Glavni meni

Ajd i ja da pitam za savet pri kupovini sled motora

Započeo Bishke, 12 Januar, 2012, 14:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bishke

E pa ovako,posto je moja ljubav otisla u druge ruke,ostale su mi pare sa kojima bih kupio nesto :
-LEGALNO
-U enduro klasi
-manjeg rezervoara
-da je isto ili malo zustrije od XT 600

za one koji ne znaju do skoro sam Vozio Yamahu XT 600z tenere,sam sam je sklopio i bio sam zadovoljan masinom ali neke druge okolnosti su me naterale da je prodam...

Elem,
U izboru za drugi motor su mi za sada Yamaha TT 600 do 1994 god,moze i verzija sa zadnjim dobosem ili Kawasaki KLX 650 1993!

znam da je razlika izmedju ta dva motora velika,
prvo sto KLX ima vodeno a TT vazdusno hladjenje,
drugo TT ima kurblu (ova koju ja zelim) a KLX ima alanser...

Zelim da cujem vase misljenje u vezi izbora motora!?

sledeci motor koji bih kupio koristio bih na raznim off road voznjama,ali bi bilo pozeljno i da mogu da predjem barem 100, 150 km a da mi ne utrne dupe...
nadam se da to ova dva motora mogu
You should do one thing every day that scares you

Taraba

Teško ćeš naći motor za 100+km bez da trne dupe a i da može off road. Ne računam Trafike i Super Bandere.
Naravno, može i prs' u oko, al boli. Ja sam vozio SM-a po Goliji ali nije baš uživanje.

KLX je odličan za to što tebi treba, ali će i na njemu dupe da trne. Staviš jamboliju ili ti oni zemunci odrade sedište i rešio si delimično problem utrnulog dupeta.
TT ima bolje vešanje, ali kurblanje na 35C u punoj opremi nije zabavno, pogotovo kad oboriš motor pa mu treba malo više kurblanja jer su prelili karbovi. [glavazid]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Bishke

Ok onda cemo da izbacimo tih 100+ km a da ne utrne dupe,sta cu volim ovakve motore,neka cena mora da se plati
You should do one thing every day that scares you

Bori¹a

Nisi rekao cenu.
Kad upekne zvezda, lepse je sa alnaserom i vodenim hladjenjem.
Ali, TT mi nekako izgleda kao "rasniji" enduro motorcek dok je KLX izmedju hard i soft endura...
18kg je KLX tezi od TTa
KLX ima rezervoar 21l a u TTa sipas 10l i pun
Moje misljenje [cheers]


monsterbnt

KLX je hard enduro isto ko i TT
TT je laksi i jaci i ima malo bolje vesanje
i jedan i drugi su relativno neudobni za duge voznje
KLX je jeftiniji za servis i odrzavanje (jeftiniji delovi za kawu nego za yamahu)
elektrostart je super stvar bre par puta mi se desilo da sam ukopao klx u blato i da nisam mogo da ga upalim jer nema dovoljno mesta za kurblu.........
KLX je jeftiniji....
Smrt SVIMA!!!!

Bishke

Jeftiniji delovi za Kawu nego za yamahu ?
prvi put cujem to...ja kad sam kupovao delove za Teneru nisu bili nesto preterano skupi,ali ni jeftini

cuo sam da KLX ima problem sa dekompresorom,valjda hoce da zaglavi...
You should do one thing every day that scares you

stilgar

http://www.polovniautomobili.com/oglas1376146/kawasaki_klx_650/
ovaj se dugo vuce po oglasu
http://www.polovniautomobili.com/oglas1628630/kawasaki_klx/
a ovaj je u beogradu...
http://www.polovniautomobili.com/oglas1490415/kawasaki_klx/
ovaj je iz novog sada al je cena prejaka.
a ako oces da ne trne dupe onda klr 500, prijatan put a smekerski off kobajagi :)

Bori¹a

@stilgar
Sa KLR-om ne moze offroad, jer to spada u grupu "Trafike i Super Bandere"

Bishke

Citat: stilgar poslato 12 Januar, 2012, 15:44
http://www.polovniautomobili.com/oglas1376146/kawasaki_klx_650/
ovaj se dugo vuce po oglasu
http://www.polovniautomobili.com/oglas1628630/kawasaki_klx/
a ovaj je u beogradu...
http://www.polovniautomobili.com/oglas1490415/kawasaki_klx/
ovaj je iz novog sada al je cena prejaka.
a ako oces da ne trne dupe onda klr 500, prijatan put a smekerski off kobajagi :)


Ovaj zeleni u ovom sadu necu ni da zovem !

