Glavni meni

Moze mala pomoc :)

Započeo Cvele_92, 14 Februar, 2012, 03:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Cvele_92

Posto je moguce da cu uskoro da pazarim neku yamahu fzr iz inostranstva,zanima me koja joj je potrosnja , i jel ima blokadu na obrtajima ,nekoliko njih koje sam zvao za motor kazu a nema nema nikakvu blokadu to verovatno zbog toga sto i ne znaju sta je to :) inace radi se o modelu iz 92/93 ne sa dva okrugla fara vec sa oni jednim :) hvala unapred :)

Cale

Naravno da ima blokadu.Nije to Yugo 45.Inace potrosnja ti je prosecna oko 6 l ako je makina OK.Moze da padne ispod 5 ali i da ode preko 8-9........Jbg 145 ks.
Imaju EXUP koji ne treba skidati !!! Bez obzira sta ce ti kojekakvi pametnjakovici reci.Posto nisi naveo kubikazu,pretpostavljam da je 1000 ccm ili pitas za 600 ?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Cale poslato 14 Februar, 2012, 09:39
Naravno da ima blokadu.Nije to Yugo 45.Inace potrosnja ti je prosecna oko 6 l ako je makina OK.Moze da padne ispod 5 ali i da ode preko 8-9........Jbg 145 ks.
Imaju EXUP koji ne treba skidati !!! Bez obzira sta ce ti kojekakvi pametnjakovici reci.Posto nisi naveo kubikazu,pretpostavljam da je 1000 ccm ili pitas za 600 ?
fzr1000 exup prosecno trosi 8 litara.....6 je mozda trosio kad je bio nov.....sada su emulzione tube toliko potrosene da ako trosi 8 super. Za exup se slazem, sa njim ide od 1000 obrtaja kao raketa, bez njega slinav do 5-6000 a onda cimne i hoce da se otrgne iz ruku...ali uzbrdo slabiji na potegu..zadnja kocnica je off-on, skoro da nema doziranja.
fzr600 se u agraegatu ne razlikuje od starog...samo je redizajniran....on vec moze da se drzi na 6 litara....varijanta iz tih godina je licila na YZF750...ali bez USD viljuske i sa slicnim roze-poze kolornom shemom....kao i svim yamahama problematicna 2 od tockiranja, i nejake kocnice za danasnje standarde.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Cvele_92

Ja se izvinjavam , pa verovatno od 600 kubika za pocetak :) mozda znate i za nju :)

ЯЭВОЛУТИОН

Odna ti ipak preporucujem da nadjes YZF verziju....nesto je veca i po mom misljenju lepsa...doduse nema trapezoidni far

http://p2m.mbike.com/000/002/968/60969397_d.jpg

ili thundercata

http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20%20A/Yamaha%20YZF600R%2096%20%204.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Havarisan

ima jedan lik u Zrenjaninu stranca sa papirima i hoce da ga proda. mislim da moze da se uzme povoljno.

Cvele_92

Koliko bi taj trazio za njega :) nisam nesto pri parama inace licno bih kupio kawu zx6 mnogo se lepo cuje a ovako verovatno ovaj sa trapezoidnim farom samo me zanima koliko trosi :) znam da ima blokadu  i koliko moze u prvoj brzini da razvije

borkos

Auu brate kakve konstatacije i pitanja...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

Cvele_92

pa sad...u glavnom potrosnja me zanima najvise

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Cvele_92 poslato 15 Februar, 2012, 14:29
pa sad...u glavnom potrosnja me zanima najvise
Pa trosi tacno koliko god sipas u njega....ja jos nisam uspeo da ga vozim sa praznim tankom....uvek sipas pa vozis dok ima.....koliko moze da razvije u prvoj....vise nego sto ti umes da vozis.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Joker

Aj nemoj da mracite klinca, i mi smo imali ovakva pitanja u pocetku...
Cvele, sta god da uzmes, bice ti dobro...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

despic

E, al kad cujem da motor trosi manje od 7-8 litara ocu da umrem, majke mi...
Srbin il laze po pitanju velicine kite, il po pitanju potrosnje...ili laze za obe stavke
klasican divljak

Kengur

Pa kad vozis lesa... :P

Moze da trosi manje, 1000ccm, dir ubrizgavanje, voznja do 100 na otvorenom... Jebes tu voznju... Ali moze... :)
I sto kaze Joker, ne mracite, ista smo i mi pitanja imali... :)

Nego, ima jedna yzf 750 na prodaju, odlicna... Brkin bivsi motor...

despic

Pa vozio sam ja i nov motor...
A ako ce sa 20 godina decko da vozi tako da mu motor trosi "5" L
onda bolje da ne kupuje motor!
motor moze i da ne trosi nista...ako mu stoji ispred kuce
klasican divljak

Kengur

Pa to ti pricam... :) ali je cinjenica da moze... E sad kako... :)

son novak

Cvele a sta si vozio pre nego sto si odlucio da pazaris ovu masinu? Ako nisi vozio nista jace od 50 kubika razmisli o nekoj masini od 250 pa do 400 ccm to ti je najdobronamernija sugestija. Pozdrav.

despic

ma nece mu nista biti...ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je sa 50 presao na 600
klasican divljak

perlx

kao onaj u zarkovu letos

srbac

Prvo FZR 1000 pa posle na 600 zbog potrosnje !

Cvele_92

ma nisam ja rekao za fzr 1000 nego nisam ni rekao koji ali na 600 sam mislio , ma imam iskustva sa motorima dosta zadnji motor sam vozio yamahu tdr 125 mislim da trosila vise od tog Fzr-a ali isla kao luda ni jednu blokadu nije imala ,nije problem sad potrosnja manje vise jer koji god da uznem od 600 garant ce da trosi kao moj tdr mozda cak i manje :) vozio sam i cbr 600 f2 od drugara mada nisam je izvlacio a on kaze da moze 110 u prvu i zbog toga pitam koliko fzr moze :))