Glavni meni

29.11.

Započeo MISIRAC, 29 Novembar, 2010, 11:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MISIRAC

VAZNO OBAVESTENJE ZA CYBER BIKERE. MOZE DA SE DOWNLOADUJE UPGRADE MOTO OPREME. DOWNLOAD SE VRSI PREKO LOUISA A ZOVE SE KISNI KOMBINEZON. KORISTI SE TAKO STO SE NAVUCE PREKO STARE VERZIJE I SPRECAVA BUG KOJI JE NASTAJAO KADA PADA KISA

Lazic

Pluskvamperfekat...

Gašpar

Srecan vam dan republike  [cheers] [cheers] ;D

lencuga

Tada se na more islo mesec dana a ne ko sad po nedelju i to svake druge godine :(
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

JankoR

E zato sto se tada  islo na more po dva mjeseca sad se ide svake druge godine po sedam dana i zato sto smo svi bili braca sada se rodjeni brat brata odrice. Da je valajalo nebi ovako lako propalo.

lencuga

narodu je valjalo, a braca nikada nismo ni bili, dok je funkcionisao privredni sistem i bilo para sve je bilo ok. ali jbg, izrodile se nove vodje, i povele nas ovde gde smo sada.
pa su se sad izrodile jos novije koje hoce da nas vrate ponovo u "SFRJ".
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

MISIRAC

#6
Lepa sela lepo gore - Nikola Kojo, Bata ®ivojinoviæ


Danas kada postajem pionir, dajem èasnu pionirsku reè: da æu marljivo uèiti i raditi i biti dobar drug; da æu voleti na¹u samoupravnu domovinu
Socijalistièku Federativnu Republiku Jugoslaviju; da æu razvijati bratstvo i jedinstvo i ideje za koje se borio drug Tito; da æu ceniti sve ljude sveta koji ¾ele slobod...u i mir!
VAZNO OBAVESTENJE ZA CYBER BIKERE. MOZE DA SE DOWNLOADUJE UPGRADE MOTO OPREME. DOWNLOAD SE VRSI PREKO LOUISA A ZOVE SE KISNI KOMBINEZON. KORISTI SE TAKO STO SE NAVUCE PREKO STARE VERZIJE I SPRECAVA BUG KOJI JE NASTAJAO KADA PADA KISA

Dzambo

Danas je i 88 godina od rodjenja Duska Radovica.

Lazic

Videh mu sina par par dana u kasko osiguranju, neko ga cuknuo, ziveo je u mojoj zgradi 10ak godina u stanu kao sto je moj, 48kvm, njegov klinac i moja cerka su isli u obdaniste zajedno... Za neupucene, Milos Radovic, scenarista i reditelj, proslavila ga je serija Otvorena vrata... Na prvi pogled izgleda kao da se ne trezni, ali samo izgleda, sjajan lik... Sad je negde blizu Debelog Zmaja u selu Vracar... Godinama sam ga znao, pre nego sto sam skontao, ko je...

Dzambo

Kapiram da je super bilo slusati ga '70ih i '80 na studiju b, u "Beograde dobro  jutro". :)

Lazic

Slusao, samo nista nisam razumeo... kad se setim: "Ko se danas probudio u Beogradu, moze smatrati da je za danas dosta postigao u zivotu..." Bilo nekad...

¹tampar

Citat: lencuga poslato 29 Novembar, 2010, 16:57
narodu je valjalo, a braca nikada nismo ni bili, dok je funkcionisao privredni sistem i bilo para sve je bilo ok. ali jbg, izrodile se nove vodje, i povele nas ovde gde smo sada.
pa su se sad izrodile jos novije koje hoce da nas vrate ponovo u "SFRJ".

Da,ali privredni sistem u kome je oko 35 % firmi poslovalo sa gubitkom...gubici se pokrivali do¹tampavanjem para i ino-kreditima,''starom deviznom ¹tednjom'' od 7 mlrd ..pa ¹ta misli¹ dokle je to moglo da traje?Jel misli¹ da je valjalo i onom milionu ljudi koji su zapalili preko valjda zato ¹to im je ovde bilo mnogo dobro?Imam mnogo godina a pamæenje me odlièno slu¾i...u firmi gde sam radio od nas 400 bilo je 130 ''neposrednih izvr¹ilaca'' oæu reæi ¹ljakatora...a ¹ta su bili ostali ?Ko je mogao da zaradi za bulumentu drugova koji su se vozali u meèkama sa crvenim tablicama ?Diletantska ekonomija one sfrj je io dovela do propasti iste...kuriozitet je bio ¹to smo imali ''ekonomskih struènjaka'' vi¹e nego Nemaèka i Francuska zajedno.Dr¾ava koju su smislili ''metalski radnik'' i njegovi drugovi robija¹i nije mogla drugaèije da skonèa...