Ovaj u Lazarevcu je les,cuo sam razne price pa mislim da mi se ne isplati da idem da ga gledam...teran je na zadnjem padano xx puta,les

Ovaj iz BG-a je dobar,mislio sam ga sada nazvati da vidim da li je prodat i mozda odem danas da ga pogledam
You should do one thing every day that scares you

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Bishke

Za ovog iz Lazarevca kazu da nikad nije teran po off-u,ali zato je overio svaki kanal,asfalt ili sta vec !

Najjaca mi je izjava vlasnika,motor je ogreban ali nikad nije padano :D

mislim jbt
Zvao sam ovog iz BG-a,idem kasnije da ga pogledam
You should do one thing every day that scares you

stilgar

#11
Citat: Borisa Motorisa poslato 12 Januar, 2012, 15:55
@stilgar
Sa KLR-om ne moze offroad, jer to spada u grupu "Trafike i Super Bandere"
jao uci bre da popravis ocene pa da kupis motor neki :) jel vidis da sam napisao za klr dobar -dupe ne trne, a za off - kobajagi aman.
Mada ipak moze sve off road cak i r1
Funny Test Drive of a Yamaha R1 Bike
:)

stilgar

Citat: Bishke poslato 12 Januar, 2012, 16:06
Za ovog iz Lazarevca kazu da nikad nije teran po off-u,ali zato je overio svaki kanal,asfalt ili sta vec !

Najjaca mi je izjava vlasnika,motor je ogreban ali nikad nije padano :D

mislim jbt
Zvao sam ovog iz BG-a,idem kasnije da ga pogledam
nek je sa srecom, neznam ni jednog od njih samo sam ti izlistao sta ima trenutno klx-a na polovniautomobili. Verovatno ima jos koji na ostalim moto sajtovima...

Bori¹a

Citat: Bishke poslato 12 Januar, 2012, 16:06
Zvao sam ovog iz BG-a,idem kasnije da ga pogledam

Ako padne kupovina, menjaj zmigavce obavezno, stop svetlo moze da prodje...
Oni zmigavci su iz proslog milenijuma bre

Taraba

Koga briga kad æe da ih olupa na offroadu.
I ovi novi ¾migavci se nikako ne sla¾u sa enduro motorima iz 90ih. Ko piletu sise, ako sise uop¹te mogu da budu lo¹a stvar, ma gde bile.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

monsterbnt

Citat: Borisa Motorisa poslato 12 Januar, 2012, 15:55
@stilgar
Sa KLR-om ne moze offroad, jer to spada u grupu "Trafike i Super Bandere"

Tu spada KLR Tengai!!!
Obican KLR je itekako sposoban offroad motor. Sposobniji nego sto je njegova tenera bila.
Mozda je i to bolje resenje nego neki KLX ili TT
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Pa ako vise kao dva celava pacova (okacio sliku Wolwerine u jednoj od tema ali mi je gadno da gledam)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Citat: revolution poslato 12 Januar, 2012, 16:32
Pa ako vise kao dva celava pacova (okacio sliku Wolwerine u jednoj od tema ali mi je gadno da gledam)

ne podsecaj me na to molim te jos uvek imam nocne more......
Smrt SVIMA!!!!

Bishke

Citat: stilgar poslato 12 Januar, 2012, 16:14
Citat: Bishke poslato 12 Januar, 2012, 16:06
Za ovog iz Lazarevca kazu da nikad nije teran po off-u,ali zato je overio svaki kanal,asfalt ili sta vec !

Najjaca mi je izjava vlasnika,motor je ogreban ali nikad nije padano :D

mislim jbt
Zvao sam ovog iz BG-a,idem kasnije da ga pogledam
nek je sa srecom, neznam ni jednog od njih samo sam ti izlistao sta ima trenutno klx-a na polovniautomobili. Verovatno ima jos koji na ostalim moto sajtovima...

pa ovo sto si ti okacio to je to...ima jos jedan Crveni KLX iz BG-a 1500 eur u super stanju

ma nije me briga za migavce i ostala sranja,nego samo da je motor uredan,ok i da naravno ram nije kriv....

KLR mi je vise nekako soft enduro za put,ima onaj stariji KLR 600 1990 1991 on je dobar ali je sav kockast....mozda i on dodje u obzir
http://www.polovniautomobili.com/oglas1765557/kawasaki_klr600/#4 ovako nesto,samo ne znam zasto ali za taj motor sam najvise cuo da mu riknjava pumpa za vodu i ima uopste problema sa vodom
You should do one thing every day that scares you

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!