Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

PECA BMW

Citat: Lone Wolf poslato 19 Mart, 2018, 20:56
Znam neke ljude koji panièno negiraju zagrobni ¾ivot i boga, iz velikog straha od obelodanjivanja i suoèavanjem sa svesno poèinjenim stra¹nim grehovima.
Smræu ¾ele da se izvuku.

Joj siroti oni ljudi sto su umrli pre nego sto bog izmisljen , sad mora da gore svi u paklu :(
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mareskin

Citat: PECA BMW poslato 19 Mart, 2018, 21:34
Citat: Lone Wolf poslato 19 Mart, 2018, 20:56
Znam neke ljude koji panièno negiraju zagrobni ¾ivot i boga, iz velikog straha od obelodanjivanja i suoèavanjem sa svesno poèinjenim stra¹nim grehovima.
Smræu ¾ele da se izvuku.

Joj siroti oni ljudi sto su umrli pre nego sto bog izmisljen , sad mora da gore svi u paklu :(

Najgore je onima koji se reinkarniraju... oni moraju da umru vi¹e puta.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

#3163
Citat: Lone Wolf poslato 19 Mart, 2018, 20:56
Znam neke ljude koji panièno negiraju zagrobni ¾ivot i boga, iz velikog straha od obelodanjivanja i suoèavanjem sa svesno poèinjenim stra¹nim grehovima.
Smræu ¾ele da se izvuku.
Panièno negiraju ??? Strah od grehova... ??? Smræu ¾ele da se izvuku... ??? Ne¹to si silno izobrtao... Ko ne veruje u boga i zagrobni ¾ivot, a èini stra¹ne grehove, zna¹ koliko mu se jebe da panièno negira bilo ¹ta... Kao da to negiranje mo¾e da pomogne... Ako nije u pravu najebao je, ako je u pravu najebao je... Taènije to va¾i za veæinu nas... Ako pogleda¹ smrtne grehe, svi æemo u pakao... ;D

Sa druge strane znam masu olo¹a koji su pod stare dane postali veliki vernici, ba¹ zbog velikih grehova... :D Ti ne negiraju ni¹ta, i u panici su... Budale... ;D

Ne sporim da mo¾da postoji neka "vi¹a sila" koja je konstruisala na¹ kosmos, ali sigurno ne zbog nas, mi smo svi(mislim na sve oblike ¾ivota u kosmosu koje æemo tek otkriti) samo vrsta mikroorganizama na unutra¹njosti neke menzure... Ili slièno... :D


Mene lièno nervira na¹a kratkotrajnost i donekle razumem vernike koji se lo¾e na veèni ¾ivot i 70 devica, al' od toga nema ni mojega... Ili postoji i deda mraz... ;D



edit:
samo pogledaj neke velike crkvene dogaðaje, ne¹to kad se skupe svi vip popovi i politièari, svi èisti k'o pobeda av...


Hattrick

Interesantno koliko me je uvek beskonacno veliko, svemir, suncevi i ostali sistemi planeta koje se vrte jedni oko drugih, u beskonacnom broju, neodoljivo podsecalo na beskonacno malo, molekule sa protonima, elektronima i neutronima, koji se vrte oko njih, poput malih planeta i satelita, takodje u virtuelno beskonacnom broju. Ko zna koji smo mi ustvari "slice" izmedju njih.

Lazic

Da bre, "tvorac" i ako postoji, samo je karika u lancu beskonaènosti...

Biker-Boy

Citat: Laziæ poslato 19 Mart, 2018, 21:53


Mene lièno nervira na¹a kratkotrajnost i donekle razumem vernike koji se lo¾e na veèni ¾ivot i 70 devica, al' od toga nema ni mojega... Ili postoji i deda mraz... ;D

Zamisli kakav fras bi bio da ih doceka 70 kuratih crnaca, jer su se celo vreme molili "pogresnom" bogu  [panic]  [rofl] [rofl]
I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] Mo¹a...

Kao u poslovici,
da gurnem ruku u d¾ak pièaka, za kurac bi se u'fatio... :o ;D

A mo¾da postoji deda mraz... ;D

megaidiot

Citat: Hattrick poslato 19 Mart, 2018, 22:03Ko zna koji smo mi ustvari "slice" izmedju njih.
jebiga kad smo limitirani da ne mozemo da shvatimo nista sto ne mozemo da vidimo pa cak i kad to nacrtamo
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Tesseract.gif
https://raw.githubusercontent.com/kaelzhang/node-penteract/master/penteract.gif

K0le


mrle

vodicu te lazicu kod dobrog duhovnika, malo ces da se ispricas sa njim...
mozda posle toga delimicno izmenis svoju svest.
to delimicno, dovoljno je.

Lone Wolf

Treba èovek da se seti sebe dok je bio beba od par meseci, nosio pelene i potpuno zavisio od roditelja ili nekog, svi mi u starosti idemo ka tome, pelene i potpuna zavisnost, bespomoænost.
Ne treba stvarati konaèna mi¹ljenja o ¾ivotu iz silne snage i mladosti koja postoji sada, u samo jednom deliæu veènosti.
Не може рај на земљи.

PECA BMW

Citat: mrle poslato 19 Mart, 2018, 22:18
vodicu te lazicu kod dobrog duhovnika, malo ces da se ispricas sa njim...
mozda posle toga delimicno izmenis svoju svest.
to delimicno, dovoljno je.

Ako idete kod duhovnika ...




povedi i mene i meni treba smernica !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

@Mrle:
Mo¾e, ba¹ da ga pitam da mi objasni hiperkocku... ;D

Inaèe, to sa voðenjem kod duhovnika da bi promenio svest je slièno kao ¹to onog muèenika izbaci¹e sa televizije i posla¹e kod psihijatra... :o :P

Mo¾e samo duhovnik da promeni svest posle mene... [rofl]

mrle


Lazic


PECA BMW

koliko vidim lazicu tebi crna reka ne gine , ima da uteraju (s`oprostenjem) boga u tebe
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic


monsterbnt

Citat: Lone Wolf poslato 19 Mart, 2018, 21:00
Neki ne veruju zbog svog zdravog razuma, tj logièkog razmi¹ljanja koji im ne da da se prepuste, ja ne zameram.

E ovde se slazem. Samo, kod nas nevernika zdrav razum i logika ne oznacavaju nista lose...
Da nije bilo zdravog razuma i logike covek ne bi mrdnuo od majmuna...
Smrt SVIMA!!!!

Lone Wolf

Не може рај на земљи.