Glavni meni

Trke skutera - nova klasa u Srbiji

Započeo Conti-Moto, 18 Februar, 2012, 11:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Verovatno RR "staze" - Bataja, Vrsac, Kraljevo i Banja Luka.


easy

ne bih bas gledao to, ali sta znam, nije lose valjda da se omasovi i popularise ovaj sport medju klincima, pa za par godina ko zna....

razmisljam koliko bi bilo do jaja da ima vise para pa da se voze i neka takmicenja twinova ili tako nesto  :D

Kengur

Trebalo bi da im budu malo jeftinija licenca i startnina...
Da se lakse privuku takmicari...

Conti-Moto

Za "klince" je klasa 50ccm, u ostalim klasama se ocekuju i stariji i iskusniji vozaci.
Novo !!!
Conti ROAD !!

zemunboy

Citat: Conti-Moto poslato 18 Februar, 2012, 14:49
Za "klince" je klasa 50ccm, u ostalim klasama se ocekuju i stariji i iskusniji vozaci.

Taman da Gasha pokaze kako je nekad harao :D

Gašpar

Pa sad, ne slazem se bas.
Koliko ti treba da pripremis RR motor, koliko da pripremis skuter. 10 puta manje, minimum.
Zbog cega bi neko ko je ulozio 10 puta manje para, placao manju licencu. Svi oni koriste istu stazu, isto vreme, ista im je opasnost prilikom pada, ...

Gašpar

Citat: zemunboy poslato 18 Februar, 2012, 14:50
Citat: Conti-Moto poslato 18 Februar, 2012, 14:49
Za "klince" je klasa 50ccm, u ostalim klasama se ocekuju i stariji i iskusniji vozaci.

Taman da Gasha pokaze kako je nekad harao :D

Gasa bio na velikom petom mestu (predposlednji ;D ). U prvom krugu, usao u sikanu kao treci, ispred mene pade lik i ja nemao kud nego u travu. Vise nisam mogao nikoga da stignem. A i nisam umeo  ;D ;D ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Gaspar poslato 18 Februar, 2012, 14:51
Pa sad, ne slazem se bas.
Koliko ti treba da pripremis RR motor, koliko da pripremis skuter. 10 puta manje, minimum.
Zbog cega bi neko ko je ulozio 10 puta manje para, placao manju licencu. Svi oni koriste istu stazu, isto vreme, ista im je opasnost prilikom pada, ...
Ko kaze da treba manje...pa nasi "Trkaci" spremaju motore tako sto okace neki auspuh, stave pc i nove gume...e da urade i servis na motoru.....dyno sto su videla mozda tri motora.....ostalo na probu.
Da bi skuter bio konkurentanm moras da stavis sve sto mozes na njega....a imao sam prilike da u Grckoj pakujem skuter.......tadasnjih 10000 maraka je gurnuto u 50ccm sport klasu....a nije najaca klasa.....dobar auspuh za scoot je u ceni polovnog topa na RRu...200 evra...dobar kit je bar 250, radilica 200, karburator 100, varijator 150, prenos 150....nema kraja....a biz dino stola neznas gde si...mozes sve da stavis i opet da ne radi kako treba....kad bi nasi RR takmicari gurali 5000 evra u svoje motore...iiiihhh radosti...uglavnom svi voze polovne gume na treningu a nove ako imaju stavljaju za trku....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mad Max

daj boze da to prodje, prvo je preskupo, bas kao sto kaze revolucija, a druga stvar ako se bude vozilo kao i keeway kup na bataji, kraljevu.... bice smesno, oni se mogu voziti samo na kart. stazi, mislim da nema od toga nista. jedino ako bi svaka prodavnica moto opreme uradila po jedan skuter nasla sebi vozaca i gas, sve ostalo je smesno.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Radanovic

U Zalu¾anima ima i posebno scoot staza










Mad Max

samo vi minusirajte, ce da vidimo, ja bih rado voleo to da vidim, ljudi nemogu servisa da urade a pricamo o nabudzenim skuterima..... ti pametni sto dajes minuse verovatno nisi nikad ni bio na stazi a kamol dao koji euro za trke.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Tihi_ZR

Ja sam se svega nagledao od kada vozim motor, bice lepo ako svaki 3. klinac sa nabudzenim skuterom dodje na stazu. Ovo je pravi pogodak jer se ovde pronalaze i talenti.
A sto se tice majstora-ima ko nza da nabudzi i nasvira skuter tako da mu retko koji moze prismrdeti. Delovi za ovakav poduhvat se mogu kupiti na vise mesta, tako da bi ovo trebalo da bude dobra stvar.

