Glavni meni

Hi-Fi ili vase ozvucenje

Započeo UFF, 05 Januar, 2012, 19:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aca-pn

Kako sam balavio za tim HSR-om kad sam bio klinac, imao ga je komsija, jedva sam cekao njegov rodjendan da mogu da ga slusam malo glasnije, kad ga odvrne pola zgrade se trese :)

Purec

Upravo tako Miljane, potenciometri cim malo vise nakupe prasine javlja se sum. Desi se koji put da sagori izlazni otpor ali sredi se to cas posla :D

MILJAN

Citat: Purec poslato 26 Januar, 2012, 14:43
Upravo tako Miljane, potenciometri cim malo vise nakupe prasine javlja se sum. Desi se koji put da sagori izlazni otpor ali sredi se to cas posla :D
On je jeftin za odr¾avanje... Kondenzatori i par snaga¹a.. Lepota... Posle nje su se pojavila pojaèala sa STK kolima, koja su menjala na desetine komponenti.. Ali su crkavala na ¾urkama nenormalno a stari dobri HSR je i dalje kidao.. A zameniti STK kolo..hehehe.... skup hobi u to vreme.. :D
Cave ab homine unius libri

ЯЭВОЛУТИОН

svojevremeno me neki lik iz Londona kontaktirao......u vezi HSR a naravno.....kupio ga tamo na nekom buvljaku za par funti neispravnog....zamenio tranzistor i udri....inace audiofil...dobio telefon od mog drugara, pa hteo da se raspita da li ima ta firma neki novi model...mislio je da ga valja po engleskoj....inace tamo se uredjaji kupuju na preporuku ili na slusanje u gluvim sobama....inace decko prodaje HI FI i zna o cemu prica.....i ne voli daljinski...kaze da se muzika slusa i kad covek zeli da smanji ili pojaca uredjaj treba ugasiti i napustiti sobu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Pa ono sto ja imam je HSR u lepsem pakovanju ... oci mi ispale dok sam nasao ali samo to furam .. taj zvuk mi prija i kraj .. naravno u kombinaciji samo sa niskim kutijama ... naravno sve je to Philips a nis sklapao ali su ga dobro sklapali :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


UFF


UFF


MILJAN

Nabij bas i treble, a smanji sve drugo na ekvilajzeru, i kreni u maltretiranje da vidi¹ gde se javlja distorzija ;) Preporuka  pesme UB40 (jak bas i visoki).
Cave ab homine unius libri

ts.marko

Uzeo sam ove kutije juèe. Treba da stignu za neki dan.

ЯЭВОЛУТИОН

Od T-preduzeca valjaju samo Mk2 gramofoni...ostatak ne pominji na hi fi forumima....ovde moze da prodje :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

i ekvilajzere, audiofili bi te gadjali tom napravom

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dzimika

Citat: Cale poslato 26 Januar, 2012, 22:09
Hvala Bogu,imamo mi jos uvek pametnih ljudi.Evo jedna lepa vest.http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/56/%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0+%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81/1034148/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%9A%D0%B5+%D0%B7%D0%B0+%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC+%D0%B7%D0%B2%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%BC.html

ko ne zna u pitanju je firma dayens u sapcu, inace kod njih sam uzimao sve sto mi je trebalo za DIY zvucnike, a ljudi jako dobro poznaju posao i lepo mozes da se ispricas sa njima a vala i da cujes lepog zvuka u lokalu

Major

Citat: UFF poslato 31 Januar, 2012, 00:27
Stigli  [yahoo]

Koliko para ako nije tajna?

I moze li ljudi neka preporuka za neke kvalitetnije zvucnike, a da ne zauzimaju pola sobe - znaci sto tanji to bolje, i neko pojacalo na koje bi prikacio njih i komp.
Volim da gledam filmove ali one varijante 5.1 i to mi ne odgovara jer necu da mi kablovi budu svuda po sobi, tako da neka kvalitetnija 2 zvucnika i neko pojacalo.


Major

Citat: UFF poslato 01 Februar, 2012, 10:32
ili ovde jeftinije
http://www.kupujemprodajem.com/Jbl-ES80-NOVO-675-eura-par-1384998-oglas.htm?filter_id=8488849

Pa nije bas jeftinije:
Cena kod BGB Studia je 33.800 za komad, sto mu izadje 67.600 za kom. 2 ili ti 640 eur (kurs eura 105.7 na danasnji dan) , a ovaj lik ih prodaje za 675eur.

UFF

Pa odes kod njega pa bude jeftinije :)
Nov je i manji od bgb pa mora dati bolju cenu od njih ako hoce da uzme deo kolaca :)
Ako hoces novo moj savet je da kupis u madjarskoj
Moj HK je ovde 400e a tamo 250e + ti na carini vrate jafu 14% od tih 250  ;)

Major

To je lepa usteda :) Mozda odem kad bude lepo vreme do onog njihovog akva parka blizu Segedina pa taman pazarim i nesto :D

dzimika

definitivno treba u HU pazariti, nije tako daleko, 250km u jednom pravcu plus mozes i do akva parka (cisto da znas akva park radi i zimi jer je 2/3 parka u zatvorenom prostoru) :D