Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Nika poslato 15 Mart, 2018, 12:42
Jeste, okupilo se tako par finih ljudi koji ne vole da ih drugi maltretiraju, i po¹to nisu znali kako da nazovu sektu, eto, na primer nazvali je Ðavolja...
Kad pogledam krvavi trag hri¹æanstva kroz istoriju, najmanje ¹to je trebalo je da je nazovu ðavolja...

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mrle

Citat: Laziæ poslato 15 Mart, 2018, 12:45
Kad pogledam krvavi trag hri¹æanstva kroz istoriju,

pravoslavnog?
ne izjednaèavaj sa westernizacijom...

El Jefe

Ако верују у антихриста онда нису атеисти.
Друштво за заштиту од животиња

Biker-Boy

Citat: El Jefe poslato 15 Mart, 2018, 13:02
Ако верују у антихриста онда нису атеисти.
Satanisti ne veruju ni u boga ni u djavola, ni u raj ni u pakao, tehnicki oni su neki tip ateista.
I feel the need..... the need for speed !!!

Lone Wolf

Podreðivanje vere, religije, boga; cele te teorije pod logiku ljudskog shvatanja i razuma je paradoks sam po sebi.
Nemamo kapacitet da sve to shvatimo.
Pokojni, sve¾i Hoking je rekao da je sve merljivo i nauèno obja¹njivo i da zato nema boga.
Ali ono ¹to je nevidljivo i nemerljivo je ignorisao.

Poku¹ajmo zamisliti svet pre nekoliko miliona godina, ili za nekoliko miliona godina u odnosu na sebe - koliko su velike na¹e nevolje ili patnje?
Isto tako pomerimo se nekoliko miliona km od zemlje i koliko æemo izgledati mali?

Poenta priznavanja neèeg veæeg, uzvi¹enijeg i vi¹estruko savr¹enijeg je u veènoj te¾nji za napredovanjem i usavr¹avanjem.
Kad neko ka¾e ja sam najpametniji, to je tako stajanje u mestu.
Latinska izreka: Sve ¹to ne napreduje to nazaduje. Nema konstante.
Не може рај на земљи.

Biker-Boy

Nauka napreduje, ali to je jebeno spor proces, mnoge stvari nauka jos ne moze da objasni, ma nismo ni zagrebali povrsinu, ALI,
doce i taj dan, za 100, 200, 500 godina, cemo znati i razumeti mnogo vise nego sto danas znamo, bitno da idemo napred.

Zamisli da se vratis vremeplovom nazad u recimo 1150-tu godinu, sa projektorom u ruci, i skupis ljude na ulici projektujes im neki film na zidu, pa momentalno bi te nabili na kolac i spalili :D jer to su djavolja posla :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Lone Wolf

Oèekujem da nauka za jedno hiljadu godina nabasa na dokaze postojanja sveta sastavljenog samo od svesti.
Ali za hiljadu godina te¹ko da æe biti ljudi.
®ene neæe hteti da raðaju.
Не може рај на земљи.

mkt

kao sto neko negde rece
`Stvarno se nadam da ce jednog dana svet doci do tacke kada ce se o religijama uciti na casovima istorije, kao o necemu sto je milenijumima kocilo coveka i izazvalo milione krvoprolica.`

Lone Wolf

Evo jedna prièa, èudna.
Neki dan sahranimo strica, bio bajker btw i jedini èovek koga ja znam da je imao samo "A" polo¾eno.
Sahranjen u zemlji, sanduk i sve to.
Neki drugi ka¾u da æe na kremaciju, neæe godinama da propadaju posle smrti. I ja sam do tad tako mislio.
A onda ono ¹to pi¹e u Bibliji: da æe doæi Hrist i siæi meðu mrtve i o¾iveti ih.
E sad nauèno: ljudi se neæe vi¹e razmno¾avati, ili æe genetski to prestati ili neæe ¾eleti.
Onda æe se praviti klonovi od genetskog materijala. E taj genetski materijal æe biti ogranièen jer ne ide da se jedni te isti stalno kopiraju. Pa æe potegnuti u grobove i iz ostataka, kostiju uzimati DNK i klonirati ljude.
O¾iveæe èièa, isti genetski, a ne znam za ostalo.
Не може рај на земљи.

