Glavni meni

Trke skutera - nova klasa u Srbiji

Započeo Conti-Moto, 18 Februar, 2012, 11:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mad Max

revolucija, meni samo nije jasno o kojim sponzorima ti pricas, sponzori ne postoje, samo neki prijatelji ili neke veze pisu reklame na motorima tj. daju nesto malo love trkacima. skuter kup moze samo da zazivi na dvije opcije, ali na kraju se svodi na samo jednu mogucu, a to je: 1. minimalne prepravke tj. auspuh i varijator to ima skoro svako a i da nema to je 200-250e max. znaci sva deca mogu direktno sa ulice i skuterom za otici do skole prodavnice..... bukvalno direktno na stazu. 2. prodavnice izmedju sebe da se takmice, ali ja ne vidim njihov nikakav interes, ljudi rade i bez toga i zasto da bacaju lovu. alo ljudi pa gleda se koliko motori trose a prica se o nekim trkackim skuterima sa opremom od 4-5 soma evra, nemojte biti nerealni, treba stati cvrsto na zemlju. ovo je moje misljenje, da samo ovako ovo moze zaziviti.   pa u 600 i 1000 ljudi ne ulazu 4-5 soma evra na motor a na skuter neko da stavi. Ovo je smesno, bolje to da kazem nego da je zalosno
Brzi od smrti, Jaci od bola

ЯЭВОЛУТИОН

Pa kad sugavi zuti koji su na vlasti ne odbijaju sponzorsvo sportu od poreskog davanja....svakome se vise isplati da da u sport, makar i bedno pracen, nego da daju drzavi i za uzvrat dobiju kurac.
Ja se slazem da treba krenuti sa minimalnim prepravkama, nesto kao nacionalna klasa....ali varijator i auspuh je premalo....mozda dozvoliti kit na 80, varijator i auspuh. i karburator max 12 mm....onda bi piaggio zip bio moguca opcija.
Ne znam ni sam nisam pametan, ali sa visokim kotizacijama i licencama se nece nigde stici.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kengur

Samo minimalne prepravke. Jer i sami klinci ce pre onda da uzjazu 125ce nego da voze skutere...
Znaci minimalne prepravke i vozi. Nista vise od toga. Licence i startnina mora da bude minimalna.

ЯЭВОЛУТИОН

ipak je bolje da se vozi veci cilindar...posto standardni se dosta razlikuju po vremenima na cilindru, od trzista do trzista...pa bi se provukao neki koji je specijalka a ne standard....ovako se zna da su svi 80 ccm i specijalka, pa ko kako doradi. Limitirati budzenje sa precnikom karburatora i glavnom diznom, ili staviti svima restriktor na usis.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

Mogla bi da bude tehnicki identicna klasa, skuter po izboru ali obavezno sa piaggio/minarelli agregatom (kako se odluci) sa identicnim setup-om, malossi sport termogrupa, 16mm mikuni karb, fabricki airbox, zabranjene modifikacije karba i prenosa. Jedna masina se usteluje na stolu, stel se prekopira na ostale masine (glavna dizna, igla, pilotka, rolnice, oprugice). Jos gume po zboru, sve ostalo fabricki.

Za vozaca obavezna puna oprema (mozda cak mogucnost iznajmljivanja opreme na dan trke).

Isiguranje obavezno, licenca i kotizacija minimalni.

Conti-Moto

Momci, upravo sam se vratio sa sastanka odrzanog povodom skuter trka . . .
Sledece stvari su dogovorene i izmenjene kako bi vecini bilo omoguceno da se upusti u avanturu zvanu - skuter trke.

-Lekarski pregled (za trke) kosta 1.200 dinara u medicini rada ili medicini sporta.

-Osiguranje za celu sezonu kosta 2.400 dinara (kada se vadi preko MSS-a, to je i jedino validno osiguranje).

-Trkacka licenca za celu sezonu kosta 3.000 dinara i vadi je moto-klub u koji se prijavite

-Startnina je smanjena na 30 eura po trci i placa se na licu mesta


Kada se sve sabere izadje da je za jednu sezonu potrebno 6.600 dinara za papirologiju.
Skutere imate, konkurentne, kacige takodje, samo jos malo volje i . . .
Prilikom uclanjenja u neki moto-klub (potrebno radi dobijanja licence) se mozete dogovoriti
da vam klub plati startnine za tu sezonu, svaki klub zeli da ima sto vise prijavljenih takmicara na svoje ime . . .

Ovo je sada sve svedeno na jedan minimum, voznje trka nema nigde po ovim cenama, to je sigurno.
Iskoristite ove prilike momci, ako ovo sada propadne, skuter trka vise nece biti - ugasice se skuter grana . . .
Ja sam svoje trke odvozao u zivotu i to dok mi je bilo vreme, sada je vase vreme.
Ostace vam uspomene koje nigde i nikad vise necete moci da nadoknadite.
Secajte se tih vremena kao trkaci, ne kao spameri i filozofi po forumima.

Mnogo truda, vremena i sredstava smo potrosili da se oformi skuter grana, da bi vi mogli da uzivate,
mogucnost vam je data, iskoristite je.

Toliko od mene.
Novo !!!
Conti ROAD !!

AndreyRR

ma svi su puni para,pa vole da sede i spamuju i filozofiraju po forumuma

Kengur

Vidite da sve moze kad se lepo sedne i izdogovara.
Moraju troskovi da budu minimalni, morate da bukvalno molite klubove da pokupe neku decu da bi to zazivelo.
Mora klasa sa minimalnim ulaganjima da bi bilo zanimljivo.

Znam da je lako kenjati, ali sam i svestan koliko je tesko pokrenuti nesto.
Mora savez bre da se odrekne kinte, da pusti da to zazivi...

Tihi_ZR


perlx