sam tvrdoglav nego sto mi je sad to nesto previse vazno.

Nacionaliste mrzim jer zbog takvih i nastaju ratovi, patriote koji cuvaju postuju i brane svoju drzavu i porodicu postujem ali moraju i oni da nauce da postuju one koji ne dele njihovo misljenje i koji se ne osecaju nista vise srbin od amera ili nemca samo zato sto su se ovde rodili.
Tema je veoma glupa i trudio sam se do sad da ne ucestvujem u njoj ali kad sam vec poceo evo i ja da izjavim da iako je to nemoguce kad bi se ostale drzave na planeti slozile da svi potpisemo papir na kome pise da se odricemo i vere i religije i jezika i obicaja i nacionalizma sve u cilju jednog jezika i ukidanja drzava i granica ja bi ga prvi potpisao i ucio bi jebeni hebrejski ili kineski ako se on izabere za glavni jezik i pismo ako bi znao da ce ga cela planeta znati i svakodnevno koristiti takodje

Ne samo da bi svima zivot bio olaksan time vec ako ukines religiju i nacionalizam ukinuo si i 90% razloga za buduce ratove
Verujem da je sszgo na taj nacin mislio kad je ono napisao a sad ce ko zna koliko vas da mi kenja i ok je to ali pre toga mi recite jel vaznije da ja ostanem srbin a hrvat da ostane hrvat pa da se poubijamo ili je bolje da se oboje odreknemo svoje nacionalnosti i razlicitih religija pa da nemamo vise razloga da se koljemo i da zivimo ko braca, kao ljudi, kao stanovnici planete zemlje sto i jesmo?

Boki-KG

Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:56
izminusirase me patriote :)

mora da ste podobijali besplatne stanove i par crnkinja robinja od drzave kad vam je toliko stalo do iste :)
Dr¾ava je ne¹to drugo... To su politièari o èemu ti prièa¹.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

pit

Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:56
izminusirase me patriote :)

mora da ste podobijali besplatne stanove i par crnkinja robinja od drzave kad vam je toliko stalo do iste :)

             Nema veze to sa drzavom koja je u autu skroz.Ali ima veze sa identiteom koga se ti odrices previse lako ni sam neznajuci u ime cega.Nadnacionaliam je lepa stvar a,li da si rodjen jedno 50 godina ranije....... u komunistickoj partiju jugoslavije bi napravio odlicnu karijeru.

AndreyRR

ljudi su najgora bica na ovoj planeti

SSZGO

o kakvom ti identitetu pricas ja nemam pojma...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Nacionalizam je lepa stvar?
Znaci ako volim sto sam srbin i mislim da su srbi najbolja nacija na svetu a mrzim sve ostale samo zato sto nisu srbi onda sam nacionalista i treba da sam ponosan na to?
Zvuci vam poznato?



http://media.gorannecin.rs/2010/05/Natik-Masa%C4%8Dusets-SAD-Muzej-Drugog-svetskog-rata.gif

pit

Citat: UFF poslato 26 Februar, 2012, 12:58
Citat: stefgi poslato 26 Februar, 2012, 12:24
Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:16
Citat: pit poslato 26 Februar, 2012, 12:14
Pa u cemu je problem jer ti mrzis sto si Srbin ili sta.

ja sam prvo covek, a za nacionalnost mi puca Q  

da imam mogucnost, promenio bih je odmah u recimo NEMACKU ili ENGLESKu ili AMERICKU jer ce to da mi omoguci bolje opcije u zivotu...
E tu je problem.....

Ja ne vidim problem

Covek je racionalan

Moze da bude srbin i da zivi ko klosar ili nesto drugo i da zivi dosta bolje
Ako su mu tata, deda i pradeda umrli u borbi boreci se za nesto srpsko pa da on mora da nastavi dalje tu borbu i zalaganje da njihova smrt ne bi bila uzludna onda ga razumem ali ako to nije slucaj zasto bi se onda on vezao za srbiju?
Ovde je samo rodjen i nista vise, sta je od nje dobio? Obavezni voni rok i drzavne rukovodioce koji ga kradu i namecu poreze
A ni to gde ce da se rodi nije mogao sam da bira vec ga je tako usralo i kako si ti onda srbin ako to nikad nisi ni hteo biti niti te je iko pitao da budes?
Ja bi se na primer negde u inostranstvu ponosio sto sam srbin ali vise zato sto sam tvrdoglav nego sto mi je sad to nesto previse vazno.

