Glavni meni

FZ6 - 2005 i noviji

Započeo dragance., 13 Februar, 2012, 02:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dragance.

Evo ukratko moji utisci
Motor je naked.
Godiste  2005.
Imam ga 3 godine

Izuzetno je pouzdan i udoban za du¾e vo¾nje. Agregat je izuzetno elastièan. Ekonomican ako se drzi do nekih 7.000 obrtaja. Lak za vo¾nju.
Na putovanju kroz ravnicu, brda, grad(1200km) tro¹io izuzetnih 4.6 l/100km
Koènice su izvanredne, odlièno i precizno reaguju.

Mane su mu slab zvuk (meni lièno ne smeta to ali je èinjenica) i menjaè koji bi mogao biti malo precizniji.
Takoðe iako je èetvorocilindra¹ snagu razvija na dosta visokim obrtajima.
Ono ¹to nisam proverio a na ¹ta mi se ¾alilo par suvozaèa jeste da im je dosta nezgodan polo¾aj na sedi¹tu.

Ja sam izuzetno zadovoljan motorom i ne bih ga menjao za sada. Dobar za grad, mo¾e da povuèe na otvorenom, pouzdan i udoban za du¾a putovanja.
Svi ¾ivimo pod istim nebom, ali imamo razlièite horizonte.
- Konrad Adenauer -

Dabec

Ma samo taj sa ovom varijantom pobedjuje sve  [kralj] [kralj] [kralj]

ERMAX on Fz6

lawyer

Motor: Yamaha FZ6S FAZER ABS
Godi¹te: 2006.
Vo¾en: 1.5 sezonu
Proseèna potro¹nja: grad 5.2-6l; otvoren put 4.5-5.8l; autoput 6-KOLIKO PO®ELI©.  :o

O ovom motoru ljudi pi¹u sva¹ta, na primer: kompromis izmeðu R-a i F-a, nikakav zvuk do 10.000, nema snage, itd.

Uprkos svemu tome, moji utisci su znaèajno drugaèiji. Zavisi ko ¹ta ¾eli od motora i u kakvom je pojedinaèni motocikl stanju, svakako. Moj motor je kupljen i servisiran u Srbiji, do sad je pre¹ao 56.000 km i nemam nijednu znaèajniju zamerku. Motor brzo pote¾e, ima zavidno ubrzanje za jednu 600-ku, buduæi da nije R, veæ pravo F motorèe. Za kraæe rute savr¹en, za du¾e zavisi od onoga ¹to vozaè od motora ¾eli.

Vo¾nja u gradu:

Jako upravljiv, odlièan za provlaèenje (ko voli), vi¹e nego dovoljno ubrzanja da pobegnete od branika automobila iza sebe i da preteknete koga god hoæete. Verzija sa ABS-om ima odliène koènice, ali pri naglom koèenju prednja vilju¹ka zna da pravi probleme onima koji na nju nisu naviknuti. Mek¹a je, kako bi se poveæala udobnost, a na¾alost, nema moguænost pode¹avanja.

Vo¾nja van grada:

Za udobnost dobija èistu desetku!  [thumb_up]

Autoput - za¹tita od vetra nije najbolja, pa na brzinama preko 150 km/h vetar zna da nervira. Re¹enje, povi¹en vizir i milina... Zna da srkne malo vi¹e, kad se gazi, ali to je normalno. ;D

Magistralni putevi - Pouzdan motor, nijedan kvar nisam imao kud god da sam i¹ao. Mogu biti zamarajuæi stepeni prenosa 5-6, pogotovo pri preticanju kada je na putu gu¾va. Odlièno le¾i u krivini i jako je zabavno voziti ga - uvek mi izmami osmeh.

Dobre strane: koènice, agregat (98ks), odlièno fabrièko svetlo, upravljivost, rastegljivost, udobnost, niska potro¹nja, tih rad (ovo je po mom ukusu), 7 nivoa pode¹avanja zadnjeg amortizera.

Moglo je biti bolje: stepeni prenosa - motor se neæe ugasiti ako neko vozi u vi¹em stepenu prenosa, a dozvoli da obrtaji padnu èak i ispod 2.000. To je odlièno za poèetnike, meðutim iskusnije vozaèe mo¾e zamarati stalno menjanje brzina kada je preticanje u pitanju. Jednostavno, neophodno je prebaciti u ni¾u brzinu svaki put kada vam je potrebno malo vi¹e snage u vi¹em stepenu prenosa. Moguæe je samo odvrnuti gas bez menjanja stepena prenosa, ali je u tom sluèaju potrebno do 2 sekunde da motor isporuèi ¾eljenu kolièinu snage.

Lo¹e strane: nepodesiva prednja vilju¹ka (ovo naravno ako planirate da vozite ovaj motor kao da je R u pitanju).

Zakljuèak: Izuzetno zabavan motor, savr¹en za kraæe relacije i vo¾nju po gradu. Fazer vas neæe izneveriti ni ako odluèite da preðete granicu od 8.000 obrtaja i èujete svih 98 konja kako urlaju. Neæe vas ni¹ta boleti posle izvezenih 600 km u cugu, to garantujem. Veoma pouzdan motor koji tra¾i jedino redovno odr¾avanje i naravno benzin.


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lawyer

Nemoj bre tako javno... :o Sva¹ta æe ovi manijaci da pomisle.  >:(

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lawyer