Glavni meni

Strucnjak za klavire

Započeo Gašpar, 30 Novembar, 2010, 19:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Sad sam stvarno ozbiljan.
Treba mi neko ko se razume u klavire(ili antikvitete) posto imam jedan kom  ne mogu da odredim godinu proizvodnje, a ni neku realnu vrednost.

pedriic

Au Mileeeeeeeee, kol'ko daje¹?

©alim se javi se da ti dam nekolicinu adresa i da ti ka¾em koliko ja znam sa kim ima¹ posla.

Laki-zr

 [offtopic] ja imam drveni frizider,staru vetrinu,sto veliki za 24 osobe i mali elipsa sto...Zeleo bi informacije nadjete strucno lice... hvala

Simon69

A meni treba pianino,planiram za Novu Godinu cerki da kupim,ako neko prodaje neka javi.Gaspar,okreni 063/222-760,mozda dobijes informacije koje te zanimaju
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

KIZA73

Imam ja pianino na prodaju, 19. vek crene boje, dirke od slonovace, mesingani svecnjaci, nemam slike jer je u podrumu pa ne mogu lepo da ga uslikam. Marke je C.Gunther & sohn , proizvodio se 1889-1900 i donesen je iz Hararea. Nisam ga doneo u stan jer zivim na 9.spratu, a on je tezak kao betonski blok ( nema sanse da se ukrade). Inace godina se odredjuje tako sto na netu nadjes marku i u odredjenu tabelu uneses serijski broj koji je ispod poklopca i utisnut je negde u drvo kao pecat. Ima 4 cifre. Za ovaj moj sam nasao da je isti takav prodat na nekoj aukciji za 36000$. Ako ima zaiteresovanih mogu ga dobiti za 3500eur.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Gašpar

Ja imam koncertni klavir marke Promberger Wien.
Nasao sam na netu da je firma postojala od 1820 do 1860. godine.
Na oglasima sam nasao samo jedan ove marke i cenjen je 30.000 evra.

Dzambo

A ti se cimas za skolarinu! :D
Bice tu para i za najnovijeg zeca! :D

Gašpar

Citat: Dzambo poslato 01 Decembar, 2010, 19:33
A ti se cimas za skolarinu! :D
Bice tu para i za najnovijeg zeca! :D

Samo treba da se nadje neko ko je voljan da ga kupi :D
I naravno, da pozovem Ostoju da ga odnese  [rofl] [rofl] [rofl]

¹tampar

Citat: Gaspar poslato 01 Decembar, 2010, 20:11
Citat: Dzambo poslato 01 Decembar, 2010, 19:33
A ti se cimas za skolarinu! :D
Bice tu para i za najnovijeg zeca! :D

Samo treba da se nadje neko ko je voljan da ga kupi :D
I naravno, da pozovem Ostoju da ga odnese  [rofl] [rofl] [rofl]

Ma èujem da klaviri slabo idu u zadnje vreme,hebiga kriza...

Panta Zemunac

Znam ja jednog koji je dugo svirao ali ne verujem da zna da ¹timuje...da ¹ticuje zna, zato je i le¾ao.... [uuups]

Simon69

Citat: ¹tampar poslato 01 Decembar, 2010, 20:18
Citat: Gaspar poslato 01 Decembar, 2010, 20:11
Citat: Dzambo poslato 01 Decembar, 2010, 19:33
A ti se cimas za skolarinu! :D
Bice tu para i za najnovijeg zeca! :D

Samo treba da se nadje neko ko je voljan da ga kupi :D
I naravno, da pozovem Ostoju da ga odnese  [rofl] [rofl] [rofl]

Ma èujem da klaviri slabo idu u zadnje vreme,hebiga kriza...
I ja cujem da slabo idu,pricajmo o modelima od 500-600-700 eura.I moja Tandzara je bila pre 3 godine 4000 a sad ni 2500.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

Dolan

simone, za tu cenu ti je najbolje da uzmes elektricni klavir, Korg sp250 je oko 70000 nov, a od malo boljih pogledaj neku Yamaha Clavinovu (samo da nije jako stara). Odlicni su i proci ces mnogo bolje nego sa nekim ruskim pianinom. Na ove antikvitete zaboravi, osim ako ti treba lep komad namestaja.