Nacionaliste mrzim jer zbog takvih i nastaju ratovi, patriote koji cuvaju postuju i brane svoju drzavu i porodicu postujem ali moraju i oni da nauce da postuju one koji ne dele njihovo misljenje i koji se ne osecaju nista vise srbin od amera ili nemca samo zato sto su se ovde rodili.
Tema je veoma glupa i trudio sam se do sad da ne ucestvujem u njoj ali kad sam vec poceo evo i ja da izjavim da iako je to nemoguce kad bi se ostale drzave na planeti slozile da svi potpisemo papir na kome pise da se odricemo i vere i religije i jezika i obicaja i nacionalizma sve u cilju jednog jezika i ukidanja drzava i granica ja bi ga prvi potpisao i ucio bi jebeni hebrejski ili kineski ako se on izabere za glavni jezik i pismo ako bi znao da ce ga cela planeta znati i svakodnevno koristiti takodje

Ne samo da bi svima zivot bio olaksan time vec ako ukines religiju i nacionalizam ukinuo si i 90% razloga za buduce ratove
Verujem da je sszgo na taj nacin mislio kad je ono napisao a sad ce ko zna koliko vas da mi kenja i ok je to ali pre toga mi recite jel vaznije da ja ostanem srbin a hrvat da ostane hrvat pa da se poubijamo ili je bolje da se oboje odreknemo svoje nacionalnosti i razlicitih religija pa da nemamo vise razloga da se koljemo i da zivimo ko braca, kao ljudi, kao stanovnici planete zemlje sto i jesmo?

             Lepo je sto tako razmisljas ali na zalost neostvarivi skroz.Odnosno Tito je pokusao nesto slicno u SFRJ ali samosa nama Srbima.Nama je zabranjivao i veru i crkvu ,naravno i degradirao CIRILICU gde god je mogao.Hrvatima i ostalima ne ....oni su imali pravo na sve to sto mmi nismo.
          E sad i ti i SZCGGO ste verovatno pod tim ustiscima nesvesno i zato tako razmsljate.Pitaj nekog hrvata da li bi se odrekao svoje nacije i identiteta.
          Pa ovi nasi izdajice su do skoro SRBIJU zvali Jugoslavijom iako realno nije ostalo nisat od oste.Sve su to isprani mozgovi.

pit

Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 13:06
o kakvom ti identitetu pricas ja nemam pojma...



             Zalosno je to...

pit

Citat: UFF poslato 26 Februar, 2012, 13:08
Nacionalizam je lepa stvar?
Znaci ako volim sto sam srbin i mislim da su srbi najbolja nacija na svetu a mrzim sve ostale samo zato sto nisu srbi onda sam nacionalista i treba da sam ponosan na to?
Zvuci vam poznato?


Ti mesas nacionalizam sa nacional-socijalizmom odnosno fasizmom.Pa svako normalan treba da se ponosi svojom nacijom i svojim poreklom.Ne mora to odmah da znaci i rat protiv druge vere i druge nacije.


http://media.gorannecin.rs/2010/05/Natik-Masa%C4%8Dusets-SAD-Muzej-Drugog-svetskog-rata.gif

SSZGO

da su srbi najbolji na svetu moze da misli samo onaj ko nije izasao iz svog sela :)

secam se kad sam se vratio iz brazila gde sam bio par meseci, odmah sam izvalio koliko su ovde ljudi nadrkani i nervozni...

iz jednog veselog sveta odmah uletis  u tmurnu okolinu, to ne mozes da provalis dok si ovde jer se naviknes na to...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

El Jefe

Citat: UFF poslato 26 Februar, 2012, 13:08
Nacionalizam je lepa stvar?
Znaci ako volim sto sam srbin i mislim da su srbi najbolja nacija na svetu a mrzim sve ostale samo zato sto nisu srbi onda sam nacionalista i treba da sam ponosan na to?
Zvuci vam poznato?



http://media.gorannecin.rs/2010/05/Natik-Masa%C4%8Dusets-SAD-Muzej-Drugog-svetskog-rata.gif
Mesas nacionalizam i sovinizam.Nisi pazio u skoli.Lepo sto si okacio Hitlera kao ilustraciju.Inace su mu srpski nacionalisti ubili sestrica 1941 god. negde na Drini.
Друштво за заштиту од животиња

SSZGO

Citat: El Jefe poslato 26 Februar, 2012, 13:14
Citat: UFF poslato 26 Februar, 2012, 13:08
Nacionalizam je lepa stvar?
Znaci ako volim sto sam srbin i mislim da su srbi najbolja nacija na svetu a mrzim sve ostale samo zato sto nisu srbi onda sam nacionalista i treba da sam ponosan na to?
Zvuci vam poznato?



http://media.gorannecin.rs/2010/05/Natik-Masa%C4%8Dusets-SAD-Muzej-Drugog-svetskog-rata.gif
Mesas nacionalizam i sovinizam.Nisi pazio u skoli.Lepo sto si okacio Hitlera kao ilustraciju.Inace su mu srpski nacionalisti ubili sestrica 1941 god. negde na Drini.

sovinizam :) !! ?? :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor