Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aæimo

Biker, sad veæ preterano kenja¹. Niko ti nije nametao svoj razlog za verovanje, pa ne vidim ni razlog da ti to radi¹. Samo ti guraj pi svom i nikakav problem nemam sa tim,al zadr¾i svoje mi¹ljenje za sebe.

monsterbnt

A da li vernici zadrzavaju svoje misljenje za sebe?
Koliko cesto se nalaze uvredjeni tudjim misljenjem koje se razlikuje od njihovog?
Koliko puta su vernici ubijali zbog drugacijeg misljenja?

Mnogo vernika se nadje uvredjeno mojim ateizmom ali se cude ako se ja uvredim njihovim verovanjem.
Dokle god ne ogranicavas druge i ne zahtevas da dele tvoje misljenje, sto se mene tice veruj u sta hoces.
Smrt SVIMA!!!!

UFF


freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

clutch&brake

@monster
Slazem se sa tvojom konstatcijom. Ja nikoga ne ubedjujem da bog postoji. Isto tako ne dozvoljavam da neko po njemu pljuje. Svako ima svoje pravo da veruje i radi ono sto voli. Pederi,narkomani ili ko god drugi. Slazem se jako da kada vera nebi postojala,nebi ni ratova bilo
Ali je to vec daleka prica o ovoj temi. Ja sam se samo u njegovom postu pronasao prozvanim i smesnim jer verujem u boga. Idem u crkvu. Ne lazem. Ne kradem. Nikome ne cinim zlo namerno. Isti bih takav bio i da ne verujem u boga ali to je stvar mog ubedjenja za koje mi smeta ako neko ismeva.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

CBRR1

Verujem u Boga i to je moja stvar, ali isto tako neverujem u to "ko tebi samar ti njemu drugi obraz"...eto ima i nas takvih vernika...

mali_zmaj

moja politika je bila,budi vjernik,homoseksualac,musliman,katolik,subotar,politièar,crnac,kinez, onaj,ovaj...,samo nemoj meni po svaku cijenu poku¹avati nametati svoje mi¹ljenje,vjeru,politièko ili sexualno ubjeðenje itd,itd....  I dobro æemo se slagati!!   Ja ima svoju viziju vjere,boga,ljudstva,po¹tenja,sexa...




I da Laziæa za predcednika! ;)
jin-jang

eclipse4

Citat: CBRR1 poslato 14 Mart, 2018, 16:30
Verujem u Boga i to je moja stvar, ali isto tako neverujem u to "ko tebi samar ti njemu drugi obraz"...eto ima i nas takvih vernika...

moja zena je veliki vernik...bas bas...i ona se uvek sluzi metodom,ko tebe kamenom ti njega hlebom.....trebalo mi je dugo vremena da joj objasnim i naucim da je to zajsta ispravno,ali da ipak taj hleba izvuce iz zamrzivaca,pre nego sto udari sa njim.

takodje mi je dugo trebalo da je ubedim,tj da joj objasnim da je bog jedno a popovi i crkva sasvim druga tematika.

monsterbnt

Citat: clutch&brake poslato 14 Mart, 2018, 12:11
@monster
Slazem se jako da kada vera nebi postojala,nebi ni ratova bilo

Ne vera, religija. Ne znam za vas al meni to nisu iste stvari. Vera je tvoje stanje svesti i licna filozofija, religija je institucija kojoj je jedini cilj kontrola, sirenje i samoodrzanje...

A sto se tice ismevanja, opet je to njegovo misljenje.
Smrt SVIMA!!!!

Lazic


milomir22

Ko god veruje ili ne u Boga, to ne govori nista o njegovom intelektu, cisto da razjasnimo. Drugo, ne treba nametati misljenje, ali ovaj forum sam zavoleo jer se na istom moze diskutovati o svemu, politici, religiji, Bogu, zenama, kurvama, "drogiranju",... Vredjanje nije lepo i vise govori o onom koji vredja, nego o uvredjenom.

Verujem u Boga, cak mu se cesto i obratim u sebi (uglavnom za pomoc, sto i nije pohvalno), krsten sam, ne svojom voljom, pravoslavac sam, ne svojom voljom, u popove i crkvu sam davno prestao da verujem, polazu zavet skromnosti i postuju ga kao kad se ja zapijem i zakunem da necu vise nikad. Ali, u crkvi, u koju idem 1 ili ni tad godisnje (opet nije pohvalno, uglavnom nosim kolac za slavu), oseca se neki spokoj (da li zbog samog oblika crkve kao zgrade, ili autosugestivno), zaista se osetim kao da sam u Bozijoj kuci.

