Glavni meni

Za ljubitelje 4 tocka (malo o tuningu )

Započeo Andjelo, 24 Februar, 2012, 16:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

evo dosadno u radionici pa resio da se pozabavim malo na tuningu na supruginoj corsi  juce sam montirao nov auspuh od prohroma ima i klip zvuka postavljen pa sam danas resio da odradim drugi usisnik od prohroma  i da ugradim sportski filter ,perfomanse na autu su se odrazile ...................bolje prima gas na na ovom usisniku nego na fabrickom  i kucistu filtera fabrickog  juce sam imao montiran sportski filter na fabrickom plasticnom usisniku i nije bio toliko zustar na gasu  a i auspuh je odradjen od pocetka kabine pa do kraja sve prohrom sa srednjim loncem i zadnjim protocnim ,do prvog lonca je prohromsak cev fi 50mm a od srednjeg lonca  je fi 60,3mm i zadnji protocni lonac je fi 60,3mm ostalo mi je da sacekam da stignu od preko izduvne sportske grane od prohroma ove sa slike  pa da vidim da li ce biti promene na perfomansi motora inace stoji da se konjaza na granama povecava od10-15 ks

[attachment deleted by admin]

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

SSZGO

sta, promenis usisnu granu iz plasticne u metalnu i vazduh postaje nitro?

a izduvne grane su virtuelni turbo?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

KIZA73

 ...a da ti ipak prodas to sokocalo i pare koje si spremio da bacis na cevke i kartone dodas za bolji auto...taman toliko ces potrositi na maglu...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

AndreyRR

i jos kad bi mu skinu plasticnu masku motora,smanjo bi mu tezinu
i tu bi dobijo jos koji konj viska,a da ne pricamo kad bi ga terao nizbrdo

Andjelo

pa jebi ga mozete da se sprdate kada nemate pojma oko mehanike   [nono] pa mozete da baljezgate  budalastine  [ludak] da imate i malo pojma  ne bi pricali tako  napamet  [neslusam]

Andjelo

Citat: KIZA73 poslato 24 Februar, 2012, 16:45
...a da ti ipak prodas to sokocalo i pare koje si spremio da bacis na cevke i kartone dodas za bolji auto...taman toliko ces potrositi na maglu...
auto je za suprugu kupljen nije za mene samo sto se ja malo dosadjujem oko njega  :D

Andjelo

Citat: SSZGO poslato 24 Februar, 2012, 16:41
sta, promenis usisnu granu iz plasticne u metalnu i vazduh postaje nitro?

a izduvne grane su virtuelni turbo?
majstore kroz metal i glatku povrsinu bolje je strujanje vazduha nego u plastici  a nitro jos nisam ugradio to cu kada malo dodjem  do para ................

SrpskiDzedaj011

Ја се такође не разумем али сам чуо да и налепнице дају неки коњ вишка....
I have to return some video tapes....

goranvojska

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 24 Februar, 2012, 17:21
Ја се такође не разумем али сам чуо да и налепнице дају неки коњ вишка....
d onaj ko cita te iste.

KIZA73

Citat: Andjelo poslato 24 Februar, 2012, 17:14
Citat: KIZA73 poslato 24 Februar, 2012, 16:45
...a da ti ipak prodas to sokocalo i pare koje si spremio da bacis na cevke i kartone dodas za bolji auto...taman toliko ces potrositi na maglu...
auto je za suprugu kupljen nije za mene samo sto se ja malo dosadjujem oko njega  :D
Bolje se malo dosadjuj oko supruge...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Kanarinac

Pa b
Citat: Andjelo poslato 24 Februar, 2012, 17:13
pa jebi ga mozete da se sprdate kada nemate pojma oko mehanike   [nono] pa mozete da baljezgate  budalastine  [ludak] da imate i malo pojma  ne bi pricali tako  napamet  [neslusam]

Onda ti tek pojma nemas ako stvarno mislis da da si sa ovim dobio ista osim zvuka? Jel sad vise vazduha udje u ciclndar i vise izadje na izduv ne razumem? Ovo sto si uradio dalo ti do -1 do 0,3 konja. Sa pletenom granom na nekom ozbiljnijem autu mozes da dobijes oko 5,6 konja i to ne home made nego neka krstena koja je uradjena po proracunima. Tako sam se i ja tripovao da mi yugo ima bolji odziv na gas, a ustvari je isti kurac.