lencuga

Drzava koju su smislili copavi i ekipa je takva ipak bila na zdravijim nogama nego ovaj kusur koji je ostao od nje. Pri tome ne mislim samo na srbiju vec na sve bivse clanice sfrj. Broj guzonja naspram broja sljaktora se malo smanjio ali se drasticno promenila i raspodela dobiti. Jos zivim u kuci sazidanoj u to doba, novu necu sigurno dici a spadam u bolje placene sljakatore, samo se malo bolje hranim od drugih.
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

pegavi 18

U toj bivsoj drzavi smo mnogo opustenije ziveli nego sad . Mozda je sad prividno bolje , zbog razvijenije tehnologije , ali nije ni ona sve.SFRJ je bila duzna cela 23 mil dolara , a dana snjaSrbija 24 mil evra , stim da je u uovu napacenu drzavu od 2000. uslo blizu 75 mil. evra . A sta imamo , 100km koridora 10, bez vizni rezim . Davne '76. mi je nudjeno u Trstu 15000maraka za pasos . Keva pored mene kad je cula , tela da svisne . Sad te niko ni nepita , ne ceni te ni kao coveka a ni tvoj pasos nije na ceni . Da je barem on .
Ne treba tugovati za proslim vremenima , niti pokusavati vrati ti ih , ali se treba prisetiti odnosa izmedju nas samih tada , naseg razmisljanja , i pokusati primeniti ga sad .Znam , tesko je to , ali verujem u ovaj narod . Mozeo on to . Mozemo svi to .
Pozuri polako.

¹tampar

Citat: lencuga poslato 30 Novembar, 2010, 14:06
Drzava koju su smislili copavi i ekipa je takva ipak bila na zdravijim nogama nego ovaj kusur koji je ostao od nje. Pri tome ne mislim samo na srbiju vec na sve bivse clanice sfrj. Broj guzonja naspram broja sljaktora se malo smanjio ali se drasticno promenila i raspodela dobiti. Jos zivim u kuci sazidanoj u to doba, novu necu sigurno dici a spadam u bolje placene sljakatore, samo se malo bolje hranim od drugih.

I ja ¾ivim u kuæi sazidanoj u to doba ali...kredit na 25 godina koga je ''pojela inflacija'' pa je zadnja rata bila toliko sme¹na da sam se pitao za¹to mi ¹alju opomenu,po¹tanska markica je ko¹tala vi¹e...©tampale se pare u tri smene...prvi kredit je sfrj podigla 1965 kad je izvr¹ena denominacija dinara prvi put koji ja pamtim :1.000 dinara sa Alijom Sirotanoviæem(rudar) je postalo 10 dinara...taj kredit u iznosu od 1 mlrd $ je vredeo koliko sad vredi 10 mlrd$ ili vi¹e...nije nikad otplaæen...radio sam u fabrici koja je kupljena na japanskom otpadu i 1991-e jo¹ nije bila isplaæena u celosti,celog svog radnog veka je poslovala s gubitkom...sad je raznose po otpadima...a ¹ta misli¹ o Feroniklu,Obrovcu,Medijapanu itd.koji nikad nisu ni proradili a ko¹tali nezamislivo..
   ®elezara u Smederevu nije nikad uspela da bude na ''nuli''-veèiti ''gubita¹''...podeljeno malo para narodu zarad socijalnog mira a dr¾ava tonula sve dublje i dublje...1981-e godine Viskoza imala 6700 radnika...1992-e preko 12500 ?! A ''poveæala'' se za jedan OUR koji je imao 350 radnika ?!?Jasno je da tako nije moglo dalje...
   Radio sam u to doba i plata je bila mizerna,s obzirom da nije bilo nièega ni da se kupi bila je dovoljna...sad kad prièam nekome da smo pili 40 % kafu i kupovali benzin na bonove ljudi odmahuju glavom-ne veruju....Jedno je sigurno-da je sfrj mogla tako da funkcioni¹e ona bi i opstala...
   

