Glavni meni

29.11.

Započeo MISIRAC, 29 Novembar, 2010, 11:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panta Zemunac

Ja sam zakaèio zadnju deceniju tog doba, pa tako ne znam kako je bilo pre toga.
Opet, naglasio sam da je te¹ko iz ovog vremena vr¹iti poreðenje jer tada je i u belom svetu bila skupa 'bela tehnika' avtiæi, motorèiæi...Ja se seæam Zemuna sa Insom, Zmajem, 13 okt. Coca-colom, Teleoptikom, Impom, Grmeèom, Ikarusom, Galenikom...auuu, svi radili, svi primali redovno plate..
opet govorim o zadnjoj deceniji '70-'80g.!

¹tampar

Citat: Panta Zemunac poslato 01 Decembar, 2010, 00:46
Ja sam zakaèio zadnju deceniju tog doba, pa tako ne znam kako je bilo pre toga.
Opet, naglasio sam da je te¹ko iz ovog vremena vr¹iti poreðenje jer tada je i u belom svetu bila skupa 'bela tehnika' avtiæi, motorèiæi...Ja se seæam Zemuna sa Insom, Zmajem, 13 okt. Coca-colom, Teleoptikom, Impom, Grmeèom, Ikarusom, Galenikom...auuu, svi radili, svi primali redovno plate..
opet govorim o zadnjoj deceniji '70-'80g.!

Taèno je da su radile sve firme koje si nabrojao a i mnoge druge - pa i ja sam radio u nekoj takvoj ''Viskozi'' koja je bila mislim na 70-om mestu na listi  izvoznika iz sfrj ali plata je bila izmeðu 250 i 400 DM,sitna je to lova bila,sitna....¹ta god ti neko drugi prièao znaj da la¾e...sad se ljudima priviðaju neke plate od 1-2 hiljade DM a ja to nisam video  nikad...sluèajno znam koliko je kad vredeo dinar u odnosu na DM...