Glavni meni

Razlike izmedju kopije i originala

Započeo Serdjo Fiva, 28 Novembar, 2010, 23:39

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Serdjo Fiva

Dobro uradjena jakna, ali los natpis DAINESE.. Izvini za off. :(

K_A_W_A

Citat: Serdjo Fiva poslato 28 Novembar, 2010, 23:39
Dobro uradjena jakna, ali los natpis DAINESE.. Izvini za off. :(
A kako treba da se pise?

UFF

To i mene interesuje???
Koliko ja znam dainese kozne kopije ne postoje
A ovo je i neki noviji model sudeci po titanijumskim protektorima ko na mojoj jakni

WOLVERINE

Citat: UFF poslato 29 Novembar, 2010, 03:25
To i mene interesuje???
Koliko ja znam dainese kozne kopije ne postoje
A ovo je i neki noviji model sudeci po titanijumskim protektorima ko na mojoj jakni

Model je Pelle ili Santa Monika....  I cena je vise nego extra....

ninja66

Znaci baba Marija sad i jakne sije ?          :o ;D

zodiac

Prijatelj je zao drug

Serdjo Fiva

Citat: UFF poslato 29 Novembar, 2010, 03:25
To i mene interesuje???
Koliko ja znam dainese kozne kopije ne postoje
A ovo je i neki noviji model sudeci po titanijumskim protektorima ko na mojoj jakni

Citat: K_A_W_A poslato 29 Novembar, 2010, 00:30
Citat: Serdjo Fiva poslato 28 Novembar, 2010, 23:39
Dobro uradjena jakna, ali los natpis DAINESE.. Izvini za off. :(
A kako treba da se pise?

Bez ljutnje, molim Vas  [stop].. Moram jos da proverim neke detalje i sigurno saljem odgovor. Na jednom sajmu sam pricao sa jednim predstavnikom, koji mi je pominjao da na natpisu DAINESE, na slovu D , debja strana je na pocetku slova, a ne na kraju. E sad zavisi i gde ih rade. Ako odete na zvanicni DAINESE sajt, bas obratite paznju na detalje. Stvarno se izvinjavam kolegi koji prodaje jaknu, svaka èast, i nije mi namera da nikog vredjam, ali æu se potruditi u sto kracem roku da vam kazem razliku.

A sto se tice kopija,,, ima Novo Pazarskih koliko hocete, pola Srbije ih nosi.. Kao niste znali ?

Serdjo Fiva

http://www.alibaba.com/showroom/woman-biker-racing-suit.html

Samo kopije..

Mogli bi admini da prebace ovo u temu ?? kopija original ili nesto drugo, da èoveku ne [offtopic] temu..

Serdjo Fiva


UFF

Ima smisla to sto pricas ali zar bi se neko toliko trudio da iskopira i to koristeci kozu (skupo) da bi napravio tako glupu gresku?
Imas kontakt tih sto prodaju novopazarske kozne dainese jakne?

Serdjo Fiva

Dear Mr Srdjan,

Amazing to see as these are our Products.Some one stole them and offer them.We will investigate of the matter.

Meanwhile refer to attached pictures of your leather jackets.These Alpinestar jackets we made for with your Logo, so as you can see we can develop any style.

Thanks and waiting for your comments.

Best Regards

LOGO JE URADIO ABDULAH 100K, I ZAJEDNO SMO POSLALI DA NAM URADE JAKNU BEZ OBELEZJA, UPOREDITE SA ORIGINALOM.

despic

ima i kod kineza, od ne znam ni ja kakvog materijala...u fazonu soma i po din...al osetno je shit materijal
klasican divljak

farbach

Novopazarske su goretex Dainese jakne. poznaju se po tome sto tog modela nema ni u jednom Dainese katalogu. Za cudo traju, i posle 5-6 godina izgledaju OK. Kroj im je problematican i vise su za grad i spor motor.
U Bosni su pravili Spyke i mozda Alpinestars, tako sto su iz fabrike krali iskrojene komade i sklapali kuci, sto je u neku ruku original.
Za razlikovanje kineske kopije i originala ne treba ekspert, vidi se jos sa fotografije. Jos nisamvideo dobru koznu kopiju.

Kanarinac

Koja je to fora da stavljaju drugacija slova tj oblik? Kod ovog dainese npr? Gledam i na onom linku sto je wolverine postavio ista su slova? Ne verujem da je i to kopija?

