Glavni meni

Jawa 350 TwinSport

Započeo lord_oblivion, 22 Januar, 2012, 00:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

1. 1987, kupio sam je krajem 2008 kao prvi motor.
2. Prednja Barum 3.0/18 fabrièka. Zadnja bila Trayal 3.5/18 pa kad je poèela da se raspada posle mojih +25000km, zamenjena starom Michellin-kom 4.0. Prednja i dalje ista  :D
3. Vozih je 3 ipo sezone, preðoh oko 28000km
4. Skroz jednostavna mehanika. Vrlo stabilna i povozna, voli laganu vo¾nju. Mo¾e do fuzastera bez frke ako i vozaè to sme  :-* Dugo posle najave mehanièkog kvara, mo¾e da se vozi bez iznenaðenja. Specifiène vibracije i neponovljiv jedinstven zvuk  :-* Zatvoreni lancobran, zamenljivi toèkovi prednji-zadnji  [thumb_up]
5. Zbog lo¹eg kvaliteta delova (upotrebljenih materijala) kod nas, èesti kvarovi. Treba biti umetnik pa izvuæi potro¹nju ispod 5/100. Ubrzanje u preticanju skoro nikakvo. Koèi kao tanker.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Èehoslovaèka strvina :D
1. 1988. stariji model ("restilizovani" ima metalne poluge koènice i kvaèila, izduve povijene na gore)
2. Nem' pojma, valjda je prednja Barum, zadnja Mitas, obe su 3.00
3. 1700km
4. Jednostavna za odr¾avanje, ima zanimljiva re¹enja kao ¹to su "automatsko" kvaèilo, poluga menjaèa je ujedno i kurbla, udobna, povozna, verujem da je najbolji motor koji za te pare mo¾e da se kupi
5. Reèe Peða za delove, najbolje je naruèivati iz Èe¹ke (nije mnogo skuplje nego uzimati malu privredu), ¹to se tièe potro¹nje, nikad je nisam "mazio", meni je tro¹ila 5 u proseku. I za obrtni momenat se sla¾em, tra¾i obrtaje (cvaja k'o cvaja), tra¾i da se sa vremena na vreme pre¹teluje paljenje, ¹to je ljudima bauk...

:)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

aleksr6

imao sam javu 79g,odlican je to motor bio,lepo se navozah

jevta

Vozao dodu¹e ÈZ tamo neke daleke 86-87.
Po¹to nisam imao para za bolje bio mi ekstra motor,mada sam se okretao za retkim japancima,italijanima i nemcima.
Èz malo bolji od Jawe manje se uvijao al je mogo da se obori mnogo vi¹e nego bilo koji japanac danas  i to samo zato ¹to onda nisam brinu ni o èemu nego samo o zajebanciji.Sad je nebi vozio ni u pismu ne bi je èek ni posedovao za kolekciju.

MIGE

ja probao davne 94-te,posle t15 cinilo mi se da vozim ,recimo,kao sada r1  :D

lord_oblivion

Od '91 se pravile sa metalnim ruèkama i kosim izduvima. Od '92 i sa diskom napred. Na ¾alost, kod nas je prestao zvanièan uvoz sa modelom '91.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

goranvojska

od 76g imao cz350 sport presao 80 000km slatko se navozao i rado bi je imao u kolekciji jer sam najlepse dane zivota i mladosti proveo na njoj,prosao yu uzduz i popreko a za bolje se znalo samo na slikama i prici srecnika koji su radili preko i prepricavali cega tamo ima.sad je drugo.

makiBGD

Citat: jevta poslato 04 Februar, 2012, 12:35
Vozao dodu¹e ÈZ tamo neke daleke 86-87.
Po¹to nisam imao para za bolje bio mi ekstra motor,mada sam se okretao za retkim japancima,italijanima i nemcima.
Èz malo bolji od Jawe manje se uvijao al je mogo da se obori mnogo vi¹e nego bilo koji japanac danas  i to samo zato ¹to onda nisam brinu ni o èemu nego samo o zajebanciji.Sad je nebi vozio ni u pismu ne bi je èek ni posedovao za kolekciju.
Ti druze pominjesh Davnu ,hah ahahahaha davnu 87' a ja sam vozio i imao tada  pomenute 87' Kawu 650 i 750 iz 83'...to nije davnopre njih sam se navozao Java 175,250 endura,350 twin sport i californija od 1973 do 77' gomilu...pa BMW 250,500,600...Triumph 650 thunderBird ,koji me je nosio i sa puklom glavom skoro 2 god...Zundapp 750 KS sa prikolicom,Horex 350 i 400 par komada 83-85' iz 50-tih tada se moglo ..eee sad sam spao na kineshche od 50cc i vozim se ....Bor Sombor ,Smederevo,Novi Sad,Pozarevac<Homoljske Planine, nishta me nemoze sprechiti da se vozim...a shto se tiche na chemu sam nauchio da vozim motor sa brzinama...da bilo je to 76' u Rijeci na trkama sam bio klinac pomocnik kod tadashnjeg prvaka brzinskog motociklizma Radosh Igor ,i uchio sam od majstora na trkalici Yamaha YZ 125 cc bela sa crvenim tufnama74'...i eto ja sam opet pochetnik ali nema veze...ja se josh vozam,hehehe