Glavni meni

Ima li muzikanata medju nama :-)

Započeo aca035, 07 Januar, 2012, 16:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

Ja vala nikako nikad...samo eto u jbnom pro toolsu koji je savrsen, ali eto mora da ima neku manu ocigledno. Jebe me 10 godina vise mi je prekipelo. Sve mislis do kompa je, do graficke je, do rama je, do procesora je...e pa nije. Ja ne znam kako su ljudi radili serije/filmove pre 20 god na lesinama od kompova.
klasican divljak

DebeliZmaj

I sta kaze tehnicka podrska proivodjaca ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

castor

It's the ride that matters, not the bike…

despic

Citat: DebeliZmaj poslato 03 Septembar, 2021, 22:18
I sta kaze tehnicka podrska proivodjaca ?

kazu isto sto mos se nadje i na netu...od konvertovanja videa do raznih podesavanja i cackanja dok na kraju ne popizdis i pomiris se sa tim.

Citat: castor poslato 03 Septembar, 2021, 23:12
A Mac?
Nikako! Kompatabilan je sa pro toolsom ali nisam siguran za third party pluginove. Logic je dobar na svoj nacin i ima sve ali nedostaje mnogo toga za advanced produkciju. Garage band ne bih ni pominjao jer je ono, za decu. Stvarno se lako koristi, fenomenalan interface kao i na svim ios-ima, ali uvek nesto zafali na kraju.
Na berkliju je obavezan mac i logic dok na svim drzavnim koledzima za audio i filmsku produkciju pro tools/media composer/adobe paketi ali samo po izboru. Tu ti vec sve bude jasno. Znam brda studenata i mnogo su kvalitetniji i zapravo znaju sta rade na drzavnim koledzima.
Berkli pravi debile, puknes 4,5 god zivota i cetvrt miliona $ i vratis se gluplji nego sto si otisao...jer tesko mos da ostanes i opstanes  tom svetu u us. Jedino se presaltas na neku ekonomiju...naravno i da zivis kod roditelja.
klasican divljak

DebeliZmaj

Za software koji si kupio podrska ti kaze snadji se ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Pa sta si mislio da ce da dodju da mi poprave ili da mi brate pare? Pa ceo svet se jebe sa tim problemom godinama, a oni obecavaju da ce popraviti prilikom sledeg update-a. A svaki update mi oduzima jedno 2,3 dana dok sve ponovo sredim kako treba...tako da poslednji put nisam ni updateovao.
Slican problem imam i na jednoj platformi...ne radi mi jedna cela sekcija sajta...nije preterano bitna al ono... i da, kada istrose sve savete i opcije koje mogu da probam onda kazu da ce pogledati i evo ne javljaju se mesec dana.
Imao sam i problem sa dig mixerom (behringerom budjavim) pre 7,8 god koji je stigao iz us, radi pola sata pa krene da ispusta zvukove kao da je invazija vanzemaljaca. Trazio sam po celom netu i na kraju support kaze da vratim, zamenice, a kako da vratim kad sam iz srbije, a mi smo zemlja treceg sveta, pa sam ga dao u bescenje.
klasican divljak

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

klasican divljak

castor

Citat: despic poslato 04 Septembar, 2021, 02:26
Nikako! Kompatabilan je sa pro toolsom ali nisam siguran za third party pluginove. Logic je dobar na svoj nacin i ima sve ali nedostaje mnogo toga za advanced produkciju. Garage band ne bih ni pominjao jer je ono, za decu. Stvarno se lako koristi, fenomenalan interface kao i na svim ios-ima, ali uvek nesto zafali na kraju.
Na berkliju je obavezan mac i logic dok na svim drzavnim koledzima za audio i filmsku produkciju pro tools/media composer/adobe paketi ali samo po izboru. Tu ti vec sve bude jasno. Znam brda studenata i mnogo su kvalitetniji i zapravo znaju sta rade na drzavnim koledzima.
Berkli pravi debile, puknes 4,5 god zivota i cetvrt miliona $ i vratis se gluplji nego sto si otisao...jer tesko mos da ostanes i opstanes  tom svetu u us. Jedino se presaltas na neku ekonomiju...naravno i da zivis kod roditelja.
Aaaaa, jesil' ti to probao ili nisi siguran?
It's the ride that matters, not the bike…

despic

Nisam siguran samo za 3rd party pluginove jer je pro tools zajeban sam po sebi po tom pitanju. Avid je industry standard na svoj nacin. Ne bih tracio vreme na isprobavanje...a ljudi koriste logic i generalno uredjaje jer su plug n play...navodno. Dobar je logic al meni ne moze da radi posao nikako. Ne postoji daw bolji od pro toolsa i to je to...
Zapravo su mac useri i napravili ceo problem jer im je sve lako i lepo, cvetici i leptorici, al kad treba nesto naprednije da se radi onda salju win userima. I nama se onda kodeci krljaju...i onda update za updatom, pa ti onda ne radi ovo, pa onda update za to, pa ti onda ne radi ono..i tako u krug :)
klasican divljak

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Ne bih se zajebavao iskreno...mozda probam na lapu kad budem imao vremena, svakako konvertujem skoro svaki video koji mi dodje sa handbreakom (dobar je nema nikakvog offseta), i to ga stavim na najbrze podesavanje...i opet isto, nekad previse drka, nekad onako. Mislim da je prob u samom PT video enginu. Pogotovo baguje kad se stavi na loop. Mislim nije nikakav problem, samo dva puta stisnes stop play i on krene, al smara vise. Zamisli kad radis film ili animaciju u kom u sekvenci od 30sec imas pun q akcije. I ajd sad frejm po frejm pa ti svako malo izbacuje "video engine was unable to stop".
Video sam da su neki resili, ja iskreno ne znam da li sam bas sve probao jbg, uopste mi nije zanimljivo to cackanje
klasican divljak

despic

Zmaje, igraj loto...20min me nije ni jednom izbacio. Pritom je veliki file (2.5gb) u velikoj rez koja mi nije neophodna, sa brda audio -a (18 kanala dijaloga, 2 kanala muzike, + 10ak foley/sfx) i sve to rutovano na 5.1 odmah. Pro tools je mama, nema tog logica koji bi to ishendlovao tek tako....
edit mnogo vise od 20min
klasican divljak

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

klasican divljak

DebeliZmaj

ahahaha dakle dovolkjan je strah od toga da opravljas o moji instrukcijama pa da proradi ... :d
il si uradio update windows-a u pozadini
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Ne brte, zapravo cekam poslednji momenat za update wina..sto bih dirao ista ako radi jbg, i moram ti priznati posle svakog updatea u meni se rodi neki nepotreban strah. Jbg dovoljno mi da dva dana moram da radim na lap topu odma razmisljam da se vratim na svadbe
klasican divljak

UFF


DebeliZmaj

mUFF ... ti si ziv .. ja reko negde si izgubljen na nekoj pucini ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

klasican divljak