ЯЭВОЛУТИОН

Pitanje je samo propozicija....mogu da nameste "ceda Brkic" propozicije i da pobedjuje uvek onaj ko ima vise para...ili ce da redukuju mogucnost budzenja i da naprave zanimljive trke...a kako sam vec rekao ovima iz saveza...sramota je za kave staze vi uzimate startninu...treba vi njima da placate a ne oni vama...imate ukupno nijednu stazu, jedan tenkovski poligon pun ivicnjaka i rovova i bandera, dva aerodroma sa banderama i jedan mrtvi deo autoputa pun bandera i bankina....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Tihi_ZR

Bila je 2005. valjda neka trka i tada sam citao pravila, valjda ne smeju da se menjaju dimenzija diskova, aerodinamika... Retko koji skuter moze da se nabudzi do te mere da bude za 20 na sat brzi od drugog tako da ce tu presudjivati talenat vozaca, kao i njegova tezina.

ЯЭВОЛУТИОН

sve zavisiod propozicija....u trkama skutera bitnije je ubrzanje , posto ce se voziti na kart stazama.....a tu moze da se nasvira....a bolje da su dozvolili dimenziju diskova da se dize.....jebo aerodinamiku, kad nece preci 100 na sat
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

VELJA VS

Interesantna stvar ova ideja o trkama skutera
Ali zbog postojece, trenutne situacije u moto sportu ( KAD MNOGI TALENTI OSTAJU RAZOCARANI I NAPUSTAJU MOTO SPORT - OKRECU SE DIVLJANJU NA ULICI ) trebalo bi omeksati pravila ( zasto licenca, samo clanstvo u moto klubu i osiguranje za taj dan ) startnine da plati organizator svakom ucesniku koji se pojavi na startu ( i ovako mislim da dobiju neke pare za organizaciju od opstine, a uostalom i karte gledaocima mogu da naplacuju, pa sponzori trke - reklame ...  )   ne zatezati sa teh. karakteristikama i klasama, samo opremu za vozaca zahtevati da bude odredjenog kvaliteta, a ostalo sve po volji. Pa kad se za 2, 3 god. omasovi i kad moja generacija vidi kakav je to adrenalin i kad se zaraze tim sportom, onda polako zatezati pravila. ..........

IIzvinjavam se za velika slova, al morao sam

salle_

treba dosta para u svakom slucaju , ja sam do sada u skuter ulozio preko 1000e za delove
Jel znas Stevo mozda koja je cena za licencu i lekarski i da li moze da se vozi samo npr kraljevo

Conti-Moto

Sale, Kraljevo nece biti vozeno, to je predugacka staza za scooter trke.
Karting staze su idealne za to . . .
Ukoliko postoji u Kraljevu ili okolini Dobra karting staza javi nam . . .
Novo !!!
Conti ROAD !!

Conti-Moto

Citat: VELJA VS poslato 18 Februar, 2012, 22:36
Interesantna stvar ova ideja o trkama skutera
Ali zbog postojece, trenutne situacije u moto sportu ( KAD MNOGI TALENTI OSTAJU RAZOCARANI I NAPUSTAJU MOTO SPORT - OKRECU SE DIVLJANJU NA ULICI ) trebalo bi omeksati pravila ( zasto licenca, samo clanstvo u moto klubu i osiguranje za taj dan ) startnine da plati organizator svakom ucesniku koji se pojavi na startu ( i ovako mislim da dobiju neke pare za organizaciju od opstine, a uostalom i karte gledaocima mogu da naplacuju, pa sponzori trke - reklame ...  )   ne zatezati sa teh. karakteristikama i klasama, samo opremu za vozaca zahtevati da bude odredjenog kvaliteta, a ostalo sve po volji. Pa kad se za 2, 3 god. omasovi i kad moja generacija vidi kakav je to adrenalin i kad se zaraze tim sportom, onda polako zatezati pravila. ..........

IIzvinjavam se za velika slova, al morao sam

Veljo, gde si video da organizator placa startninu takmicarima ?
Verovatno nisi svestan koliko treba i sta sve treba da bi se organizovala jedna trka . . .
Hitna pomoc, doktor na stazi, vatrogasci, sudije, delegat(i), merioci vremena, iznajmljivanje staze, ograde,  iznajmljivanje uredjaja za merenje vremena itd . . .
Ako si ti Veljo spreman da platis startnine za sve koji se pojave na startu bice ti svi duboko zahvalni i to ti nikada nece biti zaboravljeno.
I jos nesto, niti opstine niti drzava nista ne doniraju za to, treba njima da se plati . . .  
Novo !!!
Conti ROAD !!

salle_

Citat: Conti-Moto poslato 18 Februar, 2012, 23:31
Sale, Kraljevo nece biti vozeno, to je predugacka staza za scooter trke.
Karting staze su idealne za to . . .
Ukoliko postoji u Kraljevu ili okolini Dobra karting staza javi nam . . .

Imala je karting staza u kragujevcu gde se vozi inace i drift [zastava] ali ne znam sta je sada sa njom
Koje staze su planirane za skutere