Glavni meni

Hi-Fi ili vase ozvucenje

Započeo UFF, 05 Januar, 2012, 19:53

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

stilgar

dve sekcije, analog phono set i AV set :) u prvoj TEHNICS SUVX 600, tjuner TEHNICS ST GT 350, Philips gramofon i Jamo zvucnici. To da se podsetim kad sam bio mlad i slusao ploce u stereo zvuku. AV sekcija se sastoji od ONKYO AV risivera sa kompletom 5.1 zvucnika sa subwoferom, pionirovog DVD-a i Sony BLURAY playera. PC je povezan na oba uredjaja.



stilgar

a tu je i motogp set :) (i jedan gramofon akai koji treba da se servisira)




UFF

za neispravan gramofon samo da platis ciganima da ga odnesu  [rofl]

stilgar

#583
Citat: UFF poslato 30 Januar, 2018, 22:54
za neispravan gramofon samo da platis ciganima da ga odnesu  [rofl]
philips koristim. na akai-u ocu da zamenim glavu i iglu inace ispravan je. cigani ne slusaju ploce, sta ce im gramofon :)


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Joker

Da pitam iskusne, Yamaha RX-V475 resiver, kakav je u odnosu na konkurenciju?

! No longer available
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

idanijel

Sve je to sliĉno-niza klasa

Major

Kao sto kaze Danijel sad je to jako jako slicno :)

despic

ccc... kakva niza klasa? Mislite da je hk 2600 ili 2700 bolji i visa klasa? Ili denoni kurci palci. Razlike nema i ne mozete je cuti garantujem. Mozda neki ima vise ohma, ili wati ili inputa ili je 5.1 ,7.1, 11231.1 al sve je to isti q. Dobri, kvalitetni zvucncici , podloga na kojoj stoje zvucnici i soba je ono sto je bitno...A to dal ima pozlacene cinceve je 1% zvuka.
Joker, neces pogresiti sa yamahom. Ne znam mu cenu i ne znam koje su ti potrebe ali svakako preporucujem suvo pojacalo u svakom slucaju... trajace ti vecno. I imaces provereno topliji zvuk.
klasican divljak

megaidiot

Citat: despic poslato 22 Oktobar, 2018, 01:48
A to dal ima pozlacene cinceve je 1% zvuka.
to je versko pitanje.  i ne mozes im objasniti... nikad

Citat: despic poslato 22 Oktobar, 2018, 01:48
Dobri, kvalitetni zvucncici , podloga na kojoj stoje zvucnici i soba je ono sto je bitno...
[klanjam_se]

stilgar

@joker
bitno je dal slusas stereo il ti treba audio video risiver. Ova jamaha je av. al pogledaj onkyo recimo model TX-NR575 u istoj je klasi ko i ta jamaha. Ima wifi u sebi, usb za mp3 i flack, ulaz za gramofon i 4 hdmi-a. Kod AV risivera su zvucnici najveca stavka, 5,1 sistem dobar sa subwoferom ode preko 1700 evra.
 




risiver je 429 evra u playeru.


zvucnici su ti 197000 din u 4audiu

Kostić

dva prosta singliæa par zvk i ¹ta koj kurac milion dugmiæa pa se posle kvari




Joker

Vec sam pazario Harman AVR 255 7.1, i uzeo stereo Canton GLE 403. Ali hvala na pomoci  :)

Debil, zaboravim da stavim mrezice juce, dosli od drugara klinci imaju 2 i 3 godine. Naravno membrane im na dohvat ruke a one lepe sjajne aluminijumske pa se deca malo igrala...  [veryangry] [veryangry]
Nisu nista probusila ali ulubila celu membranu, sada mrezice i ne smem da skidam... Ko me j kada ne razmisljam, a deca kao deca, njima zanimljivo...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

despic

klasican divljak

Joker

Nisam novo, uzimao doneseno od preko. Risiver je bukvalno nov, ne mogu da nadjem trag da je koriscen. A zvucnici SU BILI u zaista odlicnom stanju...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Boban_m

Usisivac neki slabiji i izvuci te tweetere ;D

despic

Pametno, nista ti ne znaci sto je novo. Sa parama koje si ustedeo mozes da u najmanju ruku da registrujes motor...i da ti ostane za dobre stalke.
klasican divljak

Joker

Boban, mislim da ovde usisivac ne pomaze... :D

Despic, Stalci su mi vrh stvar ali nemam mesta za njihm jbg...

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Boban_m

Uh, ja sam mislio da su prsticima ulubili membranu  visokotonaca sto se i meni desilo.  To je bas zagrebano.

Kostić

au. ako nigde ne èe¹e ne diraj ni¹ta da ne sjebe¹ kalem pa posle mora se skida i vraæa u osu