Glavni meni

Yamaha DT 80 1984 god

Započeo Bishke, 22 Januar, 2012, 23:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bishke

Yamaha DT 80 LC 1984 god
Snaga oko 9 konja
prednji disk nazad dobos
Motor sa kojim sam usao u moto i off road svet :)
lak,upravljiv lepo je potezao
na nizim obrtajima mrtav,posle je punio kao blesav...nije imao nikakav ventil

sa novim lancem i lancanicima 6-tom brzinom je mogao svuda da izvuce

Mana : ne treba mu dirati karb,jer ja sam preomenio 3 ili 4 karba,od 28-ce do 18-tice....
najvise mu pasuje 18-tica ili 20-tica sve ostalo ga gusi i ne moze da ide....
Menjac previse mekan i brzo hoce da propadne

Inace ovako ne unistiv motor :)

[attachment deleted by admin]
You should do one thing every day that scares you

monsterbnt

#1
Kao jedan od bivsih vlasnika konkretno ovog motora gore na slici mogu da dodam samo jednu stvar.

Svako od nas ko ga je vozio dusu mu je izvadio (2 drugara pre mene, ja, 2 drugara posle mene pa bishke) i svako od nas je mislio da je sahranio motor. Malo proradi koja gedorica i klavirce opet ide ko ludo. Nekako imam osecaj da ce ovaj bar primerak i smak sveta preziveti. Inace motor je u originalu bio beo, i imao je i napred dobos. Prvi vlasnik kog ja znam ga je celog rasturio, ispravio ram, peskirao i plastificirao isti, i ofarbo motor u plavo. Taj je saranio masinu........ Sledeci vlasnik je popravio masinu i polupao plave bocne plastike prednju viljusku i auspuh na kosutnjaku........ Ja sam stavio crne plastike sa kasnijeg modela kao i prednju viljusku zajedno sa diskom napred i ispeglao auspuh. Ja sam mu spalio kvacilo i pokrivio klipnjacu na galovici dok sam na gas pokusavo da se izvadim iz blata do sedista.........(izaso je iz blata i takvog sprzenog sam ga ODVEZAO kuci....) Dalje............dalje nisam pratio prodo sam ga drugarevom drugaru za male pare........

Inace motoru je stalno crkavao CDI. Nas drug Bane elektricar odluci da to resi jednom za svagda. Rasturi CDI (koji je btw bio zaliven) prekopira komplet elektroniku i nadje da je jedan izlazni tranzistor preslab. Zameni ga jacim, i za svaki slucaj napravi jos koji primerak da se nadje. Strpa sve to lepo u kutijicu od filma i zalije silikonom. "Bane a ladjenje? - Ma boli te qrac imas ih jos 5 komada nosi bar dva u dzepu....." Mislim da je ta kutijica od filma punjena silikonom jos uvek na motoru - bishke ispravi me ako gresim.

Sve u svemu voleo bi da se opet dokopam bas ovog primerka, da ga lepo ispeglam i da stavim u sobu za ukras. Ovaj motor definitivno ima dusu. Reklo bi se da je Herbie na 2 tocka ;D
Smrt SVIMA!!!!

Bishke

ja mislim da je ovaj motor jos uvek kod vlasnika kome sam ja prodao...ako hoces mogu da se raspitam ;)

Inace kutijica za film je stajala dok je bio kod mene i bas sam se pitao ko mu je turio tu kutijicu i za sta sluzi...kasnije sam dobio neki CDI za ovu yamahu (jos uvek mi stoji negde) ali ga nikad nisam stavio....

Inace i meni je jednom riknula klipnjaca ali je sve bilo sanirano i opet sam ga peglao :) :) :)
You should do one thing every day that scares you

pit


       Imao sam i ja jednog daleke 88 ili 89 ,beo sa crvenim sedistem ....i nije mu radila 3 brzina .Inace iso je po njivama samo tako.Bas robustan motoric.

perlx

Ovaj opisani DT je opet na prodaju. (link vodi ka oglasniku na drugom mestu)
Ko je sledeci dusovaditelj ?

monsterbnt

ma mamlaz ga prodaje na delove........
Smrt SVIMA!!!!