Biker-Boy

Nece da radjaju, mozda je to nesvesno krenulo, ima nas 7 i kusur milijardi, pa da se malo obuzda populacija :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Lone Wolf

Kad krene na dole, kao u Srbiji i drugim zemljama nema povratka, samo nestanemo.
Tako æe biti kod svih, èim se doðe do neke emancipacije ode natalitet.
Jo¹ afrikanci gruvaju, bole njih i arapi, dok ¾ene smatraju predmetom.
Не може рај на земљи.

Nika

Citat: monsterbnt poslato 14 Mart, 2018, 00:11
...
Mnogo vernika se nadje uvredjeno mojim ateizmom
...


Citat: monsterbnt poslato 15 Mart, 2018, 12:55
O gospode..... Gledaj samo ...

Izvini, morao sam    [andjeo]

mareskin

Citat: Biker-Boy poslato 15 Mart, 2018, 14:31
Citat: El Jefe poslato 15 Mart, 2018, 13:02
Ако верују у антихриста онда нису атеисти.
Satanisti ne veruju ni u boga ni u djavola, ni u raj ni u pakao, tehnicki oni su neki tip ateista.

Alo ateista nemoj da se vreðamo!
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 15 Mart, 2018, 14:58
Oèekujem da nauka za jedno hiljadu godina nabasa na dokaze postojanja sveta sastavljenog samo od svesti.
...

To su nauènici koji pu¹e marihuanu veæ otkrili.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Jo¹ od kad... ;D






Citat: mrle poslato 15 Mart, 2018, 13:01
Citat: Laziæ poslato 15 Mart, 2018, 12:45
Kad pogledam krvavi trag hri¹æanstva kroz istoriju,

pravoslavnog?
ne izjednaèavaj sa westernizacijom...
Stvarno? Krsta¹ki pljaèka¹ki ratovi ni¹ta? Klanje na Balkanu, ko je va¾niji, papa ili muhamed ili patrijarh, ni¹ta? O kakvoj taèno vesternizaciji prièa¹...? Prislilno "pokr¹tavanje" u ndh, ni¹ta? Sve su to "hri¹æani"...





Citat: mareskin poslato 15 Mart, 2018, 16:42
Citat: Lone Wolf poslato 15 Mart, 2018, 14:58
Oèekujem da nauka za jedno hiljadu godina nabasa na dokaze postojanja sveta sastavljenog samo od svesti.
...

To su nauènici koji pu¹e marihuanu veæ otkrili.

[rofl] [rofl] [rofl]

Biker-Boy

Donekle je Mrle u pravu, bar sto se tice krstaskih ratova, jer su se krstaski ratovi dogodili posle razlaza katolicke i ortodoksne-pravoslavne crkve
I feel the need..... the need for speed !!!

viper

Do razlaza je do¹lo zbog pljaèkanja pravoslavnih zemalja od strane krsta¹a, kad im je ponestalo nevernika oni nastavili da pljaèkaju dalje.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mali_zmaj

Dodje venecijanski duzd,koji ima brodovlje i kaze Papi..,aj brale znam da ti treba prevoz do svete zemlje za taj sveti rat,citaj pljacku,pustosenje i pokolj,u ime Boga,i ja cu da ti dam brodovlje,ali za uzvrat pokori mi par gradova uusput,Sibenik,Dubrovnik,itd..,a papa ce,pa to su hriscanski gradovi,a duzd ce njemu,hoces ti te brodove ili sta?  I tako krstasi popalise Dubrovnik ili Sibenik,ili oba,pbise stanovnike,itd...bez obzira sto su ovi okacili velike zastave sa krstevima da naglase floti da su krscanski,hriscanski gradovi!!  Eto..  Crkvu treba maksimalno oporezovati,potkresati im krila,natjerat ih da odgovaraju zakonski za sve i svasta,izdaju racune i placaju porez za svako krstenje,vjenjcanje,ukop..,itd. Zabraniti im obavezno da se mjesaju u politiku i javno mjenje!!!!  

Za vjeru mi ta bagra ne treba.,ne kazem ima ih i dobrih,ali vrlo malo!!!
jin-jang