Glavni meni

akumulator servis

Započeo dzimika, 02 Februar, 2012, 12:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Verujem da je mnogima zatrebalo u nekom trenutku a pogotovo na motorima posle zime ili na kolima na ovom minusu
Ja sam do sada bio u 3 servisa u BG, (jedan mislim da se zatvorio u Dzona Kenedija 10f) a druga dva su u gradu, Dimitrija Tucovica 72 Rely Auto i Juzni Bulevar 82 Tab Auto, ljudi dosta strucni i imaju mali aparatic koji kaze da li je akumulator za zamenu ili moze da se napuni.
Najbitnija stvar je da akumulator nije ostao bez tecnosti ispod minimuma, ako jeste vrlo je verovatno da nece moci da se oporavi ali nije nemoguce.
Pitao sam coveka u Juznom bulevaru pre neki dan kad sam ostavio svoj koliko kosta tretman za manje akumulatore (14Ah) , da se dopuni destilovana voda i punjenje 200din sto mislim da nije puno, ali najbitnije je sto punjac uradi i testiranje da li ce moci da odrzava struju koju bi trebalo da daje

ono sto sam ja dobio kao preporuku od majstora u servisu jos prosle godine je:
skinuti akumulator sa motora kad prestanes da vozis, napunis ga (u servisu ili punjacu koji kupis) i ostavis ga unutra, kad dodje vreme za voznju nakacis ga i to je to

koliko je to tacno moze neko slobodno iz svog iskustva da kaze

OKi

Da ne otvaram novu. Koji akumulator za hondu cb seven fifty. Trenutno je varta 12-14 obican. Citao sam da je bolji sa GELOM. Ako imate i preporuku gde. Hvala !

DebeliZmaj

skoro svaki akumulator moze se vrati u zivot ...
ako bash nije neshto ``zalepilo`` itd... pitajte perlixa :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: okisa poslato 13 Januar, 2014, 11:00
Da ne otvaram novu. Koji akumulator za hondu cb seven fifty. Trenutno je varta 12-14 obican. Citao sam da je bolji sa GELOM. Ako imate i preporuku gde. Hvala !
postoje dve vrste akumulatora....kiselinski i sa gelom.....koliko sam ja upoznat taj sa gelom ima samo u jednoj dimenziji....ovi koje nama prodaju da su kao sa gelom su zapravo kiselinski ali AGM....
kupi obican akumulator ili AGM ...ne moci se mnogo oko marke...jer ce ti i onako svaki crci dosta brzo...cim prodje garancija....osim ako ne nadjes YUASA bateriju....ili pzaris ODYSSEY....e to moze da potraje....ove ostale su ugravnom made in prc od recikliranog olova....ali je zato baterija 40 evra umesto 140 evra....koliko para toliko i muzike....obrati samo paznju da nije akumulator iz proslog veka kaga su uvezli i prodaju....ima zig proizvodnje utisnut na kucistu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

grber

I moje iskustvo je da ih prave samo da preguraju garanciju... pazim ih i mazim, al ne vredi...  :(

Jedino fabricka Yuasa na Kawi evo vec 8. godina radi kao nova!  [kralj]

El Jefe

Imas GEL akumulator za SevenFifty u Louisu-kosta dosta.Ali i EXIDE kiselinski u Louisu je dupo skupli nego kod nas i razlikuju se cak i po stampi  na povrsini.Recimo, razlika je  kao dupe i oko.
Друштво за заштиту од животиња

clutch&brake

Bolje kupi gel akumulator. I jedan i drugi su sranje kod nas tako da sa gel akumulatorom imas manje zezanja
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Plazma Keks

sa servisom u dimitrija tucovica sam imao losih iskustva.
za jednu firmu su posebno ovi iz torexa narucili Varta trakcione baterije za jedan rucno elektricni viljuskar. baterija je prvo odnesena u taj servis da se formira, nakon toga je bila ugradjena, nakon par meseci obe baterije crknu  :wtf:
posto su oni zvanicni torexov servis, baterije su odnete tamo i naravno, baterija je ostala kod njih par sati, zvali su i rekli da nisu punjene kako treba?!
inace, isto su bile povezane na te aparatice sto je dzimika pomenuo. inace, posto u mom poslu srecem dosta inzinjera, jedan je isto tako izjavio da konstatacija da nije punjena kako treba nije tacna jer za tako nesto je potrebno bar 24h i uglavnom se baterija otvara.
naravno, reklamacija nije prihvacena.