goranvojska

 [zena] [zena]
Citat: KIZA73 poslato 24 Februar, 2012, 19:17
Citat: Andjelo poslato 24 Februar, 2012, 17:14
Citat: KIZA73 poslato 24 Februar, 2012, 16:45
...a da ti ipak prodas to sokocalo i pare koje si spremio da bacis na cevke i kartone dodas za bolji auto...taman toliko ces potrositi na maglu...
auto je za suprugu kupljen nije za mene samo sto se ja malo dosadjujem oko njega  :D
Bolje se malo dosadjuj oko supruge...

bokilic

ako vec hoces nesto da dobijes daj mu vise vazduha vise goriva,chipuj ga malo... neznam kakvo je usisavanje na to filterce,al mi deluje da je suvise malo..nemere to samo vazduh a benzina nista,,kad mu das vazduh benzin izduvavanje moras  i struju,pa tako u krug,,ljudi daju po 2000e da dobiju 20ks...mozda te zvuk malo opsenjuje...ali se konji ne dobijaju bas tako...grane jesu lepe al ce na njih vise i da trosi jer ce i smesa da bude hladnija..zato su grane tucane...da bi bila toplija smesa...itd itd..od garazae do staze dugacak je put..
vozo ja nekad i bakco se 90tih sa trkackim jugicima itd,,ima tu gomila posla,bregaste za pola zuba,poliranje nekih sitnica..ma sto k....
mozda dobijes na to malo bolji obrtni momenat..mozda 2 ks..i to je sve...
brmmmm

KIZA73

To ti je kao kad ti prozukne auspuh i odmah se lozis da vozis formulu...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Andjelo

Citat: KIZA73 poslato 24 Februar, 2012, 19:17
Citat: Andjelo poslato 24 Februar, 2012, 17:14
Citat: KIZA73 poslato 24 Februar, 2012, 16:45
...a da ti ipak prodas to sokocalo i pare koje si spremio da bacis na cevke i kartone dodas za bolji auto...taman toliko ces potrositi na maglu...
auto je za suprugu kupljen nije za mene samo sto se ja malo dosadjujem oko njega  :D
Bolje se malo dosadjuj oko supruge...
pa dosadjujem i supruzi ali popodne i nocu a prepodne oko njenog auta

Andjelo

Citat: bokilic poslato 24 Februar, 2012, 19:27
ako vec hoces nesto da dobijes daj mu vise vazduha vise goriva,chipuj ga malo... neznam kakvo je usisavanje na to filterce,al mi deluje da je suvise malo..nemere to samo vazduh a benzina nista,,kad mu das vazduh benzin izduvavanje moras  i struju,pa tako u krug,,ljudi daju po 2000e da dobiju 20ks...mozda te zvuk malo opsenjuje...ali se konji ne dobijaju bas tako...grane jesu lepe al ce na njih vise i da trosi jer ce i smesa da bude hladnija..zato su grane tucane...da bi bila toplija smesa...itd itd..od garazae do staze dugacak je put..
vozo ja nekad i bakco se 90tih sa trkackim jugicima itd,,ima tu gomila posla,bregaste za pola zuba,poliranje nekih sitnica..ma sto k....
mozda dobijes na to malo bolji obrtni momenat..mozda 2 ks..i to je sve...
ma razumem ja majstore sta pricas nekada sam se i ja zezao sa fiatovim motorom kada sam imao 128 sport kupe davne 92 god.  olaksavao sam zamajac i radilicu ,drugi klipovi ,glava od motora 1500ccm sa vecim usisnim i izduvnim ventilima, uska bbregasta sportska donesena iz Grcke  dvogrlni karburator od fiata 132 2000ccm i jos dosta sitnica ,poliranih kanala usisnih i izduvnih  pa zatim drugi menjac i diferencijal  .......................ali ovo pricam  kako pise u prospektu za izduvne grane  i auspuh sam radio po skici  skinute sa interneta ,auta koja idu za trke tamo se i koristi precnik cevi od 63,5mm ............. a ovo da bolje povlaci i  ima bolji odziv na gas preko 3500 0/min  to se i da primetiti jer znam kako je pre toga auto povlacio a i neznam zatsto ljudi kupuju Lexmaulovu usisnu granu ako je i fabricka isto dobra i daju i do 1000 evra za nju

Nadalina

A da ti lepo zeni kupis Vektru i zavrsis pos`o!? ;D ;D ;D
Dzukela u podznaku

Andjelo

Citat: Nadalina poslato 24 Februar, 2012, 21:07
A da ti lepo zeni kupis Vektru i zavrsis pos`o!? ;D ;D ;D
imala je i vecktru B do pre 4 godine  .........................

Nadalina

Dzukela u podznaku