¹tampar

Citat: pegavi 18 poslato 30 Novembar, 2010, 14:36
U toj bivsoj drzavi smo mnogo opustenije ziveli nego sad . Mozda je sad prividno bolje , zbog razvijenije tehnologije , ali nije ni ona sve.SFRJ je bila duzna cela 23 mil dolara , a dana snjaSrbija 24 mil evra , stim da je u uovu napacenu drzavu od 2000. uslo blizu 75 mil. evra . A sta imamo , 100km koridora 10, bez vizni rezim . Davne '76. mi je nudjeno u Trstu 15000maraka za pasos . Keva pored mene kad je cula , tela da svisne . Sad te niko ni nepita , ne ceni te ni kao coveka a ni tvoj pasos nije na ceni . Da je barem on .
Ne treba tugovati za proslim vremenima , niti pokusavati vrati ti ih , ali se treba prisetiti odnosa izmedju nas samih tada , naseg razmisljanja , i pokusati primeniti ga sad .Znam , tesko je to , ali verujem u ovaj narod . Mozeo on to . Mozemo svi to .

Trebao si ga prodati za 15.000 jer je to neverovatna cifra...ja sam svoj nudio za 2.000 pa neæe niko...moj pokojni prijatelj je paso¹ prodao za 800 u Danskoj...uzgred ni onda te niko nije puno ba¹ cenio osim ako ima¹ kintu u d¾epu...opu¹teno jeste bilo,moj prijatelj se ''opustio'' u kafani malo vi¹e,''lanuo ne¹to'' pa smo mu cigare slali u Mitrovicu godinu dana...Moj kom¹ija isprièao vic  pa je sa Golog do¹ao sa 47 kg posle 2 godine (oti¹ao sa 78)...
   Nije to ba¹ bilo sve kako se misli ...

pegavi 18

Citat: ¹tampar poslato 30 Novembar, 2010, 17:24
Citat: pegavi 18 poslato 30 Novembar, 2010, 14:36
U toj bivsoj drzavi smo mnogo opustenije ziveli nego sad . Mozda je sad prividno bolje , zbog razvijenije tehnologije , ali nije ni ona sve.SFRJ je bila duzna cela 23 mil dolara , a dana snjaSrbija 24 mil evra , stim da je u uovu napacenu drzavu od 2000. uslo blizu 75 mil. evra . A sta imamo , 100km koridora 10, bez vizni rezim . Davne '76. mi je nudjeno u Trstu 15000maraka za pasos . Keva pored mene kad je cula , tela da svisne . Sad te niko ni nepita , ne ceni te ni kao coveka a ni tvoj pasos nije na ceni . Da je barem on .
Ne treba tugovati za proslim vremenima , niti pokusavati vrati ti ih , ali se treba prisetiti odnosa izmedju nas samih tada , naseg razmisljanja , i pokusati primeniti ga sad .Znam , tesko je to , ali verujem u ovaj narod . Mozeo on to . Mozemo svi to .

Trebao si ga prodati za 15.000 jer je to neverovatna cifra...ja sam svoj nudio za 2.000 pa neæe niko...moj pokojni prijatelj je paso¹ prodao za 800 u Danskoj...uzgred ni onda te niko nije puno ba¹ cenio osim ako ima¹ kintu u d¾epu...opu¹teno jeste bilo,moj prijatelj se ''opustio'' u kafani malo vi¹e,''lanuo ne¹to'' pa smo mu cigare slali u Mitrovicu godinu dana...Moj kom¹ija isprièao vic  pa je sa Golog do¹ao sa 47 kg posle 2 godine (oti¹ao sa 78)...
   Nije to ba¹ bilo sve kako se misli ...
Da . Jedna od naj tuznijih stvari toga vremena - verbalni delikt . Sve je bilo super sve dok ti se to ne dogodi ili te neko prijavi . Onda si ga naebo. Do tad , sve OK . Ja mislim da je to bio red , a i zakon se postovao . Sada , mozes da lajes kolko hoces , njih na vrhu zabole za tvoje lajanje . Namicu oni novce i u se i na se , i zabole ih sta je sa nama . Osim kad su izbori . E tad se oni sete svih nas . Kao moj sindikalac . Seti se nas u svojoj bazi svake cetvrte godine i tad donese kilo vinjaka za guliju , a ovi somovi glasaju opet i on reizabran . Tako je i u nacionalnom parku Srbija .
Pozuri polako.

