Glavni meni

Yamasaki nece da sastavi

Započeo Bori¹a, 12 Januar, 2012, 19:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Kengure kompresor posle ide tj kasnije kad se kompresija bude gubila. Treba ovako kako je gasa kaz'o

UFF

Jel ti usla mozda voda u auspuh?

Andjelo


A sad ozbiljno, dosta je bilo offovanja, imam zelju da ga upalim i da docekam sneg, spreman! ;D
[/quote]pa napomeni barem o kojem se modelu radi ....................kako da ti se da savet  [neampojma]

Bori¹a

Yamasaki, kineski kros, 50cc, ima menjac, cetvorotaktni...

@UFF
Nije usla, palio je pre 4-5 meseci, al nestalo goriva i onda sam ga oterao u garazu i stajao je do danas...
Sipao sam goriva al nece pa nece ;D

Gavrolini

za japance je litar kompresije oko 100e za kineze je mnogo jeftinije , mozda oko 20e ali ti treba bar 2 litre. Moras da stavis taj nastavaka i imas prikljucak za kompresor kojim ubacujes u isto vreme kompresiju i vazduh...kad bude na 2 bara onda ce da pali.

misa-pei

Vidi, mali, kad bude¹ sipao kompresiju, dobro pazi da ne prepuni¹, jer mo¾e da se o¹teti anlaser kad bude¹ verglao. Lepo, kad uzme¹ da napuni¹ kompresijom, nikako, ali NIKAKO ne sipaj preko 1/4 kita. On je pravljen za automobile, za 4 cilindra, pa se u svaki sipa podjednako.

Obavezno naulji dobro reducir sa ventilom, da zadihtuje dok bude¹ sipao, jer mo¾e da curi kompresija i da nisi onda ni¹ta uradio.
Država je najveći neprijatelj naroda

Nensy_90

Borisha ne valja kompresorom, meni je zbog toga probila membrana ...[glavazid]
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin....

Gašpar

Borisa jel bio na zatvorenom ili na otvorenom? Gde je stajao? Jel mogao da pokisne?

misa-pei

Sad vidim, pa ti si ostao bez benzina... Zato je iza¹la i kompresija. Kad ti se motor ugasi jer je ostao bez benzina, iscuri i kompresija, jer vrti na suvo.
Država je najveći neprijatelj naroda

misa-pei

Citat: Nensy_90 poslato 12 Januar, 2012, 21:09
Borisha ne valja kompresorom, meni je zbog toga probila membrana ...[glavazid]

Zato mu je Alja rekao da vrti rukom kompresor, da ga ne pali.
Država je najveći neprijatelj naroda

Bori¹a

Nije mogao da pokisne, bio je u polu-garazi koja sa 3 strane ima zid a sa cetvrte strane trebala vrata al ne stoje... Sav je prasnjav... Mozda je neki pacov umro u auspuhu?
@misa-pei
aaa ostajao sam ja i ranije bez derivata al sam uspesno nastavljao put

UFF

Pa kaze da nije pokisao a meni to zvuci kao da mu je usla voda kroz auspuh i da su mu korodirali ventili, sad ce morati da rasutri celu masinu i da izvadi celo paljenje i da ga nosi na peskiranje a klip da premaze antirostom

Nensy_90

Jao Borisha nahebao si ako ti korodiraju ventili.... [doh]
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin....

Gašpar

Ne mora UFF-e, ovaj zaptivac za kompresiju, tj popularno nazvana kompresija zaptiva prostor oko ventila i motor vise nigde ne gubi kompresiju.

misa-pei

Jok, ima bolja fora... Sipa koèiono ulje u rupu za sveæicu da istera vlagu. Naravno, to se ne radi dok majstor ne potvrdi da je korodirao.
Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

Ma nema sanse da je do vode...samo je bre iscurela kompresija....kad nema kompresije ne moze da upali...mali je to klip da bi sam od sebe napravio kompresiju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a

Nije pokisao niti je primio vodu u auspuh
Mozda se prehladio?

ma jebe mi se necu ni da ga popravljam
vracam ga sutra tamo gde je i bio
kako mi je kymco upalio na trecu-cetvrtu kurblu posle 2 meseca samovanja?

UFF

Citat: Gaspar poslato 12 Januar, 2012, 21:14
Ne mora UFF-e, ovaj zaptivac za kompresiju, tj popularno nazvana kompresija zaptiva prostor oko ventila i motor vise nigde ne gubi kompresiju.

nemam pojma, nisam to nikad koristio, mada mi je revolution pricao da se tako radi.. ali ne bi ja to umeo sam, bila bi mi frka da ne pretram

Gašpar

Zasto tako lako odustajes?
20 evra za kompresiju nije mnogo, a bar ces imati ispravan motor sa menjacem.


Edit: revolution, zar ti nisi imao one jeftinije kompresije za 50 ccm ?

Gavrolini

a da mu mozda od stajanja nisu crkli grejaci ili bosh pumpa?