Glavni meni

TDM 850 - 900

Započeo Davor, 23 Januar, 2012, 04:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Davor

Ajmo momci, znam da nas ima gomila. [yahoo] Mislim da je skroz ok da TDM-a posmatramo u celini kao takvog od 91-og godista do poslednjeg modela za 2012-u. Isti koncept je u pitanju sa ne velikim varijacijama izmedju sva tri modela za ovih 20 god.

Ajde da cujemo ko sta ima da kaze.

Pre svega ZIVELI  [cheers]
Kupi mi majko fen, da zalizem kosu i postanem njen

pit


   Pa sta reci....dovoljno je videti po moto forumima da za TDM ima najmanje pitanja vezanih za kvarove.Ja sam imao 850 ,97 godiste uzeo ga 2007 i vozio do 2011 presao 40 000 km bez ikakvih problema.Ukupno je presao 70 000 km.
       Sada teram 900-tku.Preso 10 000 km ....dosta bolji od pretdhodnika ,manje trosi ....meni iskreno bolji ne treba.
      Mozda ce ovo nekome da zvuci kao foliranje ali i da mi je neogranicen budzet ne znam sta bi drugo mogao da vozim.

Davor

Citat: pit poslato 23 Januar, 2012, 14:00


  Pa sta reci....dovoljno je videti po moto forumima da za TDM ima najmanje pitanja vezanih za kvarove.Ja sam imao 850 ,97 godiste uzeo ga 2007 i vozio do 2011 presao 40 000 km bez ikakvih problema.Ukupno je presao 70 000 km.
      Sada teram 900-tku.Preso 10 000 km ....dosta bolji od pretdhodnika ,manje trosi ....meni iskreno bolji ne treba.
     Mozda ce ovo nekome da zvuci kao foliranje ali i da mi je neogranicen budzet ne znam sta bi drugo mogao da vozim.
Ne verujem, upravo si izjavio ono sto ja pricam vec godinama (4 god) da imam brdo love i dalje ne bi znao sta drugo da vozim. verovatno bih kupio TDM 900cc. Vozim 850 kao sto rekoh 4 god., slicnu kilometrazu sam ubio, osim ulja, filtera, paknova i guma nista pipnuo nisam.
Sto se samog izgleda tice po meni nema lepse sprave na 2 tocka, ali o ukusima ne treba raspravljati. Ovo misljenje zadrzavam za sebe kao i za one koji ga dele samnom.

Kao manu bih mogao da izdvojim njegov zvuk. Mada opet se radi o subjektivnom osecaju. Upoznao sam ljude koji su zaljubljeni u njegov sapat. Ipak ja sam pristalica jaceg zvuka sto se vrlo lako da srediti. Bacis srednji lonac, ugradis dva custom made topa i palis alarme po kraju (priceless).
Kupi mi majko fen, da zalizem kosu i postanem njen

Joker-ns

#3
Ponosni vozac Yamahe TDM cetvrta godina.
3VD 2.5 sezone
4TX 1.5 sezonu

Ne zovu ga dzabe Tako Dobar Motor!
Kazu da ko jednom sedne na ovaj motor, retko nadje bolji!  8)

3VD nepoznata kilometraza
Gume Avon Michelin
Mane: provera nivoa ulja, potrosnja goriva
Vrline: vozi se kao bicikli, nezamara na duzim turama

4TX 6.000 predjenih kilometara
Gume Michelin
Mane: Provera nivoa ulja, fali 6-ta brzina
Vrline: isto kao i prethodni sa poboljsanjim na polju snage i smanjenja potrosnje

I jedan i drugi bez vandrednih ulaganja.
Ijedan i drugi bez standardnih auspuha! :P
Ovaj drugi sam radio kulturno 2-1-2, brdo para dao , a nije mi zao! Palim alarme, nerviram komsiluk, a cujem se dva bloka nize!
Bez deranja, cist dubog zvuk koji trese stakla by Robert Race Ada!!! [neslusam]