K_A_W_A

Tacno je to za razlike. Na zvanicnom sajtu se vidi u natpisu koja strana slova je deblja, a koja je tanja. Evo ima jedan primer lika koji je i Rajka iz KG zajebao. Ko je isao u  Pulu na moto susret sigurno je primetio lika koji donosi svake godine Dainese opremu. Donese neki sator, pored satora prostre neki najlon i na to sve istovari stotine Dainese jakni i kombinezona. To je sve tako pobacano i razbacano da se to sve kupuje kao na buvljoj pijaci. Bauljas po tim jaknama, pa sta ti odgovara. Ja sam hteo da kupim Pumin Dainese kombinezon za 400e. To je bio najskuplji model. Imao je i titanijumske zastite na ramenima. Izgledao je vrh, ali mi se nije svidjala boja i nije bilo velicine.

Boban_m

Citat: Serdjo Fiva poslato 30 Novembar, 2010, 00:22
Dear Mr Srdjan,

Amazing to see as these are our Products.Some one stole them and offer them.We will investigate of the matter.

Meanwhile refer to attached pictures of your leather jackets.These Alpinestar jackets we made for with your Logo, so as you can see we can develop any style.

Thanks and waiting for your comments.

Best Regards

Sta predstavlja ovo pismo i ko ga pise, druze?

Serdjo Fiva

Citat: Boban_m poslato 30 Novembar, 2010, 21:01
Citat: Serdjo Fiva poslato 30 Novembar, 2010, 00:22
Dear Mr Srdjan,

Amazing to see as these are our Products.Some one stole them and offer them.We will investigate of the matter.

Meanwhile refer to attached pictures of your leather jackets.These Alpinestar jackets we made for with your Logo, so as you can see we can develop any style.

Thanks and waiting for your comments.

Best Regards

Sta predstavlja ovo pismo i ko ga pise, druze?

Na sajmu u Milanu pre dve godine, upoznao sam èoveka koji sije opremu za LOUIS ( probiker, flm ..itd ) , tada smo pricali o nekom brendu ( mom..npr )  Abdulah 100k i ja smo izmisljali neke budalaste nazive, na kraju je Abdulah uradio logo FIVA ( moja prodavnica moto opreme ) i uzeli smo slike dve ALPINESTAR jakne i poslali mu da uradi kopije bez naziva. Kao sto se vidi nema razlike. Znaci sve moze da se uradi. Ukoliko hoces npr,DAINESE jaknu, oni je urade sa logom ali bez natpisa. Natpis uradis kod nas za male pare i eto originala. Jakne koje kupujete ili kupujemo, kao GOROTEX  ILI REISSA nisu bas od tod materijala, pogledajte na vasim jaknama i pise SASTAV D 600 ili D500 , ( DUPON ) slicne ovim materijalima ali daleko jeftiniji. Takve jakne u nabavci kostaju oko 25-30€. Zato se leti i oznojis ko .... Sto se tice same koze, verovali ili ne, ¹to je goveèe mladje skuplja je i ko¾a ( odmah i jakna ) M-Tek na primer koristi visoko kvalitetnu ko¾u( poslacu link ) koja je na suncu za 20% hladnija od standarne.

- Kupac uvek prilikom kupovine obrati paznju na izgled i kako mu stoji, ali ne i na bitna ojacanja u slucaju pada. Koliko vas je rucno testiralo protektor tako sto ga je savijalo i time donosilo zakljucak da je mnogo dobar ( nepravilno ). Na sajmu u Kelnu, ove godine je bila prezentacija kvaliteta i izrade protektora. Kako, zamisli ping pong lopticu od materijala za protektor, bacis je ona odskoèi, kvalitetniji materijal odmah ostane na zemlji. Postoji toliko caka i smarao bih Vas do sutra, a deo ljudi koji citaju æe reæi da mnogo ke...am. Zato evo jednog linka koji je jako koristan, davno sam ga postavio na jedan forum  i sad mi je krivo.. Ali evo ga opet. Na ¾alost sve je na engleskom, ali tu je google translate.

http://roadsafety.mccofnsw.org.au/a/88.html#firstdecision

Serdjo Fiva

E da, i ako neko vidi baba Mariju neka je pozdravi ;)

Dutchman

ako neko vidi baba Mariju nek joj uzme br telefona da mi ishtrika jaknu jer Seedja je teze navatati nego Ratka

kawasaki zr 500 a

mislim da ste svi Vi po malo u pravu...

kopija ima i bice ih uvek i neke ce biti uvek kvalitetnije nego druge....

sto se kineza tice...pa nisu oni krivi sto smo mi siromasna zemlja...lepo rece njihov ambasador jednoj nasoj novinarki...na njen komebtar o losoj kineskoj robi
kada srbi budu bogatiji mi cemo ovde da vam prodajemo nasu prvu klasu a sada vam prodajemo sestu...prva se zna gde ide...