Hohštapler

Puu puu puu, da ne ureknem, u mojoj Hondi veæ 3 sezone LP akumulator, obièan, verovatno najjeftiniji, svake zime skinut i stavljen u sobu, ove ga nisam skidao jer u gara¾i temp ne pada ispod 10'C...I sledeæi æe biti LP
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

perlx

Citat: DebeliZmaj poslato 13 Januar, 2014, 13:15
skoro svaki akumulator moze se vrati u zivot ...
ako bash nije neshto ``zalepilo`` itd... pitajte perlixa :)
Ne secam se da li sam ti dao i onaj bas mnogo mrtvi da probas da povratis sa onoga sveta...

OKi

Hvala svima na odgovorima!  [klanjam_se] [thumb_up]

grber

A baš danas sam bio do Torexa da pazarim Vartin AGM pa će da vidimo kako će on da se pokaže...

Inače, u Vartinom uputstvu piše da se akumulator ne kači na punjač i da se može odmah koristiti ako napon pola sata po sipanju kiseline nije manji od 12.7V

ЯЭВОЛУТИОН

suvo chardzirani akumulatori posle sipanja kiseline moraju posle pola sata dostici 12.5 volti..inace nisu kkao treba....a ako je manje od 11 v mozes slobodno da ga bacis...nece dugo....
Ove godine sam imao bar 6 slucajeva da akumulator na rupi dobije prekid....odjednom nema ni volt...a sekund pre toga upalio....stilgaru na adi crkao...lazic svedok...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Citat: perlx poslato 13 Januar, 2014, 21:49
Ne secam se da li sam ti dao i onaj bas mnogo mrtvi da probas da povratis sa onoga sveta...

doneo si neki sto je umro ... pa smo ga isprali u fulu sa destolovanom .. pa opet .. pa opet ...
e posle je sipana ona 100% kiselina :0 ... radio ko je zvrk ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

perlx

Ne taj. Taj je lepo radio jos dugo a mislim da je i dalje u tom motoru.
Mislim na drugi, toliko mrtav da ga ni unimer ne cita a ctek se pravi da nije prikacen.

OKi

Evo ovako. Juce akumulator bio na punjenju nekih 6-7 sati. Lik je auto-elektricar. Pozvao me da ga preuzmem i objasnio mi da je pun. Nije upotrebio nikakav merni instrument, vec samo to da pusta sitne mehurice kada se pogledaju celije. Idem sada na posao pa cu isprobati (-2 C je ), ali LJUBAV je to MANIJACKA   [srce] [panic]  [djavo]




juga

Neki dan stavim moj akku na punjenje ali na auto punjaè (4-5 A), akku gel  neki LP, i zaboravim ga na punjaèu do sutra u podne,setim se u neka doba, al ka¾em: jbg ionako sam nameravao da kupim novi, al ajd da probam. Oèekivao sam da se naduo ko lubenica, ali kad sam ga skinuo sa punjaèa jes bio vruæ ali napon stabilan 13,39V, i eno ga pali sve u 16!!!

Lazic

Sistem spojenih sudova, kako se puni sve manje struje ulazi u akumulator dok se naponi ne izjednaèe, a onda skoro stane... Prepunio bi ga samo ako bi ga punio sa nekim punjaèem koji bi davao napon 16, 17, 18v itd...:-* I naravno dovoljno ampera...:D

DebeliZmaj

cak i oni mega jeftini punjachi za kola imaju detekciju da je pun akumulator
uzeo sam neki za 3500 din ... i kola i motore lepo mi puni sa sve detekcijom
cak je vratio u zivot neke davno zaboravljene i otpisane akumulatore :))
puni sa 1.4 Ampera ... :) ... duze traje al napuni fino :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell