Glavni meni

Yamaha TDR 125

Započeo anarchizz, 27 Januar, 2012, 17:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

anarchizz

Ako neko nesto zna o ovom motoru nek mi napise, planiram da ga kupim pa me interesuje kakav je to motor, kako se ponasa u voznji i ako neko od iskusnijih moze da mi napise koje ulje ide u menjac, mesavinu i u kocnice, koja svecica i koj tip svecice......Napisite sve sto znate..:)

Hvala!

Gašpar


anarchizz

Treba mi za 99 i 2000 godiste, ne za 93

Nikola_92

Veliki motor (gabaritno) lepo izgleda, udoban, dobro ide (jedna od jacih 125) potrosnja 5-6l, ima alu ram i alu felne pa nije bas za offroad, ali moze makadamom.Moze da  ide 130kmh.Jeftini servisi......................

Cvele_92

Nisam vozio ovaj noviji model mogu da ti kazem za stari za koji mogu da ti kazem da je bolji cak od ovog novijeg :) moj je bi 1990 godiste nije imao ni jednu blokadu .isao kao lud 140 kad oce a moj burazer jedan ga je navukao 155 ako ne laze ::) potrosnja od nekih 5 sporo voznje do 7.8  na off roadu, doduse nije za neki tezi off road , dosta je tezak, jos ako imas suvozaca , zna da bude zajebano ali ima zicane felne tako da moze i za neki blazi off road , inace ovako se vrlo lako vozi menjac je jako mekan i precizan uz najvece uz brdice vuce nas dvoje 80 kao nista,tako da znam da si rekao za noviji model ali ti ipak preporucujem stariji i on se proizvodi do nekih novijih godina a verovatno je da su slicni,samo sto noviji ima deltabox ram i mislim da po performansama nije kao stari, toliko od mene :)

GhostKazuRider

jeste tema malo starija ali voziom yamahu tdr pa eto...

ove mladje sto ti hoces su ti za oko 5,5 ipo kw slabije od starijih modela,moja yamaha je 1989.i ima 20kw ove mladje su oko 14,14 ipo kw....motor je stvarno dobar za 125cc,moja ide 140km/h potrosnja je solidna ne mogu da kazem da malo trosi ali sve zavisi kako je vozis naravno,dosta je veliki motor i trebace ti vremena da se naviknes ali samo dok ga savladas posle mozes sa njim gde hoces i sta hoces,ja sam za oko mesec mesec ipo presao 4500km,vozio sam i neki offic u selu i stvarno dobro podnosi sve,jedino sto jos nisam a moracu jeste da joj ugradim pomocni ventilator na hladnjak,kad si sam nece da se pregreje sigurno ako je teras muski a na gnjavazi ide u crvenu(naravno to u brdima u pustinji nekoj po gradu nema joj pregrevanja),ali se isto tako brzo rashladi,ja sam sa drugom koji ima oko 110kg i ja 80kg izlazili uz jedan putic pesacki gde je ogroman nagib,pocinje da se propinje ali motor ne crkava samo prede....:D

tako da bih ti preporucio tdr-ku ali po mogucstvu stariji model...;) :)