UFF


Panta Zemunac

Primeèujem da preèesto plju¹te kritike na to, Titovo doba...nije zbog kritike nego ¹to ih daju oni koji se tada nisu ni rodili veæ imaju samo neka saznanja od ovih lokalnih polit/boraca koji su se prvo kleli u njega a zatim nas puljkali protiv.
Da je bio autokrata...jeste, da je voleo ¾ivot dostojan jednog kralja...jeste ali da nam je bilo ovako, e pa vala nije. Pitajte nas koji smo pre¹li 40+, koji smo delom barem zakaèili to vreme. Te¹ko je porediti jer vreme i prostor nisu uporedivi tako lako.
Ne znam kako vi ali ja bih se sutra vratio u to vreme i taj naèin ¾ivota. Od zaraðenog se ¾ivelo a ne kao sada,  tro¹i se ¾ivot da bi se zaradilo. Pa i taj 29i...pa kome nije cvrèalo prasence na ra¾nju ili u rerni...sestite se raspolo¾enja u narodu, razbibrige, Minimax i Minje Subote na TVu i onih ¹to su vodili kvizove...Pandur je bio pandur a doktor, doktor...profesori na ceni, ma sve je imalo pravu vrednost a ne kao sada da klinci ¾ele da budu krimosi ili njihovi advokati a cure da budu ove profuknjaèe sa estrade ili ribe fuzbalera....
Hteli mi preko na¹e pogaèe, dansko pecivo pa smo ga i dobili...

¹tampar

Citat: Panta Zemunac poslato 01 Decembar, 2010, 00:17
Primeèujem da preèesto plju¹te kritike na to, Titovo doba...nije zbog kritike nego ¹to ih daju oni koji se tada nisu ni rodili veæ imaju samo neka saznanja od ovih lokalnih polit/boraca koji su se prvo kleli u njega a zatim nas puljkali protiv.
Da je bio autokrata...jeste, da je voleo ¾ivot dostojan jednog kralja...jeste ali da nam je bilo ovako, e pa vala nije. Pitajte nas koji smo pre¹li 40+, koji smo delom barem zakaèili to vreme. Te¹ko je porediti jer vreme i prostor nisu uporedivi tako lako.
Ne znam kako vi ali ja bih se sutra vratio u to vreme i taj naèin ¾ivota. Od zaraðenog se ¾ivelo a ne kao sada,  tro¹i se ¾ivot da bi se zaradilo. Pa i taj 29i...pa kome nije cvrèalo prasence na ra¾nju ili u rerni...sestite se raspolo¾enja u narodu, razbibrige, Minimax i Minje Subote na TVu i onih ¹to su vodili kvizove...Pandur je bio pandur a doktor, doktor...profesori na ceni, ma sve je imalo pravu vrednost a ne kao sada da klinci ¾ele da budu krimosi ili njihovi advokati a cure da budu ove profuknjaèe sa estrade ili ribe fuzbalera....
Hteli mi preko na¹e pogaèe, dansko pecivo pa smo ga i dobili...

U pravu si...ljudi sva¹ta pi¹u a ne znaju kako je u stvari bilo...eto recimo 1968-e godine moj drugar  iz ¹kolske klupe nije imao ''petobanku'' (50 para) za ''veselu svesku'' jer je riknulo preduzeæe u kome mu je radio æale (Novi Dom iz Banje Koviljaèe) pa radnici nisu primali platu...dobro je bilo raspolo¾enje u narodu,ja sam recimo 1973-e godine slu¹ao svakog ponedeljka ''veèe uz radio'' na Radio Beogradu-emisija pop muzike jedina u to doba...
  Zatim 1975-e godine sam proslavljao Srpsku Novu godinu sa nekim dru¹tvancetom i dobio prvu ¹amarèinu od pandura...nije dobro slaviti SRPSKU Novu godinu u brozovoj dugoslaviji jer ''to nije zabranjeno ali se ne preporuèuje''...Pandur je pandur naravno a doktor je i onda bio doktor-moj æale mu iz Nemaèke dovukao èetiri radijalne gume za auto po¹to je leèio pokojnu babu a takvih guma kod nas nema pa doktor zamolio...
   Itd,itd...1978-e sam kupio prvi put nov motocikl Tomos Electronic 90 ,sjajna ma¹inica je to bila a osim njega MZ-a i Jawe ni¹ta drugo nije ni bilo da se kupi...ko¹tao je koliko u Nemaèkoj polovna Honda CB 750...
    Mogli bi nabrajati do sutra ali da je bilo bedno vreme jeste...mi koji smo pre¹lu 50 seæamo se mnogo èega...