Apropo ko tebe kamenom, ti njega hlebom, nekada u sebi kazem da je ipak bolje da uzvratim malo vecim kamenom, cisto zbog edukovanja, da se taj ne osili pa da kamenuje redom.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr


El Jefe

Све пише у Википедије сем. Боб Марли се пред смрт крстио у  Етиопској православној цркви тако да је умро као православни.
Друштво за заштиту од животиња

eclipse4

i eto sta cini religija i koja joj je funkcija......da se braca na forumu svadjaju i pobiju oko nje  [rofl] [rofl]

monsterbnt

#3094
Citat: eclipse4 poslato 15 Mart, 2018, 01:05
i eto sta cini religija i koja joj je funkcija......da se braca na forumu svadjaju i pobiju oko nje  [rofl] [rofl]

Mislim da ovde pre moze bude ubijeno neko prase il jagnje il oba....

Elem....

https://www.boredpanda.com/funny-satan-tweets-s8n/
Smrt SVIMA!!!!

Biker-Boy

#3095
Vidim, ima dosta vernika koji se ne pridrzavaju ucenja svoje religije, ne okrecu drugi obraz kad ih neko udari i ne gadjaju hlebom onog ko ih gadja kamenjem...  nisu ni svesni, ali bas takve stvari uce u Satanskoj crkvi, progledajte pravila 4. i 11.

Kad covek malo bolje pogleda, ova satanska pravila uopste ne zvuce lose, cak stavise, moz se reci da su skroz normalne norme ponasanja kojih se (hteli to priznati ili ne) velika vecina ljudi pridrzava (bili vernici ili ne), dakle svi smo mi pomalo satanisti :D


https://www.churchofsatan.com/eleven-rules-of-earth.php

The Eleven Satanic Rules of the Earth
by Anton Szandor LaVey
© 1967

1.Do not give opinions or advice unless you are asked.

2.Do not tell your troubles to others unless you are sure they want to hear them.

3.When in another’s lair, show him respect or else do not go there.

4.If a guest in your lair annoys you, treat him cruelly and without mercy.

5.Do not make sexual advances unless you are given the mating signal.

6.Do not take that which does not belong to you unless it is a burden to the other person and he cries out to be relieved.

7.Acknowledge the power of magic if you have employed it successfully to obtain your desires. If you deny the power of magic after
having called upon it with success, you will lose all you have obtained.

8.Do not complain about anything to which you need not subject yourself.

9.Do not harm little children.

10.Do not kill non-human animals unless you are attacked or for your food.

11.When walking in open territory, bother no one. If someone bothers you, ask him to stop. If he does not stop, destroy him.
I feel the need..... the need for speed !!!

Lone Wolf

13. ako kani¹ pobijediti ne smije¹ izgubiti
Не може рај на земљи.

mareskin

Citat: eclipse4 poslato 15 Mart, 2018, 01:05
i eto sta cini religija i koja joj je funkcija......da se braca na forumu svadjaju i pobiju oko nje  [rofl] [rofl]

Ne svaðamo se i ne bijemo se.... granulo je sunce.
Odla¾u se sve svaðe i tuèe do sledeæe zime!
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Biker-Boy

Evo prevod 11 satanistickih pravila, u slucaju da neko slabije razume engleski

1.Nemoj davati svoje misljenje i savete osim ako ih neko trazi.
2.Nemoj opterecivati druge sa svojim nevoljama osim ako si siguran da zele da ih cuju.
3.Kad si gost u tudjoj kuci, pokazi postovanje ili ne idi tamo uopste.
4.Ako te gost u tvojoj kuci uznemirava, tretiraj ga okrutno i bez milosti.
5.Nemoj (seksualno) navaljivati na zenu, osim ako ti je dala signal da to zeli.
6.Ne uzimaj ono sto ti ne pripada, osim ako je velik teret onom koji to ima i zeli da bude rasterecen.
7.Priznaj moc magije ako uspes njom da ispunis svoje zelje, ali ako ne priznas moc magije nakon njenog koriscenja
izgubices sve sto si stekao.
8.Ne zali se na stvari kojima nisi podlozan.
9.Ne cini zlo maloj deci.
10.Ne ubijaj zivotinje osim ako si napadnut ili zbog hrane.
11.Ne uznemiravaj nikoga, ako neko tebe uznemirava zamoli ga da prestane, ako ne prestane unisti ga.

Inace, satanisticka "crkva" ni samu sebe ne shvata ozbiljno u smislu kao neki kult ili religiju, ne veruju ni u postojanje boga ni djavola, vec su u fazonu, zivi i pusti druge da zive, ako ti neko sere, nacestitaj mu se mile nove godine...
I feel the need..... the need for speed !!!

Nika

Jeste, okupilo se tako par finih ljudi koji ne vole da ih drugi maltretiraju, i po¹to nisu znali kako da nazovu sektu, eto, na primer nazvali je Ðavolja...