[attachment deleted by admin]

Panco.KV

koliko su bili topovi sve komplet i okaci da cujemo zvuk

Joker-ns

Nisu samo topovi, vec je radjena i grana, a cena je prava sitnica! Blizu 400e!
Zvuk ne moze da se docara putem videa, mada sam vise puta probvao!
Prilikom izrade sam trazio da pored izgleda dobijem i zvuk po mojoj zelji i sve sto mogu reci SPIC DERANE!
Ako budes dolazio do NS, javi se pa da cujes!

Joker-ns

Zaboravih reci da se grana koja je doradjena sastoji iz 18 delova, kako bi bila savrsena!

Che


Joker-ns

Eh!
Ako kazem da je montaza trajala od 10 pa do 18 casova, da li bilo manje cudno?
Izbacen je srednji lonac i umesto njega postavljena Y racva. Obzirom na moje zelje na zvuk, vucena je deblja cev, tako da je bilo dosta posla sa leve strane, gde je trebalo istu provuci izmedju lanca, copave, a da ne smeta viljusci. Kada je to bilo gotovo, ostalo je laksi deo napraviti simetriju sa desne strane!
Krajnji rezultat je odlican zvuk, izgled i zadovoljstvo, a isto tako 8 casova neprekidnog rada!
Mogu da uputim velike pohvale, preporuke i sl. vezano za Robiku i Race Ada radionicu za auspuhe i izrazim divljenje kako covek radi, koliko se trudi i na kraju kao da se on vise radovao!
Eto...

Che

Ja sam imao LeoVince na njemu 2u1 ali nesto se ne secam da je bila iz 18 delova :)

Joker-ns

E jbg sada!
Bas ste ga zakoplikovali!
Ko neveruje neka dodje i broji?

@Che ako si imao 2u1 onda ti je sigurno top stajao sa desne strane, gde zaobidjes provlacenje izmedju lanaca i copave!


Milomir27

vozim TDM-a 850,2002 godiste vec godinu dana i sta se motora tice prezadovoljan sam sa njim,isao i na skupove tako da sam i po 500 km za dan prelazio bez problema,pa za veliko iznenadjenje i za moju saputnicu je bilo skroz opusteno:)
TDM 850 je stvarno sta se touring voznje tice fenomenalan a nije los da skoknes i po cigarete sa njim,jeste da mu fali ta 6 brzina ali boze moj.
Inace sam sisao sa R na njega ali moram da dodam da i dalje vise volim R
u sustini sam se samo zacudio da me jedan motor koji je kao nebo i zemlja u poredjenju sa R-om moze ipak moze oduseviti

easy

cekaj, ovi stari imaju samo 75 konja
i 230 kila? :O

Simon69

Razmisljam vec desetak dana kako bi Thunderace menjao za TDM,koliko zapravo trose TDM-ovi?
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

pit

Citat: easy poslato 27 Mart, 2012, 20:34
cekaj, ovi stari imaju samo 75 konja
i 230 kila? :O


          Ne ne 72 konja i 280 kila....a ipak odusevljava ...cudo jedno.A i trosi benzin...

Kengur

Lepo povlaci 850ca... Mene je iskreno odusevio kad sam ga probao prvi put, mislio sam da je veca slina... Lepo potegne prve tri brzine, bas lepo.

Joker-ns

Potrosnja je usko povezana sa stanjem tuba u karburatoru!
3VD je trosio od 6 l mesano otvorene i gradske voznje i 7,2 l gazenje po gradu  
4TX trosi 5.2-6,5




Panco.KV

 Mada bi bilo lepo neko TDM okupljanje da se organizuje.

Goran994

Da se prijavim u temi,vozim Tdm-a vec godinu dana nikakvih kvarova nisam imao,samo sam mu odradio stelovanje karburatora i redovan servis